HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2010 o 22:51, zerohunter napisał:

Widział już ktoś gdzieś w empiku nowe Metro?

Ja widziałem już ponad tydzień temu w Empiku w Plejadzie w Sosnowcu. Sporo było tego Metro 2034, cały stolik zawalony. Kolega, z którym wtedy odwiedzaliśmy Empik powiedział, że kupi, więc ja też będę miał czytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:25, Shinigami napisał:

Dzisiaj zamówiłem, dawno nie czytałem nic z podobnego gatunku, mam nadzieję, że miło
mnie książki zaskoczą.
Filmów z zasady nie ruszam, choć słyszałem, że ten wypadł nad wyraz dobrze. Czy to może
raczej serial?


Tak jak trzy tomy, tak i nakręcono trzy filmy. Pierwszy jest naprawdę dobry. Widziałem go niestety przed przeczytaniem książki ale po prostu wgniótł mnie w kinowy fotel :) (szczególnie jedna scena)
Pozostałych dwóch nie oglądałem bo niestety nie zostały wydane w Polsce, ale z tego co słyszałem są gorsze od pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 22:20, Budo napisał:

Heh, mam właśnie Runcimana... mówisz, że aż tak źle? ;]
Nie jestem historykiem, nawet połowy z książek historycznych nie zapamiętuję jak przeczytam.
Chcę mieć po prostu ogólny pogląd.

Zasadniczo, źle nie jest. Ale jak są takie błędy, które można sprawdzić za pomocą... Wikipedii. Wielu historyków opiera się tylko na ówczesnych kronikarzach, to dobrze, ale należy pamiętać o tym, że kronikarze też byli stronniczy, każdy kogoś popierał, był za jakimś baronem, lub go zwalczał. To tak jakby za 1000 lat, ktoś badał rok 2010 w Polsce i jako źródło wziąłby TVN24 i TVP1, oczywiście miały zbieżne relacje. Tak samo z kronikarzami. Runciman ograniczył się do przedstawienia tego, co w kronikach, gdy wydawał swoje dzieło: Dzieje Wypraw Krzyżowych, tj. zaraz po II wojnie światowej, nie było jeszcze takich technik naukowych do badania historii, jakie stosowano już w nowszych pracach, właśnie jak u Jonathana Riley Smitha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 08:11, Phobos_s napisał:

Tak jak trzy tomy, tak i nakręcono trzy filmy.


Wydanie polskie zostało rozbite na 6 DVD i niedługo pojawi się w naszym kraju, niektórzy podpisują serie jako serial, ale u nas wszystko musi być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 12:11, Shinigami napisał:

Wydanie polskie zostało rozbite na 6 DVD i niedługo pojawi się w naszym kraju, niektórzy
podpisują serie jako serial, ale u nas wszystko musi być inaczej.


Dzięki za info, nawet nie wiedziałem :) Właśnie wszedłem na stronę Monolith Video i zobaczyłem. Jutro premiera ale w Empiku ten pakiet już jest dostępny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli oszczędziłem 30zł. Biorąc pod uwagę objętość książki byłaby to lektura na dwa króciutkie wieczory. Trzeba poszukać czegoś innego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pewnie pytanko ;P. Jakiś czas temu skończyłem książkę "psychologia i życie" P.Zimbardo i J.Gerriga , tudzież pytanie nasuwa się samo ;P ,mianowicie co polecacie z tego rodzaju literatury tj. książek psychologicznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 22:11, Lara_Dorren napisał:

Witam! Mam pewnie pytanko ;P. Jakiś czas temu skończyłem książkę "psychologia i życie"
P.Zimbardo i J.Gerriga , tudzież pytanie nasuwa się samo ;P ,mianowicie co polecacie
z tego rodzaju literatury tj. książek psychologicznych .


Ze swojej strony mogę polecić:
"Wywieranie wpływu na ludzi" Roberta Cialdiniego i "Psychologia społeczna" Akert i Aronson.
Tej natomiast nie sprawdzałem ale nie powinno to jakoś wpłynąć negatywnie na dobór:
"Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?"Philipa Zimbardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:33, Abi_Dalzim napisał:

> Czytał ktoś już "Metro 2034"? Dorównuje "jedynce"? Kupiłbym, bo pierwsza część była
świetna,
> ale druga ma żenującą wręcz objętość..
16 postów nad Twoim :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=5891


a to szkoda, bo miałem co do tej książki duże nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by chciał się za Tryumf Fundacji za jakąś książkę wymienić jest nówka pierwsze wydanie :)
Jeśli ktoś miałby może Metro 2033...
a tak to propozycje proszę najlepiej coś z SF fantasy, ewentualnie I WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem książki Jacka Piekary "Ja, inkwizytor. Dotyk zła." to szczerze polecam. Udało mi się wczoraj kupić. Przeczytałem co prawda jak na razie jedno z dwóch opowiadań, ale nie żałuję wydanych pieniędzy. Na prawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, by ktoś wcześniej wspominał...

http://www.pwkh.pl/index.php?id_kat=1

Będzie można spotkać się z autorami różnych publikacji historycznych, zdobyć autograf, ale też i uczestniczyć w ciekawych prelekcjach.
Dla interesującego się historią Warszawiaka, odwiedziny wręcz nieuniknione, choćby tylko jednego dnia i na trochę czasu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo potrzebuję pomocy w związku z książkami z zakresu językoznawstwa na pracę zaliczeniową. Muszą to być książki napisane w XXI wieku.
Szczególnie interesowałyby mnie te powiązane z Chinami, ale również inne, byleby spełniały wymogi z pierwszych dwóch zdań.
Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz najtaniej kupię Metro 2033 i 2034? Myślę że są w tym temacie osoby znające różne sklepy internetowe, promocje i tym podobne bardziej niż ja. ;-) Najlepiej jakbym mógł kupić obydwie u jednego sprzedawcy chyba że znajdzie się dobra okazja w dwóch miejscach. A i jak ktoś czytał to prosiłbym o opinię bo jestem raczej zdecydowany na zakup ale chciałbym mimo wszystko poznać zdanie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:51, Tyler_D napisał:

Gdzie teraz najtaniej kupię Metro 2033 i 2034?


Pewnie allegro. Osobiście kupuję w Empiku z dostawą do salonu - zawsze to parę groszy taniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem wlasnie czytac 1 tomu trylogii "Miecz i Kwiaty". Co moge powiedziec...polecam, szczegolnie jesli kogos "jaraja" te okolokrucjatowe tematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się