HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2011 o 21:51, HumanGhost napisał:

> Jednak twórczość Kinga chyba bardziej mi odpowiada, ale to już kwestia gustu.

Bo King to pozycja przystępna dla szerokiego grona odbiorców, prostsza i przyjemniejsza
w odbiorze. Barker to typowy horror, jak kiedyś Masterton. A więc horror dla węższego
grona czytelników. Nie każdy przetrawi na kartach książki okrucieństwo wobec zwierząt
czy praktyki sadomasochistyczne. Współczesny King to taki trochę ugrzeczniony horror.
Hehe nie żebym miał coś przeciwko. ;]

Zgadzam się w 100%. Książka mi się podobała, tylko chyba zacząłem ją czytać w nieodpowiednim
czasie. Dopiero co skończyłem sesję i na początku myślałem właśnie, że zaczynam czytać coś
lekkiego typu "King", a jednak książka okazała się bardziej wymagająca. Jeszcze raz dzięki za link
do recenzji, która przeważyła w ogóle szalę sięgnięcia po tę pozycję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem czytać Metro 2033 i muszę powiedzieć, że książka wciąga niesamowicie.
Może ktoś powiedzieć czy druga część też trzyma poziom, bo na razie usłyszałem jedną opinie
dość negatywną na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 10:14, Dark_elves napisał:

Właśnie zacząłem czytać Metro 2033 i muszę powiedzieć, że książka wciąga niesamowicie.
Może ktoś powiedzieć czy druga część też trzyma poziom, bo na razie usłyszałem jedną
opinie
dość negatywną na ten temat.


Druga część też wciąga, ale bardziej siłą uniwersum niż fabułą, która sprawia wrażenie wymyślonej naprędce i niedokończonej. Przez pół książki są opisywane uczucia bohaterów i nie wiadomo co się dzieje. Potem się rozkręca akcja.
Aczkolwiek poziom mniej więcej ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 13:57, Marcin08 napisał:

Jakie książki byście polecili z zakresu historii USA?


Ostatniego Mohikanina. A tak na serio - to interesuje cię fikcja czy literatura faktu? Jaki okres konkretnie? Doprecyzuj trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 14:47, Robertcik1 napisał:

Jaki okres konkretnie?

Wątpię czy przy historii USA, liczącej trochę ponad 200 lat można mówić jeszcze
o podziale na na jakiekolwiek okresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 14:51, Dark_elves napisał:

Wątpię czy przy historii USA, liczącej trochę ponad 200 lat można mówić jeszcze
o podziale na na jakiekolwiek okresy.


Nie no bez jaj, chyba zupełnie czym innym będzie okres wojny z kolonistami, czym innym okres wojny secesyjnej a czym innym powiedzmy XXw. Jeśli chodzi o XXw zupełnie inna historia I wś inna IIwś, później mamy Koreę, Wietnam, Afganistan i Irak. Praktycznie jeśli chodzi o USA to każda dekada XXw różniła się od poprzedniej tak znacząco że można ją określać jako osobny okres historyczny. To tylko historia militarna, później mamy polityczną i kulturową, tylko nie wiem o którą chodziło Marcin08. Mimo wszystko mimo krótkiego okresu USA mają barwniejszą historię niż wiele krajów o wiele dłuższej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś niemający pojęcia o historii USA mógłby powiedziec taką bzdurę. Radzę się doedukować. Ja to zrobiłem podczas nauki do olimpiady rok temu i z zaskoczeniem odkryłem, że, choć krótka, historia Stanów Zjednoczonych jest bardzo zróżnicowana. A przy tym bardzo ciekawa, o wiele ciekawsza i niejednoznaczna niż taka choćby historia Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że kolega szuka ujęcia kompleksowego. Kiedyś czytałem
Historię Stanów Zjednoczonych Hugh Brognana, myślę, że ciekawa pozycja ze względu
na fakt, że pisana właśnie przez Amerykanina, co powoduję, że większą wagę przykłada do rzeczy,
które nam z pozoru mogą się wydawać mniej ważne, nieraz powiedziałbym krótko omawia, ważne
wydarzenia historyczne jak np. bitwa pod Savannah. IMO, zdecydowanie ciekawsza pozycja niż, książka
opisująca jakiś konkretny okres, czy wydarzenia, no chyba, że ktoś jest zapalonym pasjonatem tego czy tamtego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:37, Robertcik1 napisał:

A przy tym bardzo ciekawa, o wiele ciekawsza i niejednoznaczna niż taka choćby historia Polski.


Mógłbyś rozwinąć myśl? Czemu niby jest o wiele ciekawsza niż nasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już przy 3 części Trylogii Czarnego Maga, i czytam to ciągle, dawno tak nie czytałem nic;]
Wypożyczyłem dziś Gone - Zniknęli 4 części, zapowiada się ciekawie, ale najpierw Wielki Mistrz;]

Btw jest coś ala Stalker i Metro?
Ale starszego takiego, nie mieli Pikniku ani Metra 2034, ale kiedyś udało mi się wyrwać Anioła Zagłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dzieje się w niej więcej, szybciej i intensywniej, niczym w dobrym filmie. :P Nie no, oczywiście żartuję, ale to, co powiedziałem, jest sprawą wybitnie subiektywną i nie mam zamiaru tłumaczyć się z moich odczuć, wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok.

BTW Mój nauczyciel historii w liceum był świetnym pedagogiem i na wyjeździe w góry godzinami opowiadał nam o zwyczajach w czasach sarmackich (jego ulubiony temat), świetnie się tego słuchało i było mega interesujące :) A to tylko XVII wiek. Historia Polski jest baardzo ciekawa.

Lepsze IMO niż wybijanie indian, a potem każdego innego narodu na świecie :P (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2011 o 21:31, Smooqu napisał:

Lepsze IMO niż wybijanie indian, a potem każdego innego narodu na świecie :P (żart)

No masz szczęście! :P Akurat cała kwestia indiańska jest arcyarcysupermegafoxyzajeciekawa. Więc wiesz. Ale to wszystko sprawa bardzo subiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieli się "Nawałnica Mieczy" z "Pieśni Lodu i Ognia" Martina? Drugi tom to kontynuacja pierwszego czy akcja obu toczy się równolegle? Słyszałem tak i tak a boje się szukać bo od tego niewielki krok do zaspoilowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 02:08, SarenkaB napisał:

Jak dzieli się "Nawałnica Mieczy" z "Pieśni Lodu i Ognia" Martina? Drugi tom to kontynuacja
pierwszego czy akcja obu toczy się równolegle? Słyszałem tak i tak a boje się szukać
bo od tego niewielki krok do zaspoilowania.


kontynuacja. to "A Feast for Crows" i "A Dance with Dragons" dzieją się równolegle. Namieszał pan GRR, oj, namieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:08, darth_16 napisał:

Czy ktoś zna jakąś dobrą książkę o współczesnej broni strzeleckiej(bojowej)?

Po przeczytaniu "Gra o Tron" warto sięgać po serial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się