HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2011 o 14:35, LESZ3u napisał:

"2586 kroków" nie czytałem, ale kiedyś nadrobię zaległości.

Moim zdaniem warto, podobnie jak pozostałe zbiory opowiadań: "Czerwona gorączka" i "Rzeźnik
drzew". Szczególnie gorączkę przyjąłem praktycznie na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 13:53, Dark_elves napisał:

> A nowa część? Obietnica Króla-Czarnoksiężnika. Jeszcze nie czytałem, ale udało mi
się
> ściągnąć. ;)
To chyba z kolei któraś, bodajże trzecia część sagi Najemnicy. Nie czytałem,żadnej z
cyklu.
Pewnie kiedyś przyjdzie mi jeszcze ochota na książki rozgrywające się w Zapomnianych
Krainach, ale
jakoś na razie mnie nie ciągnie w te stronę.


Druga konkretnie. Zapomniane Krainy są genialne, sam mam na dysku rękopis książki, która się w nich rozgrywa i piszę opowiadanie. Nie ma drugiego tak bogatego i szczegółowego settingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad książkami z serii Star Wars i właśnie nie wiem czy to jest jakiś cykl czy
każda jest osobną historią, a aukcję na allegro w żaden sposób nie rozwiewają moich wątpliwości?
Mógłby ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:46, Dark_elves napisał:

Zastanawiam się nad książkami z serii Star Wars i właśnie nie wiem czy to jest jakiś
cykl czy
każda jest osobną historią, a aukcję na allegro w żaden sposób nie rozwiewają moich wątpliwości?
Mógłby ktoś pomóc?


Olej powyższe rady, jeśli nic nie wiesz o powieściach Gwiezdno Wojennych to Wiki mało powiedzą.

Odpowiadając na twoje pytanie: książek Star Wars jest od groma, są zarówno różne serie jak i pojedyncze powieści. Musisz patrzyć po tytułach, serie zawsze mają jakiś podtytuł: np. Star Wars - Dziedzictwo Mocy - Wygnanie. Zaś nie będące częścią serii zazwyczaj, choć nie zawsze, nie mają podtytułu np. Star Wars - Sokół Millenium.

Najlepiej w ogóle to wejdź na jakiś portal poświęcony Star Wars i tam poproś żeby ci polecono najlepsze książki z tego uniwersum bo sporo z nich to miałkie, głupiutkie czytadła z durną historyjką i papierowymi bohaterami i ciężko jest znaleźć coś na prawdę dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem czytać autobiografie Ozzy Osbourne''a (choć pewnie sam jej nie napisał :P) pt. "Ja, Ozzy".

Bardzo ciekawa i śmieszna książka. Polecam na wakacje. Nawet jeżeli ktoś nie lubi takiej muzyki.

Książka bardziej dla dorosłych bo strasznie wulgarna i dużo pisze o piciu, narkotykach i seksie. Ale czyta się bardzo przyjemnie i cały czas można się śmiać.

Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poluję już od paru miesięcy na książkę Max''a Brooks''a - Zombie Survival.
Niestety nigdzie jej nie mogę znaleźć, a jeśli jest to po angielsku albo niemiecku.
Kiedyś czytałem ją u kolegi i naprawdę mi się spodobała.
Zna ktoś jakiś namiar na sklep/antykwariat gdzie tą książkę można ją jeszcze nabyć?
Ewentualnie, jeśli by ktoś chciał sprzedać książkę albo zna taką osobę, to chętnie bym się zaopatrzył od tej osoby w książkę.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój kolega zaczął czytanie książek SW od Biblioteki Ossus - więc może nie pisz, żeby ktoś olał "powyższe rady", bo z jego przykładu wiem, że są to rady niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2011 o 00:44, Perry_Cox napisał:

Smieszne, zabawne. Abym mial ciagle bana na twarzy. I inteligentne przy okazji, ale tylko
opcjonalnie.


Jeśli to prośba o polecenie czegoś, to do mnie przemówił Christopher Moore - najlepiej wybrać chyba "Baranka" (to jest ścisły top w moim zestawieniu książkowym w ogóle), "Najgłupszego anioła" czy "Błazna". Chociaż humor jest specyficzny, więc dobrze zapoznać się najpierw z jakąś próbką jego pisarstwa, zanim kupi się całą książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 10:26, Mohair napisał:

Christopher Moore - najlepiej wybrać chyba "Baranka"


Byłbym ostrożny z polecaniem tej pozycji osobom o nieznanych poglądach religijnych. ;]
Osobiście radziłbym zacząć od "Najgłupszego anioła".

A jeśli ma byc i zabawnie i inteligentnie to pozycją obowiązkowa jest "Nacja" Pratcheta. Świetna książka. Bardzo zabawna a wiele cytatów z niej może z powodzeniem zająć pozycje mott życiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 00:44, Perry_Cox napisał:

Smieszne, zabawne. Abym mial ciagle bana na twarzy. I inteligentne przy okazji, ale tylko
opcjonalnie.


"Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa - zdecydowanie najzabawniejsza książka jaką w życiu czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów czytał "Gears of War" lub "Assasin''s Creed: Renesans"? Jeśli tak, to jakie macie wrażenia na temat tych książek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 18:21, Anjinsan napisał:

"Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa - zdecydowanie najzabawniejsza książka jaką w życiu czytałem.

E! Moim zdaniem nie umywa się do powieści Kornela Makuszyńskiego ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 17:53, A-cis napisał:

> "Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa - zdecydowanie najzabawniejsza książka
jaką w życiu czytałem.
E! Moim zdaniem nie umywa się do powieści Kornela Makuszyńskiego ;-P


Ale której?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 18:06, Anjinsan napisał:

Ale której?

Użyłem słowa powieści w liczbie mnogiej (bo trudno by mi było wskazać u niego jakąś słabą).
Okazuje się, że język polski nie jest precyzyjny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 19:43, A-cis napisał:

> Ale której?
Użyłem słowa powieści w liczbie mnogiej (bo trudno by mi było wskazać u niego jakąś słabą).
Okazuje się, że język polski nie jest precyzyjny :-)


Czytałem Szatana, Awanturę o Basię i Bezgrzeszne lata. Bardzo miło je wspominam. Jednak są to książki dla konkretnego przedziału wiekowego. Nie wiem ile lat ma Perry_Cox, więc lepiej polecić coś bardziej uniwersalnego. Ale masz rację, przy Makuszyńskim uśmiech z twarzy prawie nie schodzi (choć czasami pojawiają się też łzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się