HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2009 o 00:57, Izrafel92 napisał:

Wie ktos, czy i jesli tak to kiedy ukaze sie tom 2 i 3 serii Piekary "Plomien i Krzyz"
?


Napisz do wydawnictwa "Fabryka słów" która wydaje książki Jacka Piekary.

Dział Informacji o Książkach:

e-mail: dorota.cieniuch@fabryka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 20:38, kerkas napisał:

/.../
> jakaś książkę jej autorstwa, ewentualnie coś podobnego do Zmierzchu o miłości i
takie
> bajery. Jest to dla mnie sprawa życia i śmierci wiec był bym bardzo wdzięczny za
pomoc
> :)

O miłości spełnionej czy niespełnionej ?.


Może być o spełnionej i nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 23:26, Harrolfo napisał:

Wyszły 4 książki:
1) Kolekcjoner
2) SC: Operacja Barrakuda
3) SC: Szach-mat
4) SC: Sojusz zła
Wiem, bo wszystkie mam ;)

Nie wiedziałem że i ''''Kolekcjoner'''' też zalicza się do serii SC. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:10, Mroczny_Joga napisał:

>
> O miłości spełnionej czy niespełnionej ?.

Może być o spełnionej i nie :D


"Gobelin z wampirem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam opowiadanie z tomiku "Dziedzictwo Lovercraft''a", a które to dało "życie" w mojego "nickneme''a" ;]

Tomik dość trudny do zdobycia i dość trudny w literaturę, bowiem trąci ona "myszką" dość dosadnie, ale tak czy siak jest wart poznania. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 10:21, prf napisał:

Nie wiedziałem że i ''''Kolekcjoner'''' też zalicza się do serii SC. Dzięki za info.


Nie ma sprawy. Warto przeczytać, IMO jest to najlepsza książka z tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z książek o dzikim zachodzie czytałem tylko Winnetou. A czy znacie jeszcze jakieś książki przygodowe (mogą być elementy fantastyczne) tego typu, które mogą się czytelnikowi spodobać? Albo o czasach kolonizacyjnych, najlepiej o Ameryce Południowej czy Środkowej, tym bardziej bym taką przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 18:09, Galadin napisał:

Z książek o dzikim zachodzie czytałem tylko Winnetou. A czy znacie jeszcze jakieś książki


Mark Twain "Pod gołym niebem" , "Życie na Missisipi" , "Jak kandydowałem na gubernatora".
POLECAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 21:35, kerkas napisał:

Z książek o dzikim zachodzie czytałem tylko Winnetou. A czy znacie jeszcze jakieś
książki


Jeśli czytasz po angielsku to zajrzyj tu: http://feedbooks.com/type/Western/books/top
Większość z nich można pobrać u nas w kraju legalnie bo mają ponad 70 lat i nigdzie nie wznawiano ich wydania tak że prawa autorskie się przedawniły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 21:40, Nagaroth napisał:

Jeśli czytasz po angielsku to zajrzyj tu: http://feedbooks.com/type/Western/books/top
Większość z nich można pobrać u nas w kraju legalnie bo mają ponad 70 lat i nigdzie nie
wznawiano ich wydania tak że prawa autorskie się przedawniły ;)


Dzięki , ale niestety nie czytam po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 18:09, Galadin napisał:

Z książek o dzikim zachodzie czytałem tylko Winnetou. A czy znacie jeszcze jakieś książki
przygodowe (mogą być elementy fantastyczne) tego typu, które mogą się czytelnikowi spodobać?
Albo o czasach kolonizacyjnych, najlepiej o Ameryce Południowej czy Środkowej, tym bardziej
bym taką przeczytał.


May napisał całkiem sporo książek o dzikim zachodzie, stworzył też o wiele więcej ciekawych postaci niż Old Shatterhand i Winnetou. Swego czasu całkiem mi się podobał cykl o Old Shatterhandzie w krajach arabskich, ale to ciężkie do zdobycia.
O dzikim zachodzie pisał też np. Cooper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 01:02, pkapis napisał:

O dzikim zachodzie pisał też np. Cooper.

Czyli słynny cykl "Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka" :-)
O Dzikim Zachodzie pisał też Sat-Okh i Wiesław Wernic. Kilka książek popełnił Alfred Szklarski. Pojedyncze pozycje zdarzyły się Arkademu Fiedlerowi a nawet Henrykowi Sienkiewiczowi (Sachem), że ograniczę się tylko do autorów piszących po polsku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całą serie May''a o nazwie "szatan i judasz" czy coś takiego . Tato mi rok temu przyniósł . Ksiązki mają ze 30 lat ale nie miałem czasu poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2009 o 01:02, pkapis napisał:


May napisał całkiem sporo książek o dzikim zachodzie, stworzył też o wiele więcej ciekawych
postaci niż Old Shatterhand i Winnetou. Swego czasu całkiem mi się podobał cykl o Old
Shatterhandzie w krajach arabskich, ale to ciężkie do zdobycia.
O dzikim zachodzie pisał też np. Cooper.

U mnie w bibliotece było coś takiego. Ale nie dość, że ciężkie do zdobycia to ciężkie do czytania. Pamiętam jak się męczyłem z jednym tomem jak byłem w podstawówce. I oddałem po przeczytaniu z 200stron albo i nie:) Ciekawe były też te o Holendrach chyba zamkniętych i przykutych do ściany ileś lat;] Winnetu wiadomo też niczego sobie:) Ehh kiedyś się to czytało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu całkiem mi się podobał cykl o Old

Dnia 11.12.2009 o 01:02, pkapis napisał:

Shatterhandzie w krajach arabskich, ale to ciężkie do zdobycia.


Czy to była taka seria 7 książek, bo czytałem to dosyć dawno temu i chętnie przeczytałbym jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:35, filip29 napisał:

Czy to była taka seria 7 książek, bo czytałem to dosyć dawno temu i chętnie przeczytałbym jeszcze raz.

Nie wiem czy było to wydane w jakieś serii ale to chodzi m.in. o takie tytuły jak:
Przez pustynię, Przez dziki Kurdystan, Z Bagdadu do Stambułu, Szut, W kraju Mahdiego, Karawana niewolników, W wąwozach Bałkanu, Pomarańcze i daktyle i jeszcze parę innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 16:57, A-cis napisał:

Nie wiem czy było to wydane w jakieś serii ale to chodzi m.in. o takie tytuły jak:
Przez pustynię, Przez dziki Kurdystan, Z Bagdadu do Stambułu, Szut, W kraju Mahdiego,
Karawana niewolników, W wąwozach Bałkanu, Pomarańcze i daktyle i jeszcze parę innych.


Ja czytałem dwie z tego.Jedno nazywało się bodajże "Przez krainę Skipetarów" i była to któraś część z kolei. Potem udało mi się dorwał tę poprzedzającą, ale tytułu nie pomnę. Ogólnie czytało się lekko i przyjemnie, mimo nieznajomości wcześniejszych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 17:47, pkapis napisał:

Ja czytałem dwie z tego.Jedno nazywało się bodajże "Przez krainę Skipetarów" i była to
któraś część z kolei. Potem udało mi się dorwał tę poprzedzającą, ale tytułu nie pomnę.

Tak, "Przez kraj Skipetarów", to też jest z tego cyklu pustynnego.

Dnia 11.12.2009 o 17:47, pkapis napisał:

Ogólnie czytało się lekko i przyjemnie, mimo nieznajomości wcześniejszych części.

Bo tu kolejność nie ma większego znaczenia. Podobnie jak np. nie ma znaczenia czy "Skarb w Srebrnym Jeziorze przeczytasz przed "Old Surehandem", czy po. Przygody dzieją się jak gdyby równolegle. Trudno ustalić która była wcześniej a która później :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się