HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

@czarek-k, Solaris oczywiście, niesamowicie dobiera się tę książkę. Dzieje się lata świetlne od ziemi, a człowiek am wrażenie, że akcja ma miejsce tuż obok... wielki pisarz, wielkie umiejętności, wielka wyobraźnia wyprzedzająca jego czasy - klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jakbyś wybierał między maluchem a Lamborgini ;)
Zdecydowanie "Ręka mistrza", która jest bardzo dobrą książką. Ja osobiście przy "Komórce" się męczyłem nieprzeciętnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:26, Czarek-k napisał:

Mam w domu dużo książek Lema. Czy moglibyście polecić mi jakąś na początek?

Ale powiedz najpierw czy cokolwiek czytałeś z SF i jeżeli tak, to jakiego rodzaju książki Ci najbardziej podchodziły.
Bo Lem pisał tak różnorodne powieści, że strzelać w ciemno nie bardzo można. To co dla jednego jest super literaturą, to dla drugiego jest nie do strawienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:19, Harrolfo napisał:

To jest tak jakbyś wybierał między maluchem a Lamborgini ;)
Zdecydowanie "Ręka mistrza", która jest bardzo dobrą książką. Ja osobiście przy
"Komórce" się męczyłem nieprzeciętnie...

Wolę Ferrari ;p Też właśnie bardziej odpowiadała mi Ręka Mistrza ale upewnić się jest zawsze lepiej;)

4 ALL
Najbardziej przerażające książki które czytaliście i możecie polecić to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. > Też właśnie bardziej odpowiadała mi Ręka Mistrza ale upewnić się jest

Dnia 01.03.2010 o 17:52, Longer napisał:

zawsze lepiej;)
No pewnie! :)
4 ALL
Najbardziej przerażające książki które czytaliście i możecie polecić to...

Cmętaż Zwieżąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:29, A-cis napisał:

> Mam w domu dużo książek Lema. Czy moglibyście polecić mi jakąś na początek?
Ale powiedz najpierw czy cokolwiek czytałeś z SF i jeżeli tak, to jakiego rodzaju książki
Ci najbardziej podchodziły.
Bo Lem pisał tak różnorodne powieści, że strzelać w ciemno nie bardzo można. To co dla
jednego jest super literaturą, to dla drugiego jest nie do strawienia :-)

Właściwie to czytam głównie fantasy. Jednak ostatnio rozszerzyłem sobie rodzaj czytanych powieści i postanowiłem przeczytać jedną z książek Lema, których mam pełno na regale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 19:05, Czarek-k napisał:

Właściwie to czytam głównie fantasy. Jednak ostatnio rozszerzyłem sobie rodzaj czytanych
powieści i postanowiłem przeczytać jedną z książek Lema, których mam pełno na regale.

Ja bym Ci jednak w takim razie proponował zacząć od "Opowieści o pilocie Pirxie", bo "Solaris" na starcie może być nieco zbyt niezrozumiała. Gdy ja ją czytałem po raz pierwszy, to - mimo, że miałem już przeczytane kilka pozycji Lema - nie za bardzo mi przypadła do gustu. Dużo lepiej wypadła podczas ponownego czytania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnio "Fantastykę" zaciekawiła mnie reklama jednej z książek a mianowicie "Kroniki Świata Wynurzonego" Licia Troisi...Czytał ktoś? Warta wydania pieniędzy na całą trylogię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czytając ostatnio "Fantastykę" zaciekawiła mnie reklama jednej z książek a mianowicie
"Kroniki Świata Wynurzonego" Licia Troisi...Czytał ktoś? Warta wydania pieniędzy na całą
trylogię?
2. Mam dwie książki do wyboru, a raczej serie.."Mój własny Diabeł" Mike Carey i "Cena Krwi" Tanya Huff. Co możecie mi powiedzieć o tych tytułach? Która jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 10:21, Longer napisał:

Czytając ostatnio "Fantastykę" zaciekawiła mnie reklama jednej z książek a mianowicie
"Kroniki Świata Wynurzonego" Licia Troisi...Czytał ktoś? Warta wydania pieniędzy na całą
trylogię?


Na razie przeczytałam tylko pierwszy tom - niestety tom drugi jest ciągle niedostępny w mojej bibliotece... I generalnie książka mi się podobała. Tylko nie można się nastawiać na literaturę najwyższych lotów. Na pewno pojawiają się znane z innych książek schematy, ale mimo wszystko czyta się szybko i przyjemnie. A co do wydania pieniędzy - powiem tak - jeśli bym nie znalazła w bibliotece tego to możliwe, że bym kupiła, ale aktualnie zainwestowałam w trzy książki Anne Bishop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:26, Czarek-k napisał:

Mam w domu dużo książek Lema. Czy moglibyście polecić mi jakąś na początek?


Szczerze odradzam Solarisa na rozpoczęcie przygody z Lemem. Wiele osób próbuje się do niej dobrać, a niewiele wytrwa do końca. Lepiej zacząć od chociażby "Dzienników gwiazdowych" lub nawet "Cyberiady" - kupa śmiechu ale też i filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było już pytanie o Metro 2033, ale odpowiedzi to tak naprawdę nie było...
Jakieś opinie od tych, co już przebrnęli przez chociaż większość całej książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczylem czytac wszystkie szesc czesci "Diuny" Franka Herberta. Czy polecacie inne czesci (jak patrzalem na stronie internetowej to bylo tego kilka razy wiecej). Bylo troche za duzo filozofii, zwlaszcza w trzeciej i czwartej czesci, ale ogolem, milo sie wszystko czytalo.

http://www.dunenovels.com/novels

Pierwsze szesc czesci jest autorstwa Franka Herberta, pozostale kilkanascie, Briana Herberta i Kevina J. Andersona.
Czytal ktos? Jesli tak, to lepsze/porownywalne czy gorsze od oryginalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się