HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2010 o 16:48, kuba9876543210 napisał:

Pierwsze szesc czesci jest autorstwa Franka Herberta, pozostale kilkanascie, Briana Herberta
i Kevina J. Andersona.
Czytal ktos? Jesli tak, to lepsze/porownywalne czy gorsze od oryginalu?


Czytałem cykl Legendy Diuny Briana i Kevina, nie są tak filozoficzne jak oryginalne Kroniki Diuny, nie są tez gorsze moim zdaniem, są inne i warte uwagi, zwłaszcza jeśli polubiło się ten świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś "Odyseję kosmiczną" Arthura C. Clarke''a, może coś o niej powiedzieć? Wiem że są cztery książki z tej serii, czy dostarczą mi one więcej informacji niż film? Zwłaszcza o zagadce monolitu...

Skoro jest to forum o grach więc padnie pytanie - jaką książkę polecicie graczowi zachwyconemu grą Planescape Torment (chodzi mi o część "filozoficzną", że tak to ujmę)? Bo domyślam się, że książki autorstwa Roberta Kinga (wydawnictwa ISA) już takie dobre nie są (jak to zwykle się mówi o książkach na podstawie gier)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, potrzebuje jakiejs opinii na temat ksiazki "Charakternik", Jacka Piekary od kogos, kto ja przeczytal. Zamierzam kupic, podejrzewam, ze sie nie zawiode (w koncu to Piekara!), ale jednak wole miec pewnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 00:00, SpecShadow napisał:

Czytał ktoś "Odyseję kosmiczną" Arthura C. Clarke''a, może coś o niej powiedzieć? Wiem
że są cztery książki z tej serii, czy dostarczą mi one więcej informacji niż film? Zwłaszcza o zagadce monolitu...

Pierwsza "Odyseja..." jest praktycznie taka sama jak film (powstała na podstawie scenariusza). Różnice są minimalne. W książce lecą do Saturna a na filmie do Jowisza (lub na odwrót - już nie pamiętam). Jest jeszcze jakiś nieistotny drobiazg różnicy, ale można powiedzieć, że to jest to samo.
Dalszych pozycji nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem jej posiadaczem i przeczytałem dość dawno ją. Powiem Ci, że to nie cykl o Mordimerze, ale nadgania naszego inkwizytora. Mi się podobała, lubię nasze sarmackie klimaty, więc pan Piekara trafił w moje gusta idealnie. Oczywiście polecam, dobra, ciekawa książka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.03.2010 o 08:27, Leber16 napisał:

lubię nasze sarmackie klimaty,

/.../

Książki Komudy czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pochłonąłem ''Siewcę Wiatru'' Maji L. Kossakowskiej.
Czy ktoś już czytał ''Zbieracza Burz''? Jak się ma to Siewcy? Równie fajna jak pierwowzór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie, tylko czekam na nowego "Banitę". Swoją drogą. Przeczytać muszę jeszcze "Opowieści z Dzikich Pól", ale na razie lektura szkolna...Trzeba "Lalkę" do końca doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 08:52, Phobos_s napisał:

Ja ostatnio pochłonąłem ''Siewcę Wiatru'' Maji L. Kossakowskiej.
Czy ktoś już czytał ''Zbieracza Burz''? Jak się ma to Siewcy? Równie fajna jak pierwowzór?


czytając "Zbieracza.." odniosłem wrażenie że autorka chciała trochę przekombinować z charakterami postaci i całą intrygą, ale książka trzyma poziom i przyjemnie się czyta :)
i jeśli dobrze pamiętam jest jeszcze pozycja "Żarna niebios" zbiór opowiadań o bohaterach z "Siewcy" mające miejsce jakiś czas wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 11:58, Kaiin napisał:

czytając "Zbieracza.." odniosłem wrażenie że autorka chciała trochę przekombinować z
charakterami postaci i całą intrygą, ale książka trzyma poziom i przyjemnie się czyta
:)
i jeśli dobrze pamiętam jest jeszcze pozycja "Żarna niebios" zbiór opowiadań o bohaterach
z "Siewcy" mające miejsce jakiś czas wcześniej


''Żarna niebios'' widziałem. Zastanawiałem się czy to też to samo uniwersum bo okładka tak nawiązywała :)
No to w takim razie kolejne książki do wrzucenia na wish-list :) Robi się długa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zbieracz Burz" jest genialny, naprawde polecam. Fabula wg. mnie swietna, wciaga i nie daje o sobie zapomniec :D Po przeczytaniu ksiazki mysle tylko o tym, kiedy w koncu dowiem sie "co dalej?!". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przesadzone, kupuje :) Cykl o Mordimerze jest genialny, wiec jesli cos jest do niego choc zblizone poziomem, w dodatku napisane przez Jacka Piekare, to nie moze byc zle :D Dzieki.

Aktualnie czytam "Ani Slowa Prawdy" tego samego autora. Jesli nie czytales, to polecam. Swietne :)


Cholera. Sorry za 2 posty pod rzad. Zapomnialem sie kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, mam. Uważam, to za niezłą lekturkę do poduszki, ale jak na Piekarę to przeciętnie. Przygody starego maga nie podrajcowały mnie zbytnio. Może dlatego, że bohater nie był rześkim ogierem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Może dlatego, że bohater nie był

Dnia 09.03.2010 o 19:59, Leber16 napisał:

rześkim ogierem? ^^


Jak Mordimer :D

Mnie jakos bawi ten pocieszny Panczo xd Ksiazka ma swoj klimat, nie porownuje jej do innych ksiazek J. Piekary, bo wiadomo, przy mordimerze wszystki wydaje sie slabe, ale jednak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 20:34, lord0 napisał:

czytał ktoś książkę Simmons Dan - Hyperion i pozostałe części ? warto ?

Warto-jeśli masz fundusze, to się nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antoni Gołubiew - Bolesław Chrobry, przebrnął ktoś przez któryś z tomów bądź wszystkie? Jakieś opinie? Jestem tak leniwy ostatnio, że nie chce mi się wyjść z domu do biblioteki :D A książki Gołubiewa mam pod ręką, ale nie wiem czy dam radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 20:34, lord0 napisał:

czytał ktoś książkę Simmons Dan - Hyperion i pozostałe części ? warto ?

Ja czytałem i powiadam, że rewelacja to za słabe określenie. Nie jest to łatwa lektura - szczególnie Upadek - ale naprawdę warto. Wrócę do tej dylogii jeszcze nie raz. Póki co wróciłem do Kinga ale już się szykuję do dylogii Endymiona, która jest kontynuacją dylogii Hyperiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się