SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

No właśnie kwestia ramy mnie zastanawia między innymi. Marka Go Sport.. no niby nie jest to firma specjalizująca się w rowerach. Aluminium 6061, wiec powinno nie być źle, choć nigdy nic nie wiadomo.
Widelec za tą cenę zły nie jest. Przerzutki i hamulce wydają się w porządku w tej cenie. Niby plastiku tam za dużo chyba nie ma, przynajmniej nie widzę.

Ehh zawsze mam problemy z decyzją. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:18, HumanGhost napisał:

No właśnie kwestia ramy mnie zastanawia między innymi. Marka Go Sport.. no niby nie jest
to firma specjalizująca się w rowerach.


Podejrzewam, że ktoś im te ramy robi, tylko kto. Możesz pogrzebać w necie skąd mają ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:37, Budo napisał:

Podejrzewam, że ktoś im te ramy robi, tylko kto. Możesz pogrzebać w necie skąd mają ramy.


No właśnie szukam producenta. Póki co znalazłem test z bikeboard z zeszłego roku poprzedniej wersji AR1. Bardzo pochlebny tekst. Rama podobno jest podwójnie cieniowana, więc nie jest źle.
Zobaczymy czy coś będzie na temat tegorocznego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję tego Scrappera. W sobotę wybieram się do sklepu po rower. Dzisiaj go obejrzałem z każdej strony i bardzo mi się spodobał. Rama jest podwójnie cieniowana, więc nie najtańszy chłam. Poczytałem trochę w sieci. Hamulce są polecane, amortyzator nie zbiera negatywnych opinii. No i prawie cały osprzęt Shimano, więc plus za jednolitość.
W kwietniowym Bikeboard jest zestawienie tanich rowerów i w tym zestawieniu Scrapper wypada bardzo dobrze. Brak dużych wad. Jedyna to właściwie waga. Ale i tak najcięższy nie jest.
Musze tylko się zastanowić czy brać 19" czy 21" rozmiar. Niby mierzyłem, ale kurde zdecydowany nie jestem. Niby oba złe by nie były, róznic dużych nie ma. Ma moje 187cm może lepiej 21". Zobaczę jeszcze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozmiar jest bardzo ważny, więc dobrze się zastanów. Najlepiej poradź się sprzedawcy (o ile jest to fachowiec), jak masz jakichś kumpli rowerzystów to zapytaj ich też, możesz nawet razem z kimś pojechać, żeby doradził Ci na miejscu (o ile masz znajomego fachmana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 20:03, Budo napisał:

Rozmiar jest bardzo ważny, więc dobrze się zastanów.


Po prostu wezmę na przymiarkę 19" i 21" i zobaczę który bardziej mi odpowiada. Na szczęście sprzedawca nie wyglądał mi na skończonego kretyna, więc może też coś doradzi. ;]
Po zastanowieniu wezmę od razu jakieś semi-slicki żeby nie być uzależnionym od opon typowo terenowych. Coraz więcej betonu wokół, wiec takie też się przydadzą. :)

Hehe teraz dziewczyna się wkurzy. Nie dość, że przesiaduję przed kompem to jeszcze rower znowu się pojawi. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takimi dziurami jak są na ulicy zdecydowanie cross lepiej się sprawdzi. Może jest szybka kolarzówka, ale mijanie krawężników czy po prostu masz ochotę pojeździć po lesie, kolarzówka odpada. Ciekawe jak się jeździ kolarzówką po kostce. Kolarzówka dobra na autostradę, byle trawa a zwalnia. Za to cross radzi sobie wyśmienicie. Natomiast góral nie nadaje się na miasto, tylko się na pedałujesz. Wyłącznie góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze chwile testowania nowego Scrappera AR1 za mną. Ważne info - Go Sport sprowadza ramy od Krossa. Nie jest źle.
Rower bez porównania do mojego poprzedniego. Ważne co na początku zauważyłem - hamulce sa rewelacyjne jak na tą cenę roweru. Przedni amortyzator sprawdza się dobrze, nie zauważyłem póki co jakichś poważniejszych wad. Mimo przeszło 14kg rower rozpędza się dosyć dobrze, nie zamula jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Zwrotność na dostarczonych gumach bardzo zadowalająca.
Jedyne właściwie do czego mogę się przyczepić to zbyt mało miejsca na chwycenie kierownicy. Manetki zajmują część rączek i dla osoby o dużych dłoniach może to być problem. Ja za dużych nie posiadam, więc to kwestia przyzwyczajenia.
Póki co jestem zadowolony z zakupu. Ale na pełną ocenę przyjdzie mi poczekać jak sobie trochę więcej pojeżdżę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 16:44, XXL1989 napisał:

Z takimi dziurami jak są na ulicy zdecydowanie cross lepiej się sprawdzi.

cóż u mnie aż takich dziur w ulicach nie ma więc spokojnie szosówką można po nich jeździć :) zresztą jak słyszę opowieści znajomych z południa Polski to tam też szosy aż takie tragiczne jakby można było przypuszczać.

Dnia 24.04.2010 o 16:44, XXL1989 napisał:

Może jest szybka kolarzówka, ale mijanie krawężników czy po prostu masz ochotę pojeździć po lesie,
kolarzówka odpada.

powiem tak jak się jeździ po ulicach to raczej krawężników do mijania nie spotkasz. poza tym nawet rowerem mtb nie wjeżdżasz prosto na wysoki krawężnik przy znacznej prędkości. z bardzo prostej przyczyny szkoda kół.

Dnia 24.04.2010 o 16:44, XXL1989 napisał:

Ciekawe jak się jeździ kolarzówką po kostce.

a jak ma się jeździ? jak kostka jest dobrze położona to pewnie elegancko a jak nie to i rowerem crossowym będzie niewygodnie :) zresztą szosówką da się i po bruku jeździć więc po kostce tym bardziej.

Dnia 24.04.2010 o 16:44, XXL1989 napisał:

Kolarzówka dobra na autostradę, byle trawa a zwalnia.

każdy rower na nieutwardzonej nawierzchni zwalnia więc nawet rowerem mtb nie będziesz w terenie tak szybko jeździł jak po utwardzonej nawierzchni. ale fakt że rowerem na wąskich oponach np. 22 lub 23 nie wjedziesz w piasek bo zwyczajnie się zakopiesz.

Dnia 24.04.2010 o 16:44, XXL1989 napisał:

Natomiast góral nie nadaje się na miasto, tylko się na pedałujesz. Wyłącznie góry

nie przesadzaj rowery mtb nie mają tylko miękkich przełożeń żebyś tak się znowu nakręcił. zresztą jak ustawisz odpowiednie przełożenia to i na szosówce możesz sobie pomłócić :) piszesz tak jakbyś na rowerze nie jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że cross mając ustawione przerzutki 2 na 5 będzie szybciej jechał od górala na tych samych przerzutkach. Cross moim zdaniem najlepszy jest w mieście i najszybszy. Kolarzówką gorzej się pokonuje krawężniki, za to góral dobrze je pokonuje, ale za to jest wolniejszy i jeszcze opory toczenia, chodź zależy od opony. Jednak kolarzówka jest szybsza od górala nawet w mieście, jeżeli jedzie na około asfaltem niż góral po osiedlu mijając krawężniki na skróty, przy czym się zmęczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 12:48, XXL1989 napisał:

Chodzi o to że cross mając ustawione przerzutki 2 na 5 będzie szybciej jechał od górala
na tych samych przerzutkach.

ale co z tego? :) od tego przecież są przerzutki aby można było ustawić odpowiednie dla siebie przełożenie. bo że tarcze i kaseta jest inna to każdy wie. poza tym myśląc podobnymi kategoriami jak ty mógłbym powiedzieć że jadąc na twardszych przełożeniach bardziej się zmęczysz ;)

Dnia 25.04.2010 o 12:48, XXL1989 napisał:

Kolarzówką gorzej się pokonuje krawężniki, za to góral dobrze je pokonuje, ale za to
jest wolniejszy i jeszcze opory toczenia, chodź zależy od opony. Jednak kolarzówka jest
szybsza od górala nawet w mieście, jeżeli jedzie na około asfaltem niż góral po osiedlu
mijając krawężniki na skróty, przy czym się zmęczysz.

a czemu gorzej szosówką pokonuje się krawężniki? :) czytając resztę twojego postu odczuwam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz bo czy jadąc szosówką asfaltem nie męczysz się itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:25, Gregario napisał:

Colnago, Cervelo :P byłoby prościej jakbyś sprecyzował jakich rowerów :)


można też bardziej uniwersalnie np Specialized, Cannondale, Trek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje jakichs informacji na temat ceny rowerka dla faceta wazacego circa 140 kg.
Co bedzie dobre, na jaki wydatek musze sie przygotowac, jacy producenci, gdzie mozna zobaczyc itp.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się