SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2008 o 20:29, Feno napisał:

> Mam pytanie. Jak najszybciej, lecz skutecznie zczyścić łańcuch, części, aby nie
skrzypiały(te
> przy pedale, czy tam korbie)? Chodzi o technikę i środki czyszczące i konserwujące
łańcuch.

Smar na palca i "nacierasz" łańcuch. Potem kręcisz korbą, żeby łańcuch się rozprowadził.
Tyle :- )

śmierć dla łancucha i napędu ta twoja rada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:52, bartog123 napisał:

Mam pytanie. Jak najszybciej, lecz skutecznie zczyścić łańcuch, części, aby nie skrzypiały(te
przy pedale, czy tam korbie)? Chodzi o technikę i środki czyszczące i konserwujące łańcuch.

Zdejmujesz łańcuch, bierzesz wodę, płyn do naczyń lub mydło, szczoteczkę do zębów i szorujesz dokładnie!!! potem suszysz i oliwisz olejem teflonowym ale tylko trzpienie ogniw!!! łańcuch powinien być jak najbardziej suchy z wierzchu(nie powinien być w oliwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mój nowy rowerek miał skrzywiony hak do ramy, aż się zdziwiłem, że tego nie zauważyłem od razu...
Hak już zamówiony, mam nadzieję, że przerzutka jest w stanie dobrym ;-)
Przy okazji robię wymianę łańcucha, głowicy na łańcuch (czy jak to się zwie) dokupuję nowe rogi i jakieś rękawiczki - jak nadarza się okazja to mimo braku kasy trzeba to na raz dać, no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na jazdę koło 40 na szutrze gdzie dziurę widzisz przeważnie na 10m przed, może woda nie ląduje między łopatkami tylko w tak zwanym "rowie" a i tak jest wesoło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 22:53, czaja24 napisał:

a co powiesz na jazdę koło 40 na szutrze gdzie dziurę widzisz przeważnie na 10m przed,
może woda nie ląduje między łopatkami tylko w tak zwanym "rowie" a i tak jest wesoło;)

Po szutrze 40 jechać to raczej ciężko, bo to naprawdę spora szybkość jest. A jazda z taką prędkością po dziurawym terenie to jak dla mnie lekka głupota :/ Ja na przykład szybciej jeżdżę po płaskim, niż z górki (zawsze hamuję), z tej prostej przyczyny, że widzę lepiej i dalej oraz w razie czego mogę szybciej wyhamować. Niestety nie mieszkamy w Niemczech, z drogami równymi jak stół, więc trzeba trochę zbastować z prędkością :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę jeszcze na moim rowerze który dostałem na komunię ;) Kilka tal sie już uzbiera :P Ale najbardziej lubię jechać z tatą, i z GPS-em. Wjeżdża się w las, i jedzie przed siebie, taki mały offroad. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 22:40, czaja24 napisał:

śmierć dla łancucha i napędu ta twoja rada...


Smaruje w ten sposób bardzo długo już napęd i nic mu sie nie dzieje. Ba, do śmierci mu daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 23:54, Quatre napisał:

> a co powiesz na jazdę koło 40 na szutrze gdzie dziurę widzisz przeważnie na 10m
przed,
> może woda nie ląduje między łopatkami tylko w tak zwanym "rowie" a i tak jest wesoło;)

Po szutrze 40 jechać to raczej ciężko, bo to naprawdę spora szybkość jest. A jazda z
taką prędkością po dziurawym terenie to jak dla mnie lekka głupota :/ Ja na przykład
szybciej jeżdżę po płaskim, niż z górki (zawsze hamuję), z tej prostej przyczyny, że
widzę lepiej i dalej oraz w razie czego mogę szybciej wyhamować. Niestety nie mieszkamy
w Niemczech, z drogami równymi jak stół, więc trzeba trochę zbastować z prędkością :]

no tak , mam taką szutrową leśną kilkukilometrową prostą gdzie samochody nie wjeżdżają, jest szeroko i w miarę równo gdzie całkiem fajnie buja się rower do 40, niestety teren jest mocno pagórkowaty więc napracować to się trzeba może następnym razem zdjęć troche zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 23:54, Quatre napisał:

> a co powiesz na jazdę koło 40 na szutrze gdzie dziurę widzisz przeważnie na 10m
przed,
> może woda nie ląduje między łopatkami tylko w tak zwanym "rowie" a i tak jest wesoło;)

Po szutrze 40 jechać to raczej ciężko, bo to naprawdę spora szybkość jest. A jazda z
taką prędkością po dziurawym terenie to jak dla mnie lekka głupota :/

Pamiętam, jak byłem z dwoma kolegami w Wawie, to po Al. Jerozolimskich zapieprzaliśmy ponad 30 :D Slalom gigant po prostu: mnóstwo babć, cyganów, grajków i głupich, małych dzieci ganiających między kołami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 13:59, Astropath napisał:

> No to wrzucam fotki z dzisiejszej popołudniowej wycieczki

Oho... widzę, że kolega jeździ tą samą trasą co ja - nasypem kolejowym do puszczy, potem
"szlakiem metalowców" (tak się główna trasa przez Puszczę Knyszyńską nazywa na starych
mapach ^^) i pewnie wraca przez Fasty. Może kiedyś się spotkamy po drodze ;)
A propo zdjęć... wozisz ze sobą wysoki statyw. Nie przeszkadza Ci duży bagaż na plecach?
Ja się źle czuję nawet jeśli mam pusty plecak ze sobą.

statyw składany, wysokość ok 50cm po złożeniu, plecak biorę na dłuższe wycieczki bo jeżdże sam i tak bez wsparcia to ciężko bo różne rzeczy się dzieją a ja wyznaje zasadę "umiesz liczyć, licz na siebie". Coś do jedzenia, coś do picia i jak jade przez las to jednak znacznie większy wysiłek niż asfaltem, obciążenie przeszkadza, ale druga zasada że jak się jedzie gdzieś razem to przynajmniej na jednym zdjeciu powinni być wszyscy:D kiedyś możemy się umówić na wyprawkę taką 50 km po puszczy szlakiem w całości nie przetartym Białystok - Przewalanka z tego co wiem nawet nasi pro regionalni jeszcze takiego szlaku nie zrobili(do Kopiska lasem chyba najdalej się zapuszczają), ja mam akurat ten atut że w miarę się orientuje w lasach;) i moglbym chłopakom kilka ciekawych miejsc pokazać do ciężkiej jazdy(tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Krakowie było dużo komisów rowerowych. Taki jeden sprowadzał bardzo wysokiej jakości prawie nowe - urzywane rowery z Niemiec za nawet 1/3 ceny. Orientujecie się czy w Polsce są takie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moja kobieta, która dziś złapała gumę ;(
Ale sesja fajna była, ze 30km na streecie poszło wolną ręką :D

20080522183538

20080522183548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 10:25, monkey93 napisał:

Czy do tej ramy mozna dac koła 24. Czy bedzie cos nie tak z geo ??? Rozmiar mojej ramy
to 13 cali.

To zależy. Jeżeli chcesz dać 24'''' do przodu i do tyłu,nic nie powinno się stać,nawet gea zostanie zachowana. Natomiast, jeśli dasz mniejsze koło tylko do tyłu, to całość ramy będzie obniżona o jakieś 12-16 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 21:07, czaja24 napisał:

Dzisiaj machnołem korbą 70km;)


No to bardzo ładnie :) Ja jak byłem na mazurach 2 lata temu to tyle robiłem średnio dziennie, byłem zadowolony jako iż jestem raczej amatorem :)

A teraz pytanie : czy ktoś tu jeździ na BMX''ie? Jeśli tak, to którego Felta mi najbardziej polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rower ma tydzień i już nową dętkę z dwiema łatkami z przodu ^^
Ale jeździ się super, dziś byłem z kolegą na dircie, to poskakaliśmy. Teraz ledwo żyję, ale szczęśliwy raider, to zmęczony raider :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 18:49, rogoz94 napisał:

Rower ma tydzień i już nową dętkę z dwiema łatkami z przodu ^^

nie martw się ja mam swój trochę dłużej i też już złapałem gumę ;) a najbardziej było mi szkoda pozbywać się prawie nowej opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się