Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Musisz w dyskusji z nimi bądź z samą Hezebel powiedzieć że zamierzasz je zabić lub w inny sposób rozzłościć ich panią tak aby rozkazała im Cię zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się na statek Mroczne Widmo? Czy trzeba zabić tego luskańskiego maga co stoi przy tym statku, bo jak z nim walczyłem to gdy był na skraju śmierci walka została przerwana i teraz mogę z nim tylko porozmawiać ale on nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz się dostać na ten statek. Po tym jak pokonasz tego maga następuje rozmowa z nim w której ujawnia on parę kluczowych dla fabuły faktów po czym odzyskuje część życia i atakuje ponownie, zabicie tego maga zakończy tą część questa.
Nie pamiętam czy rozmowa z nim rozpoczyna się automatycznie czy musisz go sam zagadnąć, jeśli jednak nie chce on nic powiedzieć to jest to błąd gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć zbrojmistrza który by wyrabiał zbroje dla moich Szarych Płaszczy?? I jak zrobić jakiś domek dla Pentina by nie wyniusłs się z warowni?? a także mój kamieniaż powiedział że skończył się kamień. Jak wybudowałem już wieże i kościół oraz wszystko inne to coś jeszcze będzie można zbudować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 15:50, Thalanthas napisał:

Gdzie mogę znaleźć zbrojmistrza który by wyrabiał zbroje dla moich Szarych Płaszczy??


Tym zbrojmistrzem jest Edario z Highcliff, jeśli nie zatrudniłeś go w II Akcie to sprawdź czy nie można go znaleźć albo w Porcie Llast albo w Dzielnicy Handlowej.

Dnia 26.05.2008 o 15:50, Thalanthas napisał:

I jak zrobić jakiś domek dla Pentina by nie wyniusłs się z warowni??


Nie możesz dla niego nic wybudować. Aby nie odszedł musisz go przekonać (np. powiedzieć mu że traci wiele potencjalnych zysków, być może da się go też zastraszać).

Dnia 26.05.2008 o 15:50, Thalanthas napisał:

a także mój kamieniaż
powiedział że skończył się kamień. Jak wybudowałem już wieże i kościół oraz wszystko
inne to coś jeszcze będzie można zbudować??


Nie. Najprawdopodobniej rozbudowałeś już swoją twierdzę tak daleko jak się tylko da.
Lista upgradeów obejmuje:
3 osobne remonty pomieszczeń wewnątrz twierdzy (biblioteka, kwatery kapitańskie i zachodnie skrzydło)
kuźnia
sklep
3 rozbudowy fortyfikacji
4 rozbudowy dróg
wieżę (musisz wybrać albo wieżę dla maga albo kwaterę dla Dziewiątki z Neverwinter)
kościół (musisz wybrać albo kościół albo klasztor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 16:33, Karharot napisał:

wieżę (musisz wybrać albo wieżę dla maga albo kwaterę dla Dziewiątki z Neverwinter)

Wieża maga??A gdzie owego maga znaleźc, który by chciał miec wieżę w mojej warowni?Przechodziłem dwukrotnie i sie nie natknąłem.A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogadać z Torio i/lub Mistrzem Veedle, jeśli poczekasz trochę z budową wieży to mag pojawi się w Twojej twierdzy sam, będzie stał przed wieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 16:33, Karharot napisał:

Tym zbrojmistrzem jest Edario z Highcliff, jeśli nie zatrudniłeś go w II Akcie to sprawdź
czy nie można go znaleźć albo w Porcie Llast albo w Dzielnicy Handlowej.



Niestety nie zatrudniłem go w II akcie ale nie moge go też znaleźć ani w Port Llast ani w Dzielnicy Handlowej. Gdzie oni powinni stać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zatrudniałem go już w Akcie II ale sprawdziłem przed chwilą na forum BioWare i wygląda na to że w Akcie III również można znaleźć go w Highcliff. Powinien być w części wioski kontrolowanej jeszcze przez ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 17:23, Karharot napisał:

Ja zawsze zatrudniałem go już w Akcie II ale sprawdziłem przed chwilą na forum BioWare
i wygląda na to że w Akcie III również można znaleźć go w Highcliff. Powinien być w części
wioski kontrolowanej jeszcze przez ludzi.



Dzięki. Znalazłem go. A czy wiesz może kogo mogę jako handlarza zatrudnić u siebie oprucz Deekina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W II Akcie zgłosił się do Ciebie podejrzany typek o imieniu Uncus, gdybyś go zatrudnił mógłby służyć jako paser (nie ma nic interesującego ale zawsze można coś u niego sprzedać). Poza tym w III Akcie u Ognistych Olbrzymów na Górze Galardrym znajdziesz kobietę o imieniu Caelryna - możesz ją zatrudnić jako kupca.
Przy okazji - zarówno zatrudnienie Uncusa i/lub Caelryny uniemożliwia Ci zdobycie atutu historycznego "Zarządca Warowni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 17:52, Karharot napisał:

Przy okazji - zarówno zatrudnienie Uncusa i/lub Caelryny uniemożliwia Ci zdobycie atutu
historycznego "Zarządca Warowni".

Przez posiadanie w warowni Uncusa, a już tym bardziej Caelryny, nie dostaje się tego atutu - sprawdzone. Oni obydwoje są zresztą "ciemnymi" charakterami wymaganymi do zdobycia atutu "Postrach Warowni".
Można natomiast zatrudnić ich w warowni już po zdobyciu atutu "Zarządca Warowni", wtedy nic się nie traci. Choć tak naprawdę nie oferują oni niczego praktyczego/dobrego postaciom dobrym (są lepsze sklepy, chociażby w odbudowanej wieży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszając pancerz i broń, zwiększając wyszkolenie (poprze trening) i morale (zależy od decyzji jakie podejmiesz w czasie przydzielania zadań specjalnych) a także powiększając liczebność swoich oddziałów (to dzieje się głównie automatycznie i masz na to niewielki wpływ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek.
1. Jak długo będę musiał chodzić z Shandrą jeśli zobowiązałem się że nauczę ją walczyć ?
2. Jakie przydatne umiejętności ma Grobnar ? Warto go ze sobą zabierać ?
3. Niedawno do mojej drużyny dołączył Sand i chciałbym wiedzieć czy jest lepszy od Qary ? Chodzi mi o czary ofensywne jak i ogólna przydatność.

To chyba na razie wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:19, Santino93 napisał:

1. Jak długo będę musiał chodzić z Shandrą jeśli zobowiązałem się że nauczę ją walczyć?


Cokolwiek jej nie powiesz Shandra i tak przyłączy się do Ciebie, w zamian jednak w II Akcie zwiększa się limit towarzyszy których możesz ze sobą zabierać więc traktuj ją jako dodatkową pomoc.

Dnia 26.05.2008 o 22:19, Santino93 napisał:

2. Jakie przydatne umiejętności ma Grobnar ? Warto go ze sobą zabierać ?


Grobnar to bard co oznacza że może w ograniczonym stopniu posługiwać się magią lub wspomagać (czasami znacznie) towarzyszy swoimi pieśniami. Nie polegaj jednak zbytnio na jego zdolnościach ofensywnych.

Dnia 26.05.2008 o 22:19, Santino93 napisał:

3. Niedawno do mojej drużyny dołączył Sand i chciałbym wiedzieć czy jest lepszy od Qary
? Chodzi mi o czary ofensywne jak i ogólna przydatność.


Sand jest czarodziejem zaś Quara czarownikiem, oznacza to że ona może rzucić znacznie większą ilość czarów zanim będzie musiała odpocząć ale z kolei Sand może się nauczyć o wiele większej liczby zaklęć z których potem wybiera te których będzie rzucał po odpoczynku. Ogólnie Quara jest silniejsza w walce zaś Sand doskonale się spisuje przy tworzeniu lub zaklinaniu przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Czemu w siedzibie króla Cieni moja ddrużyna wogóle się nie rusza?? Kiedy atakują pająki oni stoją i nic nie robią nie mówiąc już o pujściu za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wydać im odpowiedni rozkaz - kliknij PPM co przywoła menu z którego musisz wybrać opcję "przekaż rozkaz" a następnie "za mną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować