Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

tiaaa ktos pamieta kod do dzwi kolekcjonera w Blacklake ? Bo tam w ksiazce jest jakas rymowanka ale ja mam angielska wersje i trudno ja zrozumiec. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa kombinacja to 513.
Szkoda że nie masz polskiej wersji, rozwiązywanie takich zagadek to niezła zabawa, zwłaszcza że ta jest dość prosta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:56, Karharot napisał:

Prawidłowa kombinacja to 513.
Szkoda że nie masz polskiej wersji, rozwiązywanie takich zagadek to niezła zabawa, zwłaszcza
że ta jest dość prosta:)


Że co?!
Ta zagadka z kombinacją była dość prosta?
Akurat miałem układy równań w szkole a i tak nie mogłem sam tego kiedyś rozwiązać

(nie odpisuj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak odpowiem:) Ta wyliczanka jest naprawdę banalnie prosta - spróbowałbyś tych które były serwowane w dawnych przygodówkach (może zresztą są do dzisiaj), pamiętam jak przy niektórych z nich gryzłem długopis nad kartką papieru usiłując je rozszyfrować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***** mac... dostalem w krypcie w Blacklake jakas klatwe na spadek szybkosci poruszania sie... i nic nie pomaga heale u NPC (bylem u 2) , podroze , przerywniki , odpoczynki , ta umiejetnosc paladyna ,miksturki , poprostu nic ! jestem zalamany ... ma ktos jakis pomysl jak sie pozbyc tej klatwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) Spróbuj czaru kleryka "pomniejsze przywrócenie" lub "przywrócenie"
b) Sprawdź czy twoja postać nie jest przypadkiem przeciążona.
c) Jeśli dwa powyższe nie pomogą po prostu w czasie najbliższej walki pozwól tej postaci umrzeć (a nawet postaraj się aby tak się stało). Śmierć usuwa wszystkie uboczne efekty a sama w sobie nie jest niczym trwałym (przynajmniej w tej grze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 17:54, Karharot napisał:

a) Spróbuj czaru kleryka "pomniejsze przywrócenie" lub "przywrócenie"


Takowego niestety nie posiadam

Dnia 12.04.2008 o 17:54, Karharot napisał:

b) Sprawdź czy twoja postać nie jest przypadkiem przeciążona.


nie jest napewno

Dnia 12.04.2008 o 17:54, Karharot napisał:

c) Jeśli dwa powyższe nie pomogą po prostu w czasie najbliższej walki pozwól tej postaci
umrzeć (a nawet postaraj się aby tak się stało). Śmierć usuwa wszystkie uboczne efekty
a sama w sobie nie jest niczym trwałym (przynajmniej w tej grze:).


Sam w to nie wierze ale smierc nie pomogla ... po tym jak postac sie odrodzila znowu mam ta sama klatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 17:48, VertigoŁDZ napisał:

***** mac... dostalem w krypcie w Blacklake jakas klatwe na spadek szybkosci poruszania
sie... i nic nie pomaga heale u NPC (bylem u 2) , podroze , przerywniki , odpoczynki
, ta umiejetnosc paladyna ,miksturki , poprostu nic ! jestem zalamany ... ma ktos jakis
pomysl jak sie pozbyc tej klatwy?


To musi być jakiś bug. Ostatecznie wczytaj save''a. Ale spróbuj przywrócenie elane na bank je ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż znalazłem 2 złoża rudy, powiedziałem Pentinowi gdzie jest jedna ruda, a Calindrze gdzie jest druga ruda. Idę do kuźni i nie mogę zakupić lepszego wyposażenia dla Szarych Płaszczy. Dlaczego tak jest?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:14, Doreczek napisał:

Mam problem. Otóż znalazłem 2 złoża rudy, powiedziałem Pentinowi gdzie jest jedna ruda,
a Calindrze gdzie jest druga ruda. Idę do kuźni i nie mogę zakupić lepszego wyposażenia
dla Szarych Płaszczy. Dlaczego tak jest?;/

MOże już masz najlepsze? a może musisz naleźc jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zaawansowane ulepszenia wymagają więcej niż dwóch złóż rudy. Poza tym są jeszcze dwie inne możliwości - nie masz dość złota lub po prostu wykupiłeś już wszystkie dostępne ulepszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed walką rzuć na swoją drużynę tyle zaklęć ochronnych i wspomagających ile tylko możesz, przede wszystkim warto na każdym z członków drużyny użyć czaru "niewrażliwość na energię" i wybrać ogień. W czasie samej walki rozprosz swoją drużyną aby postacie nie stały w jednym miejscu. Nawet nie próbuj używać przeciwko Tholapsyx magii ognia bo to bezcelowe, dość skuteczne są natomiast burze pocisków i czary oparte na magii lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 17:45, Karharot napisał:

przede wszystkim warto na każdym z członków drużyny użyć czaru "niewrażliwość na energię"
i wybrać ogień. W czasie samej walki rozprosz swoją drużyną aby postacie nie stały w
jednym miejscu.


Niewrażliwości akurat nie używałem , ale pomysł z rozproszeniem grupy jest jak najbardziej na miejscu.Ja wybierałem członka drużyny z największą ilościa punktów życia , który atakował smoczycę , a reszta tłukla czym mogła z dystansu."Przynęta" , po zwróceniu na siebie uwagi , uciekała , w miarę możliwości lecząc się jak najczęściej , a drużyna ciągla atakowała z daleka.Przy 2 podejściach , raz zginęło mi 2 towarzyszy , a raz cała gromadka przeżyła.W sumie nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z mojej gry czarnoksiężnikiem, to całkiem dobrym pomysłem jest rzucanie czarów zadających obrażenia od mrozu/zimna. Na ogień nie ma co liczyć bo w końcu smoczek kocha ten żywioł, więc trzeba go potraktować przeciwieństwem. Smoczyca moim zdaniem jest, zaraz po ostatecznym przeciwniku, najtrudniejszym przeciwnikiem w grze.

Pozdrawiam i życze powodzenia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie to chyba jest paranoja. Otóż jak walczyłem z Światłem Niebios pod murami warowni po raz 3 to rozbroiła mnie i teraz nie mam srebrnego miecza githyanki. Jest jakaś możliwość żeby przywrócić miecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 13:37, Doreczek napisał:

No nie to chyba jest paranoja. Otóż jak walczyłem z Światłem Niebios pod murami warowni
po raz 3 to rozbroiła mnie i teraz nie mam srebrnego miecza githyanki. Jest jakaś możliwość
żeby przywrócić miecz?

Tak. wczytać save''a :-P A nie leży gdzieś na ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować