Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

witam serdecznie ;)
w końcu po ponad półtora roku od zakupu nwn2 mogę w niego zagrać na sprzęcie, który uciągnie grę ;)
mam takie pytanie
czy kupując większą ilość jednej rzeczy mogę gdzieś wpisać liczbę jaką chcę kupić, czy muszę klikać 20 razy na miksturze leczenia a potem jeszcze potwierdzać za każdym razem zakup?
w instrukcji nic takiego nie mogę zlokalizować, a upierdliwe jest ciągłe klikanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:50, wonski85 napisał:

witam serdecznie ;)
w końcu po ponad półtora roku od zakupu nwn2 mogę w niego zagrać na sprzęcie, który uciągnie
grę ;)
mam takie pytanie
czy kupując większą ilość jednej rzeczy mogę gdzieś wpisać liczbę jaką chcę kupić, czy
muszę klikać 20 razy na miksturze leczenia a potem jeszcze potwierdzać za każdym razem
zakup?
w instrukcji nic takiego nie mogę zlokalizować, a upierdliwe jest ciągłe klikanie

Hm, już nie pamiętam, ale czy nie działa na to dwuklik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 14:51, Asthariel napisał:

> czy kupując większą ilość jednej rzeczy mogę gdzieś wpisać liczbę jaką chcę kupić,
czy
> muszę klikać 20 razy na miksturze leczenia a potem jeszcze potwierdzać za każdym
razem
> zakup?
> w instrukcji nic takiego nie mogę zlokalizować, a upierdliwe jest ciągłe klikanie

Hm, już nie pamiętam, ale czy nie działa na to dwuklik?


nie działa, po dwukliku kupuje się tylko jedną sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić więcej niż jeden przedmiot musisz dwukrotnie kliknąć LPM na danym przedmiocie, wtedy pojawi się pasek na którym możesz wybrać ile sztuk tego towaru chcesz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 13:50, Karharot napisał:

Tego nie wiem dokładnie, zawsze starałem się osiągnąć jak najwyższy wpływ i w końcowej
walce
SPOILER
oprócz Bishopa traciłem tylko jedną inną postać (Quarę lub Sanda)
KONIEC SPOILERA
reszta drużyny zawsze pozostawała lojalna.


A jak ty ich przydzielałeś?? Raz np Casavira a raz Khelgara lub raz Sand a raz Quarę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej. Teraz to już jako tako kojarzę jakie wybory będą w czasie wykonywania danej misji i biorę taki skład drużyny aby dokonany wybór podobał się wszystkim obecnym. W ten sposób wpływ zawsze idzie w górę i unikam sytuacji kiedy dostaję +2 do wpływu u jednej osoby ale jednocześnie -2 u innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:02, Karharot napisał:

Aby kupić więcej niż jeden przedmiot musisz dwukrotnie kliknąć LPM na danym przedmiocie,
wtedy pojawi się pasek na którym możesz wybrać ile sztuk tego towaru chcesz kupić.


tak się dzieje tylko w przypadku bełtów, strzał lub pocisków (mają przy nazwie w nawiasie ilość)
natomiast na inne rzeczy nie działa
może to wina tego, że mam samą podstawkę (najnowsze patche wgrane) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to przed chwilą i działało tak w przypadku sztabek jak i mikstur. Jednak możesz mieć rację że jest to zmiana wprowadzona przez MZ, choć wydaje mi się że jak grałem kiedyś bez dodatku to też mogłam kupować większą ilość przedmiotów za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 16:43, Karharot napisał:

Sprawdzałem to przed chwilą i działało tak w przypadku sztabek jak i mikstur. Jednak
możesz mieć rację że jest to zmiana wprowadzona przez MZ, choć wydaje mi się że
jak grałem kiedyś bez dodatku to też mogłam kupować większą ilość przedmiotów za jednym
zamachem.


a jeśli zainstaluję dodatek, to nadal będę mógł kontynuować kampanię z podstawki?
czy trzeba zaczynać od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem. Jak zakupiłem dodatek to i tak instalowałem całość od nowa. MZ wprowadza do gry (także do podstawki) pewne zmiany.
Zawsze jednak możesz spróbować. Jeśli nie zadziała to odinstaluj wszystko po czym zainstaluj z powrotem podstawkę i wszystkie patche które masz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 13:39, Thalanthas napisał:

ile mniejwięcej trzeba mieć wpływu na towarzyszy w podstawowej
kampanii aby (wyczytałem to z poradnika) nie odeszli od nas w zamku króla cieni

U Neeshki trzeba mieć 20 i więcej, wtedy na pewno zostanie w drużynie. Sand/Qara odchodzą definitywnie, jeśli któreś z nich ma mniejszy wpływ (jeśli Qara ma 16, a Sand 18, to odejdzie Qara i na odwrót). Khelgar, Zhjaeve, Casavir, Ammon zostają bez względu na to jaki ma się wpływ. z Elanee jest sprawa oczywista - wpływ powyżej 20 zatrzyma ją w drużynie, w finale się nie odwraca.
No i wpływ na poziomie 50 i więcej sprawia, że część towarzyszy (jak np. Elanee czy Khelgar) ma dodatkowe dialogi mówione podczas próby kuszenia ich przez Gariusa.
No i Karharot już napisał, co zrobić, aby wpływ zyskać i go nie stracić (choć w kilku miejscach strata jest nieunikniona). Od siebie tylko dodam, że jest możliwe przejście gry z wpływem powyżej 50 u dwóch lub więcej towrzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 17:01, wonski85 napisał:

a jeśli zainstaluję dodatek, to nadal będę mógł kontynuować kampanię z podstawki?
czy trzeba zaczynać od nowa?

Możesz grac dalej na starym savie, dodatek to nowa kampania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się dobrze orientuję to wpływ na Grobnara ma o tyle znaczenie że zależy od niego czy Bishop przejmie kontrolę nad Konstruktem (jeśli Grobnar Cię lubi to anuluje polecenia Bishopa).
Natomiast jeśli chodzi o Sanda i Quarę to ta dwójka się po prostu nie cierpi i jedno z nich zawsze wybierze przeciwną drogę niż drugie. Nie sądzę aby była możliwa sytuacja w której obydwoje zdradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 20:21, Karharot napisał:

Kombinacja to 513, zagadkę z tej książki można dość łatwo rozgryźć.



Prubowałem rozgryźć to ale niezbyt mi wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki głupi problem, w pierwszym rozdzialne kiedy przyłącza sie do dróżyny jaszczuroczłowiek i idzemy z nim ratowac jego podwałdnych do ruin zamku , wszedłem do pokoiu z nimi i on powiedział ,ze moze juz zabrac mnie do szefa , ale ja powiedziałem ,ze chce potem, a teraz nie wiem jak z nim zagadać aby mnie zabrał do tego szefa i utknąłem w grze :) help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 18:57, Nif21 napisał:

mam taki głupi problem, w pierwszym rozdzialne kiedy przyłącza sie do dróżyny jaszczuroczłowiek
i idzemy z nim ratowac jego podwałdnych do ruin zamku , wszedłem do pokoiu z nimi i on
powiedział ,ze moze juz zabrac mnie do szefa , ale ja powiedziałem ,ze chce potem, a
teraz nie wiem jak z nim zagadać aby mnie zabrał do tego szefa i utknąłem w grze :) help.



Jakis czas mie gram (bo przeszełem) w tą gre, ale chyba trza za nim iść, a jak nie to wczytaj gre...a jak to nie pomoże to nie wiem, może patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij z nim rozmowę (kliknij na nim PPM i wybierz opcję "porozmawiaj") a wtedy Slaan powinien ponowić swoją ofertę zaprowadzenia Cię do swojego przywódcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować