Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2011 o 23:36, meryphillia napisał:

Zatem szkoda, tak bym kupił, bo irytuje mnie mój napęd, który zawsze najgłośniej wyje
przy okazji właśnie Soulstorma w środku. :/

Są na necie takie fajne wynalazki, dzięki którym nie jest potrzebna płyta w napędzie albo nie trzeba mieć zainstalowanych poprzednich części, żeby cieszyć się wszystkimi rasami (wystarczą CD key''e w rejestrze), więc nie musisz się zniechęcać taką błahostką jak granie z płytą.
Że już nie wspomnę o dodaniu CD Key''a do swojej biblioteki gier na Steamie, skąd będziesz mógł go pobrać bez konieczności nawet wsadzenia płyty do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby mam konto na Steamie, ale nie będę go używał dla tej jednej gry. ;P

Zresztą prawdę powiedziawszy akurat Dark Eldars czy Sisters Of Battle nie są dla mnie aż takim kąskiem, by częściej grać niż w stare dobre DC. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ilu płytach mieści się Dawn of War Uniwersum i czy jest to w pełni spatchowane wydanie (tj nie muszę nic patchować, łącznie z Dark Crusade i Soulstorm licząc)? Ktoś takowe wydanie posiada? Muszę swoje wymienić na "chudsze", bo w gablocie na gry mam mało miejsca, a posiadam to wydanie z 4x pudełkami z każdym dodatkiem osobno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 19:30, dizzy1942 napisał:

Ja też tak mam poza SSem i jest bardziej kozackie niż wszystko do jednego wora. :P


Ano jest, tylko miejsca nie mam dużo :) Ale po części żal by mi było dołączonej powieści na bazie W40k oraz tych ładnych artów na pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Gram w dark crusade Tau i wybiłem prawie wszyskich nekronów, wykonałem wszyskie poboczne questy ale nie wiem jak podłożyć bobme!!! jestem tam dowódcą gdzie trzeba i wiem że trzeba nacisnąć "odpowiedną ikonę" ale jaką!!! pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ikona znajduje się na panelu sterowania oddziałem (prawy dolny róg ekranu) i wygląda, jak grzyb atomowy. Jeśli dowódca stoi we właściwym miejscu - jest kolorowa i można na niej kliknąć, jeśli stoi w złym - jest w odcieniach szarości i jest nieaktywna.
Dla pewności załączam obrazek :).

20120107162457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Relic nigdy nie naprawił tamtego buga. Kiedy wczytało się grę to ikona bomby znikała. Jedynym sposobem było przejście misji bez wczytywania. Sam przechodziłem grę niedługo po premierze, ale przez te lata ten bug widocznie cały czas tam musiał być nienaprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź na posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14990&pid=8581
Daję odpowiedź tutaj aby nie robić offtopu w tamtym temacie ;)

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Co to miał być SS w kampanii? Ulepszony Dark Crusade oczywiście. Problem w tym że tak nie jest. Pisałeś że przeszedłeś kampanię w którymś dodatku wszystkimi rasami, ja też tak lubię. I tak też zrobiłem w DC. W SS po przejściu ulubieńcami orkami i SM miałem szczerze dość.

SS przeszedłem po kolei Tau (pierwsza moja gra tą frakcją), Nekronami, Gwardią Imperialną i mam prawie ukończone kampanie Chaosu, Sióstr Wojny, Orków i SM (w każdej z tych kampanii zostały mi do pokonania 2-3 frakcje) a obecnie drugi raz idę Tau. Przyznam się że przy pierwszym podejściu do SS próbowałem zagrać SM i nie dałem rady ale to wina tego że mi się znudzili (wina podstawki i DC w którym również grałem tą frakcją) ;)

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Problemem jest to że mapy są w znakomitej większości na 8 graczy a przeciwników komputerowych jest góra 2. Więc niemal co mapę jesteś zmuszony szukać wrogich baz, przejmować masy i masy punktów na mapie, techować. Prawda że w DC także były duże mapy, ale było tam pewne urozmaicenie, np na Pustkowiach Eres miałeś za zadanie zabijać wrogich żołnierzy by zwyciężyć(blood for the blood god), w Pavonis odzyskać zagubione serwitory etc. Była różnorodność, wielkość map nie bolała tak bardzo. W SS bodajże jest tylko jakieś przejmowanie punktów strategicznych by zaklepać bramę osnowy czy co to tam było...

To prawda że w SS poza kwaterami głównymi wrogich frakcji są tylko dwa rodzaje map, ich wielkość mi jednak niespecjalnie przeszkadza bo przecież nie trzeba zajmować wszystkich punktów strategicznych a jeśli przeszło się już grę raz czy dwa to przy następnych podejściach już się wie gdzie mniej więcej są bazy przeciwnika i można na starcie posłać do nich dowódcę z gwardią honorową i spróbować wygrać bitwę w 5 minut.
W DC traciłem znacznie więcej czasu ponieważ ze względu na to że to co się wybudowało pojawiało się na planszy w wypadku kontrataku przeciwnika zawsze przed wyeliminowanie ostatniej bazy komputera zajmowałem wszystkie punkty strategiczne i umacniałem je do maksymalnego poziomu aby mieć łatwiej przy obronie prowincji, w Soulstormie zawsze zaczyna się jedynie z tym co było wykupione na mapie głównej więc nie ma po co tracić czasu na takie zabiegi.

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Nowe rasy są nieciekawe. Sorry ale dla mnie mogłoby ich tam nie być.

Czy ja wiem? Siostry Wojny są nawet ciekawe.

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Nowe jednostki latające to wielka porażka, to po prostu czołgi w powietrzu. Źle to wygląda. I jest źle zbalansowane, orkowy samolot był wybitnie do d&$#, a ten Chaosu zbyt potężny.

To że orkowy samolot jest do niczego to się zgodzę (bardziej bezużyteczne są chyba tylko chrabąszcze Nekronów) ale w pełni nadrabiają to innymi atutami (jedna z ich jednostek przeciwlotniczych ma infiltrację co sprawia że nieprzyjacielskie lotnictwo jest całkowicie bzradne w przypadku konfrontacji z nią). Dla mnie dodanie przynajmniej tej jednej nowej jednostki nadało grze trochę świeżości ;)

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Balans ogólnie mi niezbyt odpowiadał, spowolniono tech. Może to lepiej działa w multi, ale nie bardzo na potrzeby singla.

Nie mam pojęcia jak wygląda multi, we wszystkie te gry grałem tylko w trybie kampanii dla pojedynczego graca ;)

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Masa małych drobiazgów które wskazywały że grze nie poświęcono zbyt dużo skupienia przy jej tworzeniu. Żołnierze czasami wchodzą na góry i stoją pod kątem 45-90 stopni, co wygląda żałośnie, zdarzyło mi się że pojedynczy marine ugrzązł w chimerze(tej takiej rozwalonej co ma być częścią mapy). Często kiedy zaczynasz grę na mapie i przesuniesz kamerę na inny widok to widać że twoje HQ lewituje w powietrzu itp.

Nie dostrzegłem tych rzeczy (ale to pewnie raczej kwestia mojej niskiej spostrzegawczości niż tego że ich nie ma). Jedyne co mnie naprawdę denerwowało to klinowanie się jednostek gdy dowodzi się grupą w której skład wchodzi piechota i pojazdy pancerne (czasami kilku żołnierzy z oddziału piechoty blokuje się obok pojazdu i obie jednostki stojją bez ruchu dopóki nie rozdzieli się ich nakazując im udać się w przeciwnych kierunkach), wydaje mi się jednak że tak samo działo się czasem przy DC więc to raczej nie wina SS.

Dnia 03.05.2010 o 16:22, Fatal-X napisał:

Mapa podboju jest mniej czytelna od tej z DC.

Prawda, mnie też tio denerwuje (ponad -połowę powierzchni ekranu zajmuje pusta przestrzeń a poszczególne prowincje na dalszych planetach są tak malutkie że trzeba ich szukać po omacku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Problem" w tym, że żeby zrobić tego screenshota, wczytałem jakiegoś starego save''a :). Ponadto ukończyłem DC wszystkimi frakcjami, więc albo bug objawia się na innych poziomach trudności (grałem na Normalnym) albo w wersji, którą mam (DoW Universum ze Złotej Kolekcji), jednak został już naprawiony. Od niepoprawionych błędów jest Soulstorm ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2012 o 20:21, Karharot napisał:

To prawda że w SS poza kwaterami głównymi wrogich frakcji są tylko dwa rodzaje map, ich
wielkość mi jednak niespecjalnie przeszkadza bo przecież nie trzeba zajmować wszystkich
punktów strategicznych a jeśli przeszło się już grę raz czy dwa to przy następnych podejściach
już się wie gdzie mniej więcej są bazy przeciwnika i można na starcie posłać do nich
dowódcę z gwardią honorową i spróbować wygrać bitwę w 5 minut.
W DC traciłem znacznie więcej czasu ponieważ ze względu na to że to co się wybudowało
pojawiało się na planszy w wypadku kontrataku przeciwnika zawsze przed wyeliminowanie
ostatniej bazy komputera zajmowałem wszystkie punkty strategiczne i umacniałem je do
maksymalnego poziomu aby mieć łatwiej przy obronie prowincji, w Soulstormie zawsze zaczyna
się jedynie z tym co było wykupione na mapie głównej więc nie ma po co tracić czasu na
takie zabiegi.

Niby tak, ale z drugiej strony, to było dość zabawne, kiedy wróg atakuje i nagle znajduje się na mapie z masą twoich budynków, wieżyczek, niemal wszystkie punkt twoje itd. Dwie, trzy minuty i po obronie. Obrona od zera może się przedłużyć dalej niż 5 min.

Dnia 14.01.2012 o 20:21, Karharot napisał:

> Nowe rasy są nieciekawe. Sorry ale dla mnie mogłoby ich tam nie być.
Czy ja wiem? Siostry Wojny są nawet ciekawe.

Fajnie wyglądają na okładce pudełka, tyle.

Dnia 14.01.2012 o 20:21, Karharot napisał:

Dla mnie dodanie przynajmniej tej jednej nowej
jednostki nadało grze trochę świeżości ;)

To że mają być nowe jednostki w dodatku to standard, problem w tym że wybrano chyba najgorsze jednostki jakie można było.

Dnia 14.01.2012 o 20:21, Karharot napisał:

wydaje
mi się jednak że tak samo działo się czasem przy DC więc to raczej nie wina SS.

Tak, to był odwieczny problem DoW.

No cóż, nadal nie mogę pojąć dlaczego twoim zdaniem SS>DC ale ok, każdy ma jakiś swoich faworytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 22:18, Fatal-X napisał:

Niby tak, ale z drugiej strony, to było dość zabawne, kiedy wróg atakuje i nagle znajduje się na mapie z masą twoich budynków, wieżyczek, niemal wszystkie punkt twoje itd. Dwie, trzy minuty i po obronie. Obrona od zera może się przedłużyć dalej niż 5 min.

Taka obrona była szybka i łatwa ale także bezsensowana bo komputer nie miał najmniejszych szans na zrobienie czegokolwiek (siła obronna takiej prowincji powinna być określona jako 30 albo 40 i komp powinien całkowicie ją omijać).

Dnia 21.01.2012 o 22:18, Fatal-X napisał:

Fajnie wyglądają na okładce pudełka, tyle.

Nieprawda, ja nimi grałem i imo było to ciekawsze niż rozgrywka Chaosem (który ze zrozumiałych względów zbytnio mi przypominał SM)

Dnia 21.01.2012 o 22:18, Fatal-X napisał:

To że mają być nowe jednostki w dodatku to standard, problem w tym że wybrano chyba najgorsze jednostki jakie można było.

Fakt że mogli dać coś co wprowadziłoby większą różnorodność a nie tylko 1 jednostka latająca na rasę ale to już kwestia tego że ulepszeńia mogły by być ciekawsze a nie że te które wprowadzono są złe.

Dnia 21.01.2012 o 22:18, Fatal-X napisał:

No cóż, nadal nie mogę pojąć dlaczego twoim zdaniem SS>DC ale ok, każdy ma jakiś swoich faworytów.

Opinie są po prostu tak różne jak różni są ludzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:09, lolek155 napisał:

Czy dark crusade będzie chodził na windows 7, bo ja zainstalowałem i nie ma ikony nie ma nic na dysku że jest zainstalowane.

Mam zainstalowane DC na Win 7 i bez problemu chodzi. Może zainstalowało Ci gdzie indziej (np. w katalogu DoW)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam mały problem z soulstormem, dotyczący ras.

Otórz zainstalowałem wszystkie niezbędne dodatki (WA, podstawkę i DC), a nadal nie mogę grać nekronami i tau online. Wiem, że powinno mi się pojawić okienko, w którym trzeba wpisać kod do darc crusade, ale nie pojawia mi się. Plis pomóżcie, gdzie mam wpisać ten kod i co mam robić .
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 16:32, Wyszomiros napisał:

Otórz zainstalowałem wszystkie niezbędne dodatki (WA, podstawkę i DC), a nadal nie mogę
grać nekronami i tau online. Wiem, że powinno mi się pojawić okienko, w którym trzeba
wpisać kod do darc crusade, ale nie pojawia mi się. Plis pomóżcie, gdzie mam wpisać ten
kod i co mam robić .
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam


Cześć,
zajrzyj do tego tematu: http://dawnofwar.boo.pl/topics15/ss-i-all-races-workin-vt529.htm , 2 moje posty powinny rozwiązać Twój problem.
P.S. "Otóż" piszemy przez "ż". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
W 1 w Dawn of War misji mam za zadanie zbudować Chapple Barracks uzywająć servitorów, tymczasem oni (jest ich dwóch) oraz Stronghold są neutralne!
Nie moge ich uzywac, przemieszczac, zająć.
Co sie dzieje?

Z gory thx za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować