Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2008 o 17:45, Konował napisał:

Która rasa dobrze radzi sobie z Tau? Orkowie są raczej słabi na nich i szukam sobie jakiejś
drugiej rasy do grania.


DE, Eld (choć to moje subiektywne odczucia, bowiem w opinii większości Tau>Eld&DE), Necron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 17:45, Konował napisał:

Która rasa dobrze radzi sobie z Tau? Orkowie są raczej słabi na nich i szukam sobie jakiejś
drugiej rasy do grania.


Ja wiem czy oni są słabi... Na początku to raczej Tau powinno się bać Boyzów, bo jeśli nie zdążą ich wystrzelać, zieloni rozerwą ich na strzępy. Ze Szturmiarzami mają jeszcze trudniej. A że zieloni lubią "green tide"... ^^'' Tylko Mekaniaka trzeba szybko wystawić, bo StealthSuity nie wiem why dość dobrze dakka dakka chopaków.

Potem zależy, którędy Tau pójdzie. Jeśli Mont''ka, dwie ekipy pancerwałów + szabry jak się zdąży dotechować i jest nieźle. A jak Kayounem...no to wtedy trzeba żałować, że nie wziąłem innej rasy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 17:55, Dyzio Diablo napisał:

> Która rasa dobrze radzi sobie z Tau? Orkowie są raczej słabi na nich i szukam sobie
jakiejś
> drugiej rasy do grania.

DE, Eld (choć to moje subiektywne odczucia, bowiem w opinii większości Tau>Eld&DE),
Necron.


wedlug mnie Eldar lub Chaos - tania i liczna detekcja zas banshee, raptory, harlekiny i zerki robia swoje z Tau...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tau to chyba nec sm i ork ... ;P

btw teo sprawdziłem tą taktyke z hellionami na chaos, i moim zdaniem lepiej nie zaczynac od foundry ale od warriorów ... jakos lepiej sie sprawdzają z tym ich bohem co ma 1100 hp :) po bikach kiedy chaos wchodzi w t2 nie wiem co mam dalej robić, przeinwestuje w biki, zrobi 2x horror i leże, co prawda 2x upy robią swoje ale to ogranicza dostęp do foundry na dość pokaźny czas .. a na chaos scourge sie sprzydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:39, Mekus napisał:

tau to chyba nec sm i ork ... ;P

btw teo sprawdziłem tą taktyke z hellionami na chaos, i moim zdaniem lepiej nie zaczynac
od foundry ale od warriorów ... jakos lepiej sie sprawdzają z tym ich bohem co ma 1100
hp :) po bikach kiedy chaos wchodzi w t2 nie wiem co mam dalej robić, przeinwestuje w
biki, zrobi 2x horror i leże, co prawda 2x upy robią swoje ale to ogranicza dostęp do
foundry na dość pokaźny czas .. a na chaos scourge sie sprzydadzą :)


w T2 robisz albo Talosy albo Scourge w zaleznosci co chaos robi czy zerki czy pojazdy... poza tym czesto ci ktorzy zadko stosuja ta strategie przeinwestowuja w Reavery zapominajac o hellionach i mandrakes w T2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to i tak stawiać ten budynek od piechoty .. spróbuje ;]
no mnie jak gram de wkurza jedynie kruchość wszystkiego (dźwięki wyłączyłem wiec jako tako moge ścierpieć stylizacje :), i to ze ciezko na orka i nawet lp2 w t1 jest ciezkie do zbicia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 23:47, PolishWerewolf napisał:

Lektura przypiętego postu w tym pomoże.

xD... teraz to zauważyłem...;] już wiem...;]dzięki;]

20080328235815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imponujący obrazek. To twoje zabawki ?

>
> Mam karac za spam, czy jak ludzie? Link byl, zapraszam tam.

Proponuje tu przypiąć dyskusje o Dawn of war 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie aczkolwiek dość skomplikowane pytanie,a mianowicie jaką taktykę byście polecili dla Tau w multi dla początkującego gracza w W40k ? Lubię tę rasę i chciałbym nią skuteczniej grać :).

Prosiłbym o taktykę wraz z opisem + ew. jakiś link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:29, Fagno napisał:

Mam krótkie aczkolwiek dość skomplikowane pytanie,a mianowicie jaką taktykę byście polecili
dla Tau w multi dla początkującego gracza w W40k ? Lubię tę rasę i chciałbym nią skuteczniej
grać :).

Prosiłbym o taktykę wraz z opisem + ew. jakiś link.


Wejdź na dawnofwar.pl tam ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:29, Fagno napisał:

Mam krótkie aczkolwiek dość skomplikowane pytanie,a mianowicie jaką taktykę byście polecili
dla Tau w multi dla początkującego gracza w W40k ? Lubię tę rasę i chciałbym nią skuteczniej
grać :).

Prosiłbym o taktykę wraz z opisem + ew. jakiś link.


Najprostsza taktyka dla tau i w sumie obecnie jedyna masowo używana to Start z barakami, w hq Builder +2xSteath Suit + jump packi. Jak się baraki zbuduja to Hero i Fire Warriors. Zabudować najbardziej wysuniety punkt i go ulepszyć. Potem robimy 2 sqad FW (i trzeci jezeli przeciwnik massuje w t1) a takze vespy jezeli gramy przeciwko eldowi/DE/sm robiącemu snajpy dla scoutów. Potem to t2 uzupełniamy sqady fw na maksa, robimy dla nich up. Jeśli przeciwnik robi pojazdy do uzupełniamy ss i dajemy im blastery i dowódcę. Warto zrobić pathfindery bo dają duzy zasięg widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:29, Fagno napisał:

Mam krótkie aczkolwiek dość skomplikowane pytanie,a mianowicie jaką taktykę byście polecili
dla Tau w multi dla początkującego gracza w W40k ? Lubię tę rasę i chciałbym nią skuteczniej
grać :).

Prosiłbym o taktykę wraz z opisem + ew. jakiś link.


Ja w multi tau moze nie gralem duzo, ale dobra taktyka jest podążanie drogą krootów (o wiele lepsza niz Mont''ka).
A co do obrony bazy proponuje zostawić kilka tych pancerzy które mogą okopać się w ziemi. (Zastępcy działek SM ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:48, Sonny555 napisał:

Wejdź na dawnofwar.pl tam ci pomogą.

A po co piszesz skoro ty nie potrafisz pomóc ? Googli potrafię używać zapewniam, gdybym potrzebował osobnej strony o DoW i nie potrafiłbym jej znaleźć zapewniam że bym napisał w poprzednim poście.


Xantor - dziękuję, chociaż chwilę mi zajęło rozszyfrowywanie skrótów ;)
Mystix - również dziękuję, miałem podobny pomysł na grę jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:07, Iroks1 napisał:

tau?
2-3 caperów
1 budowniczy
plecaki
baraki
tc
fw
fw
fw
fw
itd.


+ Vespy jeśli przeczuwasz infiltrację. Poza tym Eerocks - nie jęcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować