Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2008 o 17:44, Teokrata napisał:

Właśnie widziałem filmik i screeny z Dawn of War II i musze przyznać, że wyglądają niesamowicie,
jeśli wczesniej przez myśl mi przeszło, iz StarCraft II może być lepszy od Dawn of War
to od Dawn of War II na pewno nie będzie !

ps. screeny i wiecęj info jak zwykle u mnie na sajcie ;-PPP


Blizzard robi gry świetne, więc SC II na pewni nie spieprzy, więc wątpię żeby był lepszy od DoW II, ale czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Blizzard robi gry świetne, więc SC II na pewni nie spieprzy, więc wątpię żeby był lepszy
> od DoW II, ale czas pokaże.

ja gralem w gry blizzarda od Warcrafta I, dlugo gralem na multi w StarCrafta oraz WarCrafta III i to byly swietne RTSy a nawet najlepsze do czasu kiedy nie zagralem w DOWa ktory zajal pierwsze miejsce na podium za Warcraftem III oraz Starcraftem. Wiadomosc i SC II rozbudzila moja ciekawosc jednak zbytnie trzymanie sie przestarzalych juz dzis rozwiazan moze i satysfakcjonuje Koreanczykow ale nie mnie. Relic inaczej podszedl do sprawy - DOW II to nie tylko nowa switna grafika, ktora depcze cukierkowy design SC II opancerzonymi butami Space Marines ale rowniez rozwiniecie przelomowych rozwiazan w gatunku, ktore daly palme pierszenstwa Dawn of War nie grom Blizarda. Blizzard to swietne studio ale za bardzo spoczelo na gorze zlota usypanej z abonamentow WOWa, zas Relic po Homeworld 2, Dawn of War i Company of Heros robi kolejnego RTSa roku - to aktualni mistrzowie gatunku ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ten.. SC to klasyczny RTS polegający na wydobywaniu surowców, i dowodzeniu pojedynczymi jednostkami - DoW to strategia przełomowa, z nowatorskim podejściem do zdobywania zasobów i dowodzenia oddziałami... DoW ma ogromny potencjał, który jest niestety marnowany przez idiotyczną politykę Rerica. Pod względem dynamiki rozgrywki, różnorodności (i ilości) frakcji, systemem dowodzenia jednostkami i zarządzaniu surowcami DoW przebija SC. Po prostu. Tym bardziej liczę, że Reric po wydaniu sequela będzie należycie go traktował - bo DoW2 może konkurować ze SC, a nawet go przebić... na wylot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 18:52, Dyzio Diablo napisał:

No ten.. SC to klasyczny RTS polegający na wydobywaniu surowców, i dowodzeniu pojedynczymi
jednostkami - DoW to strategia przełomowa, z nowatorskim podejściem do zdobywania zasobów
i dowodzenia oddziałami... DoW ma ogromny potencjał, który jest niestety marnowany przez
idiotyczną politykę Rerica. Pod względem dynamiki rozgrywki, różnorodności (i ilości)
frakcji, systemem dowodzenia jednostkami i zarządzaniu surowcami DoW przebija SC. Po
prostu. Tym bardziej liczę, że Reric po wydaniu sequela będzie należycie go traktował
- bo DoW2 może konkurować ze SC, a nawet go przebić... na wylot.


Dyzio pierwszy raz od jakiegos czasu - ZGADZAM SIE Z TOBA ;-)))
Dawn of War przebija StarCrafta nie tylko grafika ale wlasnie rozwiazaniami, dzieki ktorym gracz prawie calkowicie skupia sie na strategii, taktyce i dowodzeniu oddzialami a nie masowa produkcja sklonowanych jednostek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawn of War i Stacraft?Pomijając fakt,że SC jest lekko zmienioną kalką uniwersum Warhammera(Tamtejsi marine=Skrzyżowanie Marine''a z Gwardzistą np.) to SC był typowy-zbierasz surowce,dowodzisz jednostkami itd.DoW jest inny-musisz walczyć o mapę,dowodzisz oddziałami i musisz wiedzieć,kiedy i co budować/ulepeszać.Wszystkie dodatki dają razem 9 RÓŻNIĄCYCH SIĘ RAS-prawdziwa rzadkość wśród RTS.Gdyby Reric nie dbał o swoje gry jakby były gównem,to Koreańczycy modliliby się do DoW,nie SC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relic ogłosił,że wyda hotix naprawiające 3 bugi-Moce DE,Holy Icon i Harli DoD.Po tym ma wyjść pacz 1.2.Szkoda,że ogłosili to z 5 dni temu(praca nad DoW 2 ważniejsza?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa Relic to studio bogów jest? Nie umnijeszam ich zasług ale po tym co zrobiono w ramach SS (już nie czepiam się balansu ale tego, że to po prostu spory, zabugowany patch do gry który sprzedaje się prawie po cenie gry premierowej), po tym co się dzieje obecnie z CoHem (zwroty "skandal" i "nie no to przecież jest niemożliwe" same się cisną na usta - a niewtajemniczonym polecam lekturę tematu o CoHu - dwóch ostatnich stron), nie patrzę już na Relica tak bezkrytycznie jak kiedyś. Tchnął życie w gatunek, który zaczął popadać w stagnację, po czym nachapał się kasy, pochwał i... rozpoczął ekperymenty ze strzelaniem sobie w stopę - jedną markę rozmienił na drobne a drugą... cóż drugą zalewa patchami w myśl świetniej idei krok do przodu - krok do tyłu...
Także drodzy fani DoW2 zanim zaczniecie rzucać bielizną na scenę Relica poczekajcie trochę ze swoimi "łał ekstra super będzei toto najlepsze! I love Relic";]

-> Szweider - "Gdyby Reric nie dbał o swoje gry jakby były gównem,to Koreańczycy modliliby się do DoW,nie SC." - o właśnie o to mi chodzi;) TRUE TRUE PO TRZYKROĆ TRUE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:21, szweider napisał:

Relic ogłosił,że wyda hotix naprawiające 3 bugi-Moce DE,Holy Icon i Harli DoD.Po tym
ma wyjść pacz 1.2.Szkoda,że ogłosili to z 5 dni temu(praca nad DoW 2 ważniejsza?)


Oczywiście dla Relica DOW 2 to na pewno aktualnie priorytet. Przecież nie ma takich strasznych bugów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:21, szweider napisał:

Relic ogłosił,że wyda hotix naprawiające 3 bugi-Moce DE,Holy Icon i Harli DoD.Po tym
ma wyjść pacz 1.2.Szkoda,że ogłosili to z 5 dni temu(praca nad DoW 2 ważniejsza?)


nie mamy sie co oszukiwac, DOW 2 jest wazniejszy - to chyba oczywiste ? ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:25, Tomicha napisał:

Oczywiście dla Relica DOW 2 to na pewno aktualnie priorytet. Przecież nie ma takich strasznych
bugów w grze.


ROFL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z was lole...

Tak tak - SC to klasyczny do bólu rts. Tyle, że to właśnie SC jest wzorem dla tej klasyki. I w swoim czasie był przełomowy. Doszlifowany pod każdym względem i ogólnie NIE-DO-WY******A. Fin.

Co do patcha - wiadomo. Wyjdzie jak tylko CDP dostanie i przetrawi materiały. Został jeszcze 1 plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:48, Lord Avatar napisał:

Ale z was lole...

Tak tak - SC to klasyczny do bólu rts. Tyle, że to właśnie SC jest wzorem dla tej klasyki.
I w swoim czasie był przełomowy. Doszlifowany pod każdym względem i ogólnie NIE-DO-WY******A.
Fin.


Blizzard jednak nie idzie z duchem czasu - wprawdzie próbował do swojego ostatniego RTSa zaaplikować element RPG i muszę przyznać, że kampania orków w WarCraft ]I[: Frozen Throne była bardzo interesują. Jednak premiera tego tytułu miała miejsce dawien dawno, a amerykańscy mistrzowie RTSów (SC/WC) skierowali swoje siły na gatunek RPG i wątpliwe jest aby oddali te grube miliony dla tak mało popularnego gatunku RTS.

StarCraft II - tyle samo ras, troche nowych jednostek kosztem starych, grafika nowa. Ogólnie to stary dobry SC2 z nową grafika i większymi wymaganiami (niedowiarków wysyłam na YouTube.com)

Relic - odpowiedzialni za popełnienie Homeworlda, DoW''a, CoH mają niemal monopol na strategiczną rozgrywkę multiplayer. Zauważcie, że producenci dbają o swoich fanów, czego przykładem jest SoulStorm - grafika na obrazkach raczej nie wywołuje emocji, a przynajmniej tych pozytywnych, ale jest to tylko dowód jak ta marka jest popularna skoro produkują trzeci już dodatek i do tego dzień przed premierą dwójki. Mi to przypomina sytuacje z roku 2oo1 kiedy na świat wyszedł Command & Conquers: Red Alert 2: Yuri''s a tytuł jednak trafił do serc graczy. :)

Po za rozwojem DoW''a chłopaki też mają i grę dla miłośników II wojny światowej, tak więc życzyć im należy tylko najlepiej bo jest to jedyna firma która prężnie rozwija rynek strategi czasu rzeczywistego, czy ktoś jest wstanie wskazać inną firmę/marke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....ciekawe twierdzenie-jednak Reric nie dba zbytnio o fanów.Owszem,to jest 3 dodatek,mamy 9 różniących się ras.Po wydaniu nie interesuje się zbytnio grą-SS ma bugów od cholery,a czekamy już 5 dni na hotfix.Na jedyny pacz do DC czekaliśmy pół roku...

Podobnie CoH-oni mają dużo paczy(gdy do DC wyszedł pacz CoH miał 1.5,a obie gry wyszły w krótkim odstępie czasowym),a jednak teraz za cholerę nie mogą dostać się do multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 23:28, s2nto napisał:

StarCraft II - tyle samo ras, troche nowych jednostek kosztem starych, grafika nowa.
Ogólnie to stary dobry SC2 z nową grafika i większymi wymaganiami (niedowiarków wysyłam
na YouTube.com)


I o to właśnie chodziło. O czym Blizzard wspominał już tysiąc razy.

I nie zrozumcie mnie źle. Ja jestem fanem DoW i pokładam spore nadzieje w jego następcy. Ale mierzi mnie jeżdżenie po SC bo dam sobie rękę uciąć, że będzie taki, jaki Blizzard chce żeby był - czyli dobry. Btw, wiecie jaki RTS ma opinię najbardziej zbalansowanego - Starcraft. Koniec komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 00:22, Lord Avatar napisał:

I nie zrozumcie mnie źle. Ja jestem fanem DoW i pokładam spore nadzieje w jego następcy.
Ale mierzi mnie jeżdżenie po SC bo dam sobie rękę uciąć, że będzie taki, jaki Blizzard


Bluzgać marki SC nie pozwolimy, bo jest to pierwszy dobry RTS (ta fabuła, ten balans, te rozgrywki MP) i w przeciwieństwie do DoWa, ten RTS w kosmosie trzyma graczy Multiplayer od dobrych 10lat!! A nawet teraz wchodząc na servery na SC będzie więcej graczy niż na podstawce DoW''a.

Dnia 06.04.2008 o 00:22, Lord Avatar napisał:

chce żeby był - czyli dobry. Btw, wiecie jaki RTS ma opinię najbardziej zbalansowanego
- Starcraft. Koniec komentarza.

No tak, tylko wiesz - 3 rasy a 9, robi różnicę co? :) Wychodzę tutaj na takiego zagorzałego DoW''iańczyka, ale prawda jest taka, że moim ideałem RTSa jest właśnie StarCraft, lata spędzone przy nim i na dodatku, pierwszy kontakt z językiem angielskim, gdzie z wypiekami na policzkach ze słownikiem siedziałem by odkryć kolejne detale fabuły. To wszystko pozostaje w pamięci, jednak SC czy raczej Blizzard ma ten mankament, że nie daje tej różnorodności dla gracza - mała liczba ras 3 na SC, 4 na WC mocne ogranicznik liczby jednostek etc itd. To sprawia, że tytuły te stoją w miejscu nie rozwijają się, czego nie można powiedzieć o produktach Realica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem lepiej stać w miejscu niż się cofać do tyłu. Prosto powiem. Do SS Relic praktycznie nie przyłożyło ręki to Iron Lore dop*****ił taką fuchę. Relic był już wtedy zajęty produkcją DoW2 (mam nadzieje, że owocną) i nie miało czasu na dodatek. Więc zaczeli, a 80% pracy robiło już Iron Lore. No cóż nierobieniem Relic też zawinił. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK mam problem z wh40k dc tzn mam problem z jednym z modow. otoz chciałem wypróbować halfscale mod jednak cos mi nie dziala. Normalnie instaluje tego halfscale wszystkie jego pliki znajduja sie tam gdzie jest zainstalowany dc ale w okienku gry przy wybieraniu modow wogole nie ma co wybrac. Moze halfscale nie dziala z DC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! POMOCY !!!
Zainstalowałem Winter Assault i jest problem, a mianowicie jak chce załączyć Wintera to mi pisze ze "instalacja wydaje się błędna.Zainstaluj ponownie Winter Assault i Dawn of War" zainstalowałem z 2 razy i wciąż ten sam błąd !
A jak gram w DC w multi, to na kazdym serwie mnie wyrzuca ( wczesniej nie bylo tego problemu ).
Prosze o pomoc !!!

PS. Od razu mówię że te 3 gry kupiłem w extra klasyce, nie w Antologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować