Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Grasz w DC tak? Po pierwsze zajmij prowincję Pavonis żebyś mógł atakować każdy zakątek mapy, później pustkowia eres(masz 2 ruchy na turę) i atakuj słabe prowincje żeby zwiększać sobie gwardię honorową, później pójdzie jak po maśle.

Co do poziomu trudności to nie da się go zmienić podczas gry. Trzeba zaczynać od nowa kampanię by go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bo to zabija frajdę z gry, jak nie mam

Dnia 06.04.2008 o 19:54, Asthariel napisał:

ŻADNYCH problemów.


Nie rozumiem ludzi kasujacych sejwy, zrobienie nowego nic nie kosztuje ;]
Nie ma opcji, zeby zmienic trudnosc w trakcie gry, mozesz znowu zaczac na normalnym, np inna rasa i hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:24, Budo napisał:

> Ewentualnie walić z Whirlwinda lub użyć bombardowania orbitalnego.

Widze, ze jestes zwolennikiem ladowania do komara z glocka ;]


Czekałem na komentarz w tym stylu. Chciałem tylko być skrupulatny i wymieniłem wszystkie dostępne opcje... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:36, Teokrata napisał:

mój prywatny ranking RTSów wyglada tak:
1. Dawn of War
2. Warcraft III
3. Earth 2160
4. StarCraft
od razu mówie, że jest to ocena głównie za multiplayer a nie kampanie ;-PPP


Mój drogi Teokrato - czy naprawdę NIE widzisz różnicy w ocenianiu SC i DoWów, nie wspomniawszy o antycznym Earthcie?? (skąd on w ogóle tu się zapodział?! o.O) Przecież to jak zestawianie wyścigówek do SUVów pod kątem które szybciej rozpędza się do setki. Spoko, i to i to ma cztery kółka, silnik, kierę... ale to są dwie różne broszki. Jedna będzie do cięcia po pustej szosie, druga do wożenia się jak burżuj po mieście z całą rodziną.

Ergo, podobnie będzie z grami. Jasne, wszystkie niby to RTSy. Ale Star- i Warcraft, tudzież Age of Empires II mój ukochany, aaa i C&Cy (które bezczelnie śmiałeś pominąć) to zupełnie inna bajeczka niż DoWy, CoHy, World in Conflict, albo protoplasta gatunku - Ground Control. Inna rozgrywka, inne nastawienie, inna adrenalinka, inne gry. Więc daj sobie spokój z pojeżdżaniem po klasyce, bo Ci na starość włoski z główki wypadną od tego Twego kociokwiku.

Acha. I z całym szacunkiem dla DoWa (nie mieszajmy w to uniwersum Młotka jako takiego), ale to w tym - cytując Ciebie - "gejowskim" SC znalazłem jedne z bardziej bombowych filmików ever ever w historii gier, wliczając w to nakłuwanie Marinesa na Hydraliska, o czym DoW ze swoją pikselowaną krwią może tylko pomarzyć. ^^''

P.S. Wiem że to dewiacja z zadanego tematu, ale się wkur...zyłem na tę Krucjatę, jaką Teokrata prowadzi na obu topicach. Nie wiem, może On liczy że jakiś koleś z Relica siedzi na forum i w nagrodę prześle mu darmowe DoW2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teo chce przekabacić playerów z"ciemnej strony mocy" jaką niewątpliwie jest SC do"jasnej strony mocy" czyli DoW.Kij wie po co.I tak Blizzard wyda kolejny hit mimo iż będzie miał kilka wad(suga suga).A DoW2?Też może być hitem,może przebić SC na wylot,ale Reric prowadzi dziwną polityką aka mamy-was-fani-w-d00pie.Zresztą,jak patrzyłem,co on pisze na Cadiańskiej Bramie(czyli DF BO jest dobre na...orków) to się załamałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła oficjalna witryna DOW 2 i mamy trzy pierwsze obrazki z gry... Na pierwszy rzut oka nie widać specjalnej różnicy, niemniej i tak prezentują się ciekawie... Ciężko stwierdzić jak będzie wyglądała rozgrywka, ale możliwe, że wkrótce pojawią się filmy - czekam z niecierpliwością...

http://www.dawnofwar2.com/us/home

Da Boyz are back in town!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 10:55, Wodzasty napisał:

Ruszyła oficjalna witryna DOW 2 i mamy trzy pierwsze obrazki z gry... Na pierwszy rzut
oka nie widać specjalnej różnicy, niemniej i tak prezentują się ciekawie... Ciężko stwierdzić
jak będzie wyglądała rozgrywka, ale możliwe, że wkrótce pojawią się filmy - czekam z
niecierpliwością...

http://www.dawnofwar2.com/us/home

Da Boyz are back in town!


wszyscy o tym wiedza od 4 dni >.> i tam jest teaser(taki krotki filmik zachecajacy) jak fc zabija warbossa - na srodku tej grafii z smem na gorze sie otwiera.
poza tym kiedy pare osob o tym(dow2) mowilo ostatnio zostaly pouczone przez moderatora ze od tego jest inny temat. wiec dziwne ze inny moderator przychodzi i spamuje nie tu gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 11:26, McGr3g napisał:

wiec dziwne ze inny moderator przychodzi i spamuje nie tu gdzie trzeba.


Moderator nigdy nie spamuje tylko udziela informacji...:) Widzę jednak, że mój post straszliwie zaburzył funkcjonowanie tego tematu, tedy podkulam ogon i wieję coby więcej warhammerowej braci nie kłuć w oczy moją niesubordynacją...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 21:20, Rumcajs52 napisał:

>

Coś tu nie widzę Company of Heroes :D


ech... bo ze mna jest taki problem, że nie lubie realiów II Wojny Swiatowej... zwłaszcza bez close combat ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


heh każdy ma swój gust i upodobania - ja poprostu jestem zawiedziony tym jak ma wygladać nowy Starcraft, zwłaszcza, że po Warcrafcie III wiadomo było, że Blizzard potrafi wprowadzać pozytywne zmiany w swoich grach - nie wiem czy to presja Koreańczyków czy abonamenty z WOWa sprawiły, że SC II wygląda jak bajkowa wersja starego "Stara"... dalej... wymieniony Earth to trzecia odsłona starego hiciora z jak najbardziej współczesna grafika, która nie była za dobrze (lub wcale) promowana (kasa kasa kasa), jeśli chodzi o C&C to ta gra ma wiele cech które mi się nie podobaja ale to nie miejsce by o tym pisać... a co do Relica to chętnie dostane DOW 2 ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 07:30, szweider napisał:

Teo chce przekabacić playerów z"ciemnej strony mocy" jaką niewątpliwie jest SC do"jasnej
strony mocy" czyli DoW.Kij wie po co.I tak Blizzard wyda kolejny hit mimo iż będzie miał
kilka wad(suga suga).A DoW2?Też może być hitem,może przebić SC na wylot,ale Reric prowadzi
dziwną polityką aka mamy-was-fani-w-d00pie.Zresztą,jak patrzyłem,co on pisze na Cadiańskiej
Bramie(czyli DF BO jest dobre na...orków) to się załamałem.


ech z Orkami jest ten problem ze mala ilisc hapekow oraz maly zasieg poczatkowych jednostek DE sprawia ze trudno ugryz taki Orkcamp na poczatku gry ale mozna wybic piechote do czasu jakis Scourges czy Talosow... moze ty znasz lepszy build DE na orkow ja niestety nie znam lepszych niz te 2 co napisalem... mozna jeszcze poinwestowac w warriorow i potem raidery ale warriorzy to najbardziej krucha jednostak DE w T1 a orcze budynki strzelaja... ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedalska masa Hellionów na początku może nieźle zgnieść orka jak wojska nie będzie w pobliżu. Ja oddziałem Hellionów i Mandragorami urżnąłem Sztandar i lp2 razem z pentakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:26, Grond napisał:

Pedalska masa Hellionów na początku może nieźle zgnieść orka jak wojska nie będzie w
pobliżu. Ja oddziałem Hellionów i Mandragorami urżnąłem Sztandar i lp2 razem z pentakami.


no wlasnie o tym mowie - jednak mozna... Archon czy Haemonkulus takze calkien niezle klepia sztandary...
jednak najlepiej sprawdzaja sie talosy i tepienie wszelkich pancerwalow w poblizu - niszcza baze orkow jak szalasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:29, Teokrata napisał:

> Pedalska masa Hellionów na początku może nieźle zgnieść orka jak wojska nie będzie
w
> pobliżu. Ja oddziałem Hellionów i Mandragorami urżnąłem Sztandar i lp2 razem z pentakami.

>

no wlasnie o tym mowie - jednak mozna... Archon czy Haemonkulus takze calkien niezle
klepia sztandary...
jednak najlepiej sprawdzaja sie talosy i tepienie wszelkich pancerwalow w poblizu - niszcza
baze orkow jak szalasy


Archon z 5 inkubami naprawdę robi rozpierduchę. Ale Haemonculus ma mało HP. Czy to jest jedyna jednostka wykrywająca infiltrację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:35, Tomicha napisał:

Archon z 5 inkubami naprawdę robi rozpierduchę. Ale Haemonculus ma mało HP. Czy to jest
jedyna jednostka wykrywająca infiltrację?


Jeszcze Wychki... i ta tandetna moc z t1, pozwalająca każdej jednostce stać się na moment detektorem. Generalnie DE mają najciężej z wykrywaniem niewidzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:35, Tomicha napisał:

Archon z 5 inkubami naprawdę robi rozpierduchę. Ale Haemonculus ma mało HP. Czy to jest
jedyna jednostka wykrywająca infiltrację?


eee... Archon kosztuje 180req 40pwr i ma 1100 hapeków Haemonkulus 75req 120pwr i ma 1000 hapeków ;-PPP
jasne, że Archonowi mozna kupić Ikuby ale one nie są wcale tanie bo tyle co Hellion a maja tylko 250 hapekow...

a wracajac do BO na orka to jesli DE moze ugryzk baze orka w T1 to tylko Hellionami i Reaverami bo Warriorzy czy Mandrakes maja o 30-50% nizsze DPSy na budynki... a taki Reaver po UPie z T2 zadaje banerkom tyle co dark lanca Raidera chociaz jest DUZO bardziej skuteczny na piechote... drugi UP z T2 w dark foundry - Night Sields zwiekszajacy hapeki Reaverow z 400 do 700 oraz hapeki Hellionow z 550 do 700 tez raczej pomaga ;-PPP

co do infiltracji to najlepiej zainwestowac w Haemonkulusa przydaje sie rowniez owa "tandetna moc" jesli tylko pamieta sie o zbieraniu duszyczek (ta przyjmenosc czyli slave chamber z UPem to 100req) oraz uzycie zdolnosci Sukuba Hellionow (kolejny powod by zrobic Laboratory) na "znikajacym" odziale kiedy na chwile bedzie widoczny (w czasie zajmowania punktu lub wykryty przez nasz posterunek lub zdolnosc) - zapewni nam to nie tylko "widocznosc" danego oddzialu ale rowniez wszelkich jego poczynan - bardzo przydatne na rangersow Elda ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, na na orka wolę iść w 2x MD + Archon + 2x Warriorzy + Homus (ale to później). Czymś takim można spokojnie obronić się przed orkowym rushem (Hellioni nie dają takiej pewności),a jeśli uda się wyprowadzić Orka w pole i zawczasu ubić mu jeden skład Shottasów, będzie można łatwo zburzyć mu farme (Archon i Warriorzy mają duże dmg na lekkie budynki), bo Mek ze Szczelcami sami sobie nie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować