Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2007 o 02:57, Vuko Drakkainen napisał:

hę ? to ja nie wiem w końcu czy w najbliższym czasie wychodzi kolejny dodatek do Dawn of war
czy druga część tej stategii? a właśnie bo jakoś nie kojarze tych Witch Hunters kim oni są?
czyżby z Inkwizycji?


With Hunters to zakon najnajnajnajśwętszej Inkwizycji,w którego skład wchodzą kobiety.
Wyjdzie Soulstorm,ale niektórzy mają nadzieję,że potem będzie DoW 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 00:49, Mroku21 napisał:

Do wszystkich którzy sądzą, że w nowym dodatku drugą rasą będą Tyranidzi:
Tekst długi, ale tym razem wypiłem tylko 1L z kumplami :P
Fakt tekst pisany na niezbyt trzeźwo, ale zaplanowany i obmyślany już dużo wcześniej.

W sumie niezłe argumenty ale (mimo że napisane po pijaku:)) myślę że wygląd nie jest najważniejszy i "stary" DoW będzie świetnym eksperymentem tzn. można będzie sprawdzić jak ma wyglądać walka z wszystkimi frakcjami i w kolejnej 2 części będzie można cieszyć się nowym silnikiem graficznym i nieźle zbalansowaną grą. Ale kto wie.

Dnia 13.10.2007 o 00:49, Mroku21 napisał:

W dodatku pojawią się Witch Hunters, nie pozostawia to dla mnie żadnych wątpliwości. Jeśli
się mylę mogę dostać bana :P

Zobaczymy wiosną 2008(zresztą pewnie trochę wcześniej).

Czedwik
To też jest właśnie zastanawiające. 3 siły Imperium przeciwko sobie? Zaczęło by to wyglądać jak jakiś rozłam Imperium:].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 01:39, Czedwik napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz. Znowu w kampanii SM będą walczyć z Gwardią? Jeśli dojdą Witch
Hunters to już w ogóle by walczyły między sobą 3 różne siły Imperium. Trochę to dziwne, że
zamiast walczyć razem ze wspólnym wrogiem Imperium znowu by się wyżynało nawzajem :P


Mnie też to martwi, 3 armie imperium walczące między sobą to dość dziwne. W DC w miarę sensownie to umotywowali, tutaj będzie z tym problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motyw z wzajemnie wykluczającymi się rozkazami by już chyba po raz kolejny tak gładko nie przeszedł ;)

Jedynie konflikt z Witch Hunters można by jakoś umotywować. Czyli krótko mówiąc - początki herezji / praktyk inszych.

A robale to wiadomo... Mniam na wszystko co się rusza :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 01:39, Czedwik napisał:

> W dodatku pojawią się Witch Hunters, nie pozostawia to dla mnie żadnych wątpliwości. Jeśli

> się mylę mogę dostać bana :P
Zastanawia mnie jedna rzecz. Znowu w kampanii SM będą walczyć z Gwardią? Jeśli dojdą Witch
Hunters to już w ogóle by walczyły między sobą 3 różne siły Imperium. Trochę to dziwne, że
zamiast walczyć razem ze wspólnym wrogiem Imperium znowu by się wyżynało nawzajem :P


Wcale nie dziwne, już nie raz tak bywało że Inkwizycja potrafiła niszczyć całe zakony Marines tylko dlatego że ci sprzątneli im jakiś artefakt sprzed nosa lub uprzedzili ich w zabiciu heretyka. Proste, Witch hunterzy nałożą na SM Excomunicate Traitoris a SM będą chcieli ich za to zabić, Gwardie za nieposłuszeństwo oskarżą o sprzemieżenie się z Chaosem i już voila! Mamy konflikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 09:35, Mroku21 napisał:

Mnie też to martwi, 3 armie imperium walczące między sobą to dość dziwne. W DC w miarę sensownie
to umotywowali, tutaj będzie z tym problem :P


wlasnie ! Inkwizycja byla by trzecia armia uzywajaca pancerzy wspomaganych oraz bolterow, trzecia armia uzywajaca rhino, trzecia armia uzywajaca leman russow itd. poniewaz Relic od lat doklada wszelkich staran by CSM nie byli podobni do SM i jak widac na screenach by dark eldarzy nie byli podobni do eldarow dlatego nie wierze, ze 9-a armia bedzie Inkwizycja - to po prostu niemozliwe ! relic mial problem by zrobic Tyranidow - prosze bardzo - producent (THQ) wyznaczyl im do pomocy Ironlore i na wiosne 2008 robala maja biegac po polu bitwy ;-PPP

zas co do DOW 2 to najpierw z tego co wiadomo wyjdzie turowa strategia Command Squad potem jakiem MMO w uniwersum Warhammer''a 40.000 i dopiero za kilka lat DOW2 dlatego po soulstormie dostaniemy 9 armii

"What new things can we expect in DoW: SS?

Soulstorm will feature two all-new armies, the malicious Dark Eldar, and one not yet revealed, but still from the Warhammer 40,000 universe. In addition to new units across each of the seven existing races, Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm will incorporate air units for the first time, and introduce multiplayer medals, adding a whole new level of depth to online battles.

As for the single player campaign, the epic war will now move from one planet to an entire star system."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... teraz zwróciłem na to uwagę... "In addition to new units..." to najprawdopdobniej znaczy że latadła nie będą jedynymi nowymi jednostkami do istniejących już ras...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 10:42, Teokrata napisał:

zas co do DOW 2 to najpierw z tego co wiadomo wyjdzie turowa strategia Command Squad potem
jakiem MMO w uniwersum Warhammer''a 40.000 i dopiero za kilka lat DOW2 dlatego po soulstormie
dostaniemy 9 armii


Relic nie robi ani MMO, ani Command Squada (ten tylko na PsP), więc może sobie dłubać przy DoW2.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:04, Mroku21 napisał:

Relic nie robi ani MMO, ani Command Squada (ten tylko na PsP), więc może sobie dłubać przy
DoW2.


ale Command Squad takze jest wydawany przez THQ i zgodnie z jego polityka zgodnie z ta sama licencja na ktorej jest DOW zas Relic ma problem z dlubaniem bo czesc ludzi z tego studia zalozyla przeciez wlasne studio i prawdopodobie dlatego potrzeban jest pomoc Ironlore do robienia robali - to juz nie jest ten sam Relic ! mam wrazenie ze coraz wiecej zalezy tutaj od producenta wlasnie dlatego beda latadla i Tyranidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 10:34, Nagaroth napisał:

Wcale nie dziwne, już nie raz tak bywało że Inkwizycja potrafiła niszczyć całe zakony Marines
tylko dlatego że ci sprzątneli im jakiś artefakt sprzed nosa lub uprzedzili ich w zabiciu heretyka.
Proste, Witch hunterzy nałożą na SM Excomunicate Traitoris a SM będą chcieli ich za to zabić,
Gwardie za nieposłuszeństwo oskarżą o sprzemieżenie się z Chaosem i już voila! Mamy konflikt.

Hmm przeczytałem prawie cała dostępna Czarna Bibliotekę na necie i nic tam nie pisało że jakieś zakony były usuwane za zabranie Inkwizycji artefaktu i wybicie im wszystkich heretyków. Jest przypadek prawie całkowitego zniszczenia jednego z zakonów za zgłoszeni protestów w sprawie wybicia całej ludność planety przez Inkwizycję. Zgłoszono protest dlatego że wcześniej ta planeta została oczyszczona prze Zakon z heretyków. Dla zakonu było to niezrozumiałe. Protest rozgniewał Inkwizycje i ta w ciągu 10 lat ich zniszczyła. Inkwizycja zniszczyła tylko 4 zakony. Masz tutaj odpowiedni cytat z czarnej Biblioteki:
"w liczącej ponad dziesięć tysięcy lat historii tej formacji przestały istnieć 63 zakony - 13 zaginęło w Osnowie (m.in. Ogniste Jastrzębie i Kosmiczne Skorpiony), 21 odniosło krytyczne straty liniowe, 9 uległo nieodwracalnej skazie organów progenoidalnych, 4 zniszczyła Inkwizycja, a 16 uległo rozwiązaniu z innych przyczyn.
Ale to jest dyskusja na inny temat więc już ją zakończmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:16, Mroku21 napisał:

Nie widzę związku. THQ to wydawca, on tylko wydaje gry. Twórcy robią sobie co chcą.


Mroku... jestes idealista ;-)))
decydujace zdanie ma zawsze wydawca - jesli gra mu sie nie spodoba to jej po prostu nie wyda, zwlaszcza jesli to on ma licencje od Games Worskshop i musi dbac o to by to bylo zgodne z "fluffem" ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:24, Teokrata napisał:

i musi dbac o to by to bylo zgodne z "fluffem" ;-P


To zdanie można sobie o kant tyłka potłuc. THQ dbające o fluff... czy Gitzy są wg. fluffu uber jednostką strzelecką? Czy WS wg. fluffu koszą ciężką piechotę? Czy do Command Squadu IG włączają się kapłani, Psionicy i Komisarze? Czy Zwiastun Nocy jest nieśmiertelny? Czy Defilery są zrobione z papieru ( zważywszy na to jak "wytrzymałe" są w DC...)? NIE. Także dziękuję za takie trzymanie się fluffu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:24, Teokrata napisał:

Mroku... jestes idealista ;-)))
decydujace zdanie ma zawsze wydawca - jesli gra mu sie nie spodoba to jej po prostu nie wyda,
zwlaszcza jesli to on ma licencje od Games Worskshop i musi dbac o to by to bylo zgodne z "fluffem"
;-P


Dokładnie. Wydawca może mieć mniejszą lub większą kontrolę nad produkcją gry. THQ na pewno w niektórych kwestiach może interweniować. Co to byłby za wydawca gdyby nie miał choćby minimalnej kontroli nad tym co robi producent. Jeśli widzą, że coś jest ewidentnie nieopłacalne to mogą nakazać producentowi dokonać pewnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:24, Teokrata napisał:

Mroku... jestes idealista ;-)))
decydujace zdanie ma zawsze wydawca - jesli gra mu sie nie spodoba to jej po prostu nie wyda,
zwlaszcza jesli to on ma licencje od Games Worskshop i musi dbac o to by to bylo zgodne z "fluffem"
;-P


Chodzi o to, że MMO i Command Squad to zupełnie inne, niezależne tytuły, a ty patrzysz na nie przez pryzmat Relica i DoW''a. Z którymi poza światem i wydawcą nie mają nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:21, Joannita napisał:

> Wcale nie dziwne, już nie raz tak bywało że Inkwizycja potrafiła niszczyć całe zakony
Marines
> tylko dlatego że ci sprzątneli im jakiś artefakt sprzed nosa lub uprzedzili ich w zabiciu
heretyka.
> Proste, Witch hunterzy nałożą na SM Excomunicate Traitoris a SM będą chcieli ich za to
zabić,
> Gwardie za nieposłuszeństwo oskarżą o sprzemieżenie się z Chaosem i już voila! Mamy konflikt.

Hmm przeczytałem prawie cała dostępna Czarna Bibliotekę na necie i nic tam nie pisało że jakieś
zakony były usuwane za zabranie Inkwizycji artefaktu i wybicie im wszystkich heretyków. Jest
przypadek prawie całkowitego zniszczenia jednego z zakonów za zgłoszeni protestów w sprawie
wybicia całej ludność planety przez Inkwizycję. Zgłoszono protest dlatego że wcześniej ta planeta
została oczyszczona prze Zakon z heretyków. Dla zakonu było to niezrozumiałe. Protest rozgniewał
Inkwizycje i ta w ciągu 10 lat ich zniszczyła. Inkwizycja zniszczyła tylko 4 zakony. Masz tutaj
odpowiedni cytat z czarnej Biblioteki:
"w liczącej ponad dziesięć tysięcy lat historii tej formacji przestały istnieć 63 zakony -
13 zaginęło w Osnowie (m.in. Ogniste Jastrzębie i Kosmiczne Skorpiony), 21 odniosło krytyczne
straty liniowe, 9 uległo nieodwracalnej skazie organów progenoidalnych, 4 zniszczyła
Inkwizycja
, a 16 uległo rozwiązaniu z innych przyczyn.
Ale to jest dyskusja na inny temat więc już ją zakończmy.


Może nie jasno napisałem o co mi chodzi. Miałem na myśli nałożenie Excomunicate Traitoris które Inkwizycja nałożyła właśnie na zakon Reliktorów za to że sprzątneli im artefakt związany z Imperatorem
sprzed nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 14:19, Mroku21 napisał:

Chodzi o to, że MMO i Command Squad to zupełnie inne, niezależne tytuły, a ty patrzysz na nie
przez pryzmat Relica i DoW''a. Z którymi poza światem i wydawcą nie mają nic wspólnego.


rozumiem Mroku ale to naprawde wcale nie znaczy, ze THQ nie chce Tyranidow ktorzy zagwarantuja swietna sprzedaz 3go dodatku i przyciagna nowych graczy a moze nawet oderwa ich od blizzardowskich zergow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 14:53, Nagaroth napisał:

Miałem na myśli nałożenie Excomunicate Traitoris które
Inkwizycja nałożyła właśnie na zakon Reliktorów za to że sprzątneli im artefakt związany z
Imperatorem
sprzed nosa.

Powiem ci że na necie wyczytałem że oni to dostali za to że gromadzili artefakty chaosu do walki z chaosem. Inkwizycja sie na to nie zgadzała więc jeśli by nie chcieli oni im ich oddać i wydać inkwizytora który im pomagał to by zostali całkowicie zniszczeni. Innej opcji raczej to oni nie mieli jak tylko relikty oddać. O tym że zabrali artefakt Imperatora to nic nie pisze. Ty chyba coś kręcisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować