Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Chciałbym umilić sobie grę w podstawową kampanie, instalując pewne drobne mody, jednakże nie chce instalować modów takich jak Stainless Steel, czy Broken Crescent, ponieważ nie pasuje mi duża ilość niepotrzebnych zmian oraz to, że wolno przebiega zmiana tury.

Dlatego poszukuje modów, które:
-usprawniają AI (znalazlem ultimate Al ale on jest chyba po niemiecku)
-usprawniaja dyplomacje (zeby przeciwnik dotrzymywal sojuszy, ktore mu sie oplacaja, zgadzal sie na zostanie wasalem, gdy mam nad nim przytlaczajaca przewage, itp... )
-powoduja ze dowodca nie ginie z powodow naturalnych (taka moja zachcianka, pozostalosc po graniu w Heroes of Might and Magic :] )
-usprawniają rekrutacje jednostek przez przeciwnika (kupowanie katapult i chlopskich lucznikow jest żałosne ... xD )

A więc, jeśli ktoś zna mody spełniające powyższe warunki, to prosze o linka albo tytul. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do modow, nie wiem. Nie gram na nich, nie lubie. Tylko odnosnie tej rekrutacji jednostek. Graj na wyzszym poziomie trudnosci. Wtedy chlopscy lucznicy stana sie w sumie mila odmiana w pozniejszej grze xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 14:22, Izrafel92 napisał:

Co do modow, nie wiem. Nie gram na nich, nie lubie. Tylko odnosnie tej rekrutacji jednostek.
Graj na wyzszym poziomie trudnosci. Wtedy chlopscy lucznicy stana sie w sumie mila odmiana
w pozniejszej grze xd


Gram na bardzo ciężkim i jest łatwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem, ze jest ciezko, tylko ze chlopscy lucznicy i reszta tego typu cieniasow wystepuje juz w o wiele mneijszych ilosciach niz na latwym, czy srednim :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:20, Izrafel92 napisał:

Nie mowilem, ze jest ciezko, tylko ze chlopscy lucznicy i reszta tego typu cieniasow
wystepuje juz w o wiele mneijszych ilosciach niz na latwym, czy srednim :]


aha, a więc źle Cie zrozumialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 18:02, Karol44 napisał:

Da się zmienić lvl trudności podczas gry albo w plikach gry?

Podczas gry raczej nie, ale w plikach pewnie można, choć to niekoniecznie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zacząłem grać i jestem daleko już ale coś mało wyzwania mam wrogowie stoją podczas bitew w 1 miejscu zamiast walczyć a w kampanii nikt nawet desantu morskiego nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 18:05, Karol44 napisał:

Bo zacząłem grać i jestem daleko już ale coś mało wyzwania mam wrogowie stoją podczas
bitew w 1 miejscu zamiast walczyć a w kampanii nikt nawet desantu morskiego nie zrobił.

Ogólnie w Medievalu niski poziom trudności jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 14:25, Wakizashi napisał:

Gram na bardzo ciężkim i jest łatwo :P


Dokładnie , ja gram na najwyższym ale i tak po paru bitwach przywiewa nudą , w szczególności kiedy biorę tak z 1000 jeńców i króla za zakładnika - oczywiście wszyscy idą pod topór ;\ zazwyczaj nikt nie jest w stanie ich wykupić .

Pograj w sieci tam jest dopiero test umiejętności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:20, KuroNeko napisał:

Jeśli gracie bez modów to nie dziwię się, że jest za łatwo...

Chciałem sobie ściągnąć Stainless Stell, ale brat nie pozwala (Medieval jest brata) bo mówi, że to coś w plikach gry popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak dobrać się do pliku descr_projectiles? Z tego co wyczytałem na forum to trzeba go jakoś rozpakować? Potrzebny mi jest, żeby zmienić kąt maksymalny strzelania łuczników - podczas oblężeń strzelają prawie, że pod kątem prostym, nie trafiając prawie nikogo. Podobno pomaga zmiana katą maksymalnego na 45 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Medieval 2: Total war w wydaniu "Platynowa Kolekcja" jest już spatchowany czy muszę ściągać wszystkie poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 16:57, konio1073 napisał:

> Jeśli gracie bez modów to nie dziwię się, że jest za łatwo...
Chciałem sobie ściągnąć Stainless Stell, ale brat nie pozwala (Medieval jest brata) bo
mówi, że to coś w plikach gry popsuje.


To użyj MedManagera:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=68328

Każdy mod trafi do innego katalogu, a oryginalne pliki pozostaną niezmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Total War Eras Conquest. Mam patcha 1.5 do kingdoms, zainstalowalem mod, włączam i niby wszystko dziaała. Do momentu gdy wybiore frakcje, odpalam kampanie, czekam i czekam... loading trwa... aż gra wywala mnie do pulpitu. Problem za każdym razem się powtarza.
Wie ktoś może jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 20:37, Isildur napisał:

Orientuje się ktoś czy Medieval 2: Total war w wydaniu "Platynowa Kolekcja" jest już
spatchowany czy muszę ściągać wszystkie poprawki?


Na płytce są już patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować