Zaloguj się, aby obserwować  
Krejt

CDA 10/2006

301 postów w tym temacie

Z mailowego namaszczenia Smugglera (DNSy i jemu sprawiły przykrą niespodziankę) zamieszczam zapowedź nowego CDA. Enjoy.

Smuggler napisał:

I cóż, wakacje - i po wakacjach. Na pocieszenie możemy wam tylko zaaplikować kolejny numer CDA, który pojawi się w sprzedaży od 5.09. A w nim 16 stron więcej (po standardowej cenie), 4CD/DVD 9, fotoreportaż z Games Convention 2006 (plus przegląd najważniejszych gier) - a te targi, po zmianie formuły targów E3, są obecnie największe na świecie. (Co, nie wiecie nic o tym, że targi E3 w USA zmieniły formułę? To poczytajcie to CDA, a się dowiecie!). Na płytkach wyczeeeekiwany Frater PL (no w końcu, prawda...?), Trainz 2004 PL, Gulilty Gear X2 Reloaded i na deser - już tylko na DVD - F.E.A.R. Combat. Plus ogromne demko Dark Messiah of M&M. No i światowy exclusive - intro do Wiedźmina, zanimowane przez samego Tomka Bagińskiego (tak, tego od "Katedry") do tego po polsku. Przez najbliższy miesiąc tylko czytelnicy CDA będą mogli je oglądać...

Ale wróćmy do tego, co w piśmie. Mnóstwo zapowiedzi i to ważnych gier, a Tematem Numeru jest Company of Heroes, czyli znakomity drugowojenny RTS, skrzyżowanie najlepszych cech enigne''u Soldiers z tym, co najlepsze w RTSach. Byliśmy (jako jedyni polscy przedstawiciele prasy), pograliśmy, opisujemy co widzieliśmy (na 7 stronach).

W betatestach spory (3 strony) opis wrażeń po pierwszym kontakcie z Just Cause. Recenzent po prostu się zachwycił tym, co już oferuje gra. Wygląda, że w końcu cykl GTA dorobił się prawdziwej konkurencji - przynajmniej jeśli idzie o swobodę rozgrywki, bo jednak fabularnie te gry sporo różni. Tak czy siak, od tej pory to jest jedna z najbardziej wyczekiwanych w CDA premier tej jesieni.

Recenzji sporo, choć widać jednak miłościwie nam panujący sezon ogórkowy. Tym niemniej parę rodzynków zawsze w tym cieście znajdziecie (Call of Juarez, Red Orchestra, CivCity: Rome, FlatOut 2, dwie "pirackie" gierki, z czego jedna bazująca na filmowym hicie tego lata).

Warto zajrzeć i tam, gdzie może nie piszemy o grach - ale piszemy warte uwagi rzeczy. Bo to i wywiad ze wspomnianym Tomkiem Bagińskim, i specjalny przegląd gadżetów przydatnych w szkole (np. ultrafioletowy długopis do tworzenia niewidzialnych ściąg), i długa a pouczająca historia o tym jak się można naciąć na Allegro i co się trzeba nachodzić, żeby kasę dostać z ubezpieczenia (jak to mówią "based on true story of Qn''ik"), jest też małe story o 25-leciu naszych PC-tów (tak, tak), jak i obszerna relacja ze zjadu modderów (z fotkami, a jakże). No i naturalnie są też testy sprzętu itd. itp.

Nie braknie też stałych kącików (od A jak Action Redaction, po Z - jak zapowiedzi). A całość - już 5.09.2006.


Zawartość Cover CD/DVD
Kalejdoskop
Gamewalker


########Zapowiedzi

Pro Evolution Soccer 6
BiA: Hell''s Highway
Star Trek: Legacy
Sid Meier''s Railroads!
They Hunger: Lost Souls
UFO: Afterlight
Mythic Wars
Haze
Savage 2: A Tortured Soul

####Temat Numeru

Company of Heroes


####Za pięć dwunasta

Just Cause


####Recenzje

Call of Juarez
Fate
Pirates of the Caribbean...
Air Conflicts
Hard Truck Tycoon
Kozacy II: Bitwa o Europę
Age of Pirates: Opowieści...
Law & Order: Criminal Intent
CivCity: Rome
Red Orchestra: Ostfront 1941-1945
Neverend
FlatOut 2
Battle of Britain: WoV II
Onimusha 3 PL
Dreamfall PL
Galactic Civilization II PL
Starship Troopers PL
SpellForce II PL
Ghost Recon AW PL

####Gry wiecznie żywe
Morrowind

###Kaszanka
Kajko i Kokosz 2


###O grach inaczej

Freeware
KMG
Odmienne stany grywalności
Wywiad z Tomkiem Bagińskim
Lipsk 2006 - reportaż & przegląd
Tipsy

#####NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie
Temat numeru: Przetrwaj szkołę


###SPRZĘT i nie tylko

Newsy, ciekawostki, ploty
Pamięć w kieszeni
Jarmark moddingu
25-lecie peceta
Trendy: AMD kupuje ATI
A, miga! - emulacja Amigi
Okantowany na Allegro
Magazyn

###TESTY sprzętu

Obudowy CoolerMaster Mystique RC-632 i Gigabyte 3D Aurora
Kamera Creative Live! Cam Voice
Monitor ASUS PG191
Gamepad Apollo GP-3080 Starlight
Klawiatura A4Tech IP-Talky
Klawiatura Belkin Nostromo SpeedPad N52
Ładowarki Media-Tech


#########Inne

Action Redaction
Prenumerata


########################################## ZAWARTOŚĆ COVER CD/DVD

####Bonus

Action Mag [DVD/CD]
Adventure Zone [DVD/CD]
BDLA - instrukcja PL [DVD/CD]
Bonus 1 [DVD/CD]
Bonus 2 [DVD/CD]
Bonus DVD [DVD]
Esensja [DVD/CD]
FAQ [DVD/CD]
FPP Megazin [DVD/CD]
Heyah Cybersport [DVD]
Oldsql Corner [DVD/CD]
Speed Corner [DVD/CD]
Tawerna RPG [DVD/CD]

###Dema


Dark Messiah of Might and Magic [DVD]
Dylos Adventure [DVD/CD]
Gumboy Crazy Adventures [DVD/CD]
Joint Task Force [DVD]
Law & Order: Criminal Intent [DVD]
LEGO Star Wars II [DVD]
Ship Simulator 2006 [DVD]
Sword of the Stars [DVD]
Treasure Pyramid [DVD]

###Patche [tylko DVD]

Devil May Cry 3 v1.1.0
Panzer Command v1.1.2
Rush for Berlin 1.20
Titan Quest v1.1.1
Utopia City v1.01

####Trailery

Battlestations Midway [DVD]
Call of Duty 3 [DVD/CD]
Crysis [DVD]
Dusk 12 [DVD]
Guild Wars: Nightfall [DVD]
Mage Knight Apocalypse [DVD]
NHL 07 [DVD]
Rainbow Six Vegas [DVD]
Rayman Raving Rabbids [DVD]
Soul of the Ultimate Nation [DVD/CD]
Test Drive Unlimited [DVD/CD]
Warhammer Online [DVD/CD]
Wiedźmin PL [DVD/CD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja numer kupuję napewno ;). Demo Fratera bardzo mi się spodobało :). Nie grałem jeszcze w żadnego GG, więc chętnie zagram ;), w Trainz też :). FEAR Combat - chętnie bym zagrał, ale raczej mi nie pójdzie, a nawet jeśli, to będzie się ciąc :( :P. Recki bardzo fajne, najbardziej interesują mnie: Call of Juarez, Age of Pirates i Red Orchestra ;). Numer ogółem bardzo fajny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 11:46, Darkstar181 napisał:

> Proszę, Klient Nasz Pan. :P
Okładka DVD moim zdaniem lepsza. BiA, o ile sie nie myle :)

Mylisz się niestety. To Company of Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Supcio! Pełniak Fratra. Grałam w demko i bardzo mi sie spodobało, mam nadzieję, że pełniak będzie jeszcze lepszy. I relacja z GC tez może być ciekawa. Co do recenzji to najbardziej mnie interesuje Call of Juarez, grałam w demko i było nawet całkiem fajne. Demka oprócz Dark Messiaha są kiepskie, ale trailer Wiedźmina wszystko wynagrodzi. Ciekawi mnie tez recenzja polonizcji SpellForce 2. Czyli generalnie: bardzo fajny numer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no... Już nowe CDA? Jak ten czas szybko leci. Już niedługo znajdę czarne opakowanie w mojej skrzynce. Zawsze to jakaś osłoda rozpoczynającego się roku szkolnego. Pozostaje czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Frater będzie w CDA-było IMO więcej niż pewne :) . No ale bądź co bądź, to może być ciekawa gra, więc jak najbardziej-jestem ZA.

Tylko... Czy F.E.A.R. pójdzie mi bez podstawki? Yyy... Nie wiem, czy to Stand-Alone. No ale z drugiej strony troszku wątpię, czy zdecydowaliby się na zamieszczenie samego Dodatku. Ze strony trzeciej zaś pamiętam, że wrzucili kiedyś Trials of the Luremaster do Najlepszej Gry Na Świecie ;) , a więc "dodatku do dodatku". Choć tamten był darmowy... Ale mi się namieszałło, hehehe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zawartości numeru chyba najbardziej interesuje mnie wywiad z Tomkiem Bagińskim (no i to intro wiedźmińskie, na pewno będzie zrywać kask ze łba). Pełne raczej średnie, cieszę się natomiast z zamieszczenia F.E.A.R. Combat, bo nie uśmiechało mi się ciągnięcie takiego kolosa z internetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę z zamieszczenia Fratra (podobno tak to każą wymawiać). Mam tylko szczera nadzieję że porawiono pracę grafiki. Poza tym Trainz 2004 chętnie pogram. A F.E.A.R i tak mój komp za nic nie pociągnie więc sobie odpuszczę. Guilty Gear tez bo nie lubię bijatyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 11:58, mikim napisał:

FEAR Combat to gra standalone. To po prostu multi wycięte z pełnego FEAR ;).


No nie mów!? Czyżby coś na kształt RtCW: ET?! Poniekąd? O żesz, bajer to full! Choć z drugiej strony... o ile singiel może chodziły mi po japońsku (yako-tako), to już z Multi może być problem, ekhm...

Pamiętam, jak jakiś czas temu próbowałem pograć przez Sieć w Painkillera... Errm... Ja wiem, tam mało jaki serwer był, brak graczy, całość ogólnie kiepska. Ale mimo wszytko... Gulp...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 12:01, MonkOfWar napisał:

No nie mów!?


Nie mówię :P. Ja piszę ;).

Dnia 31.08.2006 o 12:01, MonkOfWar napisał:

Pamiętam, jak jakiś czas temu próbowałem pograć przez Sieć w Painkillera... Errm... Ja wiem,
tam mało jaki serwer był, brak graczy, całość ogólnie kiepska. Ale mimo wszytko... Gulp...!


Nom, też chciałem sobie w niego pograć przez internet, ale gra jest już chyba przez większość graczy zapomniana :/.

KONIEC OFFTOPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować