Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2010 o 14:52, 8bit napisał:

Walić matmę. Jutro angielski. Wreszcie coś, czego nie będę się bał. ;]


Dokładnie tak samo mam. Przez jakieś 6 ostatnich lat prawie w ogóle się nie uczyłem angielskiego, serio. A na próbnym rozszerzonym miałem jakieś 70 % ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:58, Sad_Statue napisał:

Dokładnie tak samo mam. Przez jakieś 6 ostatnich lat prawie w ogóle się nie uczyłem angielskiego,
serio. A na próbnym rozszerzonym miałem jakieś 70 % ;)

Dokładnie taka sama historia ze mną. Tylko, że ja miałem 68%. :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja uczę się angielskiego już od dobrych 13 lat, a sam mam 19 :). Próbną podstawę zdałem na 96% i trochę żałuje, że nie wybrałem rozszerzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 15:07, Patryk_R1 napisał:

Hehe ja uczę się angielskiego już od dobrych 13 lat, a sam mam 19 :). Próbną podstawę
zdałem na 96% i trochę żałuje, że nie wybrałem rozszerzenia.



A żałuj, żałuj. Rozszerzona nie jest trudna. Tylko mogą się idiotyczne tematy wypracowania trafić. Np, jak robiłem z nauczycielką różne próbne na maturę, to mi się trafił temat "napisz relację dziennikarską z trzęsienia ziemi" gdzieś tam :P napisałem tylko earthquake i się zaciąłem na 10 minut. ;] Na szczęście są różne do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:46, Mogrim napisał:

Poziom matury z matematyki pokazuje tylko, jak bardzo obniżył się poziom edukacji w Polsce.


Tylko przy wyższej humaniści by podnieśli wrzask, że jak tak można, dyskryminacja, że im to nie potrzebne itp. itd.. A ja nie chcę wnikać, w którym momencie życia umysł ścisły potrzebuje wiedzy na temat wypocin jakiegoś żabojada (patrz: Świętoszek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh podliczyłem punkty z zadań zamkniętych i wyszło mi 20 na 25 trochę się zdziwiłem w jednym miejscu ale sadzę że jest już nieźle(patrząc na to że kumam matmę ale gorzej aby trochę się pouczyć. wolę historie i geografie). Jeszcze patrząc na resztę to zwaliłem to zadanie 30 i 33. W sumie nienajgorzej .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, matura z matematyki to pikuś, i to nawet nie Pan Pikuś. :) Już gimnazjaliści mieli w tym roku trudniej, serio. Wydaje mi się, że w zamkniętych mam wszystko dobrze, a w otwartych zawaliłem dwa zadania, poza tym mogą mi się doczepić do wykazywania. Ale zabawa przy pisaniu maturki była przednia - by sobie ją urozmaicić to zacząłem rymować sobie odpowiedzi do zadań z treścią: "Gdy obierzemy już takie wytyczne wyjdzie nam, że te dwa boki są identyczne!". ;)

Wczorajszy polski podstawowy też był łatwy - choć niektóre pytania przy czytaniu były naprawdę wredne (wyłożyłem się na 13 i na 3 bodajże - to z określeniem jednym słowem tam czegoś). Rozszerzony polski w moim wykonaniu to z kolei totalne hokus pokus czary mary. Jakimś cudem 5 stron zapisałem, jednak ile z tego co napisałem ma sens to już inna sprawa. Niech żyje wodolejstwo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z majcy rozszerzonej. Tragedii nie było, ale przy paru zadaniach załamywałem ręce (chociaż większość i tak jakimiś tam okrężnymi sposobami doprowadziłem do końca). Myślę, że 50-60% powinno być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... A ktoś mi wreszcie powie, czy na podstawowym polskim za błędy rzeczowe lecą tylko punkty, czy może też się zdarzyć skreślenie pracy? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 17:32, ww3pl napisał:

... A ktoś mi wreszcie powie, czy na podstawowym polskim za błędy rzeczowe lecą tylko
punkty, czy może też się zdarzyć skreślenie pracy? ;-)

Może się zdarzyć 0 punktów za wypracowanie (czyli niezdanie matury). Ale nie musi. Zależy od tego, czy sprawdzający uzna, że zdający nie czytał lektury/nie zna jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 17:32, ww3pl napisał:

... A ktoś mi wreszcie powie, czy na podstawowym polskim za błędy rzeczowe lecą tylko
punkty, czy może też się zdarzyć skreślenie pracy? ;-)


Za naprawdę poważny błąd rzeczowy albo powtarzanie i wykorzystywanie w interpretacji błędnej informacji może zostać praca anulowana - zależy od stopnia powagi błędu.
(Za kardynalny nie dopuszczają nawet do poprawki w sierpniu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za wielki stres ;-)

Rozszerzenie poszło w porządku, matematyka też, jutro angielski, a pojutrze WoS.

I mam oblać na podstawie z polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, w miarę łatwa była matura rozszerzona z matmy, ale oczywiście Paweł nie umie dobrze tego napisać... Z tych moich wypocin powinienem dostać ok. 70 %, ale sczerze powiedziawszy, powinno być lepiej... bo z podstawy to 100% powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gratki, bo ja z rozszerzenia z 50% będę się cieszył, chociaż to zależy, bo jeśli wszystko co zrobiłem jest dobrze to też się mogę zakręcić koło 70, ale liczę rozsądnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśłałem że ta rozszerzona będzie trudniejsza, choć na 2 zadaniach padłem ale myśle że nie powinno być źle. O podstawie nawet nie wspominam. Zrobił ktoś to zadanie z najmniejszym polem trójkąta w kwadracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 17:58, Adidas66 napisał:

No to gratki, bo ja z rozszerzenia z 50% będę się cieszył, chociaż to zależy, bo jeśli
wszystko co zrobiłem jest dobrze to też się mogę zakręcić koło 70, ale liczę rozsądnie
;)


Ja zadowolony nie jestem, bo takie ostatnie zadanie ( z tym ostrosłupem i kątem dwuściennym) to robiłem na fakultetach, a tutaj oczywiście pustka w głowie, i parę procent do tyłu. Naprawdę, bałem się niesamowicie poziomu tej matury, ale była łatwa i 80% powinno być, a nie jakieś 60%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedz, że Hanna Krall była razem z Edelmanem... w niemieckim obozie (a nie w getcie).

Dwa szalone błędy. Chyba nie mam ich w podsumowaniu, dlatego modlę się, by maksymalnie skreślił mi egzaminator akapit (czyli środek mojej pracy). Podsumowanie ma, jeśli dobrze pamiętam, wszystko to, co potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matematyka była niespodziewanie łatwa, zaliczę na pewno. Jutrzejszy angielski(chociaż rozszerzony też piszę) jakoś mnie nie stresuje. Więc chciał bym jeszcze nawiązać do wczorajszego egzaminu z polskiego :P

Czy ktoś jeszcze, podobnie jak ja, pisząc wypracowanie nie odwołał się do całości?(nie było tego w treści polecenia) Chcę po prostu wiedzieć czy jakąś gafę popełniłem, czy jest też szansa że słusznie się nie odnosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 18:06, Sad_Statue napisał:

Czy ktoś jeszcze, podobnie jak ja, pisząc wypracowanie nie odwołał się do całości?(nie
było tego w treści polecenia) Chcę po prostu wiedzieć czy jakąś gafę popełniłem, czy
jest też szansa że słusznie się nie odnosiłem.

Ja. Aczkolwiek jeżeli nawet by było uwzględnione to w poleceniu, to lanie wody (czytaj: pisanie rzeczy o niepewnej weryfikowalności) dla mnie i tak gorsze niż nienapisanie paru słówek o reszcie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować