Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 18:13, Natchan napisał:

a grafikę tworzy się w illustratorze, bo w photoshopie tylko
się ją obrabia.

Photoshop jest doskonały zarówno do tworzenia jak i obróbki. Illustrator to program do grafiki wektorowej, a to co innego niż raster.

Dnia 27.07.2008 o 18:13, Natchan napisał:

Grafika Komputerowa to dziś ciężki kawał chleba

Skąd takie myślenie? Trzeba robić to, co sprawia przyjemność, co jest dla kogoś pasją. Wtedy wcale nie będzie ciężko.

Dnia 27.07.2008 o 18:13, Natchan napisał:

Ja już kariery na tym nie zrobię, bo pewne rzeczy ciężko jest już mi przyswoić. Niby
człowiek uczy się przez całe życie, ale tutaj trzeba zacząć szubko i ciągnąć to i ciągnąć...

W takim wieku jak twój jest jeszcze sporo przed człowiekiem.

Dnia 27.07.2008 o 18:13, Natchan napisał:

Ale trochę umiem i pewnie potrafię już jakieś 3/4 najważniejszych rzeczy w programie Adobe
Photoshop.

Aż 3/4? Obejrzyj sobie galerie certyfikowanych użytkowników PS, a zobaczysz co można w nim zrobić umiejąc te 3/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 18:47, Zelgadis napisał:

Photoshop jest doskonały zarówno do tworzenia jak i obróbki. Illustrator to program do
grafiki wektorowej, a to co innego niż raster.

Tu się muszę zgodzić... nistety to grafika resterowa jest niedoskonała (piksele przy powiększaniu itd.)

Dnia 27.07.2008 o 18:47, Zelgadis napisał:

Skąd takie myślenie? Trzeba robić to, co sprawia przyjemność, co jest dla kogoś pasją.
Wtedy wcale nie będzie ciężko.

Hm... tak... jako pasjonat (bo kimś więcej mnie nazwać nie można) musze powiedzieć że zabawa w grafice jest zabawą nawet gdy to jest długi wielogodzinny projekt

Dnia 27.07.2008 o 18:47, Zelgadis napisał:

W takim wieku jak twój jest jeszcze sporo przed człowiekiem.

Troche moim zdanie to wnerwiające... 15 latek wymądrzający się jak to jest "w branzy" mimo i nic o niej nie wie

Dnia 27.07.2008 o 18:47, Zelgadis napisał:

Aż 3/4? Obejrzyj sobie galerie certyfikowanych użytkowników PS, a zobaczysz co można
w nim zrobić umiejąc te 3/4.

Hmm... do tego wystarczy 2/4 i kupa talentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 21:21, Bartek 93 napisał:

Tu się muszę zgodzić... nistety to grafika resterowa jest niedoskonała (piksele przy
powiększaniu itd.)

Rastrowa jak i vektorowa mają swoje wady i zalety ;)

Dnia 27.07.2008 o 21:21, Bartek 93 napisał:

Troche moim zdanie to wnerwiające... 15 latek wymądrzający się jak to jest "w branzy"
mimo i nic o niej nie wie

Ohh man ... w wieku 15 lat to ja myślałem że PS służy wyłącznie do przeglądania zdjęć ;P

Dnia 27.07.2008 o 21:21, Bartek 93 napisał:

Hmm... do tego wystarczy 2/4 i kupa talentu :)

Imo zależy co chce się osiągnąć ... czasem wystarczy znać 1/10 bądź nawet mniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uznalem ze tamten naglowek byl zbyt powazny. Zastanowilem sie co lubie najbardziej, fatazy i simpsonow i postanowilem to polaczyc :), jest znacznie lepiej!

20080727235646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa...ale z was kozaki. Przy najmniej pokazuje prawdziwy wiek nie tak jak inni.
I kolejna sprawa, tak się składa że wiem jak to jest w branży, bo mam z nią ogromną styczność. Mimo że bawie się photoshopem od kilku dobrych lat, nie nauczyłem się kilku najważniejszych funkcji a teraz jest już za późno.

Aha i czasem taki 15 latek, ma kilku-krotnie większą wiedzę na temat trendów niż ludzie o wiele wiele starsi.
No i pokaż mi do cholery jasnej, jak robisz jakąś "grafikę" w photoshopie. Tylko wrzucasz sobie render, robisz jakieś shapy itp. Ale to nie jest tworzenie grafiki, tylko jej obrabianie.

Bartek 93: Wyraziłem swoje zdanie. Kiedyś MOŻE będziesz myślał podobnie nie karzę Ci myśleć tak samo, bo widać nie potrafisz...
I co innego bawić się grafiką od kilku lat, a co innego robić grafikę przez te kilka lat.
O no a co z tym moim wiekiem? To że mam 15 lat to już znaczy że nie mogę powiedzieć(tu napisać) czegoś mądrego? I piszesz jak byś uważał mnie za młodszego od siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taaa...ale z was kozaki. Przy najmniej pokazuje prawdziwy wiek nie tak jak inni.
> I kolejna sprawa, tak się składa że wiem jak to jest w branży, bo mam z nią ogromną styczność.
> Mimo że bawie się photoshopem od kilku dobrych lat, nie nauczyłem się kilku najważniejszych
> funkcji a teraz jest już za późno.

Za późno na co ? Na nauczenie się ich ? Ja zacząłem poznawać PS''a w wieku 17-18 lat. We wrześniu będę miał 22 lata. Przez ten dość długi czas nauczyłem się PS''a, Paintera, trochę flash''a // 3D maxa, Zbrusha, trochę Bryce''a, Cinemy4D, Maya''i, MudBox''a, TrueSpace''a ( choć w przypadku aplikacji 3D to wystarczy poznać jedną ... reszta to zazwyczaj to samo tyle że ze zmienionym interfacem - wyjątek stanowi zbrush ). Do tego w pewnym stopniu opanowałem edytory Crysisa, Unreal''a, Half-life''a, CoD''a ( chodź tymi trzema ostatnimi dość dawno się nie ''bawiłem'' )

>
> Aha i czasem taki 15 latek, ma kilku-krotnie większą wiedzę na temat trendów niż ludzie
> o wiele wiele starsi.

Tu się częściowo zgodzę. Poza tym młodzi ludzie zazwyczaj mają ''świeże'' pomysły, a czemu tak jest ?
Podam dość głupi przykład ..

Załóżmy że mamy dwóch grafików. Kazaliśmy im narysować np kosę.

I. Grafik pierwszy jest starszy i widział już bardzo dużo. Wie jak wygląda kosa więc narysuję ją taką jaka jest w rzeczywistości, dodają jakiś ozdóbek, bądź wyolbrzymiając niektóre z jej fragmentów.

II. Grafik drugi jest młodszy i nigdy w życiu nie widział kosy ( wiem trochę to mało prawdopodobne ;P). Jedyne co wie to do czego owa kosa ma służyć. I jak sądzisz ? Czy jego kosa będzie wyglądała jak ta którą spotykamy na co dzień ? Szanse na to są naprawdę niewielkie ... Taki grafik może stworzyć coś czego nikt by się nie spodziewał, zaskoczył by nas świeżym pomysłem.

Także jak widzisz ... starsze osoby zazwyczaj jak coś tworzą to wzorują się na istniejących już pomysłach. Wiedzą jak coś działa/wygląda więc po prostu to kopiują. Trudno im jest stworzyć coś unikatowego, niespotykanego. Dobrym przykładem są np rysunki ( bądź modele ) obcych istot. 90% z nich posiada humanoidalną postawę, z rozstawem oczu i gęby podobnym do ludzkiego ... czy to nie jest nudne ? Jak dla mnie ZERO oryginalności.


> No i pokaż mi do cholery jasnej, jak robisz jakąś "grafikę" w photoshopie. Tylko wrzucasz
> sobie render, robisz jakieś shapy itp. Ale to nie jest tworzenie grafiki, tylko jej obrabianie.

Obawiam się że te czynności wliczają się już do "tworzenia grafiki" ;P

>
> Bartek 93: Wyraziłem swoje zdanie. Kiedyś MOŻE będziesz myślał podobnie nie karzę Ci
> myśleć tak samo, bo widać nie potrafisz...
> I co innego bawić się grafiką od kilku lat, a co innego robić grafikę przez te kilka
> lat.

Tutaj za bardzo nie wiem o co ci idzie ( może dla tego że nie czytałem całej konwersacji )

Teoretycznie dla wielu profesjonalnych grafików "tworzenie grafiki" to niezła zabawa ... a na dodatek w ich przypadku płatna ;P .... żyć nie umierać he ? ;P

> O no a co z tym moim wiekiem? To że mam 15 lat to już znaczy że nie mogę powiedzieć(tu
> napisać) czegoś mądrego? I piszesz jak byś uważał mnie za młodszego od siebie....

Do tej części rozmowy nie będę się wtrącał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 13:35, Natchan napisał:

Taaa...ale z was kozaki. Przy najmniej pokazuje prawdziwy wiek nie tak jak inni.
I kolejna sprawa, tak się składa że wiem jak to jest w branży, bo mam z nią ogromną styczność.
Mimo że bawie się photoshopem od kilku dobrych lat, nie nauczyłem się kilku najważniejszych
funkcji a teraz jest już za późno.


Słuchaj, wielce dojrzały grafiku. Umysł młodego człowieka jak gąbka wchłania wiedzę do ok. 26 roku życia. Po tym okresie to czego się nauczyłeś jest twoje. Nie staraj się wmówić, że wiesz już wszystko, bo na pewno nie wiesz. Jak pisałem, zajrzyj na stronę jakiegoś certyfikowanego przez Adobe eksperta w PS i trochę się ochłodź jego pracami.

Dnia 28.07.2008 o 13:35, Natchan napisał:

Aha i czasem taki 15 latek, ma kilku-krotnie większą wiedzę na temat trendów niż ludzie
o wiele wiele starsi.

Nie powiedziałbym. A już na pewno nie o 15-latku.

Dnia 28.07.2008 o 13:35, Natchan napisał:

No i pokaż mi do cholery jasnej, jak robisz jakąś "grafikę" w photoshopie. Tylko wrzucasz
sobie render, robisz jakieś shapy itp. Ale to nie jest tworzenie grafiki, tylko jej obrabianie.

Można robić grafikę w photoshopie od zera. Można też robić kompozycje gotowych elementów. Co kto woli. Byleby tylko tworzony obraz coś sobą przedstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh...widzę że nikt nie załapał o co mi chodzi.
A chodzi o to, że grafika komputerowa to ciężki kawałek chleba bo żeby być w tym dobrym, tzn. mieć dobrze płatną pracę, trzeba mieć zdolności plastyczne, znać się na komputerach i jeszcze do tego znać najnowsze trendy.
I co sie tak bulwersujecie, skoro taka jest prawda. No pokażcie mi, że dostajecie za to dobrą kasę a waszą grafikę lubi każdy. No właśnie...

Lubie to co robie i robie to co lubie, więc mimo, że niektórym się to nie podoba to trzymam najnowszy fason i przyznaje się że nie tworzę nic nowego, za wyjatkiem własnych logotypów. I koniec kropka. A już o wieku to zapomnijmy bo po prostu czasem jest za późno żeby przyswoić pewne rzeczy, rzeby sobie wyrobić własne zdanie i szanować zdanie innych.

NO I naucz sie czytać ze zrozumieniem. Czy ja gdzieś napisałem, że jestem w tym chociaż NIEZŁY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:40, Natchan napisał:

NO I naucz sie czytać ze zrozumieniem. Czy ja gdzieś napisałem, że jestem w tym chociaż
NIEZŁY???


Do kogo była skierowana ta wypowiedź ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niesprecyzowanie, do kolegi "Zelgadis" który nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem, a jego miano to "Brygadzista".

Do Ciebie nic nie mam, bo widać mamy podobny pogląd na tę sprawę i zrozumiałeś moją wypowiedź.
A przykład mimo długości jest IDEALNY do naszej konwersacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Przepraszam za niesprecyzowanie, do kolegi "Zelgadis" który nie potrafi nawet czytać
ze zrozumieniem, a jego miano to "Brygadzista".


Uff ... a już przygotowywałem się na kolejną kłótnie :P

Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:


Do Ciebie nic nie mam, bo widać mamy podobny pogląd na tę sprawę i zrozumiałeś moją wypowiedź.
A przykład mimo długości jest IDEALNY do naszej konwersacji ;)


No a takich przykładów jest masa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Przepraszam za niesprecyzowanie, do kolegi "Zelgadis" który nie potrafi nawet czytać
ze zrozumieniem, a jego miano to "Brygadzista".

Status o niczym nie świadczy. Potrafię czytać ze zrozumieniem, za to ty najwyraźniej masz problemy z takim pisaniem:

Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Czy ja gdzieś napisałem, że jestem w tym chociaż NIEZŁY???

Cytat:

Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Ale trochę umiem i pewnie potrafię już jakieś 3/4 najważniejszych rzeczy w programie Adobe
Photoshop.


Pewnie zaraz dostanie mi się za nadinterpretację ;)

Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Lubie to co robie i robie to co lubie

I o to właśnie chodzi...

Dnia 28.07.2008 o 15:58, Natchan napisał:

Do Ciebie nic nie mam, bo widać mamy podobny pogląd na tę sprawę i zrozumiałeś moją wypowiedź.
A przykład mimo długości jest IDEALNY do naszej konwersacji ;)

Widzisz, ja do ciebie też nic nie mam, a już na pewno zamiaru się kłócić.

P.S. Napisz mi jeszcze tylko, w którym miejscu nie zrozumiałem twojej wypowiedzi.

Co do przykładu z kosą... nie pomyśleliście, że wymyślna kosa będzie tak wymyślna, że straci swoje zastosowanie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Co do przykładu z kosą... nie pomyśleliście, że wymyślna kosa będzie tak wymyślna, że straci swoje zastosowanie? ;)"

Napisałem że artyście powiedziano do czego ma służyć ... a że może stać się nieporęczna to już inna historia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie zażyłeś.
Napisałem, że potrafię 3/4 NAJWAŻNIEJSZYCH funkcji. Nie WSZYSTKICH.
Czy naprawdę trzeba używać dużych liter żeby ktoś mógł przeczytać?
I naprawdę się cieszę, że doszliśmy do porozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować