Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

StarCraft

1087 postów w tym temacie

Niestety nazw nie znam, ale wiem tyle, że inne edytory to albo zupełnie inne programy, albo wtyczki do campaign editora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wie ktoś przypadkiem, co z przerabianiem SC na 3d. Prace nad tym zaczęły się jakiś czas temu, ale przestałem śledzić temat. Może ktoś jest na bieżąco ? Jestem ciekawy, czy coś z tego wyszło. Pamiętam tylko screeny z początkowej fazy pracy nad konwersją w 3D. Będę wdzięczny za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...
czy mozna na jakos na jednym zestawie Starcraft+BW pograc po LAN''ie, przy samym starcrafcie w sumie mozna, bo mozna zainstalowac "Spawna" ale nie wiem jak to przy BW ma wygladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 11:26, Araondoion napisał:

mam pytanie...
czy mozna na jakos na jednym zestawie Starcraft+BW pograc po LAN''ie, przy samym starcrafcie
w sumie mozna, bo mozna zainstalowac "Spawna" ale nie wiem jak to przy BW ma wygladac...

Zgodnie z licencją nie można, bo jest zapis, że można uruchomić program jednocześnie na jednym komputerze. Więc żeby grać na 2 potrzebujesz drugiego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 11:40, Nufiko napisał:

Zgodnie z licencją nie można, bo jest zapis, że można uruchomić program jednocześnie na jednym
komputerze. Więc żeby grać na 2 potrzebujesz drugiego zestawu.

hmm to moze jednak odinstaluje BW i zainstaluje na jednym spawna, bo chcialem z bratem pograc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co dokładnie trzeba zrobić w kampanii Zergów w Brood war (tej ostatniej :) i w którym scenariuszu aby uzyskać dostęp do, że tak powiem, misji dodatkowej (ktora ukazuje sie po wykonaniu wszystkich standardowych). Wydaje mi sie, ze normalnie jej nie ma, bo raz przeszedłem ALL i tej misji nie było, a innym razem była :S. Tylko nie pamiatam , co mi sie udało zrobić, ze sie raz uaktywniła :)
Z góry thx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Jak dobrze, pamiętam, to w tej misji, w której trzeba bodaj w 25 minut zniszczyć bazę Protossów trzeba się "uwinąć" na 10 minut przed czasem :).""

Niezależnie od tego, czy dobrze pamiętasz czy nie, dzięki za tą informację : )
Co by nie było, warto spróbować wszystkiego : ) Thank you

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Dann a ja Ci polecam tryb multiplayer zamiast kampani, jest 100x lepszy.""

Dzieki za Radę Hitmanu ale jednak z niej nie skorzystam. IMO multi w Starcrafcie nie jest zbyt dobry. Po pierwsze rasy nie są zbyt dobrze zbalansowane, o czym świadczy chocby to, ze mało który doświdczony gracz bawi sie Protossami, wiekszość gra Zergami, ewentualnie Terranami. Po drugie Brakuje mi tego co oferował choćby stary dobry Red Alert, a mianowicie Surowce wszelkie dostępne masz juz w bazie. Nie musisz sie martwić o to, ze ktos zniszczy twoje żniwiarki i stracisz źródło dochodów ;). I trzecia rzecz ( choc to juz moje osobiste zmartwienie) : nigdy nie potrafiłem dobrze operować jednostkami, ktore nie atakują fizycznie, a jedynie posiadaja jakies specjalne spelle skille itd. (np. high Templar, Queen, Sience Vessel). Zawsze zapominałem/nie zdążałem ich wykorzystywac w czasie obrony czy ataku : / To wtedy robi się bardziej zręcznościówka na czas, a nie gra strategiczna (ale mówie , to juz moje osobiste zdanie). Tak czy inaczej te i kilka innych kwestii sprawiają, że mnie osobiście multi w SC nie pociąga tak, jak wielu innych ludzi z Koreii :P (i nie tylko :).

Za to Single player w SC (oraz poźniej w BW) ma IMO najlepszą fabułę ze wszystkich RTS-ów, w jakie kiedykolwiek grałem i to właśnie za tą fabułę tak bardzo cenię sobie tą gre : ). Przeszedłem ją juz z klika razy i ciągle moge do niej powracać. Czekam na kontynuację BW tylko i wyłącznie ze względnu na nią : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewnej stronie tworzonej przez fanów Star Craft pewna dziewczyna umieściła kinowe spolszczenie do podstawki i do Brod War. Nie mogę podać strony bo to byłaby reklama. Osobiście uważam że jest ono świetne i mam pytanie do innych którzy owe spolszczenie posiadali/ają czy im się podoba czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 21:52, Dann napisał:

Dzieki za Radę Hitmanu ale jednak z niej nie skorzystam. IMO multi w Starcrafcie nie jest zbyt
dobry. Po pierwsze rasy nie są zbyt dobrze zbalansowane, o czym świadczy chocby to, ze mało
który doświdczony gracz bawi sie Protossami, wiekszość gra Zergami, ewentualnie Terranami


Agrrr... mylisz się bardzo.
Uważam, że balans między jednostkami w SC to jego największa zaleta. Poprostu godzinami i całymi dniami można się wykłócać, która to rasa jest lepsza, a i tak się nie dojdzie do żadnego wniosku. I mylisz się twierdząc, że wszyscy grają zergami lub terranami. Ja na necie widzę włąśnie najwięcej tossów, a najmniej terran.
A, co do surowców, to widzę, że idziesz na łatwizne ;- ) Moim zdaniem lepsze jest rozwiązanie w SC, bo tracąc swoje (lub odbijając czyjeś) surowce, szala zwycięstwa może się diametralnie odwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 22:08, Paluch 222 napisał:

Na pewnej stronie tworzonej przez fanów Star Craft pewna dziewczyna umieściła kinowe spolszczenie
do podstawki i do Brod War. Nie mogę podać strony bo to byłaby reklama. Osobiście uważam że
jest ono świetne i mam pytanie do innych którzy owe spolszczenie posiadali/ają czy im się podoba
czy nie?


Mam i też uważam że jest dobre ... świetne to może za mocno powiedziane, bo niektóre użyte nazwy moim zdaniem są trochę śmieszne. Do tego przetłumaczony tekst fabuły też jest coś a la 1:1 bez weny czy sztuki pisarskiej. Ale dziewucha odwaliła kawał dobrej roboty i chwała jej za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 22:18, GeoT napisał:

bo niektóre użyte nazwy moim zdaniem są trochę śmieszne. Do tego przetłumaczony tekst fabuły też jest coś a la
1:1 bez weny czy sztuki pisarskiej.


Chodzi ci o nazwy jednostek i budowli? Jeśli tak to wystarczy wgrać tylko częściowe spolszczenie i po kłopocie. A co do weny pisarskiej to racja, miłoby było gdyby była ale sądzę że tego się od autorki nie wymagało, zrobiła wierne spolszczenie i bardzo dobrze. I tak jak mówisz chwała jej za to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Agrrr... mylisz się bardzo.
Uważam, że balans między jednostkami w SC to jego największa zaleta. Poprostu godzinami i całymi dniami można się wykłócać, która to rasa jest lepsza, a i tak się nie dojdzie do żadnego wniosku. I mylisz się twierdząc, że wszyscy grają zergami lub terranami. Ja na necie widzę włąśnie najwięcej tossów, a najmniej terran.
A, co do surowców, to widzę, że idziesz na łatwizne ;- ) Moim zdaniem lepsze jest rozwiązanie w SC, bo tracąc swoje (lub odbijając czyjeś) surowce, szala zwycięstwa może się diametralnie odwrócić.""

To, ze wiekszośc "zawodowych graczy" nie gra Protossami, to info nie wyssane z palca, tylko zasłyszane (lub jak wolisz wyczytane) na wielu portalach, forach, itp. (oraz na Battlenecie of course :) W koncu nawet zapadło mi to w pamięć :). Nawet co niektórzy zaczęli sie zastanawiać, czy czasem Protossi nie mają jakiejś ukrytej wady czy czego innego, bo wielu "dobrych" graczy zmieniało tą rasę na inną ; ). Lub jeszcze inny tekst (nie pamiętam dokładnie skąd) : /, ze wśród najlepszych 10 czy iluś tam -nastu graczy na świecie nie ma zadnego gracza Protossami. Nie wiem moze to tylko plotki :S
Zreszta dobry balans, to nie kłócenie sie godzinami, ktora rasa jest lepsza, tylko jednoznaczne stwierdzenie, ze takowej po prostu nie ma :) W SC rasy sa na tyle zróżnicowane, ze cięzko jest stwierdzić, czy ich mozliwości i zbalansowanie jest prawidłowe. Choć to znowu tylko moja opinia. Na Singlu takie zróżnicowanie ras jest jak najbardziej "in +" :)

A co do surowców, to IMO pojściem na łatwiznę jest sytuacja, kiedy to wszystkie surowce masz w bazie pod nosem i nie musisz się o nie martwić, a taktyka gry polega na obserwowaniu, co robi przeciwnik i pompowaniu "kontr-jednostek". Czyż nie na tym polega skuteczna gra w SC na multi ? ;) Zreszta jak widze nigdy nie grałeś np. w TA lub w którąkolwiek część C&C na multiplayer. Tam odcinanie przeciwnika od surowców jest jedną z taktyk walki, a nie pojściem na łatwizne (to tak jakbyś powiedzial, ze w SC robienie rushów jest pojściem na łatwiznę, bo przy odrabinie szczęścia mozna wygrać walke w 5 minut ;).
Zazwyczaj kazdy głupi potrafi obronić swoją baze. A spróbuj jeszcze jednocześnie ochraniać Swoje surowce, ktore mogą sie znajdować nawet z dala od bazy w gołym polu. To jest dopiero wyzwanie :)). I zamiast czekać, az przeciwnikowi skończą sie surowce, nie lepiej mu je po prostu odebrać ? : )
Oczywiście wszystko to kwestia gustu :) Ja po prostu preferuje na multi troche bardziej urozmaicone RTSy, gdzie poza systemem "papier-kamień" mozna czasami czymś zaskoczyc przeciwnika. Natomiast powtarzam: IMO ze względu na fabułę Starcraft RULEZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... coś w tym jest. Jak teraz nad tym myślę to uświadomiłem sobie, że bardzo rzadko gram protami. Najczęściej są to Zergi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę przyznać że StarCraft upada...Coraz rzadziej widzi się jakieś normalne rozgrywki np. 2 vs 2 na jakiejś normalnej mapie typu Lost Temple..Za to natomiast rządzą teraz mapy nooberskie czyli takie w których surowce mamy przy bazie i w przeciągu 2 minut możemy posiadać armie składającą się z kilkunastu jednostek..ZGROZA...Takie mapy to kpina..Ja w ostatnim tygodniu rozegrałem tylko 3 normalne partie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować