Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic IV: Złota Edycja - okiem Mal

84 postów w tym temacie

Lucas the Great

Duża liczba graczy - w tym Naczelny gram.pl i JeRzy, który opiekuje się w naszej redakcji serią Heroes of Might and Magic - uważa czwartą odsłonę cyklu za najsłabszą. Korzystając z reedycji gry postanowiliśmy umożliwić Wam kontakt z nieco innym punktem widzenia na ten temat, reprezentowanym przez Mal.

Przeczytaj cały tekst "Heroes of Might and Magic IV: Złota Edycja - okiem Mal" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes III oraz V najlepsze części sagi , poprostu poezja , stare dobre czasy kiedys zarywało sie noce z qmplami zebey pograc w "hirołsów". :) Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noooo bradzo ciekwawe :) Chodź ja uważam że czwórka, mimo wielkim zmianom od poprzednich części jest tak samo dobra jak jej starsze siostry. No ale HoMM V chodź najmłodszy zewszystkich to najwspanialszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:50, Mr Black napisał:

Oho, kolejny tekst. Co prawda o Herosach (jako serii) już było ale co tam, poczytam sobie.
:)

Tak, było - ale zarówno ja sam, jak i JeRzy (który tamten tekst pisał) nie mamy najlepszej opinii o "czwórce". Mal zgłosiła się do mnie z propozycją napisania tekstu z odmiennego punktu widzenia, dla zachowania pełnej obiektywności (są bądź co bądź zagorzeli fani tej odsłony). Uznałem pomysł za słuszny... a że od dwóch tygodni można kupić Złotą Edycję, to nikt w CD-P nie powie, że niepotrzebnie wałkujemy temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"+ bardzo ciekawa fabuła
+ wysoka "grywalność"

Jak dla mnie są to zbyt naciągane plusy... :) Wysoka grywalność to w trójce była. Co do fabuły to po prostu ona mnie nie wciągła wogóle. Jak dla mnie Heroes IV nie jest najsłabszą częścią, bo jeszcze słabsza moim zdaniem jest część najnowsza. Pograłem trochę u kolegi i mogę stwierdzić, że jest to jedyna część do której wogóle mnie nie ciągnie. Jak to kiedyś stwierdził Monastor: "Seria HoM&M zakończyła się na trzeciej części." Jak dla mnie święta prawda. HoM&M4 był jedynie dobrą grą, ale to nie był już Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka błędów:

Na drugiej stronie obrazek jakoś dziwnie wchodzi na tekst. W podsumowaniu jeden z plusów znajduje się na równi z wymaganiami sprzętowymi. Tyle po szybkm luknięciu na tekst :). Wieczorkiem na pewno przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny drobny błąd: niektóre kampanie maja więcej niz pięc scenariuszy, choćby kampania o Emili Nightheaven (nie pamiętam dokładnie imienia postaci). Natomiast Kampanie z TGS mają po pięć scenariuszy a z WoW :D po trzy (swoją drogą moim zdanie drugi dodatek był kompletnie nieudany, za to TGS jest miodny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie gralo w czworeczke bardzo dobrze, choc przyznaje ze po przerwie od trojki. Gdy jakis czas temu wracalem po kolei do wszystkich "Hirolsow" i czworke uruchomilem kilka godzin po skonczeniu trojki to jednak nie bylo to co pamietalem.. Ale zaraz po premierze, byla to dla mnie swietna gra i jedyne co mi sie nie podobalo to oblezenie zamkow, wszystkie inne pomysly uwazalem za bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie sie czworka bardzo podobala, godzin ktore na niej spedzilem strach liczyc;) naprawde nierozumiem ludzi, ktorzy na nia wsciekle najezdzaja i mieszaja z blotem, gdyz gra byla naprawde dobra. byc moze w porownaniu z trojka (ktora moim zdaniem i tak jest najlepsza czescia) starcila odrobine na klimacie, ale to nic nie zmienia - gra jest dobra i dobrze sie w nia gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając długo w Heroes III WoG zawsze zaczynalo mi brakować elementów z Heroes IV. Grając dlugo w Heroes IV sytuacja była odwrotna :P

Miom zdaniem Heroes III i IV to najlepsze części serii. HV była by najlepsza gdyby gra toczyła się szybciej, plansze były większe i miała mniejsze wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ogromna większość miłośników serii uważa, że czwarta cześć gry jest gorsza od poprzednich, a także od części piątej. Taki stan rzeczy wynika z przywiązania do zasad mechaniki zastosowanych w pozostałych częściach, a od których czwórka nieco odchodzi. Kto jednak zaczął grać od czwórki, ten ją miłuje, a jej mechanika mu nie przeszkadza co dowodzi, że sama w sobie nie jest zła, a jedynie zbyt rewolucyjna w stosunku do zastosowanej wcześniej."
O tak, ta wypowiedź doskonale oddaje powody niechęci wielu osób do IV (Nie mówie oczywiście o wszystkich). Dla mnie właśnie IV jest najlepszą częścią.
Do zalet dodałbym jeszcze niezły system rozwoju bohatera i doskonały system magii (logiczne jest, że wojownik nie może używać magii bez żadnej nauki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mowic...Najgorsi Heroes''i ze wszystkich dostepnych xP.

Ej, czemu na gram.pl nie ma jeszcze wiadomosci ze wyszedl juz patch 1.03 do HOMM''a 5 gdzie jest edytor map? ;/
Na Gamespocie juz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować