Zaloguj się, aby obserwować  
Doman15

Najlepszy browar

678 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2005 o 10:18, KrzysztofMarek napisał:

Właśnie kupiłem Okocim Mocny. Spróbowałem i ... wystatarczy, zalałem nim plastry
wieprzowej szynki przed grilowaniem. Do tego się nadaje, do picia tylko dla masochistów.


Parę stron wcześniej ostrzegałem...:)

Ostatnio dla spróbowania wziąłem się za Kapera z zacnego browaru Heweliusz... Może być, wszelako na drugie wielkiej chęci już nie miałem...

Browary Jabłonowo rzuciły na rynek piwo Pszeniczne - ale jakoś nie miałem odwagi spróbować (mam uraz do Jabłonowa)...

Również mój rodzimy browar wyskoczył z piwem a''la stout o nazwie Cork - smakuje jak cola... apage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosztował ktoś może Okocim Zagłoba? Chyba parę lat temu sprzedawali to w większych ilościach (chociażby przy okazji premiery Ogniem i Mieczem), teraz znacznie rzadziej spotykane... Ostatnio właśnie zobaczyłem to w jakimś sklepie i nawet miałem zamiar spróbować, ale stanęło w końcu tradycyjnie na Tyskaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 15:20, Thorongil napisał:

>/.../
Eee no, co do Dębowego to się zgadzam, ale Żubra wyraźnie nie doceniasz moim zdaniem.

Zafundowałem sobie Lecha i Żubra do pieczonej wieprzowiny. Wyszło mi, że Lech jest lepszy od Żubra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 14:05, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../

Zachciało mi się jeszcze po obiedzie spróbować Okocimia Palonego. Fuj, do picia to się nie bardzo nadaje, no, chyba, że ktoś na pustyni, dwa dni w upale nic nie pił i dają mu nagle Okocim Palone z lodówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 10:18, KrzysztofMarek napisał:

> Okocim Mocny & Palony. Polecam ;)
Właśnie kupiłem Okocim Mocny. Spróbowałem i ... wystatarczy, zalałem nim plastry
wieprzowej szynki przed grilowaniem. Do tego się nadaje, do picia tylko dla masochistów. Widok puszki kiepski, bo skaner
z automatu mi tak zeskanował a poprawiać już mi się nie chciało...


Oj, to ty chyba w ogóle nie lubisz mocnych browarów. Dla mne Okocim to jeden z lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:53, Wodzasty napisał:

Browary
Jabłonowo rzuciły na rynek piwo Pszeniczne - ale jakoś nie miałem odwagi spróbować (mam uraz do Jabłonowa)...



Eee tam, mi Mocne Jabłonowskie smakuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 14:05, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../
> Eee no, co do Dębowego to się zgadzam, ale Żubra wyraźnie nie doceniasz moim zdaniem.
Zafundowałem
sobie Lecha i Żubra do pieczonej wieprzowiny. Wyszło mi, że Lech jest lepszy od Żubra...


Zacznijmy od tego, że Lech i Żubr to dwa zupełnie różne piwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 15:05, KrzysztofMarek napisał:

> > >/.../
Zachciało mi się jeszcze po obiedzie spróbować Okocimia Palonego. Fuj, do picia to się nie bardzo nadaje,
no, chyba, że ktoś na pustyni, dwa dni w upale nic nie pił i dają mu nagle Okocim Palone z lodówki...


Patrz 3 posty wyżej... Teraz to naprawdę nie uwierzę, że lubisz mocne. ;) Palone jest według mnie jeszcze lepsze od Okocima czarnego. Tatra Mocna zapewne też ci nie smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A piliście może Kaltenberga? Takie podobne do Lecha, tyle że o wieeeele lepsze. Zwłaszcza lane i zimne. ;)

PS. Sorka za parę postów pod rząd, ale nie chce mi się bawić ze wstawianiem ręcznie tych cytatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 15:49, Thorongil napisał:

/.../

Faktycznie, wolę "zwykłe" piwo. Żadne tam mocne, strongi i inne im podobne. Bo nie chodzi o to, żeby się piwem ubzdryngolić tylko smakiem PIWA nacieszyć i apetytu nabrać. Golonka bez piwa nie smakuje tak, jak z piwem, w upały, nic lepszego nad piwo, ale umiar zachować trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 16:11, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
Faktycznie, wolę "zwykłe" piwo. Żadne tam mocne, strongi i inne im podobne. Bo nie chodzi o to, żeby się piwem
ubzdryngolić tylko smakiem PIWA nacieszyć i apetytu nabrać. Golonka bez piwa nie smakuje tak, jak z piwem, w upały, nic
lepszego nad piwo, ale umiar zachować trzeba.



Ale czy ja powiedziałem, że piwo mocne jest po to, by się nim ubzdryngolić? Mi właśnie chodzi o ten mocny smak. Co innego takie 9-procentowe Karpackie, czy coś w ten dekiel. Ale smak mocnych Okocimów czy Tatry autentycznie mi podchodzi, więc tu nie chodzi i procenty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 18:02, Thorongil napisał:

> > /.../ Ale smak mocnych Okocimów czy Tatry autentycznie mi podchodzi, więc tu nie chodzi i procenty. ;)

No cóż, mamy nieco różne gusta. Ale de gustibus non est disputandum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale de gustibus non est disputandum...

Dnia 14.11.2005 o 18:12, KrzysztofMarek napisał:


Święta prawda! Ale ja raczej w drugorzędnym stopniu zwracam uwagę na %. Zresztą postanowiłem zostać abstynentem więc już nie będę tu pisał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 15:49, Thorongil napisał:

A piliście może Kaltenberga? Takie podobne do Lecha, tyle że o wieeeele lepsze. Zwłaszcza lane i zimne. ;)


Zdaje się, że rozlewano je w moim mieście z szalupą w herbie... Jedyna dobra rzecz jaka pochodziła z łódzkiego browaru... I była w sam raz na kieszeń przeciętnego urzędasa...:)

Ostatnio coraz więcej widuję u siebie Staropolskie - Złote da się pić ale Mocne to tylko dla fanatyków procentów bo pić się tego nie dało (no w każdym razie mnie nie smakowało...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o belgijskiej Stelli? Miał ktoś okazję pić(oprócz mnie ;)) ?? Na zachodzie jest bardzo popularna w Polsce nie widziałem jeszcze w żadnym sklepie, chociaż na oficjalniej stronie jakaś wzmianka o naszej ojczyźnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:19, MałpaHellTime napisał:

> To nie jest najlepszy browar wiem bo piłem. Lepszy jest Lech albo cuś

Lech? NIGDY W ŻYCIU! to są (za przeproszeniem) szczochy - wiem bo piłem :P lepszy od Lecha jest już żubr, tatra mocne, - najlepszy - FREEQ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować