Zaloguj się, aby obserwować  
Doman15

Najlepszy browar

678 postów w tym temacie

Ale i tak najlepsze browce jakie piłem to Staropramen Czarny i Gambrinus. Tylko w Polsce niestety taki sobie dostęp i xena :/ Viva la Żubr ( no i mają fajne reklamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem u naszych południowych sąsiadów to próbowałem Kelta, Złotego Bażanta i Snadnego Mnicha (może przekręciłem pisownie, nie mam niestety etykietek ;) ) Szczerze mówiąc to utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nie znam się na piwach, bo nie zrobiły na mnie większego wrażenia, przynajmniej nie takiego jak się zachwycali moim znajomi. Cena, ceną. Na codzień (a raczej od czasu do czasu, bo nader rzadko pije) Żubr i Lech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:10, Ponury rzniwiaż napisał:

Dog in the fog chyba najgorsze piwo

Zgadzam sie, ze bardzo kiepskie. Reklama mnie zachecila, a to jakies slodkawe, slabe swinstwo (i do tego dosc drogie). (Oczywiscie MOIM ZDANIEM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:50, Todryk napisał:

Jak byłem u naszych południowych sąsiadów to próbowałem Kelta, Złotego Bażanta i Snadnego Mnicha (może przekręciłem pisownie,
nie mam niestety etykietek ;) )

Złotego Bażanta dałem wcześniej, tak, że nic straconego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:52, Elwro napisał:

> Dog in the fog chyba najgorsze piwo
Zgadzam sie, ze bardzo kiepskie. Reklama mnie zachecila, a to jakies slodkawe,
slabe swinstwo (i do tego dosc drogie). (Oczywiscie MOIM ZDANIEM).


Tez tak uważam. Jeden łyczek może i smakuje ale jak mam tego wypić więcej to się odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za rozwojowy temat - w ciągu kilkunastu godzin ok. setki postów.
Ja lubię elbląskiego specjala. Nie bawię się w jakieś opinie smakoszy ale lokalny patriotyzm poparty całkiem niezłym smakiem specjala mi bardzo odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na studenta przystało pije te najtańsze (wiecie połowa studentów nie śmierdzi groszem, reszta tylkośmierdzi) a więc (podaje z ceną:)):
Donner 1.25
Denar 1.35
Carter 0.99
itp. wbrew pozorom sa całkiem dobre. Tylko cokolwiek słabe (od 3,7 do 4,2 %) :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 19:55, Gophr napisał:

Jak na studenta przystało pije te najtańsze (wiecie połowa studentów nie śmierdzi groszem, reszta tylkośmierdzi) a więc
(podaje z ceną:)):
Donner 1.25
Denar 1.35
Carter 0.99
itp. wbrew pozorom sa całkiem dobre. Tylko cokolwiek słabe (od 3,7
do 4,2 %) :(.


Student, nie student. Oszczędzać trza zawsze, więc się nie musisz tłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:49, KrzysztofMarek napisał:

> > (...)
No, ja dalej czekam na poważną dyskusję, drugą puszkę z lodówki wyciagam, jak dyskusji nie będzie to co
mi przyjdzie zrobic? Trzeciej puszki w lodówce nie mam, do sklepiku nie będę biegał, bo zanim się schłodzi, to zawsze parę
godzin upłynie. Do zamrażarki też nie wstawię, bo zapomnę na chwilę i zamarźnie, jak mi się raz zdarzyło...


Nie mogłem uczestniczyć w niej w odpowiedni sposób z racji opieki nad pewnym czterokołowym pojazdem :)
I przy okazji takie pytanie, być może część z osób będzie znać odpowiedź - ile najwyżej może wypić kierowca, żeby mógł jechać samochodem?

A tak poza tym to :

(własnego skanera niestety nie mam, więc fotka z neta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubie Stronga. Potem jest Lech (jedyny mężczyzna którego kocham :]). I to tylko te dwa browarki które kupuje. Nie przepadam za Warką i Żubrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:13, .Darnok napisał:

ile najwyżej może wypić kierowca, żeby mógł jechać samochodem?


Zależy od kierowcy, ale średnio pół 4% piwa (lub dwudziestka piątka wódki) jeszcze pozwala na legalną jazdę (zaraz po spożyciu). Są to tak śmieszne ilości, że naprawdę już lepiej jest nie kusić losu i nie pić nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę oryginalny i wymienię Perłe, piwo w sumie regionalne(chociaż można dostać ją w dobrze zaopatrzonych sklepach w całym kraju, polecam każdemu), ale na lubelszczyźnie ma bardzo mocną pozycję ;) I staram się kupować piwa wytwarzane w Polsce, więc od biedy piję Żywca, Lecha, Tatrę. Z zagranicznych lubię Stelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:28, Vilmar napisał:

> ile najwyżej może wypić kierowca, żeby mógł jechać samochodem?

Zależy od kierowcy, ale średnio pół 4% piwa (lub dwudziestka
piątka wódki) jeszcze pozwala na legalną jazdę (zaraz po spożyciu). Są to tak śmieszne ilości, że naprawdę już lepiej jest
nie kusić losu i nie pić nic...


A właśnie, że nie :D
Może wypić ile tylko mu sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:13, .Darnok napisał:

> > > (...)
>
Nie mogłem uczestniczyć w niej w odpowiedni sposób z racji opieki nad pewnym czterokołowym pojazdem :)
I przy okazji takie
pytanie, być może część z osób będzie znać odpowiedź - ile najwyżej może wypić kierowca, żeby mógł jechać samochodem?

Zależy czego, w jakim kraju, jakim samochodem, i w jakim czasie po spożyciu. Średnie spalanie alkoholu u dorosłego to 7 gramów na godzinę, sprawę komplikuje szybkość wchłaniania, która zależy od stężenia i pożywienia.
Po puszce przeciętnego piwa radziłbym odczekać minimum cztery godziny. Na Syberii zimą to ćwiartka wódki i do samochodu...

Dnia 07.11.2005 o 21:13, .Darnok napisał:

A
tak poza tym to :

(własnego skanera niestety nie mam, więc fotka z neta).

Znowu widzę, ile mam zaległości. Tego też nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:34, .Darnok napisał:

A właśnie, że nie :D
Może wypić ile tylko mu sie podoba :)


Blah, nie wyczułem ironii.

OT: Perła, o której mówi Cheed, jest o tyle dobra, że jest bodajże najtańszym piwem lanym z beczki w dowolnym lokalu na lubelszczyźnie ;) Osobiście wolę jednak Tyskie Gronie lub Okocim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:40, Vilmar napisał:

(...)
Blah, nie wyczułem ironii.


Nie, nie o to chodzi. Popatrz na pytanie jeszcze raz - takie haki dostają osoby które chcą zdawać na egzaminatora prawa jazda:
Pytanie: Ile może maksymalnie wypić kierowca, żeby mógł jechać samochodem?
Odpowiedź: Ile tylko chce -pod warunkiem, że nie będzie prowadził tego samochodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:40, Vilmar napisał:

OT: Perła, o której mówi Cheed, jest o tyle dobra, że jest bodajże najtańszym piwem lanym z beczki w >dowolnym lokalu na lubelszczyźnie ;) Osobiście wolę jednak Tyskie Gronie lub Okocim :)

Na szczęście wszystko zależy od indywidualnych upodobań i cena nie zawsze świadczy o jakości ;) Wymieniany wcześniej Guinness, drogi nawet w Londynie, wole nie myśleć co jest w Polsce, wcale mi nie smakuje, podobnie jak Carlsberg, chociaż jako ciekawostkę podam że jest tańszy od Żywca, Lecha, Tyskiego, Warki sprzedawanych w Anglii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:45, Cheed napisał:

(...)
Na szczęście wszystko zależy od indywidualnych upodobań
i cena nie zawsze świadczy o jakości ;) (...)


Jeśli chodzi o ceny i gusta - ciekawostką jest, że u nas Vódka Wyborowa jest stosunkowo tania w porównaniu do innych "czystych" napojów, natomiast za granicą bardzo często firmowana jest jako drogi, burżujski rarytas :) Swoją drogą jeśli dobrze pamiętam to zajmuje chyba 3. miejsce na świecie w rankingu najpopularniejszych czystych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować