Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2010 o 23:11, Kapizak1 napisał:

Czy da się jakoś znacząco obniżyć wydatki lub podnieść
przychody (niestety średnia frekwencja jest ok 10tys. niższa niż pojemność stadionu)?
Bo idzie mi bardzo dobrze sezon, a cały czas klub notuje straty.


Możesz spróbować podpisać nowe kontrakty dość zaawansowanymi wiekowo zawodnikami i wynegocjować obniżenie im pensji o nawet 50%. Zazwyczaj będziesz musiał wtedy o rok przedłużyć im kontrakt, ale sam musisz ocenić co będzie dla Ciebie bardziej kożystne. By zapewnić sobie dodatkowe przychody zawsze sprzedając zawodnika staram się podczas negocjacji wyciągnąć od drużyny kupującej jak największy procent z następnego transferu dla mojego klubu. Jeśli zawsze stosuje się ten manewr to po kilku sezonach w okresie transferów można liczyć nawet na kilkaset tysięcy euro przychodu, a w przypadku dużych klubów i dobrych zawodników może to być kilka milionów euro. Miło nagle dostać wiadomość, że klub otrzymał 800 tysięcy euro z kolejnego transferu zawodnika sprzedanego kilka lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 16:12, laki13 napisał:

Ja gram Borussią Dortmund i kupiłem sobie do ataku Hulka i powiem tyle: koleś wymiata!
W całym sezonie strzelił dla mojego zespołu 51 bramek! U mnie w Borusii podstawowy atak
to Barrios - Hulk, ale czasami daję atak Lewandowski - Le Tallec, albo zamieniam któregoś
z podstawowego na któegoś z rezerwowego składu.


Barrios? U mnie gra taki piach, że nawet czasami szkoda miejsca na ławce rezerwowych dla niego. Strasznie marną ma skuteczność, a tyle szans ode mnie dostał. Niby atrybuty wysokie, ale jak widać do mojego stylu gry nie może sie przystosować. Polecam Adriano(był bez kontraktu, staty może ma niskie, ale skuteczność wysoka), albo Roberta Soldado z Getafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Adriano to dla mnie jest on najlepszym napastnikiem jakiego można pozyskać w tej grze(przynajmniej dla klubu pokroju Sportingu CP), głównie przez to że od końca 1. sezonu jest do wzięcia za darmo. 25 meczy (z czego 20 z podstawowej 11) i 27 goli i 6 asyst. Od przyszłego sezonu mam nadzieję, że będzie tworzyć killer duet razem z Milevskiym, który również przechodzi za darmoszkę ;]
I jeszcze jedno. Pierwszy sezon grałem niemal cały czas na 4-1-2-1-2 i było dobrze. Teraz ze słabszymi drużynami gram 4-1-2-3, stosuję rotację w składzie, jest lepiej niż w pierwszym sezonie, ale boję się o mecze z mocniejszymi drużynami. Grałem z Benfiką na starej formacji (którą gram z mocniejszymi) i pokonałem ich 2:1, ale zwycięstwo było trochę trudne (wymęczone to za duże słowo, nie było aż tak źle). Przede mną mecz w LM z Tottenhamem i nie za bardzo wiem jaką taktykę obrać. Opłaca się rzucać wszystkich do ataku? Może macie jakieś swoje genialne taktyki na takie mecze? Tylko bez skrzydłowych, bo nie posiadam żadnego ;]
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dziwne pytanie, ale co tam. Ma ktoś może dobre aktyki do FMa2006? Ewentualnie może być edytor czasu rzeczywistego. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 16:34, miquel93 napisał:

Może dziwne pytanie, ale co tam. Ma ktoś może dobre aktyki do FMa2006? Ewentualnie może
być edytor czasu rzeczywistego. Z góry dziękuję za pomoc.


Poszukaj na forum FM taktyk, które tworzył Jasonx - jedne z najlepszych do tej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 18:44, Jammin69 napisał:

Mam pytanie. Jak poprawić morale zawodników innym sposobem niż wygrywanie meczów ???


Nowy kontrakt, pochwała w prasie, dobrze wykonana konferencja prasowa i takie tam.:> Ale jak nie masz napiętego terminarzu to i tak najlepszy jest sparing z jakimiś słabiakami.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 21:34, Jammin69 napisał:

Najgorsze jest to, że wszyscy odrzucają sparingi :P


W 2k10? Nie może być, masz do wyboru listę z takimi, którzy na pewno zagrają przecież.:> Zawsze też możesz stuknąć jakiś amatorów totalnych, na wyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 22:37, Jammin69 napisał:

Ja mam 2006 :P


Trzeba było pisać tak od razu.:> Próbuj jakiś amatorów dobrać z drugiej ligi Islandii czy czegoś takiego. Zawsze też zostaje mecz z własnymi rezerwami czy juniorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zakończyłem karierę w Sportingu. Trwała tylko 2 sezony, ponieważ to było tylko wprowadzenie do FM''a. Wprowadzenie zresztą bardzo udane. Pierwszy sezon był dla mnie bardzo dobry (zwycięstwo w lidze, wygrane dwa puchary krajowe i wicemistrzostwo Ligi Mistrzów), drugi był jeszcze lepszy (zwycięstwo w lidze, wygrane oba puchary krajowe oraz superpuchar Portugalii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów). Udało mi się sprowadzić m. in. Adriano (za darmo!), Milevskyiego (za darmo!), Vagnera Love (za śmieszne pieniądze), Abou Diaby (jw.), Otamendiego, de la Reda i kilku innych. Świetnym zawodnikiem okazał się być Salomon Rondon (przyszedł za 2 mln i w pierwszym sezonie zgarnął nagrodę dla gracza sezonu), oraz Marco Verratti. Obu będę ściągał w moich przyszłych karierach, niezależnie od klubu ;] Karierę zakończyłem w dniu, w którym Manchester United zaproponował mi stanowisko managera.

Zacząłem nową grę MU. Postanowiłem zagrać od nowa, gdyż przy przejściu do United w sezonie 2011/12 większość dobrych graczy jest wyprzedana, albo kosztują krocie. Teraz mam dwa pytania:
1) Kogo kupić? Asystent sugeruje słabe skrzydła (Nani, Valencia, Giggs, Park), przydałby się również ktoś na środek pomocy, nie pogardziłbym też napastnikiem i jakimś przyszłościowym obrońcą (tutaj raczej Otamendi). Jeśli chodzi o skrzydła, to nie mam pojęcia kogo ściągnąć, w Sportingu nie miałem ani jednego skrzydłowego. Słyszałem że Beckham jest w grze dobry i do wzięcia za małą kasę, ale potrzebuję jeszcze przynajmniej jednego młodego zawodnika. Co do ataku, nie mogę się zdecydować między Milevskyim, Dzeko (który jest troszkę drogi) a Cardozo (trochę wolny). Może Agbonlahor?
Możecie polecić jakiegoś pewniaka do United? Do wydania mam 85 mln euro.
2) Jaka taktyka? 4-4-2 wydaje się być najlepsze, ale mam pojęcia jak ustawić poszczególnych zawodników. Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:58, Kapizak1 napisał:

Zacząłem nową grę MU. Postanowiłem zagrać od nowa, gdyż przy przejściu do United w sezonie
2011/12 większość dobrych graczy jest wyprzedana, albo kosztują krocie. Teraz mam dwa
pytania:


Z ciekawości zapytam, czy wiesz jakie fajne długi ma MU? Każdy miesiąc będzie finansowo solidnie w plecy - lepiej, żebyś się przygotował na taką opcję.:>

Dnia 15.06.2010 o 18:58, Kapizak1 napisał:

1) Kogo kupić? Asystent sugeruje słabe skrzydła (Nani, Valencia, Giggs, Park)


Ashley Young powinien załatwić sprawę - przy okazji może też zagrać na środku i w ataku. Chinedu Obasi gra bardzo dobrze na prawym skrzydle i nie jest zbyt drogi przeważnie - podobnie Piotr Trochowski na lewej flance.

Dnia 15.06.2010 o 18:58, Kapizak1 napisał:

Co do ataku, nie mogę się zdecydować między Milevskyim, Dzeko (który jest troszkę drogi)
a Cardozo (trochę wolny). Może Agbonlahor?


Dzeko na odgrywającego to świetna kandydatura - jak chcesz tańszą wersję to sprawdź pana o nazwisku Eugene Seleznyov. Agbonlahor jest szybki i tylko szybki - grałem nieco AV i sporo sytuacji marnował. Polecam walczyć o dwóch Włochów - Alberto Paloschi i Robert Acquafresca po 2-3 latach zamieniają się w prawdziwe maszyny do zdobywania bramek.

Dnia 15.06.2010 o 18:58, Kapizak1 napisał:

Możecie polecić jakiegoś pewniaka do United? Do wydania mam 85 mln euro.


Wykup czym prędzej Diego Buonanotte z River - świetny już od początku, a jeszcze się rozwinie przecież(i ma paszport UE, także nie na problemu z pozwoleniem na pracę). Analogicznie jest z Pablo Mouche z Boca - z tym, że on jest napastnikiem.:>

Dnia 15.06.2010 o 18:58, Kapizak1 napisał:

Jaka taktyka?


Grasz MU, kombinuj.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem sezon nr. 3, daaawno nie wysiedziałem tyle w jednym klubie ;) Przed sezonem nieco zaryzykowałem wydając na transfery zdecydowaną większość budżetu klubowego i zarząd był "lekko" niezadowolony. Na szczęście ryzyko się opłaciło, płacenie po kilkanaście milionów euro za nastolatków też i (co pokazuje tabela) udało się w końcu wywalczyć mistrzostwo. Szkoda tylko, że w LM po wyjściu z grupy trafiłem na Barcelonę a dwumecz przegrałem dzięki niesłusznie podyktowanemu rzutowi karnemu, zaskakująco realistycznie się zrobiło przez chwilę ;) Przed następnym sezonem na pewno wpadnie niezła kaska za LM i za nowy kontrakt sponsorski, więc będzie się za co wzmacniać i walczyć tym razem o prymat w Europie. A tymczasem jeszcze MŚ 2010 do rozegrania, bo w międzyczasie pracę zaoferował mi Kamerun ;)

20100615210313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i małe post scriptum, jako że nie mam nic lepszego do roboty ;) rozegrałem rzeczone mistrzostwa świata i był to najbardziej farciarski turniej jaki miałem kiedykolwiek :P Co widać po wynikach, każdy mecz był wyrównany (do pewnego momentu finał też) a mój Kamerun grał gorzej od przeciwnika. Taktyka oparta na twardej obronie, killer rogach i Eto okazała się zabójczo skuteczna w fazie pucharowej. Turniej życia zagrał Eto, strzelał po bramce w każdym spotkaniu, brak trafienia w pierwszym meczu odbił sobie trafiając dwa razy z Rosją ;) Dodatkowo obrońca strzelił dwa gole po rożnych w meczu z Holandią (na 2-2 i 3-2) oraz w finale z Anglią a 4 gola Synom Albionu dołożył Enoh strzelając farfocla z wolnego (piłka odbita od muru zmyliła bramkarza). Tak oto pierwszy raz w historii moich wieloletnich przygód z FM (wcześniej CM) zdobyłem najważniejsze trofeum, w dodatku z zespołem, którym nie wiedziałem czy z grupy wyjdę :P Po turnieju mogłem z dumą zrezygnować by złożyć podania do reprezentacji które pozbyły się selekcjonerów po MŚ czyli Francji i Brazylii ;)
EDIT
No i w półfinale Portugalia grała w "10" od 18 minuty i "9" od 80, a bramka padła dopiero w dogrywce. Tak apropo wcześniej wspomnianego farta :)

20100616083006(1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 09:47, MarchewaSoler napisał:

Mógłby mi ktoś doradzić, skąd ściągnąć skórki do FM08? I gdzie je później umiejscowić,
ażeby działały poprawnie?

http://www.sortitoutsi.net/fm2008/downloads/1-graphics.html
Chyba największa strona z dodatkami wszelakimi do FMa
Skórki wrzucasz w Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2008/skins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście skórki nie udało mi się dobrze wkleić. Mniejsza o to.
Wybrałem Athletico Madryt. W końcu jakaś odmiana, zawsze to albo był Arsenal, albo Lech.

Jak zwykle żmudna robota- przejrzeć piłkarzy, taktykę, trening (ała), sprowadzić piłkarzy, sprzedać, wywalić nie potrzebnych. No ale cóż, początki zawsze są trudne. ;)

Mam na celu dostanie się do jakiegoś europejskiego pucharu. Mam dosyć mały budżet transferowy- 5,5 mln Ł. Ale wyczaiłem już kilku dobrych, młodych zawodników, gł. obrońców. Szczególnie potrzebni mi są środkowi pomocnicy Pomoże ktoś? Najlepiej jakiś zawodnik <23 lata i <500 tys Ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować