Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Hmm... dałbym sobie ręke uciąć, że jest możliwość podpisania kontratku z klubem/reprezentacją po zakończeniu sezonu dopiero, dogrywając trwający w obecnym klubie. Sam tak kiedyś zrobiłem właśnie w FM 2010. Chyba, że mi się coś uroiło:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 23:25, MetaL2 napisał:

Hmm... dałbym sobie ręke uciąć, że jest możliwość podpisania kontratku z klubem/reprezentacją
po zakończeniu sezonu dopiero, dogrywając trwający w obecnym klubie.

W przypadku klubu też mi się wydaje że się da, w opcjach samego kontraktu. Natomiast od reprezentacji dostajesz propozycję z jedynie dwiema opcjami: przyjmujesz (i automatycznie zostajesz selekcjonerem) lub odrzucasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 23:54, Kadaj napisał:

> Hmm... dałbym sobie ręke uciąć, że jest możliwość podpisania kontratku z klubem/reprezentacją

> po zakończeniu sezonu dopiero, dogrywając trwający w obecnym klubie.
W przypadku klubu też mi się wydaje że się da, w opcjach samego kontraktu. Natomiast
od reprezentacji dostajesz propozycję z jedynie dwiema opcjami: przyjmujesz (i automatycznie
zostajesz selekcjonerem) lub odrzucasz.

Chyba, że tak... No w sumie racja bo to było z klubu do klubu w moim przypadku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też jeszcze jedno, nurtujące mnie pytanie: odnoszę sukcesy z drużyną, wygrywam LM, LE, mistrzostwo, puchary etc., a gdy składam prośbę o pracę do reprezentacji, to odrzucają moje i biorą jakiegoś ogórka na trenera... Dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 13:47, laki13 napisał:

Mam też jeszcze jedno, nurtujące mnie pytanie: odnoszę sukcesy z drużyną, wygrywam LM,
LE, mistrzostwo, puchary etc., a gdy składam prośbę o pracę do reprezentacji, to odrzucają
moje i biorą jakiegoś ogórka na trenera... Dlaczego tak jest?


Podejrzewam, że nawet programiści SI tego nie wiedzą:P
To tak samo jak z ''skopanymi'' atrybutami graczy ''obu i jedno nożnych''. Jeśli stworzymy w edytorze dwóch identycznych zawodników(dokładnie te same atrybuty, ca i pa), to ten obunożny będzie miał atrybuty już w grze nieco niższe(ja widziałem różnicę 17 - 20, kiedy obaj powinni mieć 20). I też pewnie nikt nie wie, czemu tak się dzieje.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co najciekawsze, to wystarczy dobrze zagrać w lidze i LM, a bez problemu weźmie Cię każda drużyna z Afryki. Odnosisz sukcesy, a inne reprezentacje z innych kontynentów Cię nie chcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... (FM2010)

Kupiłem bardzo zdolnego młodego piłkarza z Brazylii, ale bez pozwolenia na pracę. Terminował przez 3 lata w belgijskiej filii, alby uzyskać obywatelstwo. I co widzę? Adnotację "języki holenderski i francuski są dla niego tajemnica", czyli z drugiej narodowości nici. Odpuścić sobie czy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 18:30, Kadaj napisał:

Kupiłem bardzo zdolnego młodego piłkarza z Brazylii, ale bez pozwolenia na pracę. Terminował
przez 3 lata w belgijskiej filii, alby uzyskać obywatelstwo. I co widzę? Adnotację "języki
holenderski i francuski są dla niego tajemnica", czyli z drugiej narodowości nici. Odpuścić
sobie czy poczekać?


Hmm, przecież masz ładnie napisane w grze, ile brakuje mu dni do obywatelstwa. Jak już będzie miał odpowiednią ich liczbę, to musi minąć jeszcze trochę czasu, w którym zawodnik rozważy czy warto takie obywatelstwo otrzymać i gotowe. Przypuśćmy, że musiałby czekać 3 lata(nie wiem, ile tam w Belgii się czeka) - jak przez 4 sezony gry tam nie wyrobi obywatelstwa, to myślę, że możesz odpuścić.
Przy okazji polecam też inny trick - kupujesz zawodnika bez pozwolenia, i zaraz po transferze proponujesz mu nową umowę. Jak podpisze, to jednocześnie ma pozwolenie na pracę. Nie raz udawało mi się tak z juniorami robić, którzy nawet jednego meczu rozegranego nie mieli.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 01:07, Kadaj napisał:

> Hmm, przecież masz ładnie napisane w grze, ile brakuje mu dni do obywatelstwa.
Odliczanie się już dawno skończyło, jest tylko zacytowany napis.

Hm, lol?
http://www.wprost.pl/ar/191384/Belgia-zaostrza-warunki-otrzymania-obywatelstwa/ xD


To faktycznie chyba nic z tego nie będzie.:/ Musi jakiś strasznie leniwy być, że mu się nie chce języków uczyć.:P

Btw - ogólnie, to trzeba było go gdzieś do Hiszpanii pchnąć, tam piłkarze z Brazylii i Argentyny muszą tylko dwa lata siedzieć, żeby uzyskać obywatelstwo.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 01:12, Nephren-Ka napisał:

To faktycznie chyba nic z tego nie będzie.:/ Musi jakiś strasznie leniwy być, że mu się
nie chce języków uczyć.:P

Posiedzi jeszcze sezon, może mu się coś ruszy w tej główce. ;p

Dnia 20.08.2011 o 01:12, Nephren-Ka napisał:

Btw - ogólnie, to trzeba było go gdzieś do Hiszpanii pchnąć, tam piłkarze z Brazylii
i Argentyny muszą tylko dwa lata siedzieć, żeby uzyskać obywatelstwo.:>

Hm... Wydawało mi się, że to działa tylko w przypadku hiszpańskojęzycznych krajów.

BTW Właśnie zarząd buduje stadion na 127000 miejsc nazwany moim nazwiskiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 01:30, Kadaj napisał:

Hm... Wydawało mi się, że to działa tylko w przypadku hiszpańskojęzycznych krajów.


Dobra, w FM 2008 to na pewno działało dla Argentyńczyków i Brazylijczyków(pamiętam moją kolonię w Alaves), może potem coś zmienili.:P Ostatnio raczej mało gram w FM, a jak już to Baskami z Bilbao, gdzie nie mam zbytnich możliwości transferowych(ot, sami Baskowie mogą przychodzić), także mogę się mylić.

Dnia 20.08.2011 o 01:30, Kadaj napisał:

BTW Właśnie zarząd buduje stadion na 127000 miejsc nazwany moim nazwiskiem. :D


O, to fajnie masz. U mnie zazwyczaj jak budują stadion, to jest to ''stadion miejski''(pamiętam, jak Redditch grałem już w LM, byłem legendą klubu, a nie dali mi nazwy stadionu :/). A teraz Athletic ma całkiem nowy i pojemny stadion, więc i marne szanse na budowę nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciła mi ochota na FM :)
Jestem w sezonie 2013/14 (a może 2014/15) i gram Hoffenheim. Narazie doszedłem do Półfinału LM. Udinese wyrosło w Europie na potęgę. Prowadziłem chwilę Ghanę po czym przejąłem polskę. Wygrałem 3 razy Mistrzostwo Niemiec. Celuje jednak w wygranie LM. Kupiłem ostatnio Toniego Kroosa (ten gość jest świetny!),Paloschiego i Thiago Silvę. Wyrwałem za darmo Neuera, mam świetniego Abdee... eee taki zawalisty środkowy obrońca z Belgii. Cissa, Krekveee (znowu, świetny młody obrońca z białorusi), Rakitica, Guliano, Eliero Elie, Beniteza, Jo. Ogólnie łatwo budować w Hoffenheim potęgę. Tym bardziej jak co miesiąc dobry wujek wpłaca pieniądze na konto drużyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 15:05, MisticGohan_MODED napisał:

Premiera nowego FM 2012 zapowiedziana na 21 października :]
Bałem się ,że będę musiał dłużej czekać :]


I tak będzie trzeba czekać do końca zimowego okna transferowego(+kilkanaście dodatkowych dni po nim), aż wyjdzie ostatni patch i gra będzie w pełni grywalna.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 15:26, Nephren-Ka napisał:

I tak będzie trzeba czekać do końca zimowego okna transferowego(+kilkanaście dodatkowych dni po nim), aż wyjdzie ostatni patch i gra będzie w pełni grywalna.:P


Tym razem mam zamiar tak właśnie zrobić. Bo co roku sie napalam, a potem czekam z poważną karierą do ostatecznego patcha, co na jedno wychodzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 17:08, walgierz napisał:

> I tak będzie trzeba czekać do końca zimowego okna transferowego(+kilkanaście dodatkowych
dni po nim), aż wyjdzie ostatni patch i gra będzie w pełni grywalna.:P

Tym razem mam zamiar tak właśnie zrobić. Bo co roku sie napalam, a potem czekam z poważną
karierą do ostatecznego patcha, co na jedno wychodzi ^^


Eee tam. To tak jakby gadać, że trzeba będzie czekać do końca letniego okienka transferowego, żeby nowe składy były... Dla mnie takie psioczenie jest brednią. Nie rozumiem jak zmiany składów będą wpływać na grywalność po czym kolega Nephren-Ka to wnosi? Znasz już jakie będą hity transferowe tej zimy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 17:17, Zimek1990 napisał:

Dla mnie takie psioczenie jest brednią.


A bugów nie ma, to tylko opium dla mas ;) Łatki do FM robią zazwyczaj "nieco" więcej niż uaktualnienie składów, dlatego z poważną grą przeważnie czeka się do ostatniej łatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 17:17, Zimek1990 napisał:

Eee tam. To tak jakby gadać, że trzeba będzie czekać do końca letniego okienka transferowego,
żeby nowe składy były... Dla mnie takie psioczenie jest brednią. Nie rozumiem jak zmiany
składów będą wpływać na grywalność po czym kolega Nephren-Ka to wnosi? Znasz już
jakie będą hity transferowe tej zimy? :D


Mi nie chodzi o transfery.:P Po prostu SI zawsze wydaje wtedy ostatniego patcha, a nie ma co poważnej kariery zaczynać przed nim(jedne zmiany wchodzą, inne nie, i jak to do końca jest nie wiadomo). Szczególnie, że teraz wchodzi jeszcze opcja dodawania lig w trakcie trwania rozgrywki - a tu SI będzie mieć pewnie pole do popisu odnośnie bugów.xD
Inna sprawa jest taka, że nie mam teraz za dużo czasu na granie w FM, więc robienie kilku różnych taktyk pod rożne łatki też jakoś mi się nie uśmiecha.
Ekonomicznie też wychodzi lepiej, bo w marcu nowy FM będzie połowę tego kosztował, co w dniu premiery.:>
W sumie to takie założenie(poważnego grania po ostatnim patchu) mam już od FM 2006 i się sprawdza, a sporo rozczarowań mnie omija.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować