Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Arcanum jako takie pod XP na pewno działa. Natomiast co do samej wersji to nie mogę odpowiedzieć bo mam wydanie na 3 płytach.
Spróbuj poszukać najnowszych patchy, może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:38, Długi18 napisał:

słuchajcie mam taki problem.. kupiłem gre juz nie pamiętam kiedy w gamestarze, i jak juz zainstaluje,
chce włączyc a wyskakuje mi wrong disc inserted, a przeciez mam oryginał, mam na dwóch płytkach
i na zadnej nie chce odpalic!! czy moze tobyc wina windowsa?? działa to pod XP ?? napewno mam
oryginał!! prosze o pomoc!!


Musisz zainstalowac patch polskojezyczny, zalaczony do gamestara, inaczej wywala takie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odswiezam sobie arcanum musze powiedzec ze dosiwadczenie moje wlasne w rozowju postaci:) (bez editora) pozwolio mi wejsc na 9 lvl do kotla na 11 zabic sprzedawce w sklepie magiccznym etc etc inwestuje tylko w magie i tylko w 2 jej szkoly nie roziwjaja niczego poza sw i mam leszcza który kosi wszystko:):P i wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 21:54, Ponury Żniwiarz napisał:

Ostatnio odswiezam sobie arcanum musze powiedzec ze dosiwadczenie moje wlasne w rozowju postaci:)
(bez editora) pozwolio mi wejsc na 9 lvl do kotla na 11 zabic sprzedawce w sklepie magiccznym
etc etc inwestuje tylko w magie i tylko w 2 jej szkoly nie roziwjaja niczego poza sw i mam
leszcza który kosi wszystko:):P i wszystkich


Zupelnie jak z technologiem. Po opracowaniu Topora Pirotechnicznego, zaden przeciwnik w grze nie jest w stanie sie z nami mierzyc. Nie zmienia to faktu, ze arcanum ma w sobie to "cos". Klimacik jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem sobie pograć w Arcanum. Mimo że udało mi się zapomnieć o co w grze chodziło i mogę odkrywać ją na nowo ciekawi mnie czy są jakieś ciekawe mody do ściągnięcia? Gra ma przecież edytor a od jej powstania minęło już tyle czasu że ktoś musiał zabrać się za ich tworzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc się zachwyca tą grą , ale mi zdecydowanie nie przypasowała:
-nudna fabuła
-za łatwa
-monotonna muzyka
-postać szybko staje się zbyt potęzna
-nieklimatyczni przeciwnicy
- postacie przyłączalne robią za gosci od walki , pogadać to się nie pogada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

Wiekszośc się zachwyca tą grą , ale mi zdecydowanie nie przypasowała:
-nudna fabuła

Nudna fabuła? W jakiej innej grze znajdziesz questy które można rozwiązać na tak wiele sposobów?
Co tam questy, cokolwiek byś robił masz możliwość zrobienia tego na kilka sposobów.
Ponadto spora cześć gry przebiega całkowicie inaczej w zależności od dokonanego wyboru (chodzi o mroczne elfy)

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-za łatwa

No nie wiem. Niektóre questy są dość karkołomne, jak choćby zdobycie błogosławieństwa wszechojca, albo odkrycie tajemnicy pochodzenia półogrów.

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-monotonna muzyka

Cóż muzyka to kwestia gustu, każdy ma inny.

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-postać szybko staje się zbyt potęzna

Owszem, w walce. Ale gra to nie tylko walka.

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-nieklimatyczni przeciwnicy

???

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

- postacie przyłączalne robią za gosci od walki , pogadać to się nie pogada

Nie tylko do walki, niektórzy pomagają w tworzeniu sprzętu gdy gramy technologiem. Jeśli chodzi o rozmowy, to na pewno nie są bardziej ubogie niż w innych grach z tego okresu. A gra jest z 2001 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

Wiekszośc się zachwyca tą grą , ale mi zdecydowanie nie przypasowała:
-nudna fabuła


Fabuła jest moim zdaniem bardzo ciekawa a może stać się jeszcze ciekawsza jeśli wyszkoli się swoją postać w Inteligencji, Perswazji i Charyzmie co pozwala na odsłonięcie drugiego a czasami i trzeciego dna wielu questów. Oczywiście inwestowanie w umiejętności socjalne znacznie utrudnia walkę, ale skoro i tak uważasz że gra jest za łatwa...

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-za łatwa


Można dostosować trudność gry. Na najłatwiejszym poziomie trudności postać faktycznie błyskawicznie awansuje na wyższe levele (im niższy poziom trudności tym szybciej zdobywa się expa).

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-monotonna muzyka


Kwestia gustu. Twórcy chcieli aby podkreślała klimat gry i tak ją dobrali. Mogłoby być lepiej, mogłoby być gorzej...

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-postać szybko staje się zbyt potęzna


Jak pisałem wyżej, wiele zależy od ustawienia poziomu trudności.

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

-nieklimatyczni przeciwnicy


Mógłbyś nieco rozwinąć tą myśl? Kogo (lub czego) brakuje Ci w Arcanum?

Dnia 13.12.2007 o 17:34, Asthariel napisał:

- postacie przyłączalne robią za gosci od walki , pogadać to się nie pogada


Postacie które przyłącza się do drużyny dzielą się na dwa typy: Milczących pomocników służących tylko swoimi umiejętnościami oraz towarzyszy którzy mają własny głos (w sensie dosłownym bo ich kwestie są wygłaszane przez aktorów a nie tylko pisane tekstem na ekranie). Ci drudzy wtrącają swoje kwestie, mają własne questy i można nawet się ich wypytywać co mają do powiedzenia o lokacji w której obecnie znajduje się drużyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2007 o 09:46, Karharot napisał:


> -nieklimatyczni przeciwnicy

Mógłbyś nieco rozwinąć tą myśl? Kogo (lub czego) brakuje Ci w Arcanum?

Ujmę to w ten sposób: zwiedzam starą opuszczoną krasnoludzxką koplanię: a tu mnie atakują jakies chochliki. Jeden z ostatnich etapów , wyspa Thanatos - goryle. Vendiroth - z tego co pametam najwięcej było pająków. Dopiro w ostatnim etapie są demony. Po prostu wrogowie nie budzą respektu. Nie ma smoków , liszy , cyklopów

Dnia 14.12.2007 o 09:46, Karharot napisał:

> - postacie przyłączalne robią za gosci od walki , pogadać to się nie pogada

Postacie które przyłącza się do drużyny dzielą się na dwa typy: Milczących pomocników służących
tylko swoimi umiejętnościami oraz towarzyszy którzy mają własny głos (w sensie dosłownym bo
ich kwestie są wygłaszane przez aktorów a nie tylko pisane tekstem na ekranie). Ci drudzy wtrącają
swoje kwestie, mają własne questy i można nawet się ich wypytywać co mają do powiedzenia o
lokacji w której obecnie znajduje się drużyna.

MIałem Virgila , Magnusa i Raven z tych posatci. Virgil jkao jedyny z rzaka zagadał , Magnus tylko w sprawach krasnoludzkich , a Raven zapamiętałem tylko w mieście mr. elfów i przed wyprawą do ostatniego etapu. Por,ownaj sobie z Baldurem 2 i Tormentem , które wyswzły w tym czasie , a Torment nawet wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torment to bardzo specyficzna gra która skupia się właśnie głównie na dialogach więc nic dziwnego że jest tam ich więcej. Co do BG2 to aż tak kolosalnej różnicy nie ma, jedynym jaskrawym wyjątkiem są tu romanse - postacie z nimi związane faktycznie mają dużo więcej do powiedzenia.
Co do przeciwników to akurat niezbyt mnie dziwi że demonów właściwie się nie spotyka w normalnym świecie, w końcu chyba tak właśnie powinno być. Vendigroth to wypalona pustynia i niewiele istot może tam przetrwać, dlatego też fauna jest tam bardzo ograniczona. Z kolei wyspa Thanatos to w większości dżungla więc czego można by się tam spodziewać jak nie małp:) Zgadzam się że w grze przydałyby się smoki (albo chociaż jeden smok) jako wyzwania dla najmocniejszych drużyn, mogłoby też być trochę więcej rodzajów przeciwników ale to już nie jest aż tak istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem , w baldurze KAŻDA postac miała coś do powiedzenia w dialogach , a nawet gadal miedzy sobą.
Jeszcze o przeciwnikach - w tym Baldurze na przykład wrogowie mieli klimat - drużyny najemników , wampiry , orkowie , mroczne elfy , beholdery itd. Dało się znaleźć też kilku bossów. Bo chyba przyznasz , że co innego gdy twój wymasowany rycerz/mag/snajper walczy z wymagającym przeciwnikiem , a co innego z gorylem?

MOże za dużo narzekam. Któregoś dnia zagram technologiem solo i zobaczę , moze gra będzie widocznie trudniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Ostatni smok zginął tam dawno temu i można obejrzeć jego szkielet. Żywy smok w Arcanum byłby anachronizmem i na pewno by nie pasował.
Rasy mamy wszystkie typowe dla światów fantasy, tyle że w świecie mamy dodatkowo technikę która kłóci się nieco z magią. Moim zdaniem to właśnie tworzy niepowtarzalny klimat gry.

Co do bossów mogę się zgodzić, ale nie do końca. Można w grze spotkać kilku mocnych przeciwników, ot choćby mistrz ataków z zaskoczenia (jeden z najtrudniejszych przeciwników w grze), kryształowy pająk w klanie koła. Są też przeciwnicy słabsi ale bardzo irytujący, mam na myśli golemy, żywiołaki, mechaniczne pajęczaki i automaty, czyli wszyscy którzy niszczą broń i zbroje. W klanie koła można mieć przez to nielichy problem. Chociaż oczywiście jest możliwość odpowiedniego zagadania i pominięcia całego kawałka podziemi wraz ze związanymi z nim walkami.
Walka nie zawsze jest tam koniecznością i to podoba mi się najbardziej. Bardziej niż super wypasiony przeciwnik którego da się pokonać tylko po wielokrotnym użyciu najpotężniejszych zaklęć , czyli Load/Save .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wie ktos czy jest planowane jakies wznowienie tej wspanialej gry? extra klasyka czy cos w tym stylu.. niestety nigdzie nie moge juz jej dopasc, na allegro sa wersje z czasopisma gamestar ale podobno sa z nimi problemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 12:09, Paool napisał:

nie wie ktos czy jest planowane jakies wznowienie tej wspanialej gry? extra klasyka czy cos
w tym stylu.. niestety nigdzie nie moge juz jej dopasc, na allegro sa wersje z czasopisma gamestar
ale podobno sa z nimi problemy :(


Nie ma z nimi problemow, trzeba tylko zainstalowac gre jak pisza w instrukcji i wszystko dziala. Tez mam wersje z gamestara i smiga mi juz na drugim kompie wiec problemow nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 13:54, Astmatyk napisał:

Nie ma z nimi problemow, trzeba tylko zainstalowac gre jak pisza w instrukcji i wszystko dziala.
Tez mam wersje z gamestara i smiga mi juz na drugim kompie wiec problemow nie ma.

Problemy są - nie można patchy instalować. A ta wersja ma parę bugów, które skutecznie psują radość z grania. Mnie wkurzyły na tyle, że już będąc bardzo daleko, zrezygnowałem z dalszej gry (miałem zdobyć jakiś statek, żeby gdzieś popłynąć - nie pamiętam dokładnie, dawno grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 13:59, Vel Grozny napisał:

Problemy są - nie można patchy instalować.


Można można. Tylko trzeba wiedzieć co gdzie i jak.
Niestety bardzo często się zdarza, że gry z czasopism(choć nie tylko) są w dość dziwnych wersjach. Ostatnio miałem taki przypadek, że zakupiłem sobie Prince of Qin (Nicolas Games) za 9,99 (okazja:D) i gra była w wersji 1.18. Gra była również w CDA wrzesniowym również w wersji 1.18. I w żaden sposób nie dało się gry spatchować dostępnymi patchami (w wersji eng). Później znalazłem informacje, że gra z CDA oraz ta która miałem była w wersji chińskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie jeszcze można dorwać tę grę w sprzedaży? Kiedyś bodaj z GameStarem była rozprowadzana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować