Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 12:57, lurynowicz napisał:

No i znalazłem info, że w CDA była, ale w archiwum CDA niczego takiego nie znalazłem
:/

NA PEWNO nigdy nie było pełniaka w CDA,może było demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w Arcanum i mam dwa pytania:
1. Co zrobić ze zbroją kiedy robi się czerwona, zchodzi do normalnego ekwipunku i pisze, że jest złamana?? Dodam że ani moja naprawa ani kowala nic nie daje, pisze, że ta zbroja nie jest zepsuta... ??
2. Co zrobić kiedy znalazłem, np. hełm, i pisze mi że obiekt niezidentyfikowany?? Jak go zidentyfikować??
Z góry thx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 01:14, lukesky16 napisał:

1. Co zrobić ze zbroją kiedy robi się czerwona, zchodzi do normalnego ekwipunku i pisze,
że jest złamana?? Dodam że ani moja naprawa ani kowala nic nie daje, pisze, że ta zbroja
nie jest zepsuta... ??


Nie dopuścić do takiego stanu naprawiając ją regularnie u kowali/sprzedawców broni. Obecnie - wyrzucić, zbroja jest zniszczona w stopniu uniemożliwiającym naprawę.

Dnia 26.06.2008 o 01:14, lukesky16 napisał:

2. Co zrobić kiedy znalazłem, np. hełm, i pisze mi że obiekt niezidentyfikowany?? Jak
go zidentyfikować??


Część sprzedawców zrobi to za opłatą. Plus niekiedy możesz kupić/znaleźć zwoje z odpowiednim czarem.

Dnia 26.06.2008 o 01:14, lukesky16 napisał:

Z góry thx...


No problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 01:17, Fumiko napisał:

> 1. Co zrobić ze zbroją kiedy robi się czerwona, zchodzi do normalnego ekwipunku
i pisze,
> że jest złamana?? Dodam że ani moja naprawa ani kowala nic nie daje, pisze, że ta
zbroja
> nie jest zepsuta... ??

Nie dopuścić do takiego stanu naprawiając ją regularnie u kowali/sprzedawców broni. Obecnie
- wyrzucić, zbroja jest zniszczona w stopniu uniemożliwiającym naprawę.

> 2. Co zrobić kiedy znalazłem, np. hełm, i pisze mi że obiekt niezidentyfikowany??
Jak
> go zidentyfikować??

Część sprzedawców zrobi to za opłatą. Plus niekiedy możesz kupić/znaleźć zwoje z odpowiednim
czarem.

> Z góry thx...

No problem.


Co do pierwszego problemu to trudno choć padały mi zbroja mające ponad 50% zniszczenia, co do sprawy drugiej- szukałem takich sprzedawców, ale nie mogę ich w ogóle znaleźć, a szukałem z 2h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 01:14, lukesky16 napisał:

1. Co zrobić ze zbroją kiedy robi się czerwona, zchodzi do normalnego ekwipunku i pisze,
że jest złamana?? Dodam że ani moja naprawa ani kowala nic nie daje, pisze, że ta zbroja
nie jest zepsuta... ??


Jedynie Mistrz Naprawy może naprawić zniszczony przedmiot (i zawsze skończy się to obniżeniem maksymalnej wytrzymałości przedmiotu). Aby uniknąć czegoś takiego w przyszłości musisz dbać o to aby Twoje przedmioty nie zostały zniszczone (regularnie sprawdzaj stan swojej broni i pancerzy, unikaj obrażeń zadawanych od ognia - jeśli wiesz że w miejscu w którym jesteś są pułapki ogniste a nie potrafisz ich uniknąć to warto nawet ściągnąć pancerz, pamiętaj też aby nie atakować bronią do walki wręcz istot z metalu lub kamienia).

Dnia 26.06.2008 o 01:14, lukesky16 napisał:

2. Co zrobić kiedy znalazłem, np. hełm, i pisze mi że obiekt niezidentyfikowany?? Jak
go zidentyfikować??


W każdej wiosce lub mieście (zazwyczaj na uboczu) znajduje się wóz przy którym stoi kobieta potrafiąca za opłatą identyfikować magiczne przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś w skrócie opowiedzieć coś o Arcanum (świecie, gameplay''u , fabule itp.) Przymierzam się do kupna ale nie wiem czy za 35 zł się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:06, Santino93 napisał:

Mógłby mi ktoś w skrócie opowiedzieć coś o Arcanum (świecie, gameplay''u , fabule itp.)
Przymierzam się do kupna ale nie wiem czy za 35 zł się opłaca.



Świat: klimat steampunk, czyli swiat fantasy, w ktorym powoli magię zaczynają wypierać machiny parowe. Gracz decyduje, czy rozwija postac w kierunku magii, technologii, czy laczy obie wersje. Rozwoj postaci pozwala na stworzenie wielu unikatowych osobnikow

Gameplay: Arcanum to rpg, nic dodac nic ujac. Mamy watek glowny i cala mase questow i smaczkow pobocznych. Walka w systemie turowym lub real time.

Gra warta polecenia, jezeli ponad grafike stawiasz klimat i zlozonosc swiata. Wsysa.


SoundWave Nie dziala z polska wersja ale na edycji z gamestara mozna to obejsc. Instalujesz gre, nie instalujesz latki polonizujacej, patchujesz gre do 0.74 (czy jakos tak) i instalujesz na to moda. hula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 01:22, Obi-wan Kenobii napisał:

Dziś zainstalowałem ponownie,


No to życzę wiele zabawy podczas kolejnego odkrywania świata:)

Dnia 09.10.2008 o 01:22, Obi-wan Kenobii napisał:

elf-technolog rox! ;]


No comments:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 01:39, Karharot napisał:

No to życzę wiele zabawy podczas kolejnego odkrywania świata:)


A dziękuję, przyda się, wszak bugi czyhają na każdym kroku ;D
Wyobraź sobie jak bardzo się wkurzyłem po zobaczeniu komunikatu ''zapis uszkodzony''. Na szczęście po zrestartowaniu gry wszystko było ok. Niby człowiek gra już któryś raz a nadal zapomina że trzeba mieć przynajmniej dwa sloty z zapisem ;-)

hartmar:
Ja wywalałem, potrzeba mi było miejsca na dysku ;-)

Hm. Zawsze gram dobrymi postaciami, sprawia mi to największą przyjemność. Próbowałem grać złą postacią, niby zabijałem kogo popadnie, w questach kierowałem się własnym interesem ale gdy już dochodziłem do upragnionego ''minusa'' robiłem coś co dodawało mi po kilkanaście dobrych pkt... Na nic, nie umiem być zły ;-)
W grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 23:54, Obi-wan Kenobii napisał:

Wyobraź sobie jak bardzo się wkurzyłem po zobaczeniu komunikatu ''zapis uszkodzony''.
Na szczęście po zrestartowaniu gry wszystko było ok. Niby człowiek gra już któryś raz
a nadal zapomina że trzeba mieć przynajmniej dwa sloty z zapisem ;-)


Ja lubię robić kolejne zapisy na nowych slotach, zdarza się przez to że czasami mam po kilkaset zapisów (jak to miało miejsce np. Mass Effect) ale za to mam gwarancję że jak coś dziwnego mi wyskoczy to zawsze mogę się po prostu cofnąć te kilkanaście/kilkadziesiąt minut i to wyprostować. W Arcanum zapisywanie na różnych slotach jest szczególnie istotne bo niestety faktycznie bugów jest w tej grze cała masa.

Dnia 26.10.2008 o 23:54, Obi-wan Kenobii napisał:

Hm. Zawsze gram dobrymi postaciami, sprawia mi to największą przyjemność. Próbowałem
grać złą postacią, niby zabijałem kogo popadnie, w questach kierowałem się własnym interesem
ale gdy już dochodziłem do upragnionego ''minusa'' robiłem coś co dodawało mi po kilkanaście
dobrych pkt... Na nic, nie umiem być zły ;-)


Mam tak samo, przy niektórych sytuacjach po prostu nie mogę się przemóc żeby zrobić coś wyjątkowo podłego i stwierdzam "a co tam - zrobiłem tyle złego to mogę sobie pozwolić na jeden dobry uczynek":D

Dnia 26.10.2008 o 23:54, Obi-wan Kenobii napisał:

W grze.


Oj tam, wiadomo że w realu NPC są mniej realistyczni i się im tak nie współczuje. Każdy tak ma więc się tym nie przejmuj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja lubię robić kolejne zapisy na nowych slotach, zdarza się przez to że czasami mam po
> kilkaset zapisów (jak to miało miejsce np. Mass Effect) ale za to mam gwarancję że jak
> coś dziwnego mi wyskoczy to zawsze mogę się po prostu cofnąć te kilkanaście/kilkadziesiąt
> minut i to wyprostować. W Arcanum zapisywanie na różnych slotach jest szczególnie istotne
> bo niestety faktycznie bugów jest w tej grze cała masa.

Kilkaset. Ała... Przyzwyczaiłeś się ;) Ja się nie mogę przemóc, męczy mnie to cholernie. Walenie co minutę w F5 (albo w F7 ;]) mam wyrobione, gorzej że nie dbam o drugi slot, uaktualniany średnio co pół godziny. W świecie Arcanum 30 min. ''naszego'' czasu to kupa czasu toteż wiele się może wydarzyć. A powtórek nie lubię. Pamiętam taką sytuacje z gothica, bodajże przy drugim podejściu do gry zapisywałem ją wyłącznie przy wyłączaniu gry. Gra tak wciągała że się zapominałem, a wtedy przy niespodziance w postaci jakiegoś błędu gry czy mojego błędu odchodziłem od gry na kilka dni. Taki wstręt do gry czułem że musiałem odpocząć od gry kilka dni.
Ja mam to szczęście że mnie w Arcanum bugi omijają ;-) Zero błędów. Aż dziw. Dopiero obecna rozgrywka ukazała mi drugą stronę medalu. Przy pierwszym spotkaniu z Batesem wyszedłem poza ścianę jego pokoju. Wyjść w żaden sposób nie potrafiłem. Ciekaw jestem czy zaklęcie teleportacji by zadziałało, niestety grałem technikiem ;] Oprócz tej sytuacji, i komunikatu z zepsutym zapisem więcej błędów nie uświadczyłem/pamiętam.

> Mam tak samo, przy niektórych sytuacjach po prostu nie mogę się przemóc żeby zrobić coś
> wyjątkowo podłego i stwierdzam "a co tam - zrobiłem tyle złego to mogę sobie pozwolić
> na jeden dobry uczynek":D

^_^
Widzisz, ja nawet nie zdawałem sobie sprawy że robię dobry uczynek. Po prostu gram gram, patrzę na wskazówkę - 14, gram gram, patrzę na wskazówkę - 27 =_= ;D

> Oj tam, wiadomo że w realu NPC są mniej realistyczni i się im tak nie współczuje. Każdy
> tak ma więc się tym nie przejmuj:D

;D ;D ;D
Daj spokój ;P
A tak na poważnie myślę że nasze decyzje w grach odzwierciedlają nasz prawdziwy charakter, a przynajmniej jaki chcielibyśmy mieć...
Bo widzisz, myślę że gdybym mógł patrzeć na siebie jak na postać z gry rpg, w sensie z pewnym dystansem, zachowywałbym się w wielu sytuacjach inaczej niż faktycznie się zachowywałem.
Meh, co ja gadam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli gramy z towarzyszami to dostajemy mniejszą ilość expa niż grając samemu?

Co to za dziwny bug, że będąc już na 4 lvl nie mam żadnych punktów nauki do wykorzystania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:31, Abi Dalzim napisał:

Czy jeżeli gramy z towarzyszami to dostajemy mniejszą ilość expa niż grając samemu?

Co to za dziwny bug, że będąc już na 4 lvl nie mam żadnych punktów nauki do wykorzystania?


Drużyna nie odbiera Ci xp, to nie Baldur :)
Nie wiem, co to za błąd, ale w tej grze bugów jest mnóstwo, nie dałem rady trafić na wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> Jestem_be - dzięki za odpowiedź :)

Jaka najlepsza drużyna dla krasnoluda technologa (chodzi mi o konkretne postaci i gdzie je spotkać). Jestem już prawie zdecydowany na tego półogra z knajpy w pierwszej wiosce za Zamglonymi Wzgórzami. Co do reszty to nie wiem jeszcze.

Jak radzicie rozdać punkty przy tworzeniu takiego czystego krasnala technologa nastawionego na pukawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:47, Abi Dalzim napisał:

Jaka najlepsza drużyna dla krasnoluda technologa (chodzi mi o konkretne postaci i gdzie
je spotkać). Jestem już prawie zdecydowany na tego półogra z knajpy w pierwszej wiosce
za Zamglonymi Wzgórzami. Co do reszty to nie wiem jeszcze.


Tutaj zależy, jakim charakterem ma się odznaczać Twój krasnal i czy inwestujesz w perswazję.

Dnia 04.11.2008 o 21:47, Abi Dalzim napisał:

Jak radzicie rozdać punkty przy tworzeniu takiego czystego krasnala technologa nastawionego
na pukawki?


Percepcja na 16 (lub 15, jeśli zainwestujesz sporo w kowalstwo i mechanikę, co pozwoli złożyć Ci hełm dodający 3 do percepcji) - gogle, które możesz zmontować (poza tym są do znalezienia nieco później) dają 2.
Max broń palna.
Inteligencja 19-20.
Zręczność: 16 - cztery punkty dodadzą Ci naładowane pierścienie.
Ślusarstwo może się przydać, naprawa nie za bardzo, rozbrajanie pułapek sobie daruj - tak samo zdolności złodziejskie.
Jeśli chcesz znacznie bogatszej gry - zainwestuj w charyzmę i perswazję na maxa - osłabi to wartość bojową Twojej postaci, jednak przygoda stanie się ciekawsza.
Dziedziny technologii - jakie chcesz. Na pewno opłaca się wziąć rusznikarstwo, trzy pierwsze poziomy zielarstwa i dwa elektryki. Reszta wg. uznania.

Co do Twojego problemu z brakiem punktów nauki - zapewne masz ustawiony jakiś schemat rozwoju postaci, który automatycznie rozdziela punkty po awansie. Zmienić (wyłączyć) to można gdzieś w prawej części okna postaci, nie pamiętam dokładnie. Musisz poszperać.

Jeszcze odnośnie towarzyszy - za cios zadany przez towarzysza nie otrzymujesz expa, o ile się nie mylę, a za zabitego przez niego wroga - mniej, niż dostałbyś, zadając ostatni cios własnymi rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:58, VBone napisał:

Inteligencja 19-20.

Na pewnej stronce o Arcanum przeczytałem żeby nic nie dawać, bo można na czas wykonywania przedmiotów łyknąć miksturkę inteligencji i po kłopocie. Co sądzisz?

Dnia 04.11.2008 o 21:58, VBone napisał:

Zręczność: 16 - cztery punkty dodadzą Ci naładowane pierścienie.

Czy zręczność przydaje się tylko do uników czy czegoś jeszcze dla postaci walczącej raczej na dystans?

Dnia 04.11.2008 o 21:58, VBone napisał:

Co do Twojego problemu z brakiem punktów nauki - zapewne masz ustawiony jakiś schemat
rozwoju postaci, który automatycznie rozdziela punkty po awansie.

Sprawdzę, dzięki :)

Dnia 04.11.2008 o 21:58, VBone napisał:

Jeszcze odnośnie towarzyszy - za cios zadany przez towarzysza nie otrzymujesz expa, o
ile się nie mylę, a za zabitego przez niego wroga - mniej, niż dostałbyś, zadając ostatni
cios własnymi rękoma.

To jest exp za ciosy i za zabicie osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować