Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 10:51, PioMrex napisał:

Zapomniałem, czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić tę konkretną aranżację z tego trailera, tudzież
też z Dwóch Wież, chociaż nie wiem, czy to też nie był wtedy tylko trailer z tą muzyką...


powiem Ci, że w trailerze Dwóch Wież użyty został przerobiony utwór "Summer Overture" (lub "Lux Acośtam", bez różnicy). standardowa melodia, ale za to w niektórych momentach dodano beznadziejne ''mixowanie'' - odgłos przypominający jeżdżenie palcem po płycie winylowej (trudno to opisać, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). polecam więc zwykłe "Summer Overture", bez udziwnień.

Returns a King bez trudu znajdziesz na YouTube. niestety, słaba jakość dźwięku nie pozwala w pełni rozkoszować się tym cudnym kawałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:51, PioMrex napisał:

> w trailerze SunShine (W stronę słońca):
> http://www.youtube.com/watch?v=WNZwrgFo3GE
>
Zapomniałem, czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić tę konkretną aranżację z tego trailera, tudzież
też z Dwóch Wież, chociaż nie wiem, czy to też nie był wtedy tylko trailer z tą muzyką...

O już znalazłem składanekę muzyki z trailerów, ale pewno nie będzie do dodstania w Polsce... :( http://www.soundtrack.net/albums/database/?id=4249

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 15:31, Bartkula napisał:

Czy ktoś wie skąd wziąć muzykę z trailera Piratów z Karaibów 3? Bo pewnie na soundtracku jej
nie będzie...
Tu jest trailer: http://film.onet.pl/zwiastuny/11043,2063886,267,filmy.html

Proszę tu jest świetna baza informacji o sundtrackach także tych z trailerów, właśnie znalazłem:
http://www.soundtrack.net/trailers/?cid=P&mid=20198

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:04, Azrathel napisał:

Returns a King bez trudu znajdziesz na YouTube. niestety, słaba jakość dźwięku nie pozwala
w pełni rozkoszować się tym cudnym kawałkiem.

Jeszcze raz dzięki.
Bardzo często znajomi jak im mówię, że takie kawałki lubię polecają Gladiatora...? To prawda że są tam też takie imperialne kawałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 11:16, PioMrex napisał:

Bardzo często znajomi jak im mówię, że takie kawałki lubię polecają Gladiatora...? To prawda
że są tam też takie imperialne kawałki?


ano są. niestety - soundtrack z Gladiatora mam słabo obsłuchany, więc nie mogę Ci polecić nic konkretnego. ale ogólne wrażenia bardzo pozytywne. może dzisiaj dokładniej go przesłucham i dam Ci namiary na najbardziej imperialne utwory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:18, Azrathel napisał:

ano są. niestety - soundtrack z Gladiatora mam słabo obsłuchany, więc nie mogę Ci polecić nic
konkretnego. ale ogólne wrażenia bardzo pozytywne. może dzisiaj dokładniej go przesłucham i
dam Ci namiary na najbardziej imperialne utwory ;)

Co do 300 i Returns a King to jest to dużego kalibru imperial, ale wolę jak jest bez głosów ludzkich, czysta muzyka, a tu czasem są te wstawki chóralne...
Jak chcę chóralne to biorę Gregorian, ale to do budowania trochę innego nastroju na spanie, bardziej... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 11:21, PioMrex napisał:

Co do 300 i Returns a King to jest to dużego kalibru imperial, ale wolę jak jest bez głosów
ludzkich, czysta muzyka, a tu czasem są te wstawki chóralne...

a ja właśnie uwielbiam takie chóralne utwory. ostatnio bardzo spasował mi kawałek "O Fortuna" niejakiego a Orffa (utwór napisany bodajże przez Mozarta). kawał dobrego stuffu :]

Dnia 15.04.2007 o 11:21, PioMrex napisał:

Jak chcę chóralne to biorę Gregorian, ale to do budowania trochę innego nastroju na spanie,
bardziej... :D

na spanie to ja sobie włączam muzykę z Piratów z Karaibów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:25, Azrathel napisał:


niejakiego a Orffa


chodziło oczywiście o Carla Orffa, przepraszam za dubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo...widzę, że o muzyce filmowej mamy temat. Więc według mnie najgenialniejszym kompozytorem naszych czasów jest John Williams.
A muzyka filmowa to:
1. John Williams - Star Wars; wszystkie części
Najlepsze kawałki:
Imperial march, Main Title, Battle of the Heroes, Duel of the Fates i Vantina Band
1 Howard Shore - Władca Pierścieni: Drużyna Perścienia
Najlpesze kawałki:
A Knife in the Dark, Concernig Hobbits, Lothlorien, A bridge of Khazad-Dum, May It Be
2. Howard Shore - Władca Pierścieni: "Dwie Wieże" i "Powrót Króla"
3. Różni Wykonawcy - Kill Bill
Najlepsze kawałki:
Green Horned, Twisted Nerve, Battle Without Honor or Humanity, Don''t Let Me Be Misunderstood
P.S. Star Wars i Władca Pierscieni: Drużyna Pierścienia są u mnie stawiane na równi, ponieważ są one skrajnie różne, a każda ma w sobie to "coś". Władce Pierścieni rozdzieliłem temu, bo uważam, że najlepsza jest scieżka z części pierwszej (oczywiście do drugiej i trzeciej też są świetne, ale tak jest najlepsza) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:46, Oskar24 napisał:

1. John Williams - Star Wars; wszystkie części
Najlepsze kawałki:
Imperial march, Main Title, Battle of the Heroes, Duel of the Fates i Vantina Band


Polecam jeszcze The Forest Battle z Powrotu Jedi.

Dnia 15.04.2007 o 11:46, Oskar24 napisał:

1 Howard Shore - Władca Pierścieni: Drużyna Perścienia
Najlpesze kawałki:
A Knife in the Dark, Concernig Hobbits, Lothlorien, A bridge of Khazad-Dum, May It Be


Nie wymieniłeś Treason Of Isengard - hańba! ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 19:06, czarek.k napisał:

z jakich stron mozna za darmo i legalnie ściągać muzyke z filmów?


Z żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 11:16, PioMrex napisał:

Bardzo często znajomi jak im mówię, że takie kawałki lubię polecają Gladiatora...?

Jesli tylko masz szanse to załatw sobie pełny soundtrack z Gladiatora - "Gladiator complete score", wydanie 2 płytowe (plyte "more music from motion picture Gladiator" mozesz sobie odpuscic) !!! Polecam w pelnej rozciaglosci. Moze najlepsza rekomendacja bedzie to, ze od dobrych kilku lat plyta z "Gladiatora" regularnie wjezdza do mojej wieży i nie nudzi się, choć znam już praktycznie każdy dźwięk, nutę, oktawe itepe itede:)
Dla mnie jest to doskonaly przyklad muzyki idealnej: genialna w filmie i niesamowicie przyjemna do odsluchiwania podczas takich czynnosci jak czytanie, badz nauka.

Dnia 15.04.2007 o 11:16, PioMrex napisał:

To prawda że są tam też takie imperialne kawałki?

prawda. jesli lubisz taka nutke to dorwij tez inne soundtracki Hansa Zimmera np. z "King Arthur".
polecam także "Kingdom of Heaven", "The Last Samurai", "The Last of the Mohicans" :)

milego sluchania!
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 22:55, żyrafa napisał:

moglby mi ktos pwoiedziec ktora plyta zawiera wszystkie utwory z filmu wladca pierscieni bo
juz dawno poluje na ta plyte??


ta druga (The Lord of The Rings: Fellowship of The Ring (The Complete Recording)) to muzyka TYLKO muzyka z pierwszej części. ta pierwsza zawiera całą ścieżkę z trzech filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem przedstawić wam próbki najlepszego imo soundtracka ostatnich lat - a mianowicie OSTa z "Piratów z Karaibów".
każdy mówi, że jest świetny, najlepszy bla bla bla - a wątpię, czy ktokolwiek przesłuchał go bardzo porządnie, w domowym zaciszu. ludzie słuchali go tylko w kinie (gdzie w połączeniu z tym, co dzieje się na ekranie, wgniata w fotel) - i pewnie nawet nie znają tytułów utworów...
tak więc starałem się wybrać najlepsze kawałki z OSTa obu części. zapraszam do słuchania*.
"Jack Sparrow" (Hans Zimmer) http://www.youtube.com/watch?v=fGL-xmrG3d4
"Davy Jones" (Hans Zimmer) http://www.youtube.com/watch?v=Fur86y7dQJ4
"The Kraken" (hans Zimmer) http://www.youtube.com/watch?v=eN5ExwsXUiQ&mode=related&search=
"He''s a Pirate!" (Claus Badelt) http://www.youtube.com/watch?v=L063UP33nCM
"Tia Dalma" (Hans Zimmer) http://www.youtube.com/watch?v=q1TwyzaSFZw
[dodam tylko, że pod ostatnim linkiem, odrobinę z boku, można znaleźć linki do wszystkich utworów z OSTa]

słuchajcie - a być może, tak jak ja, zakochacie się w muzyce klasycznej (czy jak ją tam mądrzy tego świata zwykli zwać)...
* niestety jakość na Yuotube słabiuśka - jedyną możliwością jest zaopatrzenie się w płytkę z soundtrackiem (a właściwie to dwoma). kupioną w sklepie oczywiście. choć może z zakupem warto się jeszcze wstrzymać, bo niedługo do kin wejdzie trzecia część Piratów - a wtedy będzie można liczyć na jakieś promocje, reedycje czy paczki typu all-in-one :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie wszyscy!
wiem, ze temat nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem, ale pomimo tego zaryzykuję dodanie kolejnego posta (przedstawiają one jakąś wartość merytoryczną, więc mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie o spam).
dziś chciałem wam przedstawić świetną piosenkę, jaka została używa w równie świetnym filmie "V for Vendetta".
chodzi mianowicie o "I found a reason" zespołu Cat Power House.
dorwałem soundtrack z tegoż filmu - niestety, mam go jeszcze zbyt słabo obsłuchanego, abym mógł podzielić się w miarę obiektywną opinią.
pierwsze co zwróciło moją uwagę to właśnie ta wspaniała piosenka. należy ona do gatunku tych utworów, przy których, sącząc samotnie butelkę whisky i ćmiąc papierosa, rozpacza się po stracie ukochanej kobiety, po czym wyjmuje z szafki rewolwer i strzela sobie w łeb.
http://www.youtube.com/watch?v=YzKtF-zt_NU

mam nadzieję, że wam się spodoba.
jedno ale - nie słuchajcie tego, kiedy macie zły nastrój lub depresję - piosenka naprawdę dołuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować