• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

o co chodziło z tym "nie wykorzystuje? czy może "obsługuje" chciałeś napisać? :)
ja ma 2 GB ramu ( 4 x 512) i Win XP. Wszystko działa b.dobrze

@ Xantes- co ty tu wypisujesz? minimalnie to 128 MB - ale jak masz mniej niz 256 - to i tak mozna sobie darowac instalowanie XP-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 15:01, Martimat napisał:

@ Xantes- co ty tu wypisujesz? minimalnie to 128 MB - ale jak masz mniej niz 256 - to i tak
mozna sobie darowac instalowanie XP-ka


Niedawno zarzuciłem XP PRO na PII 300, 128 sdr, riva tnt2. ;) Chodził dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 15:36, Galadin napisał:

Niedawno zarzuciłem XP PRO na PII 300, 128 sdr, riva tnt2. ;) Chodził dobrze. ;)


dobrze :D pojęcie względne :0 hehe sam mrugnąłeś okiem :P

ja na starym celeronie 600 Mhz i 384 ramu - mam W98 - bo reszta sie wg mnie ślamarzyła

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.11.2006 o 22:13, Bartuc napisał:

Jednordzeniowe procesory Athlona @ AM2 mają zintegrowany kontroler pamięci 667 MHz. Dwurdzeniowe
@ AM2 obsługują pamięci do 800 MHz.

Czyżbyś twierdził, że jednordzeniowe am2 obsługują 667 a 800 Mhz już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 16:51, Clegan napisał:

Czyżbyś twierdził, że jednordzeniowe am2 obsługują 667 a 800 Mhz już nie ?


Nie, źle sformułowałem to zdanie, zasięgnąłem nieco info i się z tego wycofuję (i tu znów boli brak możliwości edycji postów ;) ). Chciałem pewnie powiedzieć, że pierwsze Athlony 64 nie obsługiwały tych najszybszych pamięci.

A poza tym spotkałem się z opinią, że pamięci DDR2 powstały przede wszystkim pod procesory Intela...

Mam prośbę: jeśli masz jakieś źródło informacji na temat: jakie kontrolery są w jakich procesorach AMD, to proszę zapodaj linka bądź daj cytat :) Będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W takim razie moje pytanie jest takie czy MSI P965 NEO-F to dobra płyta główna czy też polecacie jakąś inną?
Oraz czy jest znacząca różnica pomiędzy pamięciami z 667 MHz a 800MHz.
Bo mam zamiar sobie zrobić prezent na gwiazdkę i chcę wszystko dobrze skonfigurować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 20:03, spectralheaven napisał:

W takim razie moje pytanie jest takie czy MSI P965 NEO-F to dobra płyta główna czy też polecacie
jakąś inną?


Lepiej weź Asusa albo Gigabyte. MSI ma ostatnio coraz gorszą opinię niestety, jeżeli chodzi o płyty.

Dnia 29.11.2006 o 20:03, spectralheaven napisał:

Oraz czy jest znacząca różnica pomiędzy pamięciami z 667 MHz a 800MHz.


Niezbyt duża. Ważniejszy jest jednak czas dostępu do pamięci. Będzie pisało CL - dobra wartość to 4 w dół, chociaż 800MHz są dosyć drogie, 2x512 800MHz CL4 kosztuje mniej niż 600zł. Zależy też oczywiście od firmy i sklepu. Dobre marki to Corsair, Geil, Patriot. Niektórzy polecają też tańsze modele A-DATA lub GoodRam, ale ja do takich nigdy nie mam pewności. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 20:16, Galadin napisał:

> *koff koff*


To skoro już przy pamięciach jesteśmy to lepiej 4x512 czy 2x1024?
A co do płyt głównych pod C2D to możesz mi jakiś konkretny model Gigabyte''a albo Asusa zaproponować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.11.2006 o 23:09, spectralheaven napisał:

To skoro już przy pamięciach jesteśmy to lepiej 4x512 czy 2x1024?
A co do płyt głównych pod C2D to możesz mi jakiś konkretny model Gigabyte''a albo Asusa zaproponować?

wg mnie zdecydowanie lepiej 2x1GB
jak plyta to najlepiej jedna z tych (cena moga nie byc aktualne)
a)GIGABYTE GA-965P-S3 - i965P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775 za 499 zl
b)ASUS P5B - i965, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775 za 475 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Gigabyte GA-965P-DS4 Intel P965 będzie dobrym wyborem pod procesor C2D E6400?
I jeszcze takie pytanie czy taki Core 2 Duo dużo watów żre? Bo Intel się reklamuje, że niby 40% mniejsze zużycie mocy więc czy może ktoś to potwierdzić?
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za upierdliwe pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hejka.Mam procesor Intel Pentium 3 933Mhz.Zastanawiam się nad kupnem Intel Pentium 4 3.0Ghz.Czy to dobry zakup?Czy coś jest jeszcze potrzebne do tego procesora?Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2006 o 13:22, spectralheaven napisał:

Czy Gigabyte GA-965P-DS4 Intel P965 będzie dobrym wyborem pod procesor C2D E6400?
I jeszcze takie pytanie czy taki Core 2 Duo dużo watów żre? Bo Intel się reklamuje, że niby
40% mniejsze zużycie mocy więc czy może ktoś to potwierdzić?
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za upierdliwe pytania:)


Nie przepraszaj, bo po to są fora żeby na nich pytać i rozmawiać. ;) Ta płyta którą podałeś jest dobrym wyborem. C2D pobiera chyba coś około 65W - czyli w porównaniu do innych procków bardzo mało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2006 o 13:34, pan m. napisał:

Hejka.Mam procesor Intel Pentium 3 933Mhz.Zastanawiam się nad kupnem Intel Pentium 4 3.0Ghz.Czy
to dobry zakup?Czy coś jest jeszcze potrzebne do tego procesora?Z góry dzięki za odpowiedź.


Do tego procesora chyba będziesz musiał zmienić płytę główną. A zamiast tego P4 lepiej wziąć Athlona 3500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2006 o 13:22, spectralheaven napisał:

Czy Gigabyte GA-965P-DS4 Intel P965 będzie dobrym wyborem pod procesor C2D E6400?
I jeszcze takie pytanie czy taki Core 2 Duo dużo watów żre? Bo Intel się reklamuje, że niby
40% mniejsze zużycie mocy więc czy może ktoś to potwierdzić?
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za upierdliwe pytania:)

Z tego co wiem, to nie jest to czcze gadanie. Nawet po podkręceniu C2D wydziela bardzo mało ciepła a zastosowanie dobrego chłodzenia umożliwia podkręcenie o 1 GHz bez żadnych konsekwencji i utrzymanie temperatury mniejszej niż 40 st. Nie wiem jaka jest moc nominalna ale można wnioskować, że przy takiej ilości ciepła będzie to niewiele. Podejrzewam, że pozostajac przy starej karcie graficznej po zmianie procka na C2D mógłbyś zrezygnować z mocarnej zasiłki na kilkadziesiąt wat słabszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Opis sugeruje, że 3. Jednak za bardzo nie wiadomo, czy to model 530 (posiada HT), 530J (posiada HT i EDB), czy 531 (posiada HT, EDB i EM64T).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanko. jaki procesor będzie idealny do gothic 3? nie chodzi mi o wymagania minimalne, tylko tak żeby było poprostu... idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2006 o 16:55, sinir napisał:

mam pytanko. jaki procesor będzie idealny do gothic 3? nie chodzi mi o wymagania minimalne,
tylko tak żeby było poprostu... idealnie.


Core 2 Duo lub Athlon X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie (i Panie?). Ja Was proszę. Ciśnijcie we mnie linkiem do jasno wytłumaczonego, pełnego i poprawnego opisu podkręcania procesora (wraz z wszelkimi ostrzeżeniami a''la "Do podkręcania potrzebne są ci wentylatorki w liczbie 2n+1, gdzie n to liczba dodatkowych herców, które chcesz uzyskać".Konkretniej: Athlona 2000+ XP. To 1,666 MHz, chciałbym wyciągnąć 2 GHz. Już się kiedyś o to gdzieś pytałem, ale nie uzyskałem satysfakcjonujących mnie rezultatów (poza radosnym stwierdzeniem, że overclocking do tego stopnia powinien się powieść).

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Na dzień dzisiejszy C2D od intela lub X2 od AMD (w testach C2D wypada lepiej). Zapytaj za tydzień to prawdopodobnie usłyszysz coś innego. Za szybko to się zmienia.
Bez żartów, to albo C2D E6300 lub E6400 a od AMD X2 4800+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować