• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Po ty wszystkich moich zastanowieniach wybralem jednak procka AMD Athlon x2 5000+ Black Edition,i wybralem do niego Arctic Cooling Freezer 64 PRO(podobno dobry,okaze sie...)gdzies widzialem zdjecia ze koles podkrecil go do 4,8GHZ na rdzen gdzie podstawowo wynosi 2,6ghz,oczywiscie napisali że ze stabilnoscia tego O/C bedzie ciezko,ale olesiowi sie udalo zrobic screena,i pytanie jest:Ile uda mi sie mniej/wiecej podkrecic tego Procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> Mam procek AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+ (ma około 3-4 lata).
> Mam Socket 462. Bedzie można umieścić na tym coś lepszego?


Z danych, które podałeś wynika że na tym Socket A masz albo:
- Athlon na rdzeniu Palomino (oznaczenie: AX1800DMT3C, natywne napięcie: 1,75 V)
albo
- Athlon na rdzeniu Thoroughbred (oznaczenie: AXDA1800DUT3C, natywne napięcie: 1,60 V)

Tak więc możliwość rozbudowy zależy od zakresu napięć (Vcore), oraz zakresów mnożnika jakie obsługuje Bios Twojej płyty głównej. Powiem Ci, że jeśli masz Thoroughbred (Vcore = 1,60 V) i jeśli Bios pozwala Ci ustawić mnożnik na 16x, a napięcie Vcore na 1,65 V to maksimum jakie możesz wrzucić na tą płytę, to Athlon XP 2600+ (2133 MHz, oznaczenie: AXDA2600DKV3C) Szukaj na allegro.

Natomiast jeśli masz na rdzeniu Palomino i bios pozwala Ci ustawić mnożnik na 13x przy sztywnym napięciu 1,75 V, to maksimum dla tej płyty/biosu to Athlon 2100+ (1733 MHz; oznaczenie: AX2100DMT3C) Również tylko allegro.

Tak więc sprawdź w Biosie jaki masz dostępny zakres mnożnika, oraz napięcia Vcore, to będzie wszystko jasne.
Warto sprawdzić też wersję biosu dla twojej płyty gł. i poszukać w internecie ostatniego biosu, który być może rozszerzy zakres mnożnika oraz dostęne ustawienia dla Vcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 21:12, AdiN2 napisał:

Czy procesor AMD Athlon64 X2 s.939 będzie działał z pamięcią ram DDR1?

Tak, z tego co pamiętam s939 obsługuje tylko DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 20:19, Lukas813 napisał:

Mam problem chce wybrac procesor nie wiem czy tanszy athlon 64 x2 2.8 amd czy jakis
intel core 2 duo 2.53?Któy by lepiej sie podkęrca?

E7200. Tyle, że chyba musisz też kupić płytę główną, a wtedy konkurencją cenową dla E7200 jest X3 8650 (dobra płyta pod E7200 to minimum 250 zł, pod AMD już 170 zł np. Asus M3A). A z tej dwójki stawiałbym na Phenoma - podkręca się świetnie, wyrównuje z E8200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

AMD Athlon 64 X2 5400 do ilu mozna podkrecić chyba ten wybiore.A i mogłby ktos mi dobrac karte graficzną radeon do poziomu tego procesora, 2 gb ramu i płyte cena max 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 21:12, AdiN2 napisał:

Czy procesor AMD Athlon64 X2 s.939 będzie działał z pamięcią ram DDR1?


ja mam taki uklad - i jest dokladnie tak jak pisze Sostheim - tylko DDR1

BTW: jak ktos sie chce tanio pozbyc X2 na s939 cos miedzy 4200-4800 to chetnie kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2008 o 11:27, ziptofaf napisał:

Takie pytanie - wiadomo kiedy odbędzie się premiera Nehalemów Intela i Denebów AMD?


Nehalemy mają wejść zgodnie z zapowiedziami Intela jeszcze we wrześniu (premiera) równocześnie z chipsetem X58. Prawdopodobnie tak się stanie bo Intel chce wypuścić nowe technologicznie procki równocześnie z AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

moj nowy procek athlon x2 5000+ BE po podkreceniu mnożnikiem do 3,0Ghz na rdzeń ma temperature tylko 32s-40stopni w spoczynku,troche mala temperatura ale czy to wporządku jest wszystko??starsznie mala temperatura wtedy mialem 80stopni na athlonie 3000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować