• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 24.07.2008 o 21:20, ziptofaf napisał:

Oj, niedobrze. Nie stać ich na utrzymanie fabryk??? No to jest problem...duży problem.


zobaczymy wg. mojej teorii ''zyskowców'' produkujących gry komputerowe, nawet jak ceny procesorów (gdyby amd się rozkraczyło bardziej) były 4x razy wyższe to gry będą wychodzić na komputery, których jest najwięcej czyli na stare kompy, a nie na najnowsze za roczną pensję ;] Ale jak będzie nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 23:35, pendejo napisał:

zobaczymy wg. mojej teorii ''zyskowców'' produkujących gry komputerowe, nawet jak ceny
procesorów (gdyby amd się rozkraczyło bardziej) były 4x razy wyższe to gry będą wychodzić
na komputery, których jest najwięcej czyli na stare kompy, a nie na najnowsze za roczną
pensję ;] Ale jak będzie nikt nie wie.


A moim zdaniem po prostu twórcy przerzucą się z czasem na konsole. Bo zaniżać wymagań dla swoich gier na PC-ty nie będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2008 o 01:04, ziptofaf napisał:

A moim zdaniem po prostu twórcy przerzucą się z czasem na konsole. Bo zaniżać wymagań
dla swoich gier na PC-ty nie będą...


zapominasz, że do konsoli też ktoś musi procesor zrobić, a skoro na konsoli byłby dobry i tani to trafiłby też do pc i sprawa monopolu rozwiązałaby się sama ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mozna cos zrobic, aby moj wiatrak na procku tak nie hałasował ? :) Jakos obnizyc czy cos , w czasie gdy naprzyklad siedze w internecie ? :) (Athlon 64 2800+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2008 o 22:43, Widek napisał:

Czy mozna cos zrobic, aby moj wiatrak na procku tak nie hałasował ? :) Jakos obnizyc
czy cos , w czasie gdy naprzyklad siedze w internecie ? :) (Athlon 64 2800+)

Po pierwsze, przeczyść go. Często wentylatory wyją, bo radiatory są całe w kurzu. Po drugie, jeżeli masz taką możliwość, włącz funkcję Cool''n''Quiet w BIOS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra słuchajcie jest mała sprawa. Szukam Procesora (dobrego) ale takiego który nie będzie niewiadomo ile kosztował znaczy się szukam konkretnie (dobry, tani) znajdzie się coś?
Obojętnie do jakiej płyty głównej (dostosuję się bo kupuję też nową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 15:47, Nevrac napisał:

Dobra słuchajcie jest mała sprawa. Szukam Procesora (dobrego) ale takiego który nie będzie
niewiadomo ile kosztował znaczy się szukam konkretnie (dobry, tani) znajdzie się coś?

Obojętnie do jakiej płyty głównej (dostosuję się bo kupuję też nową)

Ile masz kasy na płytę główną + procesor? Czy będziesz podkręcać? Czy na kopie głównie grasz, czy też myślisz o bardziej skomplikowanych zadaniach np. obróbka grafiki itd? Bez tych danych ciężko doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 15:50, ziptofaf napisał:

> Dobra słuchajcie jest mała sprawa. Szukam Procesora (dobrego) ale takiego który
nie będzie
> niewiadomo ile kosztował znaczy się szukam konkretnie (dobry, tani) znajdzie się
coś?
>
> Obojętnie do jakiej płyty głównej (dostosuję się bo kupuję też nową)
Ile masz kasy na płytę główną + procesor? Czy będziesz podkręcać? Czy na kopie głównie
grasz, czy też myślisz o bardziej skomplikowanych zadaniach np. obróbka grafiki itd?
Bez tych danych ciężko doradzić.

Więc tak. do dyspozycji max 1500 - 2000zł
Chciałbym wymienic płytę główną, procesor, kartę graficzną i dzwiękową oraz zasilacz (jesli nie starczy nie ma problemu skąbinuję kasę) Na kompie uwielbiam grać w gry z wymaganiami np. takimi jak wiedźmin. Będę podkręcać a jeśli o grafikę chodzi to zależy jak będzie dużo drożej to nie chcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 15:54, Nevrac napisał:

Więc tak. do dyspozycji max 1500 - 2000zł
Chciałbym wymienic płytę główną, procesor, kartę graficzną i dzwiękową oraz zasilacz
(jesli nie starczy nie ma problemu skąbinuję kasę) Na kompie uwielbiam grać w gry z wymaganiami
np. takimi jak wiedźmin. Będę podkręcać a jeśli o grafikę chodzi to zależy jak będzie
dużo drożej to nie chcę.


Doradzę ci w tym temacie, ale radzę też zapytać w "Upgrade kompa - pomocy, porady itp." -
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=31770, bo nieomylny nie jestem i lepiej mieć opinię nt. sprzetu więcej niż jednej osoby :) :
Procesor: Core 2 Duo E7200
Płyta główna: Asus P5Q Pro
Karta graficzna: Powercolor Radeon HD4870
Karta dźwiękowa: Creative X-Fi Xtreme Gamer lub Asus Xonar D2/PM (ta druga jest lepsza, ale też sporo droższa)
Zasilacz: Chieftec 650W (znaczny nadmiar, ale w razie czego możesz wsadzić drugą kartę graficzną.
Taki komp (o ile masz już przynajmniej 2 GB RAM-u) to potężna maszyna, która radzi sobie nawet z Crysisem w wysokich detalach bez żadnych problemów. A gdyby po jakimś czasie okazał się za słaby to bez problemu można wsadzić drugą kartę graficzną, by zwiększyć jego wydajność o kolejne 50%.

A co do obróbki grafiki itd. Chodziło mi o to, że da się w tej cenie wsadzić czterordzeniowego Phenoma 9550 ( z płytą głowną MSI K9A2 CF-F), który w zastosowaniach profesjonalnych zjada Core 2 Duo E7200. Za to w grach dość często mu ustępuje (nie licząc najnowszych gier opartych na Unreal Engine 3, czyli np Unreal Tournament 3. Te gry lubią dużo rdzeni na procesorze).

Suma: ok. 1700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 16:04, ziptofaf napisał:

> Więc tak. do dyspozycji max 1500 - 2000zł
> Chciałbym wymienic płytę główną, procesor, kartę graficzną i dzwiękową oraz zasilacz

> (jesli nie starczy nie ma problemu skąbinuję kasę) Na kompie uwielbiam grać w gry
z wymaganiami
> np. takimi jak wiedźmin. Będę podkręcać a jeśli o grafikę chodzi to zależy jak będzie

> dużo drożej to nie chcę.

Doradzę ci w tym temacie, ale radzę też zapytać w "Upgrade kompa - pomocy, porady itp."
-
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=31770, bo nieomylny nie jestem i lepiej
mieć opinię nt. sprzetu więcej niż jednej osoby :) :
Procesor: Core 2 Duo E7200
Płyta główna: Asus P5Q Pro
Karta graficzna: Powercolor Radeon HD4870
Karta dźwiękowa: Creative X-Fi Xtreme Gamer lub Asus Xonar D2/PM (ta druga jest lepsza,
ale też sporo droższa)
Zasilacz: Chieftec 650W (znaczny nadmiar, ale w razie czego możesz wsadzić drugą kartę
graficzną.
Taki komp (o ile masz już przynajmniej 2 GB RAM-u) to potężna maszyna, która radzi sobie
nawet z Crysisem w wysokich detalach bez żadnych problemów. A gdyby po jakimś czasie
okazał się za słaby to bez problemu można wsadzić drugą kartę graficzną, by zwiększyć
jego wydajność o kolejne 50%.

A co do obróbki grafiki itd. Chodziło mi o to, że da się w tej cenie wsadzić czterordzeniowego
Phenoma 9550 ( z płytą głowną MSI K9A2 CF-F), który w zastosowaniach profesjonalnych
zjada Core 2 Duo E7200. Za to w grach dość często mu ustępuje (nie licząc najnowszych
gier opartych na Unreal Engine 3, czyli np Unreal Tournament 3. Te gry lubią dużo rdzeni
na procesorze).

Suma: ok. 1700 zł

Brzmi interesująca w dodatku nie tak drogo (szczególnie kiedy sprzedam stare części) zapytam się jeszcze w tym 2 temacie thx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 15:36, ziptofaf napisał:

> Czy mozna cos zrobic, aby moj wiatrak na procku tak nie hałasował ? :) Jakos obnizyc

> czy cos , w czasie gdy naprzyklad siedze w internecie ? :) (Athlon 64 2800+)
Po pierwsze, przeczyść go. Często wentylatory wyją, bo radiatory są całe w kurzu. Po
drugie, jeżeli masz taką możliwość, włącz funkcję Cool''n''Quiet w BIOS-ie.


wyczyszczony :) Niestety nie mam takiej opcji w Biose.. Czyli mam rozumiem ze nie da sie zmniejszyc obrotow wiatraka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 17:21, Widek napisał:

wyczyszczony :) Niestety nie mam takiej opcji w Biose.. Czyli mam rozumiem ze nie da
sie zmniejszyc obrotow wiatraka ?

Jaki to dokładnie model płyty głównej? Istnieją też programy pod Windows, które dają takie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 00:19, Treant napisał:

Jaki to dokładnie model płyty głównej? Istnieją też programy pod Windows, które dają
takie możliwości.


Z programami do tego celu pod Windows to bym uważał. Mój kumpel kiedyś (koło 2003 roku) użył czegoś takiego i mu wyłączyło w ogóle wentylator. Dobrze, że szybko PC-ta wyłączył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W menu PC Health Status masz opcję CPU FAN Control by, która w instrukcji ustawiona jest na Always ON, co sprawia, że wentylator pracuje stale na wysokich obrotach. Zmiana w tym miejscu powinna pomóc, niestety instrukcja na stronie producenta nie jest zbyt szczegółowa w tym zakresie i nie wiem, jakie są pozostałe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 17:07, Treant napisał:

W menu PC Health Status masz opcję CPU FAN Control by, która w instrukcji ustawiona jest
na Always ON, co sprawia, że wentylator pracuje stale na wysokich obrotach. Zmiana w
tym miejscu powinna pomóc, niestety instrukcja na stronie producenta nie jest zbyt szczegółowa
w tym zakresie i nie wiem, jakie są pozostałe możliwości.


Niestety zamiana na SMART z ALWAYS ON nie przyniosła żadnych rezultatów.. W kazdym razie wielkie dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 19:24, Widek napisał:

Niestety zamiana na SMART z ALWAYS ON nie przyniosła żadnych rezultatów.. W kazdym razie
wielkie dzieki za pomoc :)

Zostaje Ci jeszcze skorzystanie z programu SpeedFan, choćby w celu monitorowania szybkości wentylatora i temperatury procesora w zależności od jego obciążenia. Może istnieją powody, dla których wentylator tak intensywnie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować