• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam,zaczolem podkrecac procesor AMD Athlon 64 3000+ Venice spokojnie podkrecam do FSB=210,ale na 215mHz juz komp sie wyłącza,w innym dziale forum,odpowiedzieli mi ze musze zwiekszyc napiecie procka czyli Vcore mam BIOS Phoenix Award i płyte główną Sapphire Pure Crossfire na Chipsecie ATI Radeon Xpress 200+SB450,prosze mi poweidziec jak zwiekszyć Vcore w moim biosie,nie widze tam zadnej takiej opcji.HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2008 o 22:52, ziptofaf napisał:

> Ktory proc jest lepszy sempron 3000+ czy athlon xp 2200+ ?
Nieco szybszy jest Sempron 3000+.

ale przeciez w athlonie jest tak ze jak jest model 2200 to ma 2,2 ghz a sempron 3000 ma 1,80 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2008 o 22:58, mikus97 napisał:

ale przeciez w athlonie jest tak ze jak jest model 2200 to ma 2,2 ghz a sempron 3000
ma 1,80 ?

Dokładnie teraz nie pamiętam, ale np. Athlon XP 2000+ ma bodajże 1666 MHz. Tylko Pentium 4 (i starsze) ma tyle MHz-ów ile wynika z nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2008 o 20:55, Vanmati napisał:

jak zwiekszyć Vcore w moim biosie,nie widze tam zadnej takiej opcji.HELP!

Jeżeli nie widzisz takiej opcji, to jej nie ma. Wiele płyt ze średniego i niższego segmentu nie ma w ogóle możliwości zmiany tak niebezpiecznej dla sprzętu rzeczy jak poziom napięć. Być może miałaby to nowsza wersja biosu, ale nie liczyłbym na to. Do podkręcania kupuje się specjalnie płyty główne, które takie opcje posiadają, no i oczywiście robią to prawidłowo. A takie płyty są nieco droższe i nie sprzedają je przydrożne sklepiki, ani nie ma ich w komputerach z supermarketu. Najczęściej kupuje się takie przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2008 o 22:58, mikus97 napisał:

ale przeciez w athlonie jest tak ze jak jest model 2200 to ma 2,2 ghz a sempron 3000 ma 1,80?

Nie. Nigdy nie było Athlona oznaczanego jako 2200 MHz. Były jedynie 2200+, a to oznacza, że odpowiadały wydajnością Pentium IV 2,2 GHz. Ich taktowanie nominalne to było zawsze 1800 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2008 o 23:02, Olamagato napisał:

> jak zwiekszyć Vcore w moim biosie,nie widze tam zadnej takiej opcji.HELP!

>.../
wlasciwie to znalazlem cos takiego na moim sapphirku,ale nie jestem pewien czy to to,a dokladnie to Spread Spectrum znajduje sie w tym menu co CPU Clock wiec chyba chodzi o to,i gdy wlacze to SS to wyszkoczy mi kilka opcji 0,1% ,0,2%,0,3% itd,moze to to,raczej juz nie bede podkrecal bo sie na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2008 o 22:46, Vanmati napisał:

ale nie jestem pewien czy to to,a dokladnie to Spread Spectrum

To nie ma nic wspólnego z podkręcaniem procesora

Dla osób, które zamierzają zrobić kuku swojemu sprzętowi polecam przeczytać choćby to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS_setup
Lista powyżej nie obejmuje wszystkich opcji, a jedynie te, które występują na większości komputerów. Nie ma na niej np. opcji ustawiania CPU Vcore i Vio bo występują tam różne nazwy, zakresy i różnie się to ustawia.

Opcjami ustawień BIOS można - jak ma się pecha - rozwalić coś konkretnego. Absolutne minimum, to wiedza o tym co się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko. Mam prosesor Intel Core 2 Duo 2,13 Ghz. Do jakiej częstotliwości da rade go podkręcić ? Co prawda nie mam zielonego pojęcia o OC, ale poprostu chciałbym wiedzieć. Może dam kompa informatykowi, który mi podkręci ... ? Zobaczymy, narazie chcem wiedzieć czy da się z niego wycinsnąć coś zadowalającego. Z góry dzieki. Pozdarwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 12:04, DJ Danielus napisał:

Dwie rzeczy:
- jaka płyta główna
- jaki dokładnie model procesora

C2D dość dobrze się kręcą, ale muszą mieć też w miarę dobrą płytkę.


Intel Core 2 Duo 6400 2,13

A jak mogę sprawdzić jaką mam płytę główną ? xD Patrzałem w Managerze urządzeń, ale tam płyty nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 12:14, MLODY2K6 napisał:

Programem Everest mozesz sprawdzic jaka masz dokladnie plyte glowna



dzwine, tam gdzie jest napisane nazwa płyty głównej : nieznana. Co jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 12:20, Qbasmok007 napisał:

> Programem Everest mozesz sprawdzic jaka masz dokladnie plyte glowna


dzwine, tam gdzie jest napisane nazwa płyty głównej : nieznana. Co jest ?


pewnie stara wersja everesta sciagnij nowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 12:21, MLODY2K6 napisał:

> > Programem Everest mozesz sprawdzic jaka masz dokladnie plyte glowna
>
>
> dzwine, tam gdzie jest napisane nazwa płyty głównej : nieznana. Co jest ?

pewnie stara wersja everesta sciagnij nowsza


Rzeczywiście w nowszym pokazuję :)

Płyta główna : ASRock ConRoeXFire-eSATA2
Procesor : Intel Core 2 Duo 6400 2,13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 13:24, Qbasmok007 napisał:

Rzeczywiście w nowszym pokazuję :)

Płyta główna : ASRock ConRoeXFire-eSATA2
Procesor : Intel Core 2 Duo 6400 2,13


No to sobie nie podkręcisz procka, bo Asrock robi beznadziejne płyty główne, które często w ogóle mają funkcje O/C...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie sądzę - ciężko w ogóle dostać coś na ten socket (jedynie przez Allegro), do tego w wysokich cenach...
Zbieraj kasę na coś zupełnie nowego, a ten w razie czego podkręć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować