• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

witam,dzisiaj zacząłem podkrecac moj procek: AMD Athlon K8 64 3000+ Venice 1800mHz.No i ulepszalem go w biosie w Frequency/Voltage Control.Wartość podnosiłem co 5mHz i teraz z 1800 zrobil mi sie 2200.Zeby obnizyc temperature jeden z wiatraczków ustawilem tak aby wiał na box a nie wywiewał powietrze zza obudowę.W tej chiwili temp procka wynosi 80c,czyli zbytnio nie wzrosła.Mierzyłem ją w FanSpeed tam gdzie Pisze Core,i wydaje mi sie ze to to.I pytanie brzmi:Czy moge dalej podkrecac procek czy juz lepiej nie?

EDIT:no i drugi problem,patrzac w CPU-z lub ClockGen obydwa pokazują mi 2214mHz ale gdy włączam gre i uruchamie sie narzedzi do sprawdzania wydajności komputera,pokazuje ze minimalne wymaganie gry to 1,9GHz i ze nie spelnia wymagan... :/ nie wiem jak to naprawic,moze jakos zle to podkręcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czytałeś ten artykuł, albo w pcformat, albo w next bo tez go czytałem,a tylko to kupuje czasem ;] Jeśli amsz procesor połówkowym mnoznikiem i nie możesz zwiększyć go do pełnych jedności w górę to zmniejszając go do pełnych jedności w dół np z 12,5 na 12 nie ma przestojów między procesorem a pamięcią bo jest to całkowita wielokrotność fsb czy coś na ten gust nie pamiętam dokładnie i to niby zwieksza wydajność kodztem paru MHz procesora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

te anrzędzia w grach często nie mierzą częstotliwości tylko pobierają ją z bazy danych jakie mają. Wyłącz tez w biosie cool''n''quiet to taka technologia co ci obniża taktowanie o jakieś 40% jak komputer nie jest obciążony by mniej prądu jadł. Ja mam ten sam procesor co ty na podstawce am2 i w tej chwili ma 28 stopni Celsjusza, a po podkręceniu an 2222MHz ( ramce wysiadają jak daję więcej) jego temperaturka w stresie dochodziła do 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.07.2008 o 13:43, monkey93 napisał:

Co lepiej wybrać q6600 czy e8200 ??(bedę podkręcał).Z góry dzieki.


Jeśli już to E8200. Jest na szynie systemowej 1333MHz w przeciwieństwie Q6600 (szyna 1066MHz). czyli krótko mówiąc jest szybszy. Jeśli już koniecznie Quad to Q9300 wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Z tego co kojarzę to masz tak jak ja procesor Q9300. Jakie masz temperatury i czym chłodzisz (jaki cooler)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.07.2008 o 11:33, Modok napisał:

Mam pytanie czy E8400 jest dużo lepszy od Amd 6400x2?


10 razy lepszy a co dopiero jak sie go podkreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.07.2008 o 12:08, MLODY2K6 napisał:

> Mam pytanie czy E8400 jest dużo lepszy od Amd 6400x2?

10 razy lepszy a co dopiero jak sie go podkreci...

Zdrowo przesadziłeś. Co najwyżej 1,4x szybszy, a jak sie go podkręci 2x, no niech stracę, 2,5 x szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 23.07.2008 o 18:00, MLODY2K6 napisał:

Wiem o tym ale specjalnie to napisalem dajac mu duzy powod do zakupu INTELA :))


a później będzie opowiadał, że Intel (w uproszczeniu nie zagłębiam się w modele) jest 10 razy lepszy od AMD i szerzył wszem i wobec FUD i po co myślę, że prawdziwe informacje są lepsze,a nuż po przeliczeniu kosztów by stwierdził, że AMD mu się bardziej opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 12:40, MLODY2K6 napisał:

Tego nikt nie wie co on bedzie gadal..

masz rację ;] swoją drogą jest gdzies na necie coś podobnego do gph.benchmark.pl tylko z procesorami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.07.2008 o 18:00, MLODY2K6 napisał:

/.../

Wiem o tym ale specjalnie to napisalem dajac mu duzy powod do zakupu INTELA :))


Jeszcze napisz mu ile jest razy droższy, to na pewno go przekonasz. Strasznie subiektywne podejście, mógłbyś być doradcą prezydenta.

Widek
Jeśli komputer do grania to nie warto, jeśli do pracy w grafice itp. - warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Nie wiem nigdy tego nie szukalem


Kawosz

A ile on jest drozszy 430zl kosztuje E8400. Porpostu polecilem mu najwydajniejszay a zarazem najoplacalnieszy procesor INTELA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 13:09, MLODY2K6 napisał:

/.../

Nie wiem nigdy tego nie szukalem

w sumie by się przydało wpisywało by się podkręcone wartości i porównywało z innymi procami, ale jak nie ma to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale nie da sie takiego czegos zrobic bo oprocz tego ze podkrecasz procka to zmieniasz jego mnoznik napiecie a dodatkow magistrale pamieci, dodatkowo na roznych plytach roznie sie podkreca procki tak wiec ciezko bylo by zrobic takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wystarczyłoby podać zegar,a w bazie danych byłaby ''wiedza'' o wydajności danego procesora przy danej częstotliwości i wtedy byłby realna możliwość porównania czy nasz podkręcony już procesor w kompie jest tak wydajny jak droższy model na który nam było szkoda kasy. Taki to by był porównywacz bardziej niż poradnik overclockera. Zbudowanie tej bazy zajęłoby pewnie wiele czasu i pracy w końcu by trzeba mierzyć wydajność podkręconych procesorów co powiedzmy 5MHz, a to żmudne i na tym można zakończyć ten utopijny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować