PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam dziwny problem z komputerem. Wszystko zaczęło się w niedziele, grałem tak jak zawsze w grę (Guild Wars), na chwile zminimalizowałem, a gdy zmaxymalizowałem to komputer tak jakby się zawiesił (co jakiś czas ''odwieszał'' się na 2-3 sekundy), udało mi się włączyć menadżera zadań, pisało że zużycie procesora jest równe 100%. Udało mi się wyłączyć grę. Pomyślałem, że przyczyną mogło być to, że na dysku z windowsem miałem bardzo mało wolnego miejsca, usunąłem więc kilka plików z pulpitu, i teraz jest ponad 1gb wolnego. Jakiś czas później, chciałem pograć w CoDa, i znowu to samo, tylko tym razem zresetowałem komputer. I od tego czasu mam problem. Komputer się włącza, tak jak zawsze, wyskakuje ekran ładowania windowsa (używam xp z service packiem 2), ekran miga 2 - 3 razy, monitor się wyłącza ( brak sygnału) a komputer tak jakby chodził dalej. Googlowałem trochę i ludzie mieli podobny problem, i dostawali odpowiedź, że coś się mogło spalić. W moim wypadku, komputer udaje się uruchomić w trybie awaryjnym, i działa ''normalnie''. Więc, mam nadzieję, że nic się nie spaliło. Ktoś wie o co chodzi?

Parametry mojego komputera:
Typ procesora: DualCore Intel Pentium D, 2800 MHz
Nazwa płyty głównej: MSI P6N SLI V2 (MS-7346)
Karta wideo: nVIDIA GeForce 7600 GS (MSI NX7600GS-E)
Dysk fizyczny: SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 19:50, nolif3r napisał:

Googlowałem trochę i ludzie mieli
podobny problem, i dostawali odpowiedź, że coś się mogło spalić. W moim wypadku, komputer
udaje się uruchomić w trybie awaryjnym, i działa ''normalnie''. Więc, mam nadzieję, że
nic się nie spaliło. Ktoś wie o co chodzi?

To może być problem z ramem (ew. dyskiem). Spróbuj przetestować pamięć programikiem memtest86+. Jeśli będzie ok to scandiskiem spróbuj dysk przeskanować (ew. zainstaluj system na innym dysku i przetestuj czy działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hymm kupiłem dziś słuchawki z mikrofonem i wszystko jest ok ale nie słabo mnie słyszą na skype i na vt
i twierdzą że mikrofon szumi co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem dzisiaj faila przy aktualizowaniu antyvira Kasperskiego. Mialem wersję 2010 tylko, że jakiś starszy numerek, wiec wyswietlila sie porada zeby go uaktualnić. Oczywiście podczas aktualizacji sprawa sie skomplikowała i wystąpił błąd więc próbowałem ręcznie usunąć wpierw starszą wersję. I stało się. Zawiesił mi się komp w trakcie usuwania, a po restarcie nie chce działać żadna myszka, laserowa obecna(razer copperhead), ani inna optyczna(obie podłączane pod USB). Co ciekawe klawiatura działa. Dodam tylko, że od czasu do czasu system miał problem z "załapywaniem" myszki po włączeniu, ale wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczki do portu zawsze pomagało, ale teraz nic działa, nawet przelozenie do innych portow usb w kompie. I jestem w kropce, bo nawet jakas zmiana ustawien w panelu sterowania wymaga myszki, a nie umiem sie poslugiwac w systemie tylko klawiaturą :/ Ale jak powiedziałem klawiatura dziala, tylko zadne myszki nie reagują(chociaż ta razer''a się świeci, wiec zasilanie tak jakby jest).
Poradzi mi ktoś co może być przyczyną?
Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:00, KloniskO napisał:

Poradzi mi ktoś co może być przyczyną?

Kasperski, oczywiście - skurczybyk razem ze sobą (podczas deinstalki) zabrał stery do myszy. Miałem podobny problem. Musisz zainstalować sterowniki do myszy ze strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam grę Industry Giant 2 niestety nie działa ona na nowych kartach graficznych (nie wykrywa karty graficznej). Zastanawiam się jak ją zmusić do współpracy...Programy do Wirtualizacji (virtual PC jak i virtualBOX) niestety emulują karte graficzną ale S3 trio czy coś w tym rodzaju... i ta okazuje się za stara jak dla tej gry i też jej nie wykrywa...

Nie ma jakieś programu do wirtualizacji który emulowałby lepsze karty graficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Googlowałem trochę i ludzie mieli

Dnia 26.01.2010 o 19:50, nolif3r napisał:

podobny problem, i dostawali odpowiedź, że coś się mogło spalić. W moim wypadku, komputer
udaje się uruchomić w trybie awaryjnym, i działa ''normalnie''. Więc, mam nadzieję, że
nic się nie spaliło. Ktoś wie o co chodzi?


Ja dodam jeszcze od siebie, że jak porady mojego przedmówcy nie zadziałają, to przeinstaluj sterowniki od karty graficznej. Bo skoro monitor się wygasza to mogą być jakieś problemy.

Zobacz też Everestem, czy żaden element Twojego komputera się nie przegrzewa w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:54, szypek26 napisał:

Kasperski, oczywiście - skurczybyk razem ze sobą (podczas deinstalki) zabrał stery do
myszy. Miałem podobny problem. Musisz zainstalować sterowniki do myszy ze strony producenta.


Dzięki :), ale na już wczoraj sobie poradziłem, a było późno i nie napisałem o tym na forum.

Udało mi się dojść do menadżera urządzeń za pomocą klawiatury(nie takie trudne :)) i ustalić, że wystąpił błąd, który oznaczał jak przeczytałem na stronie microsoftu, błąd w rejestrze ze sterami i trzeba je wszystkie totalnie usunąć(od myszki) i wgrać jeszcze raz. Ale to nie pomogło. Na szczęście był tam też inny sposób, który podejrzewałem, że pomoże, czyli uruchomienie ostatniej dobrej konfiguracji, i pomogło. Straciłem co prawda profil z gadu gadu najważniejszy, ale z pomocą przyszedł archive.db Tools i odzyskałem dane, myszka działa i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wystąpił nowy problem. Jak mówiłem podczas dezinstalacji Kasperskiego komp się zawiesił i ostatnia dobra konfiguracja cofnęła tylko zmiany w rejestrze. A antyvir wygląda tak, że wszystkie okienka z niego są prawie całkowicie białe, tylko pozostały jakieś szczątkowe zarysy wyglądu, oczywiście jak klikam na ślepo, to wydaje się, że wszystkie funkcje działają, jednak w żadnym okienku programu nic nie widać. Są tylko białe pola.
I teraz pytanie:
czy próbować odinstalować jeszcze raz Kasperskiego czy jakimś programem usnąć pozostałości, także z rejestru. jest jeszcze opcja napraw, ale nie wiem naprawdę czy podziała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje pomocy..
mam taki problem, wymienilem karte graficzna procesor i zasilacz
wszystko smiga naprawde swietnie, w MW2 mam maksymalna ilosc FPS na maksymalnych detalach
problem jest tutaj : po 5 czasem po 10 a czasem po 15 minutach, zatrzymuje sie obraz,dzwiek totalnie wszystko,
a komputera nie da rady zresetowac ani wylaczyc ( tylko z tylu z guzika od zasilacza )
chciałbym dowiedzieć się w czym tkwi problem, czy inne podzespoły nie daja rady ?
z everesta zrobilem raport i wyglada on tak :

Komputer:
-Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI
-System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium
-Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 2

Płyta głowna :
-Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9 x 352)
- Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-S2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
-Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31
-Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
-DIMM1: OCZ OCZ2V8002G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)
-DIMM3: OCZ OCZ2V8002G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)
-Typ BIOS''u Award Modular (01/02/08)

Ekran:
-Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 285 (1024 MB)
-Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 285 (1024 MB)
-Akcelerator 3D nVIDIA GeForce GTX 285
-Monitor SyncMaster P2270/P2270G,SyncMaster Magic P2270G(Digital) [NoDB] (H9MSA07237)

mam nadzieje ze to chyba wszystko..

Prosze o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 14:26, the_bishop napisał:

....


1. Procesor kręcony, może się przegrzewa?
2. jak temperatury na kartach graficznych?
3. jaki masz zasilacz?

PS miałem tak osobiście w jednej grze okazał się problem z dyskiem twardym (problemy takie same freez zapętlenie dźwięku przeniosły się na windows dysk się wykańczał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor niepodkręcany
2. nie jestem pewien jak to sprawdzić, ale tez na początku myślałem ze karta ma za cieplo wiec otworzyłem komputer i puściłem duzy domowy wiatrak i ciągle działo się to samo
3. Zasilacz 600W nox urano

PS: mam jeden dysk ( 273 gb wolnych z 465 gb )

PS 2 : dodam tez ze gram W World OF Warcraft gdzie nie ma takich bajerow jak w MW2 i moge grac i grac i grac i wszystko jest w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta graficzna to referent czy jest fabrycznie podkręcona? niektóre gry wysiadają przy podkręconych grafach.
Miałem bardzo podobny problem z moim HD 3870, po obniżeniu taktowania do referencyjnego wszystko smigało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A próbowałeś uruchamiać MW2 na nieco niższych detalach? Może w twojej wersji sterowników Nvidia coś skaszaniła i któryś z efektów graficznych powoduje zwisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej.

wstyd się przyznać, ale mam problem z właściwym podłączeniem dysku i zainstalowaniem na nim systemu...
próbowałem na parę sposobów, najpierw z aktualną konfiguracją [tj. do dwóch, z których korzystam podpinałem trzeci], później podłączałem tylko nowy dysk. za każdym razem ten sam problem. w biosie dysk jest widoczny, ale podczas dalszego uruchamiania pojawia się komunikat, że nie ma podłączonego żadnego dysku.
co więcej, teraz bios nie widzi też napędu. :/
próbowałem się nawet posiłkować instrukcją obsługi płyty głównej, nic z tego nie wychodzi.
jednak to, co jest najlepsze, to nielogiczność [wg mnie] w konfiguracji biosu na jakiej aktualnie pracuję [i którą sam wprowadziłem wieki temu...]. widać to na 2 i 3 zdjęciu.
na 1 zdjęciu powinna być taka różnica, że WD 500GB jest podłączony na SATA2 a WD 320GB jest na SATA3, no i jak wspomniałem, aktualnie bios już nie ''widzi'' napędu.
nie muszę chyba mówić, że ta sytuacja niezmiernie mnie irytuje. zawsze ''jakoś'' radziłem sobie sam z moim komputerem, teraz przegrywam na starcie.

moja płyta główna: Asus P5K deluxe. nie wiem, czy reszta specyfikacji jest potrzebna, jeśli tak to na GS''ie można to sprawdzić.

proszę o jakąś pomoc, niedługo nie pozostanie mi nic innego jak wezwać ''speca od komputerów'', czego wolałbym uniknąć z racji zwyczaju niedopuszczania nikogo do mojego sprzętu.

20100128151000

20100128151015

20100128151025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem, ale w Burnout Paradise dzieje sie to samo, i w Sacred tez :/
wszystko na max detalach probowalem

Edit : głownie chodzi mi o to czy tych nowych podzespolow nie oslabiaja te stare ( ram/plyta glowna/dysk twardy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:15, the_bishop napisał:

Edit : głownie chodzi mi o to czy tych nowych podzespolow nie oslabiaja te stare ( ram/plyta
glowna/dysk twardy )


RAM wygląda w porządku, do niego się nie ma co przyczepiać. Dysk i tak ma marginalny wpływ na wydajność. Ale twoja płyta główna to już inna bajka...G31, a do niej podłączony jeden z najmocniejszych C2D. Proponowałbym zaktualizować na niej BIOS, choć gwarancji, że to pomoże, nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc, chce zeby to dzialalo i nie mam zamiaru żeby robić jakieś aktualizacje, zależy mi na jednym, znaleźć w czym tkwi problem. Raz a dobrze wymienić.
płyta głowna jest dosyc stara, wiec jest mozliwosc ze poprostu ona nie jest w stanie nadazyc za tym wszystkim co sie dzieje tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się