PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Na trik ze sprawdzaniem przez aplikacje czy swap jest włączony wystarcza zmontowanie sobie małego pliku na dysku systemowym - w granicach 2mb [minimalny wymagany], wtedy wszystkie sprawdzenia przejdziemy w danej aplikacji.
Dla przykładu przy kompletnie wyłączonym swapie taki Titan Quest też się nie odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na sam pierw:
"Nie, nic nie padło, bo mówiłem ze sprzęt działa. Wywaliłem sterowniki całkowicie, wgrałem nowe, do tego jakies stery dzwieku od M$, skalibrowałem ten mic w sterownikach i działa. NIeaktualne." :P

Dnia 23.01.2010 o 12:41, TetraGramaton napisał:

Sprawdź w mixerze albo gdzieś w ustawieniach głosu czy nie masz przestawionego suwaka
na lewą bądź prawą stronę głośnika.

to było problemem xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 16:41, Pietro87 napisał:

Dla przykładu przy kompletnie wyłączonym swapie taki Titan Quest też się nie odpali.

Tylko, że tak napisanych aplikacji (na pewno zostały tak napisane by możliwie szybko działały z małą ilością pamięci, więc jakoś pewnie wspomagają system w zarządzaniu pamięcią wirtualną) to mały swap może oznaczać gorszą wydajność... Hmm, i tak polecam wyłączenie szczególnie gdy nie używamy aplikacji, które go żądają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich jest raczej mało, jak już wymagają to sprawdzają i rozmiar a wtedy nie ma zmiłuj się (no chyba żeby umieścić swap-a na ramdysku ;), chociaż nie wiem czy Windows to "przełknie" podczas startu, bądź co bądź to dość grymaśny system (zwłaszcza jeśli zależy nam na tym żeby zignorował to czy tamto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 16:06, Neo02 napisał:

czemu co chwile anti wirus pokazuje mi raport że zablokowano próbę włamania na komputer?


A jaki masz antywirus? Może spraw sobie jakiegoś dobrego firewalla? Obowiązkowo jeżeli działasz na systemowym. Najlepszy będzie Outpost Firewall Pro 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:12, Neo02 napisał:

Nortona i co chwila info zablokowano nie dawny atak na komputer


Sprawdź czy jakiś program w tle nie łączy się ciągle z internetem. Jeśli używasz programów P2P to jest to normalne, że od czasu do czasu taki komunikat wyskoczy. Możliwe też ze masz jakieś trojany i programy szpiegujące na komputerze.
Poza tym to chyba dobrze, że zablokowano próbę włamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:12, Neo02 napisał:

Nortona i co chwila info zablokowano nie dawny atak na komputer


Ja używałem programów P2P na Nortonie 2009 i nigdy mi taki komunikat nie wyskoczył właśnie przez takie programy. Podstawa to mieć dobrego firewalla, a słyszałem, że ten Nortonowski nie jest do końca godny zaufania. Radziłbym Ci zainstalować tamten program o którym Ci napisałem we wcześniejszym poście. Co do samego Nortona, to już dawno nie używam tego antywira, bo zamieniłem go na NODA32, który jest jak dla mnie lepszy i mniej zasobożerny. Jeżeli podejrzewasz, że masz jakieś trojany, to najpierw zrób skana w Nortonie, a potem do tego jeszcze w NODzie. Po tych operacjach powinieneś mieć już czystego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z komputerem, a konkretnie ze stacją dysków DVD. Otwieram napęd, po czym natychmiast z powrotem się zamyka. Czasem tak mogę w nieskończoność, zanim w końcu się zatrzyma... Miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 16:37, MSPRISON napisał:

Mam pewien problem z komputerem, a konkretnie ze stacją dysków DVD. Otwieram napęd, po
czym natychmiast z powrotem się zamyka. Czasem tak mogę w nieskończoność, zanim w końcu
się zatrzyma... Miał ktoś podobny problem ?


Albo sama stacja dvd jest uszkodzona albo jakis problem systemowy.
Musialbys sprawdzic dvd w innym komputerze.
Jak w innym komputerze bedzie wszystko OK, to znaczyc bedzie, ze cos z systemem nie tak w Twoim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram się do przesiadki na Win 7 64 i zastanawia mnie, czy moja karta sieciowa raczy poprawnie w nim działać. Zwie się to urządzenie RT2400 Wireless LAN Card i widzę na sieci, że ludzie mają z nią często problemy. na stronie producenta [ http://www.ralinktech.com/support.php?s=1 ] sterowniki do niej kończą się na XP, i stąd pytanie, czy uda się w ogóle to ustrojstwo na nowym systemie w ogóle uruchomić.:> Ew. czy któraś z nowszych wersji(przeznaczona niby do innych kart) pozwoli na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałam od początku stawiany system (XP) i wymieniany procesor. Wszystko instalowałam więc od początku. Mam jednak problem z odtwarzaniem dźwięku... Chodzi o to że odtwarzając multimiedia - wszelkie filmiki, np. z gametrailers, lub z youtube - spowalniają one moją przeglądarkę lub czasami pc (na chwilę) i przede wszystkim dźwięk brzmi jakby był puszczany w zwolnionym tempie. Nie trwa to cały czas, tylko momentami. MP3, dźwięk w grach działa poprawnie. Mam zainstalowane kodeki Ffdshow, SLD Codec Pack oraz AC3 Filter. Wiecie czego może to być wina? Brakuje mi jakichś kodeków? A może te co już mam gryzą się nawzajem? Chociaż wcześniej miałam dokładnie taka samą kombinację i wszystko działało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz 2 problem mam słuchawki i tylko lewą część słyszę a sprawdzałem u kolegi i z obu częściach słychać więc co mam nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 15:20, Neo02 napisał:

a teraz 2 problem mam słuchawki i tylko lewą część słyszę a sprawdzałem u kolegi i z
obu częściach słychać więc co mam nie tak ?

Sprawdź w systemie bo chyba masz suwak do do którejś strony przyciszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się