PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jakiś czas temu musiałem skorzystać z Przywracania systemu (mam Windowsa XP Home) i zauważyłem, że system (a dokładnie autostart) włącza się 2-3 minuty. Włączam PC, pokazuje się pulpit i muszę czekać (najeżdżając na pasek startu pokazuje się klepsydra). Na dodatek zdublowły mi się sterowniki do Sagem 800 (modem dla Neostrady).

Słyszałem o programach pomagających w usuwaniu sterowników do kart graficznych. Jest coś podobnego dla sterowników od tego modemu i sterowników do karty dźwiękowej (mam kartę wbudowaną płytę główną Realteka, w 5 na 10 prób uruchomienia PC nie ma dźwięku)? Czy wystarczy że usunę sterowniki (nawet usunę katalog z nimi) i użyję programu do czyszczenia rejestru jak np. CCleaner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komputerze w ogóle nie działają wejścia USB przednie. Gdy próbuję przez dodawanie sprzętu pisze coś takiego:

"System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pewien problem. Otóż wczoraj wyłączyłem laptopa bezpośrednio przytrzymując przycisk wyłączenia się czyli bez Start>wyłącz komputer itd. Kiedy dzisiaj chciałem włączyć komputer, po ekranie ładowania systemu pojawia się czarny ekran. To samo w przypadku trypu awaryjnego jak i nie. Mój OS to Vista. Myślałem nad sformatowaniem komputera i ponownym wgraniem OS (tym razem Linuxa, gdyż Windowsa już nie posiadam), ale jednak wolałbym tego nie robić, chyba, że będzie to jedyna możliwości. Czekam na propozycje rozwiązania tego problemu i z góry dzięki. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie i nie wiem gdzie je zadać
czy po instalacji świeżego systemu będę miał problemy z grami " Dragon Age "," Mass Effect 2 " i " Assassins Creed 2 "? - chodzi mi o ponowną instalacje tych gier i sejvy do AC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 22:46, TheKolumb napisał:

Cześć, mam pewien problem ...


Jaki to laptop? Jak miałeś system oryginalny od nowości to możesz przywrócić recovera z dysku - ale to kasuje wszystkie dane.

Jednak jeśli nie chcesz kasować systemu to przy uruchamianiu komputera wciskaj F8, gdy pojawi się menu, spróbuj wybrać "Ostatnia dobra znana konfiguracja" czy coś takiego. Czasami to pomaga. Jeśli to Vista to powinna być jeszcze opcja Napraw - też warto sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2010 o 01:01, Taikun napisał:

Jaki to laptop?

Jakaś Toshiba, nie znam dokłądnego modelu.

Dnia 06.06.2010 o 01:01, Taikun napisał:

Jak miałeś system oryginalny od nowości to możesz przywrócić recovera
z dysku - ale to kasuje wszystkie dane.

Właśnie to chcę obejść.

Dnia 06.06.2010 o 01:01, Taikun napisał:


Jednak jeśli nie chcesz kasować systemu to przy uruchamianiu komputera wciskaj F8, gdy
pojawi się menu, spróbuj wybrać "Ostatnia dobra znana konfiguracja" czy coś takiego.
Czasami to pomaga. Jeśli to Vista to powinna być jeszcze opcja Napraw - też warto sprawdzić

Dobra, dzięki za pomoc, jutro przetestuję to wszystko. Tymczasem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 00:55, lis_23 napisał:

Mam takie pytanie i nie wiem gdzie je zadać
czy po instalacji świeżego systemu będę miał problemy z grami " Dragon Age "," Mass Effect
2 " i " Assassins Creed 2 "? - chodzi mi o ponowną instalacje tych gier i sejvy do AC2.


Gry oczywiscie instalowane na innej psrtycji niz systemowa ?
Jezeli tak to po swiezej instalacji systemu gry uruchamiasz z ikonki w folderze z gra.
Moze sie okazac, ze brakuje save i te trzeba sobie skopiowac z partycji systemowej jezeli tam sa zapisywane.
Przewznie sa w folderze moje dokumenty i czasami jako ukryte.
Czasem zdarza sie, ze po zmianie systemu trzeba dograc physix lub openall.

Ogolnie 99% gier pracuje normalnie po zmianie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2010 o 11:45, Misquamaqus napisał:


Gry oczywiscie instalowane na innej psrtycji niz systemowa ?
Jezeli tak to po swiezej instalacji systemu gry uruchamiasz z ikonki w folderze z gra.
Moze sie okazac, ze brakuje save i te trzeba sobie skopiowac z partycji systemowej jezeli
tam sa zapisywane.
Przewznie sa w folderze moje dokumenty i czasami jako ukryte.
Czasem zdarza sie, ze po zmianie systemu trzeba dograc physix lub openall.

Ogolnie 99% gier pracuje normalnie po zmianie systemu.


Gry są zainstalowane na partycji systemowej / C: /,niestety a system będzie wgrywany na inny dysk / obecny jest uszkodzony / - chodzi mi przede wszystkim o te funkcje EA przy ponownej instalacji gry / np.Mass Effect 2 i cerberus / oraz o save do Assassins Creed 2 które są na serwerach Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PILNA SPRAWA

Mimo faktu, iż konto administratora jest chronione hasłem, a gościa włączone, to przy uruchamianiu komputera nie wyświetla się panel wyboru użytkowników - od razu włącza się konto administratora.
Jak można to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam problem z kompem rodziców a mianowicie w dniu wczorajszym wyłączyła mi się bestia. Po ponownym włączeniu na monitorze info „VGA no signal” więc myślę sobie chyba grafika się posypała. Rozkręciłem kompa, podociskałem wtyki i nic. Nie znam się na tym ale chyba to karta graficzna. I w związku z powyższym mam kilka pytań. Karta graficzna to F60VGA000751 G FX5200 128MB DDR TV
Czy mam racje? Jeśli waszym zdaniem nie to co może być?
Jaką inną kartę mogę zakupić do płyty głównej MSI KT4AV KT400A/DDR/6CH/133? (komputer służy rodzicom do neta, zdjęć, od czasu do czasu jakiś filmik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 12:41, Shudo napisał:

Czy mam racje? Jeśli waszym zdaniem nie to co może być?

kabel między kartą graficzną a monitorem, płyta główna (wątpliwe)

Dnia 07.06.2010 o 12:41, Shudo napisał:

Jaką inną kartę mogę zakupić do płyty głównej MSI KT4AV KT400A/DDR/6CH/133? (komputer
służy rodzicom do neta, zdjęć, od czasu do czasu jakiś filmik)


najpierw pożycz od kumpla kartę i sprawdź czy to na pewno to padło.

Z tego co widzę na płycie jest gniazdo AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień temu piorun uderzył mi w kompa. Spalił się zasilacz (400w)i modem. Zasilacz wymieniłem na 350w i od tamtego czasu dysk co jakiś czas wydaje dźwięki, jakby się restartował. Następnie wszystko się zacina i zazwyczaj pojawia się niebieski ekran z informacją o zrzucaniu pamięci fizycznej. Pozostaje restart, po którym system nie zawsze się załaduje, gdyż brakuje mu jakiś plików systemowych, muszę robić formata (nawet w trybie awaryjnym się nie da), przez ostatni tydzień miałem ich już 5...
Ktoś wie o co może chodzić? Czy może być tak, że zasilacz jest za słaby? IMO te 50w nie robi zbytniej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szajs, mozliwe ze poprzedni tez takim byl, skoro zwykla burza go zabila ;-) Takie cos moze spalic czesc, a nawet cala plyte i podlaczone do niej podzespoly. Podaj ile mozesz wydac.
Np. z tej listy zobacz:

http://www.esc.pl/index.php?cPath=142&page=1&sort=2a

amacrox, tacens, antec, fortron i tagan (z tych tanszych, ale nie syfiastych)

Jakbus mial ok. 200zl do wydania, to mozesz kupic cos co starczy do lepszego sprzetu niz masz obecnie (info z Twojego GS''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się