PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam kamerkę Creative Webcam Ultra Live!. Niestety po pewnym czasie obraz wygląda jakby... patrząc przez różowe okulary. Chodzi o to, że cały obraz wygląda właśnie jakby patrzeć przez różowe szkło - co dziwne malutki pasek na dole przetwarzanego obrazu pozostał w niezmienionych barwach. I nie - nie zrobiłem tego programowo. Co może być przyczyną tak dziwnego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:17, Dincooo napisał:

Mam kamerkę Creative Webcam Ultra Live!. Niestety po pewnym czasie obraz wygląda jakby...
patrząc przez różowe okulary. Chodzi o to, że cały obraz wygląda właśnie jakby patrzeć
przez różowe szkło - co dziwne malutki pasek na dole przetwarzanego obrazu pozostał w
niezmienionych barwach. I nie - nie zrobiłem tego programowo. Co może być przyczyną tak
dziwnego problemu?

uszkodzenie czujnika cmos lub przewód usb może nie łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam taki dość dziwny problem z pewnym programem p2p, mianowicie, w trakcie pobierania przerwało mi neta, i wiadomo- ściąganie. Chciałem więc usunąć niepełne pliki i mi coś takiego wyskakuje... co mam robić??

20080615235253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 23:52, lukesky16 napisał:

hej mam taki dość dziwny problem z pewnym programem p2p, mianowicie, w trakcie pobierania
przerwało mi neta, i wiadomo- ściąganie. Chciałem więc usunąć niepełne pliki i mi coś
takiego wyskakuje... co mam robić??


Wystarczy restart systemu lub wejdz w menadzera zadan i w zakladce "aplikacje" usun/wylacz ten plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 00:08, Misquamaqus napisał:

> hej mam taki dość dziwny problem z pewnym programem p2p, mianowicie, w trakcie pobierania

> przerwało mi neta, i wiadomo- ściąganie. Chciałem więc usunąć niepełne pliki i mi
coś
> takiego wyskakuje... co mam robić??

Wystarczy restart systemu lub wejdz w menadzera zadan i w zakladce "aplikacje" usun/wylacz
ten plik.


Hehe tylko że ten plik nie jest pełny więc nie można go włączyć bądź wyłączyć, i nie jest w ogóle uruchomiony bo go sie uruchomić nie da. Sprawa wygląda tak: to tak wygląda jakby ten plik sie instalował bądź był włączony ale nie jest, bo a) nie włączałem go i b) nie można go włączyć bo jest niepełny. Skasowanie kończy się komunikatem- patrz poprzedni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi wytlumaczyc prostym jezykiem o co chodzi z timingami w pamieci RAM ? wiem ze jest to jakies opuznienie.Tu mam zdanie ktorego nie rozumiem: "pracy modułów to 1333 MHz przy opóźnieniach 9-9-9-24" no i nie rozumiem tych opuznien ,co oznaczaja poszczegolne liczby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 18:15, Misquamaqus napisał:

Problemu nie bedzie z uruchomieniem coolerkow tylko z ich obrotami.
Jak je podepniesz do gniazdek na mobasie a tam nie bedzie mozliwosci regulacji obrotow
to te coolerki beda pomykac na maxymalnych obrotach a to jest glosne. Jak kupisz sobie
przejsciowke molex/wentylator co by wykorzystac 5 volt to te coolerki beda pracowaly
wolniej, ale cichutko i wedlug mnie wystarczajaco wydajnie.
Najwazniejsze jest wymuszenie obiegu powietrza w obudowie.


Najbardziej to ja martwie się tym ze nie bede miał to czego podpiąć na mobo tylnego wentylatora, bo o ile wiem ze przedni podpene do mobo bo jest tam wejscie to z tylnym jest taki problem ze moe nie byc do czego go podpiac.....
Chyba dobrym wyjsciem bedzie kupić tą przejściówkę, zapytam sie o nią w sklepie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 23:52, lukesky16 napisał:

hej mam taki dość dziwny problem z pewnym programem p2p, mianowicie, w trakcie pobierania
przerwało mi neta, i wiadomo- ściąganie. Chciałem więc usunąć niepełne pliki i mi coś
takiego wyskakuje... co mam robić??

Użyj programu delete doctor.
http://programy.pcworld.pl/pc/programy/6199/Delete.Doctor.2.1.html.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem już te kartę ( http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-611 ) i niby jest ok. Sterowniki są własciwe (wyszła specjalna wersja do tej karty) i pisze że mam Pixel Shaders 4.0 i Vertex Shaders 4.0. Jednak gdy chciałem zainstalowac gre ,,Two Worlds" tester wykazał że Pixel Shaders mam w wersji 3.0 :( czuje sie oszukany. Co ś jest nie tak i sie zastanawiam czy Vertex Shaders 4.0 i Pixel Shaders 4.0 występują tylko na Viście z DX10. Dlaczego na moim XP prof. mam taki problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 21:22, Piwomaniak napisał:

Witam. Kupiłem już te kartę ( http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-611 )
i niby jest ok. Sterowniki są własciwe (wyszła specjalna wersja do tej karty) i pisze
że mam Pixel Shaders 4.0 i Vertex Shaders 4.0. Jednak gdy chciałem zainstalowac gre ,,Two
Worlds" tester wykazał że Pixel Shaders mam w wersji 3.0 :( czuje sie oszukany. Co ś
jest nie tak i sie zastanawiam czy Vertex Shaders 4.0 i Pixel Shaders 4.0 występują tylko
na Viście z DX10. Dlaczego na moim XP prof. mam taki problem???


http://pl.wikipedia.org/wiki/Shader

Shadery 4.0 = DirectX 10 czyli Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem przy max detalach parę minut na very high w G3 i UT III parę godzin (dało się grać, ale grafika była kiepska) . Czy nie zaszkodziło to mojej karcie graficznej chociaż trochę? Karta graf. w opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

Grałem przy max detalach parę minut na very high w G3 i UT III parę godzin (dało się
grać, ale grafika była kiepska) . Czy nie zaszkodziło to mojej karcie graficznej chociaż
trochę? Karta graf. w opisie.

jeśli jej nie podkręcałeś to napewno nie, a gdyby jednak zaszkodziło to pojawiły by się błędy w wyświetlaniu grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 21:51, sig. napisał:

jeśli jej nie podkręcałeś to napewno nie, a gdyby jednak zaszkodziło to pojawiły by się
błędy w wyświetlaniu grafiki

Nie podkręcałem, a błędów nie ma żadnych.
Skoro już się pytam, a Ty jesteś, to jak grałem w Unreala 2004 demo w multi to jeden gracz zaczął coś wrzeszczeć "ffs hackers!" i "f**king hackers!" . Przeskanowałem i nic nie było, więc co miał na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

> jeśli jej nie podkręcałeś to napewno nie, a gdyby jednak zaszkodziło to pojawiły
by się
> błędy w wyświetlaniu grafiki
Nie podkręcałem, a błędów nie ma żadnych.
Skoro już się pytam, a Ty jesteś, to jak grałem w Unreala 2004 demo w multi to jeden
gracz zaczął coś wrzeszczeć "ffs hackers!" i "f**king hackers!" . Przeskanowałem i nic
nie było, więc co miał na myśli?

przeważnie krzyczą tak ci którym nie idzie gra:P na oficjalnych serwerach raczej ciężko przetrwać cheaterom(bany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Uruchamiam komputer i włączam sobie radio internetowe i po jakimś czasie (godzina) wyłącza mi się komp... Zasilacz wymieniłem na nowy(600W aktywny) i dalej to samo. A i jeszcze sprawdzałem w gniazdku napięcie to się okazało, że są skoki napięcia. Powinno być 230V a jest nieraz w granicach 205V. Czy to może być przyczyną tego? I jeszcze jedno. Jak nie włączam radia internetowego to komp się nie wyłącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 09:02, Logan10 napisał:

Czy ktos moze mi wytlumaczyc prostym jezykiem o co chodzi z timingami w pamieci RAM ?
wiem ze jest to jakies opuznienie.Tu mam zdanie ktorego nie rozumiem: "pracy modułów
to 1333 MHz przy opóźnieniach 9-9-9-24" no i nie rozumiem tych opuznien ,co oznaczaja
poszczegolne liczby ?


Jeśli sie nie myle to w biosie mozesz tak tuningować ramy (nie w każdej płycie głównej). No więc tak
Te liczby oznaczają czasy przesyłania danych w kościach ram.

aktywacja wiersza T(RCD) aktywacja kolumny T (CAS) odczyt T (RP) deaktywacja wiersza.

tak w kolejności (aktywacja wiersza to 1 liczba, kolumny to 2 liczba itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema!
Mam mały problem ze sprzętem, otóż mam od niedawna dysk twardy Maxtor 6Y120LO no i jestem przerażony... Dysk podczas pracy wydaje cholernie denerwujące odgłosy (chrupanie, trzeszczenie... ) i z tego co przeczytałem w internecie to normalne! Jednak ja od mojego HDD wymagam przedewszystkim ciszy podczas pracy! wydajność, szybkość, awaryjność traktuje już mniej znacząco chodz w cale nie twierdzę że wogóle nie.
Zastanawiam się nad wyciszeniem go programem AMSET, lecz nigdzie nie mogę znaleść strony z której można go pobrać... Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak używać tego programu i dać linka z adresem do pobrania? Byłbym bardzo wdzięczny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu typowo do zadawania pytań w związku z kupnem sprzętu więc pytam tutaj :)

Co powiecie o opłacalności tych dwóch zestawów?
Ten pierwszy byłby dla mojego szwagra, a drugi dla mnie

20080617164542

20080617164644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 16:47, Deejay napisał:

Nie znalazłem tematu typowo do zadawania pytań w związku z kupnem sprzętu więc pytam
tutaj :)

Co powiecie o opłacalności tych dwóch zestawów?
Ten pierwszy byłby dla mojego szwagra, a drugi dla mnie

podejrzewam że lepszą odpowiedź znajdziesz tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&tpage=1492. Co do zestawów to w 2 komputerze jest kiepska karta graficzna, zaś kompy z *marketów zwykle mają marny któryś komponent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się