PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2008 o 13:56, mobtel napisał:

Człowieku żyjże z czego żyjesz, nic nie pisałem!

a no LatAid ok to on ma kompa od kolegi :P no co... duzo was tu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 16:53, sig. napisał:

Być może masz pamięć RAM uszkodzoną. Ściągnij memtest, nagraj na płytę (nie kopiuj pliku,
tylko wskaż go jako źródło, w programie do nagrywania powinna być opcją nagraj płytę
z obrazu (to właśnie z niej trzeba skorzystać)) i uruchom z niej kompa


Zapuściłem memtest i nic nie wykrył...

"Błąd aplikacji ISASS.EXE pamięć nie może być "read" ...." - dalej występuje...

Jakaś inna rada? Możliwe, że odnosi się to do pamięci karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, problem z kompem został rozwiązany. Ale nie dlatego że instalowałem drivery na kompa tylko brat wyciagnął biały kabel od monitora (mam niebieski i jakiś biały) i omg, komp ożył! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 20:15, LastAid napisał:

Lol, problem z kompem został rozwiązany. Ale nie dlatego że instalowałem drivery na kompa
tylko brat wyciagnął biały kabel od monitora (mam niebieski i jakiś biały) i omg, komp
ożył! :D

dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem wygląda następująco:
Wymieniłem kartę graficzną z ati radeon 9600 pro na geforce 6600gt (agp), zasilacz z deer 200W na Be Quiet Strange Power 450W i zamontowałem 1gb ram (333mhz) po czym po zainstalowaniu sterowników do katry graficznej. System uruchamia się po czym na monitorze pojawia się czarny ekran oraz napis "no signal". Testowałem już forceware w wersjach 163.75 / 175.16 / 97.52 / 100.65 / 160.04 oraz omega drivers 116925 i zawsze pojawia się ten sam błąd.

Mój config -
Płyta główna ECS K7VTA3
Grafika GeForce 6600gt (agp)
1gb RAM
Zasilacz Be Quier Strange Power 450W
Procesor AMD athlon XP 1800+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:41, adi54 napisał:

Jak mogę bezpiecznie usunąć stare stery do karty graf. by wgrać nowsze? (ati)


musisz odisntalowac je w dodaj usun programy w panelu sterowania a pozniej zainstalowac nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:41, adi54 napisał:

Jak mogę bezpiecznie usunąć stare stery do karty graf. by wgrać nowsze? (ati)

Do tego co podał MLODY2K6 dodam, że jeszcze musisz usunąć cały folder z byłymi sterami.

A tu tak profesjonalniej:
Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/Driver.Cleaner.Professional.1 .5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.

Z tematu o kartach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się dzieje coś mega-dziwnego. Co jakiś czas zanika mi połączenie z Internetem. Żeby było śmiesznie, nie da się go przywrócić w żaden sposób, jedynie poprzez wyłączenie całego komputera, łącznie z listwą (do której jest podpięte wszystko). Sam restart nie pomaga. A połączenie powinno być, bo modem wskazuje że wszystko jest ok i działa. Próbowałam już zmieniać sieciówkę, podłączać modem do innej listwy i jest bez zmian. Próbowałam też w panelu sterowania wyłączyć połączenie i włączyć ponownie. Niestety bez skutku. Jeszcze się nie spotkałam z taką usterką.
Czy to może być wadliwy modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 16:03, azure83 napisał:

U mnie się dzieje coś mega-dziwnego. Co jakiś czas zanika mi połączenie z Internetem.
Żeby było śmiesznie, nie da się go przywrócić w żaden sposób, jedynie poprzez wyłączenie
całego komputera, łącznie z listwą (do której jest podpięte wszystko). Sam restart nie
pomaga. A połączenie powinno być, bo modem wskazuje że wszystko jest ok i działa. Próbowałam
już zmieniać sieciówkę, podłączać modem do innej listwy i jest bez zmian. Próbowałam
też w panelu sterowania wyłączyć połączenie i włączyć ponownie. Niestety bez skutku.
Jeszcze się nie spotkałam z taką usterką.
Czy to może być wadliwy modem?


A sieciówke na co masz USB ,PCI ?
Miałem coś podobnego tyle że wystarczył restart bez listwy.W moim wypadku musiałem wumienić karte z USB na PCi i jest teraz dobrze , sa jakieś błędy ? Aha i czy masz wszystko dobrze skonfigurowane w połączeniach sieciowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 16:58, azure83 napisał:

Sieciówkę mam na PCI. Błędów żadnych nie wykazuje. A konfiguracja jest automatyczna.


Zgłaszałaś problem do pomocy technicznej dostawcy internetu ? może to coś od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 17:08, Logan10 napisał:

Zgłaszałaś problem do pomocy technicznej dostawcy internetu ? może to coś od nich.

Chyba tylko to mi zostaje. W każdym razie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Poprzestawiałem coś w przeglądarce (IE) i jak wchodzę ponownie na swoją pocztę po automatycznie uruchamia się moje konto, nie prosząc o hasło. Jak to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:11, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie:
Poprzestawiałem coś w przeglądarce (IE) i jak wchodzę ponownie na swoją pocztę po automatycznie
uruchamia się moje konto, nie prosząc o hasło. Jak to wyłączyć?


Bo pewnie włączyłeś zapamiętywanie hasła jak się nie mylę ,jest to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:58, Logan10 napisał:

Bo pewnie włączyłeś zapamiętywanie hasła jak się nie mylę ,jest to możliwe ?


Nie. Przestawiłem tylko dni trzymania historii. Ale mój system nawala już od dłuższego czasu, a na dodatek teraz cały czas pyta czy włączyc autouzupełnianie formularzy w wyszukiwarce. Szału można dostac. Odznaczyłem opcję zapamiętywania haseł, wyczyściłem historię itp. Niestety, nic nie pomaga. No trudno. Coś mi się wydaje, że tylko format pomoże. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie :))

jak włożyc wiatraczek do 775 ?? tj naklejką INTEL do dołu czy to obojętne ?

]..........{
]INTEL...{ << procesor
] ..........{
]..........{
]..........{
płyta głowna
tak ?

i jak juz go włoze to mam przekręcac coś o 90* czy to wtedy sie przerkęca jak chce wyjąc ??

prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy montujesz wiatrak to bez roznicy w jakeij pozycji jest znaczek. Zakladasz na gniado a zapinki wokolo wciskasz do srodka. zeby je zdjac trzeba bedzie je przekrecic o 90 stopni i wtedy zejdzie. podczas montowania nic sie nie przykeca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze jestes.. mam nastepny problem kupiłem mode coma feel 3 500 w.. 24 piny juz włozyłem w płyte główną foxconn p35-a-s jesszcze mi zostało 6 pinowe od procka zasiłke.. ale patrze i nie mam wtyka 6 pinowego od feela... mam coś tam podłączyc ?? czy zostawic to.. ??

mam 4 pinowe jeszcze wtyk od zasiłki moge jego tam włożyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się