PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2010 o 11:19, ISAMU napisał:

Prawdopodobnie bateria z płyty głównej będzie do wymiany.


Od tego planowałem zacząć, bo pare złotych na baterię to nie jest kasa, wiec nie szkoda ;]. Ale takie objawy w przypadku padniętej baterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 17:05, White_Eagle napisał:

Mam problem z komputerem. Zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej i po ponownym
uruchomieniu obraz jest zniekształcony. Co mam robić ? Proszę o pomoc?


Co to za karta ?..... ati rage pro ? :)))
Fotka w rozdzielczosci jakiej ?
To mi zajmuje 1/50 ekranu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 17:20, Misquamaqus napisał:

> Mam problem z komputerem. Zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej i po
ponownym
> uruchomieniu obraz jest zniekształcony. Co mam robić ? Proszę o pomoc?

Co to za karta ?..... ati rage pro ? :)))
Fotka w rozdzielczosci jakiej ?
To mi zajmuje 1/50 ekranu :)))


Zdjęcie musiałem zmniejszyć.
Wyrzuciłem nowe sterowniki i zainstalowałem stare i jest już normalny obraz.
Moja karta to GF 7600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM

to jest tak: mam pc w którym jest wifi i on se bierze neta z routera i jest OK, mam drugi pc który ... do którego podłączyłem rj 45 skrosowany (pc-pc) do tego pierwszego pc.. ale neta nie ma ( w tym 2-gim pc )
co robić zły kabel kupiłem ? :/

jak to skonfihurować ?
aha win 7 w obu. :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 18:44, Chester001 napisał:

PROBLEM

to jest tak: mam pc w którym jest wifi i on se bierze neta z routera i jest OK, mam drugi
pc który ... do którego podłączyłem rj 45 skrosowany (pc-pc) do tego pierwszego pc..
ale neta nie ma ( w tym 2-gim pc )
co robić zły kabel kupiłem ? :/

jak to skonfihurować ?
aha win 7 w obu. :(:(

No więc tak... Po primo musisz na tym kompie z wi-fi wejść do ustawień sieciowych czyli Panel sterowania->Sieć i internet->Centrum udostępniania->Zmień ustawienia karty sieciowej. Tam wybrać kartę Wi-Fi->właściwości, zakładka udostępnianie i zaznaczyć pierwsze pole(jpg). Nie gwarantuje że pójdzie, możliwe że trza będzie ustawić IP Statyczne i (jeśli masz) ustawić firewall.

20101031191836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie trzeba będzie ustawić IP i bramę statycznie, i zrobić to trzeba nie w ustawieniach karty bezprzewodowej, tylko tej, przez którą net ma być udostępniany, czyli przewodowej. Więcej nie powiem - nigdy się w to nie bawiłem, bo rozwiązanie jest mało praktyczne (konieczność działania komputera 1 żeby był net był na 2) a i kombinowania sporo. Spróbowałbym raczej podłączyć 2 komputer do routera jakoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:00, rob006 napisał:

Zdecydowanie trzeba będzie ustawić IP i bramę statycznie, i zrobić to trzeba nie w ustawieniach
karty bezprzewodowej, tylko tej, przez którą net ma być udostępniany, czyli przewodowej.
Więcej nie powiem - nigdy się w to nie bawiłem, bo rozwiązanie jest mało praktyczne (konieczność
działania komputera 1 żeby był net był na 2) a i kombinowania sporo. Spróbowałbym raczej
podłączyć 2 komputer do routera jakoś...

Thx za poprawkę, nie sprecyzowałem:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 17:05, White_Eagle napisał:

Mam problem z komputerem. Zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej i po ponownym
uruchomieniu obraz jest zniekształcony. Co mam robić ? Proszę o pomoc?


Do twojej karty graficznej raczej nie nadają się najnowsze sterowniki.
Poza tym to po screenie zdaje mi się, że sterowniki ci się źle zainstalowały, albo nie zainstalowały. jak tak mam czasami przy instalacji sterów pod ATI, że dopiero za drugim razem dobrze mi się zainstalują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 21:11, Chaos napisał:

Do twojej karty graficznej raczej nie nadają się najnowsze sterowniki.
Poza tym to po screenie zdaje mi się, że sterowniki ci się źle zainstalowały, albo nie
zainstalowały. jak tak mam czasami przy instalacji sterów pod ATI, że dopiero za drugim
razem dobrze mi się zainstalują.


Z tego co pamiętam sterowniki były z 25.10.2010 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem, a właściwie pytanie. Powinienem chyba raczej do tematu "upragde".
Więc, mam pewien program, który mi się troche tnie przez dużą ilość "wtyczek" używanych przez program i jak mogę podkręcić RAM żeby był wydajniejszy? Lub jak moge zmniejszyc wykorzystanie RAM-u? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 22:45, T-Tronix napisał:

Problem, a właściwie pytanie. Powinienem chyba raczej do tematu "upragde".
Więc, mam pewien program, który mi się troche tnie przez dużą ilość "wtyczek" używanych
przez program i jak mogę podkręcić RAM żeby był wydajniejszy? Lub jak moge zmniejszyc
wykorzystanie RAM-u? ;>


Podkręcić RAM się da, ale zalicza się to do czynności nieprzynoszących zbytniego rezultatu.
A co do zmniejszenia zapotrzebowania na pamięć:
a) start->uruchom->msconfig->usługi, odsłaniasz też te od Microsoftu. I wyłączasz z połowę. Z tym że nie na ślepo, poczytaj sobie w google które nie są ci potrzebne. Poza tym ściągnij sobie CCleaner i wejdź w zakładkę narzędzia->autostart. Wyłącz wszystkie komunikatory i inne dziwadła, które tylko zżerają pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:00, rob006 napisał:

Zdecydowanie trzeba będzie ustawić IP i bramę statycznie, i zrobić to trzeba nie w ustawieniach
karty bezprzewodowej, tylko tej, przez którą net ma być udostępniany, czyli przewodowej.
Więcej nie powiem - nigdy się w to nie bawiłem, bo rozwiązanie jest mało praktyczne (konieczność
działania komputera 1 żeby był net był na 2) a i kombinowania sporo. Spróbowałbym raczej
podłączyć 2 komputer do routera jakoś...

to co... mam dokupić sobie wifi ?
bo mi to nie robi że pc 1 chodzi bo on bierze 20-30W prądu.
na razie zobacze czy to co zrobiłem powyżej w poście zadziała.. jak zadziala a mam nadzieje że tak.. heh.. to już bedzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem. Co jakiś czas system na chwilę się zacina, ekran gaśnie, za chwilę wszystko wraca do normy i wyskakuje dymek z info, że "Sterownik ekranu przestał działać, ale już odzyskał sprawność". Ktoś wie od czego to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 08:33, barth89 napisał:

Mam taki mały problem. Co jakiś czas system na chwilę się zacina, ekran gaśnie, za chwilę
wszystko wraca do normy i wyskakuje dymek z info, że "Sterownik ekranu przestał działać,
ale już odzyskał sprawność". Ktoś wie od czego to może być?

proste ;)
zainstaluj nowe sterowniki od grafy ( stare wpierw wywal)
ewentualnie jak już zabierzesz się za "sprzątanie" wyczyść w środku PC ;)
możesz też posprzątać pulpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 08:37, Chester001 napisał:

> Mam taki mały problem. Co jakiś czas system na chwilę się zacina, ekran gaśnie,
za chwilę
> wszystko wraca do normy i wyskakuje dymek z info, że "Sterownik ekranu przestał
działać,
> ale już odzyskał sprawność". Ktoś wie od czego to może być?
proste ;)
zainstaluj nowe sterowniki od grafy ( stare wpierw wywal)
ewentualnie jak już zabierzesz się za "sprzątanie" wyczyść w środku PC ;)
możesz też posprzątać pulpit


No komputerze mam idealny porządek, sterowniki nowe instalowane zawsze pierwszego dnia z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków i dokładnym wyczyszczeniem poprzednich i zainstalowaniem nowego DXa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do menedżera urządzeń czy nie ma jakiś uwag
weź płytę z win i przy restarcie weź opcje napraw
masz może wirusa wiec przeskanuj pc
przeinstaluj sterowniki... od grafy ... i od monitora ( np weź z innej strony)
jak dalej bedzie jak jest... ja się poddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się