PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam również dość poważny problem, a więc do rzeczy. Jakiś miesiąc temu komp przy przeglądaniu stron w necie zawiesił się na amen, reset pomógł lecz po paru sekundach od startu systemu zawiesił się ponownie, pamyślałem iż pewnie windows 7 nawalił zrobiłem kompletny format dysku, wgrałem dla pewności starego XP''ka SP2, nie pomogło, wymieniłem również twardziela, efekt ten sam, po pewnym czasie ponownie monitor się wyłączał bądź obraz zastygał, wymieniłem karte grafik GF GTX 460 na dziadka GF 7600 pomogło, przekonany iż jest to karta oddałem ją do serwisu, niestety karta okazała się jak najbardziej sprawna, po ponownym podłączeniu jej błąd powrócił. W tym momencie już nie wiem co może być przyczyna, moja obecna konfiguracja: zasilacz 500W, 4GB DDR3, core i5 750, no i nieszczęsna GTX 460?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 01:17, DarkWolf_PL napisał:

zasilacz 500W


Jaki zasilacz? [pelna nazwa - marka i model]
Mozesz miec nawet dwa kilowatowe, ale jesli beda mialy sprawnosc na poziomie 5%, to beda problemy, to beda za slabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno myszkę Razera Lachesisa 5600DPI i mam z nią problem. Otóż po ok 10 min. grania mysz wogóle nie reaguje. Pomaga odłączenie i podłączenie myszki do portu USB. Sterowniki mam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 08:33, Szczep_NML napisał:

Pomaga odłączenie i podłączenie myszki do
portu USB. Sterowniki mam dobre.


Jeśli kupiłeś ją niedawno, proponuje zwrócić i wybrać coś na porządnym sensorze. Teraz już wiesz, że sprzęt Razera tylko ładnie wygląda.

Problem jest znany, możesz przeinstalować sterowniki, spróbować podłączyć myszkę inny port USB. Warto sprawdzić ją na innym sprzęcie, być może jest po prostu uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 13:17, Peter44 napisał:

Ja mam problem, w mojej myszce gigabyte 8000x nie moge przypisać w grach nic pod wychylanie
w bok rolki.Co mogę zrobić?



Mam myszkę logitecha też nic nie mogę do niej przypisać. Może to tylko pic na wodę? Jeżeli nie, to również jestem ciekawy rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając zainstalowane Win7 PL 64 gdy będę próbował nadpisać MBR płytą z Win7 Eng 32 nic się nie stanie niepożądanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jakiś spory problem. Komp strasznie zwolnił, wina XP 32b zapewne każdy powie bo nie obsługuje mi całego CPU ramu i grafiki, ale wcześniej wszystko śmigało a od niedawna tak powoli wszystko chodzi... o grach nie ma sensu wspominać, chyba, że to, że Medal of Honor mp strasznie długo sie ładuje a jak sie załaduje już w połowie rozgrywki to troche sie laguje. Myślałem, że to jakiś wirus ( nie mam porządnego antywira) to pobrałem kasperskiego Triala i od 23 do 16 robił skanowanie i nic nie znalazł, potem CCleaner czyściłem rejestr i też nic o co może chodzić ? ( win 7 oczywiście 64 zainstaluje jak tylko go będę miał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem...

czy ktoś z wam może mi powiedzieć jak sprawdzić czy w laptopie jest sata 3 czy sata 2 ?
ściągnąłem everesta ale.. on nie odczytuje mojej płyty głównej pisze że nieznane :/
w specyfikacji na pudełku piszę tylko ze mam dysk sata ale jakie konretnie to już nie... :(
pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 13:01, Chester001 napisał:

Problem...

czy ktoś z wam może mi powiedzieć jak sprawdzić czy w laptopie jest sata 3 czy sata 2
?
ściągnąłem everesta ale.. on nie odczytuje mojej płyty głównej pisze że nieznane :/
w specyfikacji na pudełku piszę tylko ze mam dysk sata ale jakie konretnie to już nie...
:(
pomoże ktoś ?

Wpisz model notebooka w google i może na jakieś stronie beda podane dokładne specyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać krok po kroku porady jak sprawdzić czy mój komputer w pełni wykorzystuje swoje podzespoły, czy nic nie zakłóca jego pełnej wydajności? Jakiego programu użyć i jakie wyniki powinien wykazać aby się dowiedzieć, że coś jest nie tak?
Piszę to dlatego, że komputer kupiłem nie tak dawno temu (październik 2010), a wydajność w grach nie jest do końca taka, jakiej oczekiwałem. Fakt, że każdą grę, którą do tej pory zainstalowałem działała całkiem dobrze, ale np taki Assassin''s Creed Brotherhood na wszystkim ustawionym na maks przy rozdzielczości 1600x900 zalicza regularne drobne przycięcia (aczkolwiek grać się da bez większych problemów), a mój komputer znacznie przewyższa zalecaną konfigurację. Ponadto na minimalnych detalach gra często zachowuje się tak samo. Ten test pokazuje, że nawet w wyższej rozdzielczości niż mojej powiniennem mieć średnio 68 FPSów, a minimalnie 53, a u mnie na pewno średnio jest dużo poniżej nawet tych 50...
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Assassins_Creed_Brotherhood-3709/strona/13668.html
Podobnie było np w Black Opsie choć tam każdy miał problem, to obecnie po patchach mój kolega ze słabszym sprzętem ma więcej FPSów niż ja na tych samych ustawieniach.
Kiedyś robiłem testy w 3D Markach i jemu podobnych i moje wyniki punktowe były niższe niż u ludzi, którzy mieli karty pokroju GeForce 8XXX GT.
Mój komputer to:
Phenom II X6 1055t
Gigabyte GTX460 1GB
Gigabyte 870a-ud3
4gb ram
Zasilacz Thermaltake 675W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 14:57, Ambroo napisał:

A sterowniki wszystkie zaktualizowane?

Regularnie wgrywam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Coś jeszcze muszę aktualizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!! Coś mi się zrypało z grafiką i chcę odinstalować i zainstalować stery jeszcze raz, ale nie mogę, bo okienko instalacji mi się nie mieści na ekranie! :/ Po prostu przycisk, który odpowiada za kontynuację instalacji jest poniżej monitora i nijak nie mogę tego przesunąć... Nie mogę zmienić rozdzielczości... Wie ktoś co poradzić?! Jakaś szybka odpowiedź potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2011 o 14:09, Adikarius napisał:

> pomoże ktoś ?
Wpisz model notebooka w google i może na jakieś stronie beda podane dokładne specyfikacje.

wpisywalem, jedynie co sie dowiedziałem to to że ma sata ale jakie nigdzie nie pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 18:15, Chester001 napisał:


> > pomoże ktoś ?
> Wpisz model notebooka w google i może na jakieś stronie beda podane dokładne specyfikacje.

>
wpisywalem, jedynie co sie dowiedziałem to to że ma sata ale jakie nigdzie nie pisze....

Napisz maila do producenta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się