PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mój zasilacz już ledwo się trzyma, więc jestem zmuszony wymienić go na nowy. Obecny zasilacz to 350W, chcę zmodernizować swój komputer dlatego zamierzam kupić zasilacz ok. 550W. Czy macie jakieś propozycje ?

Co myślicie o tym zasilaczu, czy jest odpowiedni i nie spowoduje jakiś uszkodzeń ?
http://allegro.pl/lc-power-550w-wroclaw-i2305571329.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 16:30, White_Eagle napisał:

Mój zasilacz już ledwo się trzyma, więc jestem zmuszony wymienić go na nowy. Obecny zasilacz
to 350W, chcę zmodernizować swój komputer dlatego zamierzam kupić zasilacz ok. 550W.
Czy macie jakieś propozycje ?

Co myślicie o tym zasilaczu, czy jest odpowiedni i nie spowoduje jakiś uszkodzeń ?
http://allegro.pl/lc-power-550w-wroclaw-i2305571329.html


Co do uszkodzeń nie powinien, ale radzę rozglądnąć się za zasilaczem markowym jak Chiftec bądź Thermaltake, żeby uniknąć ew.problemów w przyszłości. Lepiej teraz kupić coś dobrego niż potem doplacać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:12, Nufiko napisał:

Jak dla mnie problem jest typowo sprzętowy i jeśli ustawienia w BIOS i zabawy z pamięciami
nie pomagają to jedyne co pomoże to serwis, chyba że masz części zamienne pod ręką i
po kolei wykluczysz podzespoły.


W takim razie cóż...liczę, że serwis się sprawdzi i rozwiąże, mój problem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 16:46, DracoBart31 napisał:

Co do uszkodzeń nie powinien, ale radzę rozglądnąć się za zasilaczem markowym jak Chiftec
bądź Thermaltake, żeby uniknąć ew.problemów w przyszłości. Lepiej teraz kupić coś dobrego
niż potem doplacać. ;)


Ten będzie lepszy ?
http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-550w-tronie-atx-550-gwr-24-f-vat-i2307508207.html

Zależy mi, żeby zasilacz był w miarę przystępnej cenie, gdyż na inne części potrzebować będę funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2012 o 17:00, White_Eagle napisał:

Zależy mi, żeby zasilacz był w miarę przystępnej cenie, gdyż na inne części potrzebować
będę funduszy.

Nie oszczędzaj na zasilaczu - bez niego najbardziej wypasione części nie pomogą, a jak kiepski zasilacz pieprznie, to będziesz miał po całym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 17:00, White_Eagle napisał:

Ten będzie lepszy ?
http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-550w-tronie-atx-550-gwr-24-f-vat-i2307508207.html

Zależy mi, żeby zasilacz był w miarę przystępnej cenie, gdyż na inne części potrzebować
będę funduszy.

Zasilacz zawsze kupuje się MARKOWY np: XFX/OCZ/CHIFTEC i nie można na nim oszczędzać .
Jeżeli to ma być 550W to:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/
http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/
I nie pisz , że 240zł !. Ten co podałeś w linku , padł by ci po 2tyg. w najgorszym przypadku z tym kilka innych podzespołów.
Zasilacz to rzecz święta w obudowie :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lepiej kupię jakiś markowy, mam złe świadczenia ze słabymi zasilaczami. Kwota 250 zł. nie jest tragiczna, potraktuję ją jako inwestycję :)

Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Cs1.6 . Przeinstalowałem na nowo system , więc musiałem na nowo pobrać cs''a ze steam.
Ustawiłem rozdzielczość 1900x1200 , bo na takiej mi gra chodziło przed instalacją win. mimo , że mam 1680x1050 roz. ekranu. Załączam ss jak to teraz wygląda . Ekran ścięty , nie mam jak wejść w opcje , aby zmienić rozdzielczość , auto select na monitorze nie pomaga , więc już nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc.Dzięki

20120506211041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 01:16, Nufiko napisał:

Wygląda mi to na problem z pamięcią, spróbuj zamienić ram miejscami, sprawdź ustawienia
w bios, lub jeśli komp jest nowy to oddaj na reklamacje do serwisu.

Dzisiaj zaniosłem komputer do serwisu. Podpięli go i na MemTeście wyskoczyły same czerwone diagramy, więc wniosek prosty - RAM walnięty. W środę przyślą mi nowy, co więcej podpinał te same, testowe kości i chodził jak zegarek.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że to nie do końca odpowiedni wątek, ale tutaj też chyba ktoś mi pomoże.
Otóż sprawa wygląda następująco. Chciałbym mieć Wi-Fi w moim domu, jakoż, iż często korzystam z telefonu przebywając na terenie posesji i taka opcja by mi się przydała. Od razu zaznaczam, że nie mam pojęcia jak dokładnie to działa, wiem, że jest router, wysyła sygnał, który potem odbieram na telefonie. Na chwilę obecną mam internet w Neostradzie z modemem ZTE Combo ZXDSL 831All, ale to urządzenie raczej wi-fi nie ma.
Więc teraz pytanie - może ktoś wytłumaczyć, co powinienem kupić, żeby wi-fi mieć? Wiem, to brzmi żałośnie dla kogoś, kto ma o tym pojęcie i to czyta, ale cóż, akurat w tej kwestii jestem ciemną masą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż sprawa jest banalnie prosta i tylko pozornie pogmatwana. Nie będę wnikał i tłumaczył w jaki sposób sygnał jest przekazywany. Musisz posiadać router np. TP-Link, bądź D-Link, ten router kablem podłączonym do modemu łączysz, następnie podpinasz drugim kablem router pod komputer i konfigurujesz ustawienia. Po ustawieniu wszystkiego, będziesz miał sieć wi-fi. Ja osobiście posiadam D-Link''a DIR-300 i jestem z niego bardzo zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:31, CreateYourself napisał:

Ok, wystarczy mi najtańszy TP-Linku, wielkie dzięki, faktycznie, banalna sprawa.


Zwróć jeszcze uwagę, że masz Neostradę, więc router musi mieć wbudowany modem ADSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam router tp link - TL-WR1043ND. Router ten posiada wejście USB i chciałbym do niego podłączyć drukarkę HP desjekt 920c po to by każdy z komputera stacjonarnego czy laptopa mógł sobie drukować. Sprawdziłem na stronie producenta i drukarka jest obsługiwana przez ten router ( http://www.tp-link.com/common/compatible/print-server/). I tutaj mam problem bo router nie chce mi tej drukarki wykryć (Oczywiście drukarka włączona). Czy ktoś ma pomysł jak to skonfigurować i odpalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Oddałem komputer do miejscowego serwisu. Wykluczyli zasilacz ( może sprawdzali napięcie (?) ) i pierw zrzucili wszystko na procesor, a dokładnie na wyschniętą pastę, bo... w HwMonitorze pokazuje po 79 stopni na TMPIN2 i 99% pracy na FANMWP2 (TMPIN2 to nie jest tak w ogóle temperatura mostka? Jeśli tak to dotykałem go ( mostek, jeśli dobrze myślę ma taki duży napis Gigabyte? ) i jest mocno ciepły, ale nie poparzył mnie.). Ale dobra, to oni tam są fachowcami, więc się nie wtrącam. Zmienili pastę, mówią, że temperatura się nie zmieniła, ale w innych programach temperatury są ok. Komputer działał u mnie kilka godzin i znów padł. Dalej mogę go włączać z tym samym skutkiem. Przechodząc do temperatur, to wszystkie które pokazuje program Speccy są poniżej 50 stopni. W HwMonitorze to samo, nie licząc oczywiście tego co podałem wcześniej. Pod koniec jak mi go oddawali, to powiedzieli, że fajny sprzęt, ale zaoszczędziłem na płycie głównej. Mówią, że mostek się rusza. Sprawdzam w necie, a ludzie piszą, że jak ma dwa plastikowe bolce na sprężynach, to może się ruszać, bo po to one są. No kurcze, tym fachowcom wierzyć w coś, to paranoja. Nakierowałem Cię na jakiś trop, czy dalej muszę szukać gdzieś jakiegoś woltomierza, bo im nie można wierzyć? Dałbym screeny z temperaturami, ale co chcę napisać post z komputera, to i tak mnie po jakimś czasie wyrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się