PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2012 o 19:31, karolekx23x napisał:

Wyczyściłem kompa i wrzucam jak teraz wygląda sprawa.
Nie jestem pewien czy jest dobrze


Jakbyś obniżył napięcie rdzenia to temperatura spadła by o kolejne 5 stopni-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, otóż mam film o wielkości 16.5 gb i nie mogę go przekonwererować na mp4 bo programy odmawiają posłuszeństwa ( wiem, że się da a taki rozmiar to skutek sony vegasa który zawsze zapisuje 10x większym rozmiarze ) czy możecie mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 00:42, vinnere napisał:

Witam mam problem, otóż mam film o wielkości 16.5 gb i nie mogę go przekonwererować
na mp4 bo programy odmawiają posłuszeństwa ( wiem, że się da a taki rozmiar to skutek
sony vegasa który zawsze zapisuje 10x większym rozmiarze ) czy możecie mi pomóc ?

Spróbuj formatfactory, mi zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 20:25, Jackal-pl napisał:

> Wyczyściłem kompa i wrzucam jak teraz wygląda sprawa.
> Nie jestem pewien czy jest dobrze
>
>
Jakbyś obniżył napięcie rdzenia to temperatura spadła by o kolejne 5 stopni-.-


W jaki sposób to mam zrobić?
Ale ogólnie wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich 4 godzin podczas grania w BF:BC2 złapałem 3 totalne zwiechy.

Alt+Ctrl+Delete, klawisz Windows, Alt+F4 nic nie reaguje, a co mnie najbardziej niepokoi to nawet klawisz Caps Lock
i powiązana z nim lampka, również podczas tych zwiech nie reagują.

Obraz staje w miejscu a z słuchawek wydobywa się ciągły dźwięk "zepsutych głośników"

Sprzęt jak w Podpisie

Co może być tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 20:41, kindziukxxx napisał:


> Co może być tego przyczyną ?
>
temperatura,


Chyba znalazłem winowajce grafika 95C po 4 min stresu programem OCCT Perestroika
Taka temperatura chyba nie jest normalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 20:55, gracz_155 napisał:

Chyba znalazłem winowajce grafika 95C po 4 min stresu programem OCCT Perestroika
Taka temperatura chyba nie jest normalna ?

GF 9600 GT, chyba się nie nagrzewał do takich temperatur, zapuść Fumarka na 30 min i zobacz czy się zawiesi czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:51, kindziukxxx napisał:


> Chyba znalazłem winowajce grafika 95C po 4 min stresu programem OCCT Perestroika

> Taka temperatura chyba nie jest normalna ?
GF 9600 GT, chyba się nie nagrzewał do takich temperatur, zapuść Fumarka na 30 min i
zobacz czy się zawiesi czy nie.

Po 7 min testu (dalej bałem się go kontynuować) temperatura dochodzi do 104C. Przy tej temperaturze taktowanie rdzenia spada o połowę z 650 na 325Mhz i adekwatnie o połowę spadają FPS''y futrzanego kółka ;-) Przy 98C taktowanie wraca z powrotem na 650 i z powrotem dogrzewa się do 104C, i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 23:37, gracz_155 napisał:

Po 7 min testu (dalej bałem się go kontynuować) temperatura dochodzi do 104C. Przy tej
temperaturze taktowanie rdzenia spada o połowę z 650 na 325Mhz i adekwatnie o połowę
spadają FPS''y futrzanego kółka ;-) Przy 98C taktowanie wraca z powrotem na 650 i z powrotem
dogrzewa się do 104C, i tak w kółko.


a pojawiają się jakieś artefakty na ekranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta była uszkodzona, wymienili i jest git. Jednak jeden problem nie został rozwiązany sprzed jeszcze wymiany karty.
Mianowicie, pogram 15 minut w BC2 czy BF3 i działa płynnie. Po 15 minutach zaczyna się ścinać i za chwilę nastepuje bluescreen z komunikatem irql_not_less_or_equal - najczęstszy u mnie. Miałem kiedyś 4GB pamięci ale po wymianie płyty mam tylko 3GB, jednak system mam 32 bitowy, tak więc i tak nie wykrywał więcej niż 3GB, jednak czy w grach było zauważane i wykorzystywane 4GB? Bo mam dylemat, czy to fakt iż pamięci jest za mało jak na resztę podzespołów(3GHZ X2, GF GTX 460), czy może zasilacz nie domaga, i nie nadąża, bo mam 500W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie karty by się przegrzewały? :P Ustawiłem program ''GPU Stress'' to komputer po minucie testu zwyczajnie się wyłączył, bez blue screena.
Kupiłem już nowy zasilacz, wentylator i wymieniłem pastę pod procesorem. Wszystko śmiga ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy RAM powinien mieć takie samo taktowanie? Bo mam 3 kości, 2 z nich są stare więc są to 667 MHz po 512 MB DDR2, a niedawno dokupiłem też kość 2 GB 800 MHz. No i po jakiś 3 miesiącach zaczęły mnie nachodzić masowo Blue Screeny o treści "Memory Mangament Error", po czym komputer się kilka razy resetuje i wyskakują kolejne, aż w pewnym momencie komputer uruchamia się bez karty graficznej. Po tym znowu są BSoD''y o różnych komunikatach w stylu "Pool memory error" (czy coś w tym stylu), "Kernel seciurity error". Wyłączę komputer i po tym znowu wszystko normalnie startuje. Więc moje podejrzenia skierowały się na RAM. Tylko dlaczego dopiero po 3 miesiącach stało się coś takiego? Nie jest to też żaden antywirus, czy też wirus, bo dzieje się to na kilku systemach (próbowałem na Linuxie, a obecnie mam XP i Windows 8 w wersji Costumer Preview i na wszystkich to się działo). Na pewno komputer się nie przegrzewa, bo BIOS wskazuje temperatury na poziomie 40 stopni po takich błędach.
Najdziwniejsze jest to, że to dzieje się nieregularnie, ale mimo wszystko pod obciążeniem. Czasem potrafię grać na tym komputerze w coś starszego (chociaż komputer jest bardziej biurowy ;) ) i nie dzieje się praktycznie nic, a za innym razem otworzę 2 przeglądarki i komputer się sypie.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem, pilny. Siostra rozkręcała laptopa żeby go wyczyscić i problem jest taki, że po jego powrotnym skręceniu wszystko działa... dopóki nie podłączy się klawiatury. Wtedy po prostu nie włącza się LCD no i taka zabawa. Ekran bądź klawiatura, a klawa bez laptopa to słaba opcja. Laptop to Samsung R590. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, przy rozkręcaniu odpadł jeden taki metalowy złoty dzyngiel, jak na zdjęciu pierwszym, na środku, oznaczony FMI501. Odpadł ( zdj 2 ) po lewej stronie, na dole, tuż obok dysku twardego tam gdzie jest to srebrne coś. Wie ktoś co jest do wymiany/naprawy/cokolwiek?

20120427235617

20120427235759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się