PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jako że kto pyta nie błądzi to pytam. Bo mam pewien problem którego niezbyt potrafię rozwiązać. Mam nowego kompa którego mam ''na zamówienie'' wyposażyć w os, niezbędne programy i takie tam tylko że mam problem na wejście. Chodzi o to że po podłączeniu zasilania i monitora ten ostatni niczego nie wyświetla. Kontrolka na monitorze miga, słychać pisk biosu i tyle ... Tył prezentuje się tak jak na fotach. Podłączałem monitor do dwóch wtyczek widocznych na pierwszym zdjęciu - nic. Więc ... any idea?

20120430193950

20120430194004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu są złącza grafiki zintegrowanej z płytą główną. Próbowałeś podłączać do wtyczek na osobnej karcie graficznej, czyli tych z drugiego zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Próbowałeś podłączać

Dnia 30.04.2012 o 22:04, Minamir napisał:

do wtyczek na osobnej karcie graficznej, czyli tych z drugiego zdjęcia?

Tak. Z tym że:
- gdy próbuję podłączyć monitor przejściówką do tego wyższego gniazda to ... się nie da bo jest ono tak zamontowane w obudowie że nie da się przejściówki włożyć ergo nie da się podłączyć monitora
- podłączyłem do dolnego gniazda i jest to samo co opisałem w pierwszym poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie nowy PC Format, na płycie dołączonej do pisma jest program Tune Up Utilites 2001
wykryło mi tam błąd na dysku ( dysk zewnetrzny 1 TB 0 użyłem więc opcji " naprawianie błędów na dyskach ''
skanowało mi pięć partycji ok. 12 godzin, potem uruchomił się ponownie komputer, a raczej czarny ekran ze sprawdzaniem dysków, niestety, trwało to bardzo długo a że chciałbym się wyspać dałem restart
uruchomił się system ale jakiś dziwny - steam i orgin nie działały, podobnie przeglądarki internetowe
dałem " uruchom ponownie '' ale już nie chciał, wyskakiwał mi niebieski ekran ze dwa razy, potem uruchomiłem opcje sprawdzania problemów, wykryło jakieś problemy z dyskiem i zaczęło je naprawiać, system się uruchomił, już jest niby ok ale czy na pewno? - teraz trochę się boję wyłączyć kompa ... co mogę jeszcze zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdziłeś jakie opcje są włączone w owym programie przed przystąpieniem do skanowania/naprawiania systemu? Program ma bardzo dużo opcji do wyboru i być może, któraś z nich namieszała.
Próbowałeś może przywrócić system do stanu sprzed użycia programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 11:07, sirufok napisał:

A czy sprawdziłeś jakie opcje są włączone w owym programie przed przystąpieniem do skanowania/naprawiania
systemu? Program ma bardzo dużo opcji do wyboru i być może, któraś z nich namieszała.
Próbowałeś może przywrócić system do stanu sprzed użycia programu?


Niestety, nie sprawdzałem ...
komp sobie już chyba sam poradził, po dwóch nieudanych próbach uruchomienia systemu wszedłem w jakieś opcje w biosie ( chyba ), tam naprawiało problem, pisało że zajmie to godzinę a trwało parę minut, potem system odpalił normalnie, już sprawny, dla pewności uruchomiłem ponownie i było ok, rano też normalnie się uruchomił
w ogole źle zrobiłem załączając program przed poczytaniem o nim, na początku trzeba go było zarejestrować a mi się od razu uruchomił scan i teraz już się chyba nie da ... miałbym licencję na 9 miesięcy a tak jest 15 dni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z systemem Windows XP.

Mimo założonego hasła, komputer podczas uruchamiania systemu pomija ekran powitalny i nie pyta mnie o nie. Robi to mimo faktu, iż opcja ekranu powitalnego jest włączona.

Problem ten mam już od dłuższego czasu. Może brakuje w systemie jakiejś biblioteki albo rejestru? Ma ktoś jakiś pomysł, jak mogę rozwiązać ten problem?

Warto zaznaczyć, że w przypadku hibernacji lub przełączenia użytkownika normalnie wyświetla mi się ekran z kontami i chcąc wejść na konto zabezpieczone hasłem oczywiście trzeba je wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadaję to pytanie we właściwym wątku, ale dlaczego u mnie cienie w grach wyglądają tak jak wyglądają? Poniższe screeny to tylko przykład, tak się dzieje w wielu innych grach

mam MSI GE620

20120501195257

20120501200645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem z mojej sygnaturki. Przegladajac filmy na YT zawiesila sie przegladarka(Chrome), a po chwili wywalilo Blue Screena. Przy wlaczaniu komputera wywalilo komunikat Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Sprawdzalem w BIOS-ie - na liscie urzadzen mozliwych do bootowania jest tylko naped DVD.
Na dysku mialem dwa systemy - Windows 7 HP oraz Ubuntu 12.04 LTS(zainstalowany wczoraj przez wubi - z poziomu Windowsa). Nie startuja oba, rzecz jasna.
Z dyskiem nic nie robilem, w BIOS-ie nie grzebalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2012 o 14:22, Piterus_Von_Drackus napisał:

Przeskanuj system za pomocą jakiegoś programu antywirusowego uruchamianego jako osobny
system operacyjny (Rescue CD).


A to normalne że skanuje mi już równe 24 godziny? Najdłużej leci ten windowsowy folder i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem każąc mu skanować wszystko. kiedyś miałem tak sskanowany dysk to kilka godzin trwało, ale kurna bez przesady żeby całą dobę skanowalo i nie było widać końca. znając życie coś zwaliłem... Skanuje avg.
Szybciej mi przyślą nowy dysk pewnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej! problem mam dość dziwny. Otóż nie wiem za bardzo co się wydarzyło w domu, gdyż byłem nieobecny. Jednakże po powrocie zauważyłem, iż hub usb przestał mi działać :/ a drukarka, która była podłączana do komputera stacjonarnego jak i mojego laptopa - również zaczęła odmawiać posłuszeństwa. Pal licho z hubem ... ale drukarka to by mi się jeszcze przydała ... Niestety po podłączeniu jej do kompa wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia UBS... jedno z urządzeń usb podłączonych do tego komputera ma awarię" bla bla bla ...
Zaznaczam, że komp stacjonarny był po formacie. Sterowniki próbowałem zainstalować na nowo, jednakże komp nie widzi drukarki. Sprawa jest na tyle dziwna, że mysz i klawa pod USB śmigają bez problemu. Problem jest jedynie z drukarką, inne urządzenia (kindle, klawa, mysz, lampka, pad etc.) śmigają bez problemu pod każdym gniazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haj.

Ostatnio zaczal u mnie wystepowac dziwny problem. Mianowicie - po bootowaniu windowsa pojawia mi sie na monitorze "no signal" tam gdzie powinien byc ekran z napisem "Witamy", a po 5-6 sekundach laduje sie pulpit.
Ktos wie o co moze chodzic?

Moja karta graficzna to GeForce GTX 295, monitor Gateway FHD2400 i podpiete mam to kablem DVI. Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znów mam problem z w miarę nowym kompem. Kiedyś już podobny problem występował, z tym, że wtedy zwaliłem wszystko na dysk, bo wyśiwetlał się komunikat w stylu: "Błąd dysku, proszę nacisnąć przycisk, aby rozpocząć restart". Komputer wtedy czasami się włączał, czasami nie. Znajomy to wtedy naprawił jakimiś komendami, w każdym razie komputer działał. Ostatnio wróciłem ze szkoły i rodzice mi powiedzieli, że komputer się dwa razy wyłączył. Próbuję go włączyć - nie działa. Po jakimś czasie znów - zadziałał. Na następny dzień pograłem trochę i znów trach, padł. Podobne sytuacje kilka razy, aż dzisiaj już nie mogę go włączyć i teraz tylko ewentualnie na 1sek, czasami na 5sek. Stawiam, że to zasilacz, ale może Wy będziecie mieli pewność. Od razu mówię, że miernika napięcia nie mam, zresztą nawet nie wiem, gdzie i co miałbym sprawdzić ;)
AMD Athlon II X4 640
Gigabyte 770T-D3L
GoodRam 2GB 1333MHz CL9
PowerColor Radeon HD5750
Corsair 430W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu moja grafika zaczęła wywalać różne artefakty. Odkurzyłem, podmuchałem i problem zniknął. Wczoraj poużywałem komputer trochę więcej niż zwykle jednak wszystko było ok. Dzisiaj włączam komputer i od razu po włączeniu wywala mi artefakty: przesunięte piksele, dziwne kolory itp. Oczywiscie wiem, że to wina karty graficznej, chciałbym wiedzieć czy jest szansa na odratowanie jej czy musze się rozglądać za nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 09:02, Sithis napisał:

Kilka dni temu moja grafika zaczęła wywalać różne artefakty. Odkurzyłem, podmuchałem
i problem zniknął. Wczoraj poużywałem komputer trochę więcej niż zwykle jednak wszystko
było ok. Dzisiaj włączam komputer i od razu po włączeniu wywala mi artefakty: przesunięte
piksele, dziwne kolory itp. Oczywiscie wiem, że to wina karty graficznej, chciałbym wiedzieć
czy jest szansa na odratowanie jej czy musze się rozglądać za nową?


Karta do reballingu.
Czas zbierać na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam płytę główną GIGABYTE G31M-ES2L pod c2d E4400 , zamówiłem nową
Gigabyte GA-H61M-D2-B3 pod I5 , wyczytałem gdzieś , że gdy wymieni się płytę główną z tej samej firmy , czyli u mnie jest ta sama : GIGABYTE , albo z Intel na Intel , to nie trzeba instalować na nowo systemu??.
Proszę o pomoc , czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zainstalowałem system na nowo , ale mam problem , otóź cały program files ( z przed instalacji systemu )
został , tylko jest teraz w folderze Windows.old i z niego mogę tylko urzyć programy typu : gg,mirc,origin itp.
za to gier nie mogę włączyć mimo , że ten folder istnieje i przez to mam tylko 100Gb wolnego miejsca. I żebym teraz ściągnął takiego Bf3 i Fifa 12 przez origin , jest to prawie 20Gb to już mi zostanie 80Gb i ja w tym nie widzę żadnego sensu . I teraz , czy ja mam usunąć ten cały Windows.old m.i.n z program files i mieć te 280Gb wolnego , czy to zostawić i zawaalać sobie dysk , bo nie wiem czy mogę to usunąć ? czy coś się stanie>? . PRoszę o pomoc.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 09:43, Jackal-pl napisał:

Zrób test MEMTEST''em. Jeżeli wyskoczą błędy, to testuj każdą kość po kolei i zepsutą
wymień/odłącz.


No, więc trochę czasu minęło, ale przetestowałem wszystko na wszystkie sposoby. Zrobiłem i test MEMTEST''em
i jakimiś innymi programami zrobiłem test dysku, procesora, karty graficznej - wszędzie 0 błędów. Może to zasilacz? Bo jest taka prawda, że znalazłem go na liście "bomb zegarowych". Z tym, że ładnych kilka lat działał, więc chyba nie trafiłem na najgorszy egzemplarz :). A zasilacz zwie się Tracer 4life 400 HF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się