PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

NIE.

Na kompie z ktorego udostepniasz lacze wpisujesz (ustawiena łacza lokalnego, a nie wifi):
adres - 192.168.137.1
maska - 255.255.255.0
bramka - zostawic puste


Na kompie gdzie chcesz miec neta:
adres - 192.168.137.2
maska - 255.255.255.0
bramka - 192.168.137.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

zmieniło się tyle, że na kompie gdzie chce mieć neta zamiast sieć niezidentyfikowana pojawił się napis sieć 7 czy jakoś tak, neta nie ma nadal.
Na kompie gdzie jest net sieć nadal widnieje jako niezidentyfikowana.

W adresach DNS nic nie wpisywać? Bo jak wpisuję powyżej to ip, brame itp to automatycznie samo odznacza opcję ,,uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" i zaznacza Użyj następujących serwerów DNS (a tam jest pusto, nic nie wpisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Włączyłem coś żeby komp sam sprawdził poprawność ustawień, wyszukał błąd i sam naprawił i działa:p
W załączniku czynność którą wykonał komp by działał mi net na drugim kompie.

20130915214741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 21:10, TTBoS napisał:


Tak jak zaznaczyłem na początku, bez grafiki dzieje się to samo, bez RAMu również, z tym wyjątkiem, że piszczy trzy razy i dopiero wtedy sie resetuje. Procka nie mam jak sprawdzić bo nikt ze znajomych nie ma płyty z tym socketem :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 01:48, Murith napisał:

>
Tak jak zaznaczyłem na początku, bez grafiki dzieje się to samo, bez RAMu również, z
tym wyjątkiem, że piszczy trzy razy i dopiero wtedy sie resetuje. Procka nie mam jak
sprawdzić bo nikt ze znajomych nie ma płyty z tym socketem :S


To zostaje płyta główna, (bo procesor w razie "w" dawałby jakieś info i obraz by był) możesz jeszcze zresetować bios, lecz jak to nie pomoże to musisz się skupić na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Naszło nie na PS3, ale okazało się, że nie mam do czego konsoli podpiąć. Nowszego TV brak, monitor ma wejście D-sub (myślałem, że DVI, no ale nie).

W każdym razie poguglowałem nad przejściówkami HDMI -> VGA + AUDIO, ale... nie mam i tak do czego podłączyć wtyczek z dźwiękiem.

ALE: wejście HDMI mam w sumie w płycie głównej itp. i tak się zastanawiam... czy w ogóle istnieje jakaś opcja by podłączyć PS3 do właśnie takiego slotu w płycie głównej i odebrania obrazu z PS3 na monitorze? XD

Nie znam się aż tak dobrze, raczej to niemożliwe, ale ciekawość mnie zżera czy jeszcze istnieje jakaś szansa czy to koniec.

W każdym razie tu musiałby być włączony i komp, i PS3 tyle, że mógłbym wybrać czy na monitorze mam obraz z PS3 czy z kompa, tylko... jak? Chyba niemożliwe, ale pytam dla pewności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Net na tym drugim kompie działa tak jak wczoraj pisałem ale teraz mam jeszcze inny problem tylko nie wiem czy łapie się on w ramach tego tematu.
Otóż zamiast do drugiego kompa wpiąłem kabel do xboxa. Spisałem ustawienia IP, bramy i maski. Konsola łączy się z siecią ale nie ma dostępu do internetu, wywala błąd DNS. DNSy mam ustawione jako automatyczne.
Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Po wyłączeniu i włączeniu tego drugiego kompa znowu nie ma neta. Konfiguracja się zresetowała więc jeszcze raz powpisywałem tak jak mi podałeś. Wziąłem opcje żeby komp sprawdził czy wszystko ok i tym razem nie wykrył tego błędu co ci wczoraj screena pokazałem i łączność z siecią mam ale nie ma neta.
Wiesz jak teraz to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 11:30, Becamer napisał:

Hmm.

Naszło nie na PS3, ale okazało się, że nie mam do czego konsoli podpiąć. Nowszego TV
brak, monitor ma wejście D-sub (myślałem, że DVI, no ale nie).

W każdym razie poguglowałem nad przejściówkami HDMI -> VGA + AUDIO, ale... nie mam
i tak do czego podłączyć wtyczek z dźwiękiem.

ALE: wejście HDMI mam w sumie w płycie głównej itp. i tak się zastanawiam... czy w ogóle
istnieje jakaś opcja by podłączyć PS3 do właśnie takiego slotu w płycie głównej i odebrania
obrazu z PS3 na monitorze? XD

Nie znam się aż tak dobrze, raczej to niemożliwe, ale ciekawość mnie zżera czy jeszcze
istnieje jakaś szansa czy to koniec.

W każdym razie tu musiałby być włączony i komp, i PS3 tyle, że mógłbym wybrać czy na
monitorze mam obraz z PS3 czy z kompa, tylko... jak? Chyba niemożliwe, ale pytam dla
pewności :D

Na płycie głównej masz WYJŚCIE HDMI. Nie da się tego podłączyć tak, jak chcesz. Teoretycznie jest możliwe przesyłanie obrazu przez HDMI do komputera, ale potrzebna jest do tego odpowiednia karta rozszerzeń, jak na przykład: http://www.ceneo.pl/2264658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 08:28, TTBoS napisał:


Resetowałem BIOS i nic to nie dało :S Tak jak zakładałem wina leży po stronie płyty, dzieki za pomoc : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem już mojego komputera. Jakieś 3 tygodnie temu w ogóle nie chciał się włączyć. Wszystkie wiatraki się kręciły, dysk chodził, karta chodziła ale obrazu w ogóle nie było. Postanowiłem dzisiaj go włączyć i normalnie działa... Bez żadnych zarzutów, zero bluscreenów ani nic. Już sam nie wiem o co mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, z racji że wyszły nowe stery do amd Catalyst 13.9 postanowiłem je zainstalować. Po zainstalowaniu i restarcie stwierdzam że mam wyłączone podświetlenie ekranu laptopa i nie chce się włączyć dopóki ich nie usunę. Wiadomo coś na ten temat? Mam HD5470m i Win 7 32-bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłeś poprzednią wersję?
Być może się gryzą. Ponadto jak są to bety, to wcale mnie to nie dziwi. Zainstlauj wersję starszą, stabilną, z certyfikatem. Poszukaj również na gugl, może ktoś miał podobno problem i znalazł rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn podesłał mi screen, z białymi kreskami które wyskoczyły mu na monitorze(screen), w pierwszym momencie pomyślałem że szwankuje mu karta ale napisał, że te kreski widać tylko na górze monitora i tylko gdy najedzie się na tą część, ciemną częścią jakiegoś otwartego okna. Orientujecie się z czym może to być zwiazane?

20130919150824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapytam tak:
Mam kserokopiarkę sharp mx2300n ( https://www.google.pl/search?q=sharp+mx2300n&oq=sharp+mx2300n&aqs=chrome..69i57j0l3.970j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8)
Chcę ją podpiąć do PC. Teraz tak: kabla usb mi nie starczy 8-9 metrów (huba mi się nie chcę kupować), a żeby ciągnąć ją do routera jest za daleko+dodatkowe wiercenie.Dlatego chciałbym ją podpiąć za pośrednictwem skrętki do karty sieciowej w PC. Mógłby mnie ktoś po instruować jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim się za to wziąłem przeszukałem kilkadziesiąt stron w internetach... nic nie dały....

Jakby kogoś kiedyś podobny problem spotkał to co zrobiłem to:
Zaznaczyłem dwie karty sieciowe ( w połęczeniach sieciowych<w panelu sterowania) i prawym zmostkowałem połączenie... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 17:02, apparition napisał:

Zanim się za to wziąłem przeszukałem kilkadziesiąt stron w internetach... nic nie dały....

Jakby kogoś kiedyś podobny problem spotkał to co zrobiłem to:
Zaznaczyłem dwie karty sieciowe ( w połęczeniach sieciowych<w panelu sterowania) i
prawym zmostkowałem połączenie... eh

Można też było ustawić na sztywno IP w Sharpie i na karcie sieciowej do ktorej będzie podpięty. Byleby były to adresy z innej sieci, niż ta, z której normalnie korzystasz. Ale wtedy inne urządzenia nie mogłyby korzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 17:07, Narmo napisał:

Można też było ustawić na sztywno IP w Sharpie i na karcie sieciowej do której będzie
podpięty. Byleby były to adresy z innej sieci, niż ta, z której normalnie korzystasz.

Tak chciałem na początku(chyba xD) ale nie potrafiłem zmienić ip drukarki (w ogóle wejść do jej ustawień sieciowych), więc wydrukowałem stronę startową i chciałem przepisać jej IP do karty ustawień karty sieciowej na PC nie działało. Mógłbyś więc bardziej opisać swój sposób? Od tak na przyszłość ;p

Dnia 19.09.2013 o 17:07, Narmo napisał:

Ale wtedy inne urządzenia nie mogłyby korzystać :P

Ano to akurat dobry plus, że mogę ją teraz spokojnie udostępnić innym komputerom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się