PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2013 o 15:18, barth89 napisał:

Czyli zasadniczo nie ma się czym martwić i ta temperatura karty zależy od gry (tzn. wentylator
nie wchodzi na wyższe obroty, dopóki nie ma takiej potrzeby)? :)

Tak, temperatura karty zależy od gry, od temperatury otoczenia, tego ile masz kurzu w obudowie i pewnie paru innych czynników :) Jeżeli z benchmarków wychodzi, że karta w stresie ma koło 80 stopni to nie ma się czym przejmować. Wentylator o siebie zadba, możesz ew. monitorować, czy w stresie, kiedy karta ma faktycznie to 80 stopni odpowiednio zwiększa obroty. Jeśli tak, to nie ma sensu ustawiać go na sztywno(co też można zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chyba coś z klawiaturą. Normalnie wszystko działa dobrze, kiedy włączam jakąkolwiek grę, i chce na przykład iśc do przodu trzymając W gra się zawiesza, po puszczeniu klawisza już jest w porządku. Co to może być? Jakiego klawisza bym podczas gry nie wcisnął, gra się zawiesza, po puszczeniu go, gra wraca do normy. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymianiałem dysk twardy i chciałbym zainstalować sterowniki do płyty głównej, ale nie za bardzo wiem jak to zrobić.
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4327#dl

Powinienem ściągnąć i instalować wszystkie jak leci z listy? Jest ich tam jednak całkiem sporo (Windows 7 64bit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 19:31, Zabujca_Smokuf napisał:

Wymianiałem dysk twardy i chciałbym zainstalować sterowniki do płyty głównej, ale nie
za bardzo wiem jak to zrobić.
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4327#dl

Powinienem ściągnąć i instalować wszystkie jak leci z listy? Jest ich tam jednak całkiem
sporo (Windows 7 64bit).

wszystkie poza VGA (chyba że korzystasz z integry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 19:31, Zabujca_Smokuf napisał:

Powinienem ściągnąć i instalować wszystkie jak leci z listy? Jest ich tam jednak całkiem
sporo (Windows 7 64bit).

Ważne, najpierw sterowniki do czipsetu, a potem cała reszta niekoniecznie od płyty, innych urządzeń też. W innym przypadku mogą się źle zainstalować (np na wskutek błędnej obsługi jakiegoś "gniazdka" przez system) a co za tym idzie nie działać tak jak byś oczekiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i o rade pytam. Mianowicie, posiadam teraz procesor athlon x2 5400, chcialbym go wymienic na cos szybszego, ale tak zeby ten skok byl zauwazalny (bo jesli nie bedzie to chyba nie ma sensu?). Mam plyte glowna gigabyta am2/am2+ wiec jestem ograniczony do tej podstawki. Co byscie polecali i czy bedzie trzeba kupic rowniez chlodzenie na ten nowy procesor, czy moze te ze starego athlona wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Socket AM2+(płyta główna) obsłuży procesor AM3.
Tak więc teoretycznie jesteś w stanie wsadzić Phenoma X4 955 BE. Pakowanie wyżej nie ma sensu.
Co do różnicy - zapewne odczujesz. Dochodzi jeszcze kwestia overclockingu, ale tutaj kwestia czy sekcja zasilania + zasilacz wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:32, Niewiernus napisał:

Socket AM2+(płyta główna) obsłuży procesor AM3.


Serio? Kazdy? Bez zmiany biosa, albo czegos w tym stylu?

Dnia 05.09.2013 o 01:32, Niewiernus napisał:

Co do różnicy - zapewne odczujesz. Dochodzi jeszcze kwestia overclockingu, ale tutaj
kwestia czy sekcja zasilania + zasilacz wytrzyma.


Zasilacz wytrzyma, bo jest raczej porzadny, ale OC mnie raczej nie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 02:22, TigerXP napisał:

> Socket AM2+(płyta główna) obsłuży procesor AM3.

Serio? Kazdy? Bez zmiany biosa, albo czegos w tym stylu?

Pewnie nie każdy, ale zdecydowaną większość. Najlepiej będzie zapoznać się z listą obsługiwanych procesorów na stronie producenta płyty. Tam będzie informacja, czy trzeba aktualizować BIOS itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 00:36, TigerXP napisał:

Mam plyte glowna gigabyta am2/am2+ wiec jestem ograniczony do tej podstawki.

Nie wiem jaką masz płytę główną, ani jakie procesory obsługuje. Więc musiałbyś sprawdzić na stronie producenta. Czy jakiś Phenom x4 by nie wszedł.

Dnia 05.09.2013 o 00:36, TigerXP napisał:

ale tak zeby ten skok byl zauwazalny

"Zauważalny" to może i być w grach potrafiącymi obsłużyć 4 rdzenie, takich to na lekarstwo. Więc IMO niespecjalnie. Tak poza tym to będzie zysk z każdego dodatkowego mhza na + względem aktualnego procesora.

Dnia 05.09.2013 o 00:36, TigerXP napisał:

Co byscie polecali i czy bedzie trzeba kupic rowniez chlodzenie na ten nowy procesor

Najpewniej jak kupisz nowego proca, to i chłodzenie dostaniesz do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 02:22, TigerXP napisał:

Serio? Kazdy? Bez zmiany biosa, albo czegos w tym stylu?

Co do 955 możesz być pewny sam nie dawno go sobie sprawiłem, też pod Socket AM2+. Przeskakiwałem też z jakiegoś pierwszego dwurdzeniowego budżetowego Athlona <- widać różnice.
Jakbyś miał jakieś problemy ( u mnie się pojawiły*) to wystarczyło upgradnąć BIOSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po krótce przedstawię o co mi chodzi.

Mam laptopa z internetem przenośnym blueconnect.
Mam też xboxa.
Nie mam za to routera a chciałbym mieć internet na konsoli.

Czy zadziała net na konsoli jeżeli do laptopa (z włączonym netem z ,,pendrive") podepnę jeden koniec kabla z RJ i drugi koniec do konsoli również przez RJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat : Ad-Hoc Komputer (modem)-Router (laptop) - Samsung Wave S8500 ( i połączenie z laptopem przez Wi-fi )

Witam. Otóż zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu pewnej kwestii. Mianowicie - poprzez sieć typu ad-hoc za pomocą laptopa wyposażonego w Wi-fi ( Acer Aspire 5250 ) zamierzam połączyć się ze smartfonem ( model w temacie ), by móc swobodnie korzystać za jego pomocą z internetu. I tu jawi się problem - za pomocą zwykłej konfiguracji sieci ad-hoc na laptopie wyposażonym w Windows 7, smartfon wykrywa sieć, próbując się z nią połączyć, by następnie wyświetlić komunikat o treści '''' brak odpowiedzi z punktu dostępowego ''''. Co należy poczynić, by móc w pełni cieszyć się z dostępu do internetu w smartfonie ? Nie konfigurowałem w żaden sposób ani routera ( Pentagram Cerberus P-6371 ), ani też ustawień karty sieciowej w laptopie. Jak mniemam, to główna przyczyna takiego a nie innego problemu ( nie miałem styczności z nauką konfiguracji sieci, stąd mogę jedynie pokusić się o przypuszczenia ). Główne źródło sieci to modem podłączony do PC (Windows Xp), z którego to sygnału korzysta router, a który przekazuje go dalej do laptopa czy też konsoli (kable ethernet). Tak jak wcześniej wspomniałem, w tej kwestii jestem laikiem, stąd też moja prośba o jak najlepsze z możliwych przedstawienie czynności, jakie muszę wykonać, by móc połączyć się z internetem na smartfonie. Cenne będę też i wskazówki, być może dzięki nim, metodą prób i błędów spróbuje w pojedynkę rozwiązać to ''''zadanie''''. Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za sposób, możliwe, że nieczytelny, jaki przedstawiłem swój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 19:31, Citkowsky napisał:

Czy zadziała net na konsoli jeżeli do laptopa (z włączonym netem z ,,pendrive") podepnę
jeden koniec kabla z RJ i drugi koniec do konsoli również przez RJ?

Tak, ale o bezproblemowej rozgrywce przez sieć to chyba nie myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:23, apparition napisał:

> Czy zadziała net na konsoli jeżeli do laptopa (z włączonym netem z ,,pendrive")
podepnę
> jeden koniec kabla z RJ i drugi koniec do konsoli również przez RJ?
Tak, ale o bezproblemowej rozgrywce przez sieć to chyba nie myślisz?


chce ją podłączyć żeby aktualizacje powgrywać, założyć nowy profil itp, Grać raczej nie zamierzam ale niby czemu. Ten przenośny net jest szybki (kilka mb) nie zrywa łączności więc jakby dalo się przenieść to na konsolę to nie widzę problemu. Na PC w multi daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:25, Citkowsky napisał:

chce ją podłączyć żeby aktualizacje powgrywać, założyć nowy profil itp, Grać raczej nie
zamierzam ale niby czemu. Ten przenośny net jest szybki (kilka mb) nie zrywa łączności
więc jakby dalo się przenieść to na konsolę to nie widzę problemu. Na PC w multi daje
rade.

Wysokie pingi. Sam kiedyś próbowałem, może teraz jest lepiej?
Anyway w win7 jak już podepniesz kabelek wszystko jest uproszczone do dwóch kliknięć.

Anyway 2.0 http://support.xbox.com/pl-pl/xbox-live/connecting/win-computer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Patrząc w ten link co podałeś to chyba to bardziej skomplikowane niż 2 kliknięcia;) jutro będę miał kabel ethernet to będę kombinował. dzięki za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:37, Citkowsky napisał:

Patrząc w ten link co podałeś to chyba to bardziej skomplikowane niż 2 kliknięcia;) jutro
będę miał kabel ethernet to będę kombinował. dzięki za link

Eee wydaję się ;P
Anyway zanim to napisałem chciałem to zrobić inaczej po swojemu ale diabli wiedzą czy by to działało więc posłałem linka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... co daje w grach ustawienie odświeżania ekranu na 59hz? Nie uszkodzi to jakoś ekranu? Bo ja maksymalnie mogę 60hz ustawić i tak zawsze robię, stąd interesuje mnie to, co ustawienie 59hz da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się