PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeśli masz IE to: Narzędzia--->Opcje internetowe...---->Ogólne i tam jak masz Tymczasowe pliki internetowe to kliknij Usuń pliki..., a jak nie zadziała to jeszcze Usuń pliki cookie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 16:32, Dyzio Diablo napisał:

Mam pytanie, ostatnio robiłem reinstalacje windowsa. Gdy wszystko było zainstalowane od nowa
okazało się ,że nie mogę ustawić tapety na pulpit! Mogę tylko wybierać kolor pulpitu a lista
tapet jest wygaszona. Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.


Wklejasz do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"ForceActiveDesktopOn"=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"Wallpaper"=-


Zapisujesz jako cośtam.reg. Odpalasz klikasz TAK i restart PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze was o pomoc mianowicie wyłaczam komputer i jest ok... wracam po pewnym czasie i tu nagle... stacjia dysków nie czyta/nie widzi CD i DVD ?? o co chodzi?????Sprawdzałem kable i wogóle jest OK

PS:przed wyłączeniem komputeraz raz mi sie zawiesił :|

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi


Pozdro All

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się Ci uda ...
Teraz trzymaj kciuki, żeby hurtownia nie wystawiła ekspertyzy ... bo wtedy faktycznie zakupy Cię czekają.
Ale bądźmy dobrej myśli :)

Grafa z PowerColor-a ... ku memu zdziwieniu nawet całkiem ... ale z 900 położyć trzeba ...
http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=1966&articID=469

I coś, co się niedawno pokazało. Całkiem tanie i całkiem dobre ... w razie czego w sam raz.
http://pclab.pl/art21816-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma komputer. Celeron 2,4 Ghz, Geforce 5500, 512 ram. Gdy wyłacży po pewnym czasie. Komputer sam mu sie włąncza. Z Fromatowanie dysków nic nie pomogło. Co jest przyczyna tego zjawsika.
Pisdze w imieni mojego kolegi bo nei ma neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tez problem. mam gg gdy kolega przysle mi link do nie moge na niego klikanać wogule tak samo gdzieś na innym forum. W gg emotikonki nie poruszja sie a kiedys bylo norlamnie. Napiscie w czym jest rzecz bo mi bardzo zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w BIOSie czy nie ma funkcji Scheduled Start - czy innej dotyczącej rozruchów kontrolowanych.

W innym przypadku winę może ponosić płyta główna lub kabelek z guziczkiem do odpalania lub zasilacz, który gdzieś ma zwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję przenieść partycję systemową na nowy dysk. To tak w skrócie. Teraz konkrety.
1. To nie jest partycja, która działa i nie moge jej uruchomić jako system.
2. Nie będę mógł tego dysku wpiąć do nowego sprzętu.
3. Kopiowanie partycji musiało by się odbyć bez użycia systemu.
- bootowalne cd ?
- partycja jest oczywiście większa niż cd więc czy jakieś oprogramowanie pozwala na zbootowanie z cd i dostęp do jakiegoś backupu w formie pliku na podpiętym dysku (np. przez USB)

Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc. Mam że tak powiem nóż na gardle... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem o dokładnie tym samym X800gto tylko od power color''a, na coś lepszego będę wydawał za 2 lata przy kolejnej wymianie sprzętu.
Hehe najwyżej zaryzykuję i oddam jakiemuś elektronikowi nich przylutuje ten element.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu nowych sterowników do karty graficznej ( RADEON 9600 PRO ) nie uruchanmia mi się system - windows xp - po zainstalowaniu starych wszystko jest ok , o co może chodzić ?
aha instaluję OMEGI , zresztą z CATALYSTAMI jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do komputera drugi dysk i wystartuj system z jakiegoś linuksa live (np. Damn Small Linux, jeśli chcesz go mieć na "pędraku"). Podmontuj partycję, którą chcesz przenieść oraz podłączony dysk. Skorzystaj z polecenia dd do stworzenia obrazu partycji. Będziesz mógł go potem montować spod linuksa live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy poprawnie odinstalujesz sterowniki zanim zainstalujesz nowe ? Upewnij się :)

Teraz mój problem. Jakiś czas temu z klawiaturą i komputerem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Losowo co parę godzin, komputer nie odbiera sygnałów od klawiatury gdy wciskam klawisz i przeraźliwie przy tym skrzeczy z głośnika wewnętrznego. Trochę śmiesznie to wygląda, jak piszę maila i akurat ten błąd występuje -
Cześ(pip)
Slu(pip pip pip pip pip pip)
baczenia.
To jest email ! ;-)

Sprawdziłem, wszystko jest dobrze podłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawde irytujący problem z filmami na swoim kompie!Otóż wszystkie filmy w formacie .wma pokazywane są w programach do odtwarzania filmów w dziwnych kolorach-jakby jakiś negatyw albo coś!Nie wiem co zrobić,żeby przestało sie tak robić!Mam Win XP z SP2 i Radeona 9550.Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?Jeśli tak to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 19:34, Xsardas pl napisał:

Witam wszystkich i prosze was o pomoc mianowicie wyłaczam komputer i jest ok... wracam po pewnym
czasie i tu nagle... stacjia dysków nie czyta/nie widzi CD i DVD ?? o co chodzi?????Sprawdzałem
kable i wogóle jest OK

PS:przed wyłączeniem komputeraz raz mi sie zawiesił :|

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi


Pozdro All


Jeśli jest to jedna stacja może , prwadopodobnie laser ci się zakurzył kup sobie płytę czyscącą dvd to kosztuje 20zł i włóż do dvd i działaj zgodnie z instrukcją . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcę ściągnąć sterowniki do karty graficznej RADEON ale wchodzę na stronę ATI ze sterownikami jest tabela z kilkoma pozycjami - które pzycje dokładnie trzeba ściągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się