PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2006 o 16:22, deih napisał:

Cześć wszystkim!

Od niedawna mam internet i zauwarzyłem że komputer chodzi mi wolniej. Czy to jest sprawa internetu
czy czegoś innego? Wcześniej mi się to nie zdarzało. Co można zrobić żeby komputer pracował
szybciej?


Heh, im więcej ściągasz z internetu, tym bardziej zamulony dysk (więcej plików, dzięki którym strony szybciej się uruchamiają itp.), no i mniej miejsca na plik wymiany danych. Spróbuj wyczyścić katalog temporary internet files i zdefragmentować dysk jakimś DOBRYM programem (nie windowsowy chłam, a np. Diskeeper, Diskmon itp.). To zawsze wpływa na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 18:13, Tomaszek92 napisał:

Nie mogę otworzyć gry która jest zapisana w formacie iso. Jak ją otworzyć?

Gra w formacie iso? To obraz płyty, więc alcohol 120%, cloneCD itp. otworzą. Chociaż z drugiej strony może mówisz o pirackiej gierce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jakimś DOBRYM programem (nie windowsowy chłam, a np. Diskeeper, Diskmon itp.).
Z tego co wiem firma Executive Software, która produkuje Diskeeper-a, jest autorem windowsowego defragmentatora :)
Nie ma on co prawda opcji dostosowywania MFT, i kilku innych bajerów, ale sam "silnik" programu jest ten sam...
Defrag z WinNT/2000/XP, oczywiście mam na myśli. 9x-owy to była faktycznie porażka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wkurzający problem ze skanerem antywirusowym na onet.pl :( Otóż gdy daje opcje "skanuj" pokazuje mi sie białe okienko z czerwonym krzyżykiem,co niewątpliwie świadczy o tym,że ma sie pojawić cały interfejs skanera w formie obrazka :/ Próbowałem wszystkiego:odinstalowałem skaner i zainstalowałem od nowa,zainstalowałem X Flash Shockwave czy jak to sie tam nazywa.Próbowałem też Mozilli,ale skaner chodzi tylko pod IE :/ Bardzo zależy mi ,żeby móc używac tego skaner,bo czasem potrafił znaleźć dużo spywaru,którego nie znalazły inne programy,których używam.Niby napisane jest,że jak wyskoczy błąd przy instalacji skanera to trzeba kliknąc opcje i dać ponowną instalacje :/ Fajnie tylko,że ja nawet nie widze interfejsu,bo jest wspomniane wyżej białe okienko z czerwonym krzyżykiem w górnym lewym rogu(takie same okienko,które pokazuje sie na stronie,gdy obrazek typu .jpg źle sie wyświetli :/).Jeśli ktoś zna rozwiązanie to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 12:33, Jarzy napisał:

Mam wkurzający problem ze skanerem antywirusowym na onet.pl :(

Spróbuj dodać bezpieczenstwo.onet.pl do witryn zaufanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 14:15, Treant napisał:

Spróbuj dodać bezpieczenstwo.onet.pl do witryn zaufanych.

Dodałem wcześniej i nie podziałało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 14:17, In The End napisał:

Przy słuchaniu muzyki gdy podkręce na max głośniki to ekran zaczyna mi wibrować, jak to możliwe?


a masz plazme, cieklokrystaliczny czy co?

Bo jak plazme, to po prostu wibracje sa, a chyba wszyscy wiemy co sie dzieje z monitorem cieklokrystalicznym jak sie go lekko dotknie, fajny efekt fali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 14:53, MiG13 napisał:

> Przy słuchaniu muzyki gdy podkręce na max głośniki to ekran zaczyna mi wibrować, jak to
możliwe?

a masz plazme, cieklokrystaliczny czy co?

Bo jak plazme, to po prostu wibracje sa, a chyba wszyscy wiemy co sie dzieje z monitorem cieklokrystalicznym
jak sie go lekko dotknie, fajny efekt fali :)

Akurat ten na którym słuchałem jest ciekłokrystaliczny.
Zna ktoś program, który odczytuje pliki .flac mam jeden ale, no powiedzmy, że mi się nie podoba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 12:57, szycha666 napisał:

witam,
mam problem bo niemoge zapisac zalocznika w z outlooka, wszystko jes wlonczone i zalacznik
jest, i chce zapisac ale jest to na szaro co mgoe zrobic?

a jakie ten załącznik ma rozszerzenie? bo niektóre (z exe na czele) są automatycznie blokowane jako potencjalnie zawirusowane. można to wyłączyć w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 13:20, sig. napisał:

> witam,
> mam problem bo niemoge zapisac zalocznika w z outlooka, wszystko jes wlonczone i zalacznik

> jest, i chce zapisac ale jest to na szaro co mgoe zrobic?
a jakie ten załącznik ma rozszerzenie? bo niektóre (z exe na czele) są automatycznie blokowane
jako potencjalnie zawirusowane. można to wyłączyć w opcjach.


pomoglo dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mi się pojawił.
Otóż mam pewien stary monitor (który służy teraz jako rezerwowy, gdy komuś coś się z głównym stanie).

Ostatnio był on u sąsiada bo mu monitor padł. Zawsze trzeba było przed podłączeniem tego monitora pamiętać, żeby zmienić rozdzielczość na 800x600 bo innych nie obsługuje. I tak robiłem i było w dobrze. 2 dni temu jednak sąsiad przyszedł i mówi, że nie działa. Znaczy coś wcześniej robił bo mial sprawdzić monitor po naprawie i wpadł na genialny pomysł, żeby włączyć na komputerze rozdzielczość której ten monitor nie obsługuje, wyłączyć komputer i podłączyć monitor naprawiany. Okazało się, że naprawiany nie został naprawiony, chciał podłączyć znowu ten monitor, ale klops. Nic z tego. Mimo, że na tamtym komputerze jest ustawiona odpowiednia rozdzielczość (sprawdzałem u siebie) to gdy się Winda załaduje pojawiają się pasy wskazujące na tryb nie obsługiwany przez monitor.
Monitor działa podczas ładowania, w trybie awaryjnym, ale już w systemie nie. Zdziwiło mnie to troszkę i teraz nie wiem co robić.
Włączałem już różne częstotliwości, kolory,i nic to nie daje. W trybie awaryjnym jest 800x600 w 32 bitach, w trybie normalnym ,gdy tak ustawię na innym monitorze, to po podłączeniu tego starego, nic. Myślałem jeszcze nad częstotliwością (w trybie awaryjnym jest napisane zgodne z monitorem). W trybie normalnym, ustawiałem najniższe (60 a nawet 52Hz) i nic z tego.

Dlatego zwracam się do was z pytaniem, czy ktoś ma jakiś pomysł, albo czy choć istnieje jakaś możliwość przestawiania ustawień wyświetlania gdy nic nie widać na monitorze, może bym wtedy trafił w to co trzeba (albo na jakieś minimalistyczne ustawienia obsługiwane przez wszystkie monitory). Bo nie wygląda na to żeby monitor był uszkodzony (skoro w trybie awaryjnym i podczas włączania komputera wszystko jest ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz w MS Outlook 2002 PL. Otóż część wiadomości w skrzynce odbiorczej po otwarciu powoduje odczuwalne spowolnienie komputera (mimo, że obciążenie procesora wzrasta do zaledwie kilku procent). Myszka działa znacznie wolniej, trudno jest też zamknąć wiadomość, wybrać coś z menu. Mam wrażenie, jakby program cały czas wczytywał tę wiadomość. Próbowałem ustalić, czy te problematyczne posiadają jakieś wyróżniające cechy, ale nie pod względem wielkości i załączników nie znalazłem żadnych prawidłowości tym dziwnym zachowaniem rządzących. Czy miał ktoś już podobne przejścia z tym klientem poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się