PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam pewien problem z moim komputerem. Gdy czytnik płyt pracuje, a ja w tym czasie go wysunę wyskakuję mi BSOD i się piecyk resetuje. Jest to bardzo irytujące przy instalacji gier. Kiedy instalator daje polecenie zmiany płyty muszę odczekać co najmniej minutę, aż płyta zupełnie przestanie się kręcić, dopiero wtedy mogę ją wyjąć bez skutków ubocznych.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemik mam
Cały czas jak włączam komputer po nocy , to jak włączę , wszystko zaczyna się kręcić , wszystko niby działa , ale nie słyszę tego piknięcia oraz nic się nie dzieje , system się nie ładuje , tzn. dysk trochę niby popracuje potem przestaje , działa komp ale na monitorze nic nie widać żeby się ładował , muszę walnąć resa , praktycznie codziennie to mam odkąd podkręciłem procka , a testowałem czy jest stabilny : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To się w końcu doigrałeś.
Kombinowałeś, pomimo że nie masz o tym pojęcia, aż przekombinowałeś.
Może się w końcu nauczysz - nie znasz się to się nie tykaj.

Co do meritum - prawdopodobnie albo płyta główna się spaliła. Tym bardziej, że nie ma sygnału na monitor, gdzie w przypadku uszkodzonego procka byłby chociaż jakiś komunikat. Sam możesz sprawdzić czy przypadkiem jakiś kondensatorek wokół gniazda procesora się nie spalił (koszt naprawy wówczas ~30PLN). A najlepiej zanieś mobo do jakiegoś serwisu (najlepiej z procesorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK ;]

Dobrze podkręciłem procka bo testowałem godziny programem SP2004 , to też się działo przed podkręceniem procka , ja to stawiam na Dysk twardy , bo pamięć też nie bo testowałem programem MemTest , i lampka na płycie głównej świeci się na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 08:53, mrosi napisał:

/.../


nie ma piknięcia nic nie widać.... czemu zaraz płyte do serwisu może reset samego biosu pomoże? jakby miał płytę uszkodzoną w ogóle wątpię czyby się komputer włączył.

>lampka na płycie głównej świeci się na zielono

moja się świeci na różowo i co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Dysk , bo jeszcze jak on pracuje to wydaje różne taki dziwne piknięcia , nie taki dźwięk jak się uruchamia taki inny , kurde nie wiem jak to nazwać , takie mechaniczne jakby piknięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Od pewnego czasu pojawi3 mi sie problem z gg. Za ka?dym razem, gdy otwieram czat z jakąś osobą to pokazuje mi sie takie okno. Co z tym zrobia?

20090128102419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 10:58, BoloMaster napisał:

czy masz najnowszą wersję IE i GG?


GG mam 7.7 build, a Explorera mam tego starego, który tradycyjnie jest w XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 11:07, Ancient Lord napisał:

> czy masz najnowszą wersję IE i GG?

GG mam 7.7 build, a Explorera mam tego starego, który tradycyjnie jest w XP.


Zainstalowałem internet Explorer 7 i dalej ten sam problem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 10:24, Ancient Lord napisał:

Siema. Od pewnego czasu pojawi3 mi sie problem z gg. Za ka?dym razem, gdy otwieram czat
z jakąś osobą to pokazuje mi sie takie okno. Co z tym zrobia?


Olej GG (jako program) i zainstaluj Konnekt. Obsługuje protokół gadu-gadu, ale działa znacznie sprawniej.
Poza tym IE służy do ściągania Firefoksa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 11:41, Crew 900 napisał:

Przeinstaluj GG


Pomogło. Dzięki ziomal ;)

Edit: Jednak nie :| Problem znowu się pojawił :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 16:05, szypek26 napisał:

Mogę otworzyć płytę bez problemu, tylko komp nie widzi żadnych plików w niej. A ślad
po wypalaniu jest doskonale widoczny. Na oko z 2GB danych powinno być...


to szczeże nie wiem czemu się tak dzieje..ja miałem to gdy mi padł napęd... może u Ciebie wina leży po innej stronie..hmm, jeżeli działa na innych kompach tzn że płytka po prostu walnięta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przy lcd i tak nie ma znaczenia? odświeżanie było ważne przy crt, gdzie każdy pixel do świecenia wymagał dostarczenia co jakiś czas nowej porcji elektronów (więc niezaleznie od tego czy obraz się zmienił czy nie był wyswietlany na nowo paredziesiąt razy/s). przy lcd natomiast świeci tak długo aż przyjdzie polecenie "gaśnij"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema Ziomale smilies/cool.gif
Mam sprawę do was , Pomóżcie?

Słuchajcie, kupiłem 2 dni temu Radeona x1650pro 256mb AGP.
I w tym jest problem że nie chce mi odpalic, znaczy się wiatrak i wszystko inne chodzi ale na monitorze jest czarny ekran jak by jej nie czytał. Raz po raz jak odłączyłem np. DVD To chwile zadziałała ale jak doszło do Windowsa znów czarny ekran.

Czy to może być problem w zasilaczu że jest zasłaby? bo karta poczebuje 400W a ja mam 300.

I chcę jechać kupic ten zasilacz 400w tylko nie wiem czy to nie bedzie strata kasy więc pytam się was

Po prostu niby komp się uruchomi ale nic dalej nie słychać nawet buczenia rozruchowego.

Pomóżcie z góry Dzięki!!!
Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 20:19, spiderman21 napisał:

Siema Ziomale smilies/cool.gif
Mam sprawę do was , Pomóżcie?

Słuchajcie, kupiłem 2 dni temu Radeona x1650pro 256mb AGP.
I w tym jest problem że nie chce mi odpalic, znaczy się wiatrak i wszystko inne chodzi
ale na monitorze jest czarny ekran jak by jej nie czytał. Raz po raz jak odłączyłem np.
DVD To chwile zadziałała ale jak doszło do Windowsa znów czarny ekran.

Czy to może być problem w zasilaczu że jest zasłaby? bo karta poczebuje 400W a ja mam
300.

I chcę jechać kupic ten zasilacz 400w tylko nie wiem czy to nie bedzie strata kasy więc
pytam się was

Po prostu niby komp się uruchomi ale nic dalej nie słychać nawet buczenia rozruchowego.


Pomóżcie z góry Dzięki!!!
Pozdro!!!

Pomóżcie Pleae!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się