PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Prosze o radę. Nieiwme czy to normalne, ale jak mi komputer startuje (mam teraz otwartą obudowę) to zauwarzyłem, że wentylator na procesorze stosuje jakby technikę "żabich skoków" zanim się na dobre rozkręci. Czy to normalne? Podczas startu np mnije sie grzeje i tak jest? Wydaje mi się, że nie i teraz jak chciałem go włączyć to sam sie chyba przez to zrestartował i dopiero za drugim razem załapał. Procesor Intel Core Duo 1,86.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:00, Ceteris Paribus napisał:

Prosze o radę. Nieiwme czy to normalne, ale jak mi komputer startuje (mam teraz otwartą
obudowę) to zauwarzyłem, że wentylator na procesorze stosuje jakby technikę "żabich skoków"
zanim się na dobre rozkręci. Czy to normalne? Podczas startu np mnije sie grzeje i tak
jest? Wydaje mi się, że nie i teraz jak chciałem go włączyć to sam sie chyba przez to
zrestartował i dopiero za drugim razem załapał. Procesor Intel Core Duo 1,86.


Powiem Ci że nie spotkałem się z takim czymś... u mnie jest tak, że od razu startuje nie przerywając obrotów ... a później najwyżej zwalnia albo przyspiesza zależnie od temperatury... proponowałbym wymienić raczej ten wentylator..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej nie jest normalne. Polecałbym skontaktować się z jakimś serwisem komputerowym w celu wymiany zanim się coś sfajczy. Zawsze można ustawić wiatraki takie do chłodzenia w lato przy otwartej obudowie tymczasowe, dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jaki procesor polecacie do płyty głównej Asus A7V8X-X ? Chciałbym zmieścić się w cenie 200 złotych, a także aby ten procek obsługiwał technologię SSE2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:05, Pacojana napisał:

Nie to raczej nie jest normalne. Polecałbym skontaktować się z jakimś serwisem komputerowym
w celu wymiany zanim się coś sfajczy. Zawsze można ustawić wiatraki takie do chłodzenia
w lato przy otwartej obudowie tymczasowe, dobre rozwiązanie.


Wygląda to tak, że do startu i pełnego załadowania się windowsa XP tak skacze. Potem już kręci się na dobre. Teraz nie iwme czy przez to mi się windows tak długo załancza, czy to że sietak długo załancza jest efektem zepsutego wentylatora. U mnie porobilo sie tak, ze windows wlaczy sie, bedzie dzwiek, ale aby cokolwiek zrobic musze odczekac z 60-120sekund. Wtedy do konca sie zaladuje i wszystko gra. Ktos mi powiedzial ze to mzoebyc wina dysku, ktory sie zestarzal. Raczej ma 7200 obrotów. Dokupilem ostatnio giga ramu i dalej jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:54, heaton 1992 bdg napisał:

Witam, Jaki procesor polecacie do płyty głównej Asus A7V8X-X ? Chciałbym zmieścić się
w cenie 200 złotych, a także aby ten procek obsługiwał technologię SSE2.

Bym zapomniał, czy Intel Celeron D351 obsługuje tą technologię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:00, heaton 1992 bdg napisał:

> Witam, Jaki procesor polecacie do płyty głównej Asus A7V8X-X ? Chciałbym zmieścić
się
> w cenie 200 złotych, a także aby ten procek obsługiwał technologię SSE2.
Bym zapomniał, czy Intel Celeron D351 obsługuje tą technologię ?



Tak ten proces obsługuje SSE2 ..ale z tego co widziałem na necie ta płyta jest na sokecie A czyli amd..tam nie wsadzisz procesora firmy intel, ponieważ różnią się np :właśnie skocketami..napisz tylko jaki teraz posiadasz procek pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 19:09, DJ Danielus napisał:

Hej!
Potrzebuję przesyłać pliki z kilku komputerów na inne. Na pendrive mi się nie opłaca,
na płytach także. Najlepszym sposobem byłoby stworzenie własnej sieci. Niestety nie mam
zielonego pojęcia jak to zrobić. Dodatkową trudnością jest fakt, że każdy komputer to
inny system operacyjny: Vista, XP, openSUSE. Najbardziej chodzi mi o dwa pierwsze. Pomógłby
kto? :)


hmm najlepiej jakbyś się zaopatrzył w jakiś zewnętrzny dysk twardy ... a jeśli nie to najzwyczajniej połączyć kompy w sieć: najlepiej kupić router albo switch i już... system przeprowadzi Cię przez kreator...jednak opisywałem jak to jest z systemami microsoftu nie znam się na linuxie więc nie odpowiem na to pytanie.. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:05, golona11 napisał:

> > Witam, Jaki procesor polecacie do płyty głównej Asus A7V8X-X ? Chciałbym zmieścić

> się
> > w cenie 200 złotych, a także aby ten procek obsługiwał technologię SSE2.
> Bym zapomniał, czy Intel Celeron D351 obsługuje tą technologię ?
>
>

Tak ten proces obsługuje SSE2 ..ale z tego co widziałem na necie ta płyta jest na sokecie
A czyli amd..tam nie wsadzisz procesora firmy intel, ponieważ różnią się np :właśnie
skocketami..napisz tylko jaki teraz posiadasz procek pzdr

Teraz posiadam Semprona 2500+, który nie obsługuje SSE2 ;( A koniecznie jest mi taki procesor potrzebny, w takim razie jak możesz, podaj do tej płyty głównej procka AMD obsługującego tą technologię do 200 złotych, z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tak:
- wszystkie kompy połączone są do internetu poprzez router, a chcę je połączyć w sieć komputerową

Korzystałem już z kilkunastu poradników i nic, a kreator pomógł tylko przy XP, w Viście nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

router powiadasz? w takim razie już masz sieć lokalną typu p2p, starczy ją skonfigurować, a o ile pamętam vista jest pod tym względem mocno wybredna, więc spróbuj poustawiać wszystko ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ten błąd nie mogę przez niego zainstalować żadnej gry:(

Errio 1402.Could not open key:
UNKNOWN\Componentsz395691BDA8285054C8247312F6F68EAF\DDC5B5D4DB77BF84E8C2244AA1CDC7CE.
Verify that you have sufficient access to that key , or contact your support personnel.

Występuje to np. w TOP SPIN 2

Gra jest orginalna system też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:01, kedzior141 napisał:

Mam problem z programem daemon tools. Otóż gdy chcę zrobić obraz płyty to mam komunikat-
Błąd w linii poleceń. Co muszę zrobić żeby wszystko było ok? Bardzo proszę o pomoc.


Co znaczy, ze chcesz zrobic obraz plyty ?.
Chcesz "zamontowac" obraz czy chcesz wypalic plytke, czy co chcesz zroibic ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2009 o 16:57, Misquamaqus napisał:

Co znaczy, ze chcesz zrobic obraz plyty ?.
Chcesz "zamontowac" obraz czy chcesz wypalic plytke, czy co chcesz zroibic ?.


Chcę zamontować obraz płyty przez daemona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się